PDA

צפייה בגרסה מלאה : עין מימון - מותר וכדאי להשאר לישון?

or_t
22-08-16, 16:44
חושבים על להעביר שני לילות שם. מותר? ואם כן, האם יש צל וגישה נוחה למים?

תודה!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

דרור ברלי
22-08-16, 16:57
הכל מוצל. יש הרבה מים, אבל בפלגים קטנים.

or_t
22-08-16, 17:02
הכל מוצל. יש הרבה מים, אבל בפלגים קטנים.
נשמע מושלם לילדים קטנים. מותר להקים אוהל ומדורה?

shay1972
22-08-16, 17:14
מקום הלינה שם הוא לא ליד המים ממש, אלא בחורשת אקליפטוסים סמוכה.
המים מושכים די הרבה צרעות, ויש תקופות של די הרבה גללי פרות בכל האיזור.
הגישה למים היא בשביל מסולע באורך 2 דקות למבוגר, קצת יותר לילדים קטנים.
הבריכה עצמה קטנה (ממש), מאוד נעימה ונקייה, אבל לא לשריצה של יום שלם (לדעתי).

ש01
22-08-16, 17:23
ישנו שם לפני שלוש שנים.
מקום מקסים ושקט.
היה גם פלג קטן שעבר בתוך החורשה, כמובן שליד האוהל שלנו.
הילדים בנו סכר קטן שהפך לבריכה קטנה.

אם עדיין שם, אז הפלג והבריכה צמודים לעץ שעליו מישהו תלה גולגולת של פרה... ("שומר היער")

יואב פולס
22-08-16, 18:55
בביקור האחרון שלי שם, היו כמה חבר'ה שפתחו שני אוהלים באקליפטוסים בדיוק מעל הבריכה.

or_t
25-08-16, 15:39
היינו שם השבוע והמקום באמת מרשים ביופיו. לצערי לא הצלחתי לאתר מקום טוב להקים אוהל וכמו שנאמר אי אפשר להתקרב עם הרכב.
דבר מוזר הוא שבמפות הוא מופיע מחוץ לשמורת טבע אך בשביל העלייה מכיוון גונן יש שלט ברור המכריז על שמורת טבע "מורדות הגולן" ועל כל המשתמע מכך (אין לינה הדלקת אש וכו). מדריכים שפגשתי הרגעו אותי שאין אכיפה במקום בגלל הקושי להגיע אליו אבל לא רצינו לבדוק את התאוריה הזו.
בקיצור מומלץ בחום להעביר שם יום שלם אבל לא מתאים ללילה.

ronen7k
25-08-16, 15:52
היינו שם השבוע והמקום באמת מרשים ביופיו. לצערי לא הצלחתי לאתר מקום טוב להקים אוהל וכמו שנאמר אי אפשר להתקרב עם הרכב.
דבר מוזר הוא שבמפות הוא מופיע מחוץ לשמורת טבע אך בשביל העלייה מכיוון גונן יש שלט ברור המכריז על שמורת טבע "מורדות הגולן" ועל כל המשתמע מכך (אין לינה הדלקת אש וכו). מדריכים שפגשתי הרגעו אותי שאין אכיפה במקום בגלל הקושי להגיע אליו אבל לא רצינו לבדוק את התאוריה הזו.
בקיצור מומלץ בחום להעביר שם יום שלם אבל לא מתאים ללילה.

גם אנחנו לא נשארנו לישון שם בגלל השלטים בדרך, למרות שבמפה זה לא מסומן כשמורת טבע.

האם זה רק כדי להרתיע בשיטת הצלחנו להפחיד ?..

מי יכול לתת מידע אמת על המקום ?

דרור ברלי
25-08-16, 17:43
אם זה לא מסומן כשמורה גם במפות המעודכנות ביותר ואין אכיפה, כנראה שזה באמת לא בשמורה.
אם אתה מגיע מדרום (מכיוון נחל חמדל/ציר המוסכים וכו') לא תראה שום שלט. לפחות אני לא זוכר שראיתי (הייתי לאחרונה לפני כחודש).

לעניין תקיעת השלטים?... הכל יכול להיות. מי שמרשה לעצמו/לבעלי אינטרס לנעול שערים בניגוד לחוק, כנראה גם לא יירתע לתקוע שלטים. סעיף מצליח/מצליח להפחיד - כנראה עובד.

רק דבר אחד חשוב לזכור - שהעובדה שזה לא בשמורה לא תגרום לאנשים לזלזל ולטנף.

nitzan
25-08-16, 18:53
מפת סימון שבילים מ2008 עין מימון מופיע במרכז בשמורה.כל הציר הירוק מעין ג'ילבון עד היציאה לצומת גונן שמורה.

דידין
25-08-16, 19:12
עם כל הכבוד , אני סבור שזה לא ממין העניין לישון על יד מעיינות "בר בשטח".
אין אצלנו הרבה מים ומעיינות נידחים כמן עין מימון או "עין חשק" הקרוב אליו , הם למעשה מקור המים היחיד לחיות הבר.*
כל שהיית אנשים בלילות מרחיקה חיות אלה והתוצאה הסופית , התמעטות אוכלוסיית "שרשרת המזון" !
אני לא מתיפייף ולא מחבק עצים , אבל שינה ע"ח בעלי החיים , לא תורמת לאיכות הטיול (אנחנו לא בהרי הרוקי'ס) ואנו לא מתרחצים עירומים בבריכות כמו בסרטים.
ביקור במקום בהחלט , אבל שינה אפשר בהחלט למצוא באתרים אחרים (אפילו בין חורבות הכפר שליד )

* לא לחינם אסור לחנות ללילה על גדות הנחלים באצבע הגליל.

or_t
25-08-16, 22:11
עם כל הכבוד , אני סבור שזה לא ממין העניין לישון על יד מעיינות "בר בשטח".
אין אצלנו הרבה מים ומעיינות נידחים כמן עין מימון או "עין חשק" הקרוב אליו , הם למעשה מקור המים היחיד לחיות הבר.*
כל שהיית אנשים בלילות מרחיקה חיות אלה והתוצאה הסופית , התמעטות אוכלוסיית "שרשרת המזון" !
אני לא מתיפייף ולא מחבק עצים , אבל שינה ע"ח בעלי החיים , לא תורמת לאיכות הטיול (אנחנו לא בהרי הרוקי'ס) ואנו לא מתרחצים עירומים בבריכות כמו בסרטים.
ביקור במקום בהחלט , אבל שינה אפשר בהחלט למצוא באתרים אחרים (אפילו בין חורבות הכפר שליד )

* לא לחינם אסור לחנות ללילה על גדות הנחלים באצבע הגליל.
מסכים ואל תתנצל - שם דבר רע בלחבק עצים [emoji1] בגלל זה לא נשארנו לישון.

ד ו ר ו ן
25-08-16, 22:35
לפי הסמ״ש בעמוד-ענן זו שמורה.

ודידין,
מה הקשר לרחצה בעירום, משהו שאתה רוצה לשתף?

דידין
26-08-16, 07:22
ודידין,
מה הקשר לרחצה בעירום, משהו שאתה רוצה לשתף?[/QUOTE]

עירום נו.... זה עם כל המדלדלים שמבריח את החיות !

ד ו ר ו ן
26-08-16, 08:41
מה שכתבת לגבי הישארות ליד מקירות מים בלילה סופר רלוונטי במדבר, בו המרחק בין מקורות מים יכול להגיע לעשרות ק״מ.

הרבה פחות לגבי הצפון לדעתי, ובטח לחגורת המעיינות בשולי הגולן (המים ממשיכים לזרום מעבר לנק העצירה של המטיילים).

היית בעין-פית לאחרונה?
מידי פעם מבליחות שם מושבות נטורליסטים.

-->