PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת שמן שנפסקה בסמוראי

Nisan Mordehay
18-08-16, 09:49
שלום אנשים יקרים -
מקרה מוזר שאשמח שתתנו לי רעיונות , מאז שקניתי את הסמוראי הייתה לו נזילה קטנה בבדיקה במוסך נאמר שהנזילה הינה תוצאה של מחזיר שמן בין הגיר למנוע ואין מה להחליף סתם וישנה נזילה קטנה בין הקרטר למנוע ( נראה שאין שם אטם מקורי יכול להיות שאין אטמים מקוריים לרכב ואז שמים סיליקון) , רשמתי לי ואמרתי שכאשר אני אסיים עם הדברים שאני רוצה לעשות נזרוק גם על זה כסף כי אני אוהב שהכל עובד ברכב.
אתמול לאחר נסיעה של שעתיים בשטח הפסיקה הנזילה - אני מודאג משום שאולי זה לא הייתה נזילה מהמנוע אלא מרכיב אחר וכרגע נגמר לו השמן?
ואולי יש סיבה שנזילה כזו תפסיק באופן עצמאי?

גלעד .ג.
18-08-16, 09:50
תבדוק מפלס שמן ברכיבים הרלוונטיים ולאחר מכן נתקדם...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisan Mordehay
18-08-16, 11:29
שמן מנוע וברקס נבדק - מנוע יש מלא כי אני הייתי מקפיד למלא בגלל הנזילה , ברקס חסר אבל לא במינימום האם אפשר למלא DOT4 למרות שכתוב DOT3ׁ (יש היום בכלל)
ואיך בודקים בתיבת הגה שמן?

ד ו ר ו ן
18-08-16, 11:43
נזילה מתיבת הגה לא אמורה לטפטף מהחיבור של הגיר למנוע (מיקום אופייני למחזש אחורי נוזל).

נראה לי שכדאי שקודם תתאר במדויק את מיקום הנזילה.

Nisan Mordehay
18-08-16, 11:52
קשה לראות אבל - הכי ברור היתה הרטיבות בפינה השמאלית של הקרטר וגם רואים שם סיליקון אדום מכוער, ומבערך מתחת קצת יותר לקדימה הייתי משאיר סימן בכל מקום שחניתי

yoni_0000
18-08-16, 11:57
לדעתי אחד מהשניים:
או שלכלוך בשמן סתם את הנזילה (מתי הוחלף לאחרונה? שמן גיר או שמן מנוע?)
או שייתכן שהנזילה בולטת רק בסל"דים גבוהים (שיוט בכביש מהיר וכדומה..).

Nisan Mordehay
18-08-16, 12:01
יש מדיד נפרד לשמן גיר? אני לא מכיר את זה , בכל מקרה רציתי חודש הבא לעשות החלפת שמנים בכל הרכב אולי כדאי לזרז את זה? או לא לעשות כי מה שעובד לא מתקנים ?

asypeer
18-08-16, 15:35
אין מדיד לשמן גיר אצלך (גיר ידני)
יכול להיות שהוסיפו לך תוסף שמנפח את האטמים ועוצר את הנזילות? אולי החליפו לך לשמן סמיך יותר?
לרוב נזילות לא נעלמות..תנקה טוב ותעקוב.

Nisan Mordehay
18-08-16, 15:46
בגלל זה פתחתי שרשור .
אני אעקוב ואעדכן , תודה על הזמן שלכם

de fox
18-08-16, 16:10
תנקה טוב טוב את כל סימני ההזעה ונזילות. וסע לטייל בשבילי פודרה. קצת CSI בשביל לאתר את האשם.
לא הייתי שם נוזל בלמים שלא מוגדר על ידי היצרן.

asypeer
18-08-16, 16:14
אין הבדל בין dot4 לdot3 מלבד הטמפ המקסימלית. אם היית שם 3 במקום 4 כנראה שיכולת הבלימה שלך הייתה נפגמת בתנאים מסוימים אבל אין בעיה לשים 4 כשצריך 3

ד ו ר ו ן
18-08-16, 16:16
ככלל רק עולים בדירוג, לא יורדים.

ואם אננ זוכר נכון, dot 5 לא ניתן לערבב עם נמוכים יותר.

shmulikbg
18-08-16, 23:45
לא מוסיפים נוזל בלמים, אלא אם זיהית נזילה ודאית במערכת הבלימה ואתה מוסיף לאחר תיקון הנזילה.

Nisan Mordehay
19-08-16, 17:01
הנזילה לא נפסקה היא רק נבלעה באבק שהצטבר אני אלך למוסך בקרוב

-->