PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל- חיוב על שיחות סלולרי בחו"ל ?

דידין
25-08-16, 09:54
בעוונותי נסעתי לחו"ל בחודש יולי .
מתוך נסיון העבר וכמו כן מתוך ידיעה של אפשרות תקשורת דרך wi-fi ניתקתי את גלישת הנתונים.
בכל מהלך שהותי בחו"ל (שבוע) לא שוחחתי דרך הסלולר עם אף גורם בארץ להוציא מענה לשיחה שקבלתי מהארץ במשך 29 שניות.
להפתעתי קבלתי את חשבון חברת הסלולר -עבור 15 דקות שיחה עם הארץ. (עלות כ 500 שקל).
בדף פירוט השיחות שקבלתי לבקשתי , ראיתי תרשומת שיחות (פעמיים- כל פעם בדיוק 3:58 דקות) לחברה עיסקית שלפני כ חצי שנה נתקתי הקשר איתם לחלוטין.
בנוסף עוד כמה שיחות לגופים שונים שגם איתם אני בקשר רופף ביותר.
שוב אני מציין שלא הוצאתי ביוזמתי אף שיחה בזמן שהותי בחו"ל.

חברת הסלולר מתעקשת על כך שהשיחות בוצעו (אחד הגופים שלח לי צילום של שיחה נכנסת ממני תואם לדף שקבלתי ). ולא מוכנה לזכות אותי.

אני מרגיש במבוך קפקאי , כי אני לא יכול להוכיח להם שלא שוחחתי.
עלי להדגיש שפתיחת הנייד אצלי היא בלחיצת כפתור ולא הקשה על מסך ההתקן
אז מה עושים ?

בתודה

דרור ברלי
25-08-16, 10:40
עברתי סיפור דומה בזמנו.
לפני שנתיים בערך אחרי נסיעה לחו"ל חויבתי ב-900 שקלים על "גלישה ונדידת נתונים" בשוייץ בתאריך מסוים.

העובדות: באותו תאריך אכן שהיתי בנמה"ת קלוטן בציריך כשעתיים בהמתנה בין טיסות. המכשיר שלי היה בכלל כבוי (כי כיביתי אותו לפני ההמראה בספרד ולא הדלקתי שוב עד הנחיתה בישראל. למעט בזמן הבדיקה הבטחונית וההגעה לשער העליה למטוס, בכל הזמן הזה רבצתי בלאונג' של מחלקת עסקים, שם יש WIFI חופשי ואני בכלל גולש שם מהלפטופ, לא מהסלולרי. כזה מיושן אני, מה לעשות). בכל זה אני בטוח לחלוטין וגם זוכר טוב מאוד, אלא שכמובן שאין שום דרך או מסמך שיוכיח את זה. נציג אורנג' (שנלחם בחירוף נפש ראוי לציון על מנת להשאיר אצלם את 900 השקלים שלי) טען שהם קיבלו חיוב ממפעיל סלולר שוויצרי וש"נדידת הנתונים" פועלת גם פועלת - גם אם המכשיר כבוי...

כאן איבדתי סבלנות. למרות שאין דבר שאני שונא יותר לעשות, הזדהיתי כעיתונאי וביקשתי לדבר עם מנהל/אחראי. ועדיין לא מיהרו להעביר אותי למנהל משמרת או מישהו אחר בדרג מתאים, כי כנראה שזה חלק ממדיניות התשת הלקוח המפורסמת, אבל לא נשברתי. זה לקח דקות ארוכות ומתישות עם המוזיקה המעצבנת שלהם ברקע, עד שענה לי מישהו שטען שאינו מוסמך לטפל בנושא הזה והבטיח שיתקשרו אליי בהמשך. אחרי כמה שעות אשכרה התקשר מישהו והזדהה כמנהל יותר בכיר מזה הקודם. הסברתי לו שמדובר במלכודת נבזית ללקוחות תמימים ואם החיוב לא יבוטל, אז חוץ מהמעבר המיידי המתבקש לחברה מתחרה (לא מזיז להם), אולי זה יהיה גם שווה סיפור מרכזי באחד ממדורי הצרכנות (זה כבר כן מזיז להם).

הוא חזר אליי למחרת ובישר לי ש"לפנים משורת הדין" קיבלתי זיכוי, אבל שכדי למנוע אי הבנות דומות בעתיד, הוא ממליץ לי לבקש לחסום גלישה בחו"ל באופן קבוע ובכלל להתאפק ולגלוש רק במקומות שיש WIFI חופשי.

מאז המכשיר שלי חסום לגלישה בחו"ל כברירת מחדל. משמש רק לשיחות ו-SMS. בלי גלישה, בלי ווטסאפ. האמת? אחלה. קצת שקט.

והכי חשוב - לוודא ש"נדידת נתונים" כבוי! כי זה הפתח לצרות והתירוץ לנבלות כדי להכניס לכם חיובים הזויים.

דידין
25-08-16, 11:21
תודה
ממה שלמדתי בחו"ל צריך 2 דברים.
הראשון-להפעיל "מצב טיסה"שחוסם את הסלולאר.
השני-לבטל הן את נדידת הנתונים בחו"ל (לחברות אחרות) והן נדידת נתונים רגילה.
להפעיל רק את ה ווי פיי.
בנוסף רצוי גם ליידע את חברת הסלולאר (לא אתי-אבל חסוך כסף) על הימים בהם לא נהייה בארץ.

מחכה לעוד תובנות.

דרור ברלי
25-08-16, 11:28
או להחליף לכרטיס סים מקומי בחו"ל.

erezgur
25-08-16, 11:32
הראשון-להפעיל "מצב טיסה"שחוסם את הסלולאר.

זוהי הנקודה החשובה. במצב טיסה אין בעיה להמשיך לעבוד עם WIFI וגם למי שחושש, אין בעיה עם GPS - קליטה מלוייני המיקום ממשיכה לעבוד כרגיל גם במצב טיסה.
כל מי שאינו זקוק לקבל / להוציא שיחות או מסרונים - זוהי הדרך הבטוחה להיות בשקט מבחינה זו.

בנוסף - במחירים מגוחכים, יחסית, ברוב המדינות ניתן לרכוש סים מקומי (אפילו עם דאטה בלבד, כלומר רק לגלישה) טעון מראש (pre paid) ללא אפשרות חיוב "בהפתעה" ואז כמובן שללא הסים הישראלי לא תחוייב ע"י המפעילות בארץ ...

יש גם הרבה חבילות חו"ל, לשיחות וגם לדאטה, של החברות הישראליות שהן רלוונטיות למי שחייב להישאר זמין עם המספר שלו גם בחו"ל.

ש01
25-08-16, 13:40
במחיר הרבה יותר נמוך מ-900/500 ש"ח קונים חבילת גלישה וחוסמים שיחות נכנסות.
שיחות בווטסאפ/ויבר, סקייפ וכד' חופשי.
אין חיובי סקר.
עובד כך כבר שנים

דידין
25-08-16, 13:45
אז הבנו מה יש לעשות להבא,אבל איך אני מאלץ את חברת הסלולאר להכיר בכך שלא דיברתי (באופן הקטגורי ביותר-לא לא לא).

בשיחה עם נציג שלהם הוא טוען שיתכן והיה כשל טכני (לחיצה בטעות על מקשים-לצערי אני לא יודע איך לשלול אפשרות זאת.

-->