PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש - מדיניות משרד התחבורה ביבוא חלפי רכב ( יבוא אישי)

boaz avrahami
24-08-16, 15:06
שלום

נראה שנוהל 20/2008 עבר מהעולם.
במקומו פרסם משרד התחבורה מדיניות חדשה המפורסמת כאן:

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=3396:muzarey-taabura&catid=101:hh-sachar-itzur-c&Itemid=158

כדאי להתחיל ללמוד.

http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/23499515.pdf

לכאורה הכול מותר אם לצריכה עצמית בלי התערבות רגולטורית למעט פריטים הדורשים תקן ולגביהם נדרש אישור תקן מוטבע עליהם. (עמוד 19 )

בנוסף נדרש תצהיר כפי שמופיע בנספח י"ב בעמוד 64 אבל רק במקרים מיוחדים שעוד לא עמדתי על טיבם.
מי שעומדת מאחורי הנוהל המרענן הזה היא הגב' עינת סגל - מנהלת אגף א' תקינה והנדסה.
נראה שמישהו השקיע מחשבה בעניין הזה...

אתם מוזמנים להתעמק ולהאיר את עיני הכלל בתובנות שהגעתם אליהן.

בועז

lizard
24-08-16, 16:22
ניתן לומר קלולולולו?

asafk
24-08-16, 16:26
על המדיניות החדשה אנחנו שומעים כבר כמה שנים, אפילו היו מצגות מרשימות בכנסים שונים.
אבל עד שהמדיניות תהפוך להוראת נוהל חדשה - לא מציע לאף אחד לייבא חלפים שלא לפי הנוהל הקיים.

אגב.. הפקיד שאחראי על האישורים, ככל שהבנתי, יצא לחופשת מחלה ממושכת מה שגרם לעיכובים מצד אחד ופחות בילבולי מוח מצד שני.

אסף.

IlanHadar
24-08-16, 17:32
בועז הנייר שאתה מפנה אליו הוא "נייר מדיניות", אחלה דרך להגיד אני רוצה אבל לא יוצא....

כמו שאסף כתב, במדינת ישראל משרדי הממשלה כותבים נהלים מחייבים, אלה מסמכים שמסתמכים על חוק, יש לפעול רק על פיהם.
מסמכי "מדיניות" זה יופי להגיד ניסינו אבל בעלי ממון / לוביסטיים / שרלטנים / עוכרי הציבור הפריעו לנו ולא הצלחנו.

boaz avrahami
24-08-16, 17:44
לדבריהם מעכשיו העסק מתנהל לפי המדיניות הזו ולכן בוטלו 13 נוהלים

לא יצא לדבריהם נוהל חדש.
מי שאחראית על הנושא היא הגב עינת סגל.
זה נמסר מהלשכה של ויצמן...

ariel-ro
24-08-16, 18:39
עברתי ברפרוף על הנוהל, בגדול נראה שעל כל מוצר בייבוא אישי צריך לשלוח למשרד התחבורה טופס הצהרה ורק לאחר מכן משחררים.
אין יותר שחרור מהיר.
עכשיו מעניין האם החבילה שתקועה במכס היא בגלל זה או סתם כי הם מתעקבים.

UNIX
24-08-16, 18:47
מה קולללו מה אתם רואים שזה סתם בלוף ועובדה שהספייסרים נתקעו וכנראה 1200 שקל הלכו לפח

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

IlanHadar
24-08-16, 18:51
כנראה ששכחו לספר ה"מדיניות" למכס.

חרטא - העם שותק והעם ישלם!

boaz avrahami
24-08-16, 19:00
אם ברוך יסכים, אני אקח מחר את המקרה שלו בתור דוגמא לפקידי המשרד ונראה לאן זה יתפתח...

לדעתי יש פה משהו יפה וטוב מהנוהל הקודם אבל בואו נראה על אמת איך הוא עובד.
אני חייב לציין שכל מי שפניתי אליו ענה בחפץ לב ובסבלנות ואין לי שום קשרים מיוחדים שם.
בין השורות יכולתי להבחין שיש מאבק סמכויות בין מנהלים ותיקים לחדשים ויכול להיות שזה על גב האזרחים.
אולי אם ניתן דוגמאות ספציפיות הבירוקרטורים יסגו...

boaz avrahami
24-08-16, 19:02
עברתי ברפרוף על הנוהל, בגדול נראה שעל כל מוצר בייבוא אישי צריך לשלוח למשרד התחבורה טופס הצהרה ורק לאחר מכן משחררים.
אין יותר שחרור מהיר.
עכשיו מעניין האם החבילה שתקועה במכס היא בגלל זה או סתם כי הם מתעקבים.

גם אני חשבתי כך אבל נאמר לי אחרת.
מודה שטרם התעמקתי במסמך ואני מציע לכולנו ללמוד אותו לפני שרצים לקטול אותו בהנף יד.
שוב, אני התרשמתי ממנו כרגע לחיוב

UNIX
24-08-16, 19:05
בועז אני לא רק מסכים אני אפילו מאוד אבל מאוד אשמח

ariel-ro
24-08-16, 19:09
גם אני חשבתי כך אבל נאמר לי אחרת.
מודה שטרם התעמקתי במסמך ואני מציע לכולנו ללמוד אותו לפני שרצים לקטול אותו בהנף יד.
שוב, אני התרשמתי ממנו כרגע לחיוב

מה זאת אומרת? נאמר לך שיש שחרור מהיר?

boaz avrahami
24-08-16, 19:18
הרעיון מאחורי המדיניות הוא שהכול מותר למעט אביזרים הדורשים תקן ולכן הם לא רוצים לראות ולפגוש אזרחים אלא רק במקרים יוצאי דופן.
שחרור חסמים.
זה נאמר לי במפורש וזו המדיניות החדשה...

boaz avrahami
24-08-16, 19:21
בועז אני לא רק מסכים אני אפילו מאוד אבל מאוד אשמח

שלח לי טלפון בהודעה פרטית בבקשה

-->