PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'מיני 2009 - בעיית מזגן - פירוק דשבורד (?)

udi_hakim
20-08-16, 23:21
היי וזה...
בג'מיני 2009 שלי יש בעיה עם המזגן, אחרי כ45 דקות הוא מפסיק להוציא אויר קר (עצמת האויר נחלשת עד כדי נפסקת).
ב45 הדקות הראשונות הוא דווקא עובד לא רע.

אני מעריך שהמעבה של המזגן (שישוב בתוך הרכב בתוך יחידת המיזוג / חימום) סתום, הבעלים הקודם לא שם פילטר והוצאתי משם המון עלים ובוץ. ניסיתי לנקות עם לחץ אויר אבל כנראה שעזר כמו כוסות רוח למת.

1. יכול להיות שאני מפספס משהו וזו לא הבעיה בכלל?
2. במידה וכן צריך לפרק את המעבה ולשטוף אותו אני מבין שצריך לפרק את כל הדשבורד, עשיתי חלק מהעבודה (פירוק צנרת נוזל הקירור, פירוק צנרת המדחס וכו...) אבל נתקעתי בקטע שצריך לפרק את הדשבורד מההגה (ספר השירות מאוד לא מובן בחלק הזה).
מכשירי תנועה ביקשו 6000 שקל על העבודה הזו (3500 העבודה ו2500 מעבה חדש שלדעתי כלל לא צריך).
האם יש למישהו נסיון עם הפירוק הזה? עד כמה הוא מורכב?

תודה מראש,

zerez
20-08-16, 23:27
אין לי מושג איך מפרקים דשבורד אבל סתם שאלה...אם המעבה סתום אז איך המזגן עובד 45 דקות?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

udi_hakim
20-08-16, 23:31
אני מניח שהוא סתום אבל כל עוד הסתימה יבשה מצליח לעבור אויר, כאשר המעבה נרטב (עם הזמן מצטברת עליו לחות) הסתימה הופכת לבוץ שגורם לאויר לא לעבור יותר דרך המעבה.

shmulikbg
20-08-16, 23:44
יש מצב שיש לך חוסר גז. הסוללה בפנים קופאת ומעבר האויר נחסם.

udi_hakim
20-08-16, 23:51
זה הדבר הראשון שחשבתי, אבל אין בעיית גז...

shmulikbg
20-08-16, 23:53
מי אמר?

udi_hakim
21-08-16, 00:28
היי שמוליק,
ראיתי נתת את אותה תשובה למישהו עם בעיה מאוד דומה לשלי ב2014.
אני אבדוק מחר את צינורית הניקוז (כשהמזגן עובד אני שומע רעשים של פכפוך, יכול להיות שזה קשור).
לגבי הגז הייתי אצל איש מזגנים והוא אמר שאין בעיית גז.

shmulikbg
21-08-16, 00:37
לפחות אני עקבי...:D

את אותו הניקיון שעשית עם לחץ אויר, תעשה קודם עם צינור גינה בלחץ סביר. שים לך קערה גדולה תחת הפתח,

תוודא שצינורית הניקוז פתוחה ותשטוף.

לאחר מכן, כשהכל יבש, לחץ האויר יהיה יעיל יותר.

בהצלחה.

asypeer
21-08-16, 01:19
תבדוק את מערכת הקירור, יכול להיות שהרכב מתחמם ומנתק את המזגן ואין קשר למערכת המיזוג

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
21-08-16, 01:57
תבדוק את מערכת הקירור, יכול להיות שהרכב מתחמם ומנתק את המזגן ואין קשר למערכת המיזוג

Sent from my iPhone using Tapatalk
+1 חזק

ברגע שהמזגן מפסיק להוציא אויר קר, עצור בצד מיד - פתח מכסה מנוע. המדחס עובד?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

shmulikbg
21-08-16, 02:14
הוא מדבר על עוצמת אויר שנחלשת, לא עוצמת קירור.

יונימוג אדום
21-08-16, 05:34
יכול להיות טרמוסטט לא תקין .
לא מפסיק את פעולת המדחס ולכן המאייד קופא .
ברגע שקופא האויר לא יעבור .

אילן

lizard
21-08-16, 06:42
בעיקרון, אחרי שפירקתי אצלי את המזגן ושפצתי אותו, אמנם רכב אחר אבל הכול SAME SAME, אני לא רואה איך מעבה יכול להסתם. הוא יכול להתלכלך אבל להסתם? החימום לעומת זאת כן יכול להסתם אבל בעיקר מחלודה.

נמרוד
21-08-16, 09:18
לחדד את מה ששמוליק אומר... האם התופעה היא שהמזגן מפסיק פתאום לזרוק אויר קר, או שהוא ממשיך לזרוק אויר קר אבל העוצמה יורדת משמעותית?

כדי לענות על זה, צריך לזהות איך מתנהג המדחס ברגע שהתקלה מתרחשת. אם הוא עובד ודוחס, אז מה שיונימוג אדום כתב. אם הוא מפסיק לגמרי יש מצב שהבעייה בכלל במערכת הקירור של הרכב.

asypeer
21-08-16, 12:22
היי שמוליק,
ראיתי נתת את אותה תשובה למישהו עם בעיה מאוד דומה לשלי ב2014.
אני אבדוק מחר את צינורית הניקוז (כשהמזגן עובד אני שומע רעשים של פכפוך, יכול להיות שזה קשור).
לגבי הגז הייתי אצל איש מזגנים והוא אמר שאין בעיית גז.

הרעשים של הפכפוך זה משהו תקין. תבדוק שהניקוז שלך לא סתום.

Mor Gurevich
21-08-16, 18:05
מספר נקודות נוספות, בהנחה ותבצע את כל שאר ההמלצות שנכתבו מעליי:
1. הג'ימני מגיע לארץ ללא פילטר במדחס, מסיבה לא ברורה, בלי קשר לבעלים הקודמים שלו.
2. ניתן לנקות את צלעות המאדה שמאחורי הדשבורד גם עם מברשת בעלת ידית ארוכה (או מברשת שיניים). "קצת" לא נוח, דורש סבלנות של ברזל ומחייב גמישות של נערת גומי, אבל אצלי הצלחתי להוציא לא מעט שערות כלבים ובוץ בדרך הזו.
3. ישנו פילטר נוסף שנמצא על המעבה בחזית הרכב, בחלקו התחתון. מעין גליל לרוחבו של המעבה, כשבצד ימין ישנה טבעת אבטחה שמכסה פקק מפלסטיק. החלפה של הפילטר הזה יכולה לעשות פלאים (רק מציין שלצורך החלפתו יש לרוקן את הגז מהמערכת ולמלא גז חדש).

udi_hakim
22-08-16, 00:29
לחדד את מה ששמוליק אומר... האם התופעה היא שהמזגן מפסיק פתאום לזרוק אויר קר, או שהוא ממשיך לזרוק אויר קר אבל העוצמה יורדת משמעותית?

כדי לענות על זה, צריך לזהות איך מתנהג המדחס ברגע שהתקלה מתרחשת. אם הוא עובד ודוחס, אז מה שיונימוג אדום כתב. אם הוא מפסיק לגמרי יש מצב שהבעייה בכלל במערכת הקירור של הרכב.

הוא ממשיך לתת אויר קר אבל בעוצמה אפסית.
שמתי לב שיש לי התעבות על הצנרת של המדחס מתחת למכסה המנוע.
לפי האינדיקציות שיש לי (לוח המכוונים) הרכב לא מתחמם כלל.

כאשר התרמוסטט מפסיק את פעולת מערכת המיזוג מה בעצם קורה? האם הוא מפסיק את המדחס בלבד או גם את הוינטילטור שזורק אויר?

shmulikbg
27-08-16, 23:59
הטרמוסטט מפסיק רק את פעולת המדחס.

-->