PDA

צפייה בגרסה מלאה : אילו קטגוריות מרוצים יש בארץ

Matan Malki
19-08-16, 13:50
שלום

כמו רבים אחרים שהעלו את כתבם לפרום, אני רוצה לבנות באגי.

התכנון במשבר זהות, מכיוון שאני מעוניין לבנות רכב לפאן בגלל שיקולי תקציב, אבל אם כבר בונים, אז שהשלדה תהיה תקנית למירוצים באחת מה הקטגוריות הקיימות בארץ.

כאן מונח המשבר הזהות

מצד אחד אני מעוניין ברכב קטן יחסית ( לדוגמה xp1 ) אך עם רכב בניה עצמית לא ניתן להתחרות בקטגוריה RZR.
אוקי אז נגדיל טיפה וניכנס class 1 , המחירים קופצים משמעותית.
יש קטגוריה שנקראת class 10, מה המקבילה שלה בארץ ?

בגדול, אני מעוניין ברכב דו מושבי במידות הבאות בין 2400-2700 אורך\ 1700-1800 רוחב וגובה פחות חשוב לי, רק שיעמוד בתקנים לבניית הכלוב.
מנוע באיזור ה1000 סמ"ק של אופנוע, הנעה 2X4.

אשמח לדעת שיש בארץ קטגוריות לכלים כאלו, הדבר יעזור לי בתכנון.

בתודה מתן

six 4 life
19-08-16, 14:16
השאלה שלך צריכה להיות "אילו מירוצים יש בארץ" והתשובה היא שאין.

lizard
19-08-16, 15:00
תבנה מה שבא לך. עם מיעוט המרוצים והמשתתפים אז גם אם תתחרה על קורקינט, כל עוד סיימת את המסלול תהיה על הפודיום

de fox
20-08-16, 09:54
בבקשה:

http://www.mcs.gov.il/about/AuthoritiesCouncilsCorporations/SportydrivingAuthority/Pages/clalim-leerua.aspx

אלו כל הקטגוריות אשר קיימים להם תקנונים בישראל (כללים טכנים בהגהה הישראלית). בפועל אין לזה הרבה משמעות. רוב הקטגוריות האלו אין להם ייצוג בפועל. תחרויות בטח שאין. תאורטית, קח מסמך כללים טכנים מתוך הרשימה לבחירתך בנה רכב על פי הכללים והעבר את הרכב תקינה ספורטיבית בצינורות המקובלים דרך אחד מהבוחנים הטכניים המורשים (מפורט כאן: http://www.mcs.gov.il/about/AuthoritiesCouncilsCorporations/SportydrivingAuthority/Pages/AnsheyMikzoa.aspx).

כל זה טוב ויפה בתאוריה. בפועל קח בחשבון שעלויות רישוי יכולות להגיע לסכומים של 8000 ש"ח ולא מעט טרטורים מבחינתך.
עוד נקודה למחשבה:
גם במידה ויש לך רישוי ספורטיבי לרכב (יש לדייק בארץ אומרים כלי תחרותי) אין לך שום אישור או ביטוח שמאפשר לך לסוע בו שלא במסגרת תחרות רשמית ושוב כאמור אין תחרויות כך שכל נושא הרישוי חסר משמעות (אלא אם החלטת שאתה מקדיש את עצמך ללספורט) גם אם יש לך רישוי ואתה נוסע בו בשדות המושב בספ"ש אתה עבריין.

לגבי שימוש בתקנונים לבנייה בטיחותית בשבילך, לך על זה למרות שגם כאן הייתי מחפש את מסמך המקור כפי שהוא מופיע בחו"ל (עדיף תקנון אמריקאי) שכן המוח היהודי מחמיר על המקובל בעולם (סתם! מתוך כסת"ח טהור וחוסר הבנה). מה גם אם בכל זאת חשקה נפשך להתחרות עם רכב שבנית במו ידיך ויש בידיך את הממון סביר להניח שתמצא את עצמך מתחרה בחו"ל.

שיהיה בהצלחה

נמרוד
21-08-16, 08:39
זה אכן המצב למרבה הצער.

מרוצי שטח - יש בודדים בלבד. השנה עוד לא היו. שנה שעברה היו למיטב זכרוני שני ארועים.

מבחינה וטכנית, חל שינוי מהותי בשוק בשנים האחרונות, ולא ממש משתלם או הגיוני לבנות באגי, אלא לאנשים עם המקרה הקשה ביותר של קדחת יצירתית. קשה מאד יהיה לבנות כלי יותר מהיר, יותר פאן ויותר תחרותי ממה שפולריס ושות' מייצרים היום, בטח במחיר שהכלים האלו עולים.

אם כן הייתה לנו ליגת ראלי רייד מסודרת, אני מעריך שהיום היא הייתה מורכבת מ80% כלים קנויים (פולריס/קאן-אם/ארקטיקט/ימהה למיניהם וסוגיהם) ועוד שכבה עליונה של כלי T1 וטרופי טראק מושקעים ביותר. שכבת הביניים של באגי וכלים מאולתרים, ושכבת הT2 מבוססת הג'יפים למיניהם חסרת הצדקה היום.

talw
21-08-16, 10:34
יכול להיות שההבנה שלי בהגדרת ספורט מוטורי לוקה בחסר, בכל זאת, אני רואה בהגדרה הזו ביטוי ליצירה והבנה של תעשייה ,או מצד שני של האינדיבידואל היוצר, ע"י הצלחה במרוץ כזה או אחר- זה בעצם הספורט-אימון של מתכננים ,אימון של בנאים ואימון של נהגים. - בניה -ניסוי -הבנה -שינוי -הצלחה. וחוזר חלילה...
להקים קבוצות מתחרות של יבואני SBS לסוגיהם מחטיא לדעתי את מטרת "הספורט", זה רדוד,מה שייצא מזה בסופו של דבר הוא שכל יבואן יחפש את הנהג המהיר ביותר לקבוצתו, -לדעתי שמור ליצרן ,לא ליבואן, ובזה בעצם בצענו חטא להגדרת הספורט המוטורי.
במדינה שממסה ייבוא וכתוצאה מכך ממסה גם תוצרת תעשיה מקומית ,אין מקום להתחיל ספורט מוטורי אלא מכלים מאולתרים ,כל פניה לכיוון של תחרויות SBS תחטיא את ההגדרה ,לעניות דע...... .

de fox
21-08-16, 10:52
ההבנה שלך לא לוקה בחסר. אנחנו במדינתנו פנינו לכיוון לא נכון בדרך ואף אחד כבר לא יכול להחזיר אותנו.
בשביל קיום ספורט מוטורי או כל ספורט בתחום מסויים צריך שיהיה תהליך תרבותי:
תרבות פנאי מוטורית -> תרבות ספורט מוטורית עממית -> תרבות ספורט מוטורית חובבנית -> ספורט מוטורי מקצועי.
פה בארץ צמחנו מהשלב הראשון וניסינו לקפוץ אל השלב האחרון בהתעלמות מוחלטת משלבי הביניים שמהווים את הבסיס והדם של כל התחום.
בדומה לכתבה המופלאה בעמוד הראשי על ספורט כדורי המסכמת את המצב בצורה מדויקת זה כמו שבשביל קבוצה של חובבי כדור סל המדינה תכתיב חוקי NBA כתנאי לקיום משחקים.

lizard
21-08-16, 11:19
ההבנה שלך לא לוקה בחסר. אנחנו במדינתנו פנינו לכיוון לא נכון בדרך ואף אחד כבר לא יכול להחזיר אותנו.
בשביל קיום ספורט מוטורי או כל ספורט בתחום מסויים צריך שיהיה תהליך תרבותי:
תרבות פנאי מוטורית -> תרבות ספורט מוטורית עממית -> תרבות ספורט מוטורית חובבנית -> ספורט מוטורי מקצועי.
פה בארץ צמחנו מהשלב הראשון וניסינו לקפוץ אל השלב האחרון בהתעלמות מוחלטת משלבי הביניים שמהווים את הבסיס והדם של כל התחום.
בדומה לכתבה המופלאה בעמוד הראשי על ספורט כדורי המסכמת את המצב בצורה מדויקת זה כמו שבשביל קבוצה של חובבי כדור סל המדינה תכתיב חוקי NBA כתנאי לקיום משחקים.
+1000000
בגלל זה ניסיתי להלחם על הספורט החובבני אבל נזרקתי מכל המדרגות. תודו לברוך לביא וחבר מרעיו על זה.

-->