PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית גיפ פעם ראשונה

mzarka
27-08-16, 11:59
אהלן חברים אני מחפש המלצה לגיפ לקנייה בתקציב של עד 35 אלף
הגיפ בעיקר ישמש לנסיעות בין עירוניות (בממוצע 350 קמ בשבוע) ככה שהוא צריך להיות יחסית חיסכוני, טיולי שטח מדי פעם(לא משהו אקסטרים יותר מדי)ואני מחפש משהו עם תא מטען יחסית גדול(מתעסק הרבה בעץ אז יהייה רוצה להוביל לפעמים עצים שאני מוצא),מעדיף אוטמט, ישמש בתור רכב עיקרי, כרגע רק לזוג (בעתיד בע"ה המשפחה תגדל)
חברים המליצו לי על איסוזו טרופר ארוך דעתכם?
ואם יש המלצה למשהו אחר?

mzarka
27-08-16, 12:35
אהלן חברים אני מחפש המלצה לגיפ לקנייה בתקציב של עד 35 אלף
הגיפ בעיקר ישמש לנסיעות בין עירוניות (בממוצע 350 קמ בשבוע) ככה שהוא צריך להיות יחסית חיסכוני, טיולי שטח מדי פעם(לא משהו אקסטרים יותר מדי)ואני מחפש משהו עם תא מטען יחסית גדול(מתעסק הרבה בעץ אז יהייה רוצה להוביל לפעמים עצים שאני מוצא),מעדיף אוטמט, ישמש בתור רכב עיקרי, כרגע רק לזוג (בעתיד בע"ה המשפחה תגדל)
חברים המליצו לי על איסוזו טרופר ארוך דעתכם?
ואם יש המלצה למשהו אחר?
משהו חשוב שלא ציינתי..שאני כרגע סטודנט לכן הנסיעות ארוכות, בנוסף חשוב שלא יהייה עם תחזוקה גבוה ויקרה(בכל זאת סטודנט)

alexei.levinzon
27-08-16, 14:23
היי,

לגבי חסכוני זה לא הולך במילה אחת עם ג'יפ...
אם אתה ממש בעניין של ג'יפ ובכל זאת רוצה לחסוך תחפש מנוע בנזין ותתקין עליו גפ"מ (מערכת גז).
אומנם יש השקעה בהתקנת המערכת אך היום מחיר הגז הוא 50% פחות מבנזין (עומד על 2.8 ש"ח לליטר), ככה מהר מאוד אתה תחזיר את ההשקעה של המערכת.

לגבי הובלת עצים לא חושב שתמצא תא מטען מספיק גדול בשביל זה (אלה אם כן תיקח טנדר עם ארגז).
תשקול לקנות משהו עם גגון או להתקין גגון וככה תוכל להוביל עצים בשקט בלי לחפש תא מטען גדול.

בתקציב שלך היתי ממליץ לך ללכת בכיוון של ניסאן טראנו או איסוזו טרופר.
תוכל להישתמש בהם גם לכביש וגם להנות מהם בשטח.

כמובן הכי חשוב לחפש משהו שמור (בלי הרבה ידיים ובלי יותר מדיי קילומטרז).

אני בעלים גאה של ניסאן טרנו קצר ויכול להעיד שהחלקים שלו זולים יחסית לג'יפים אחרים.

בסופו של דבר זה גם עניין של טעם ושל נוחות, תבדוק כמה אופציות, תעשה סיבוב, תראה אם האוטו נוח לך ותלך על זה.

ודבר אחרון אתם רק זוג... לא היתי הולך על משהו ארוך עם 7 מקומות (הרכב כבד יותר, בזבזני יותר, מזגן חלש), דווקא תשקול לקנות משהו קצר ולהישתמש בגגון להובלת העצים, לגבי העתיד אל תחפש רכב לעשר שנים קדימה דברים משתנים וסדרי עדיפויות בחיים משתנים, תתחיל עם קצר ולאחר מספר שנים תוכל להיתקדם לארוך אם יהיה צורך.

mzarka
27-08-16, 19:15
היי,

לגבי חסכוני זה לא הולך במילה אחת עם ג'יפ...
אם אתה ממש בעניין של ג'יפ ובכל זאת רוצה לחסוך תחפש מנוע בנזין ותתקין עליו גפ"מ (מערכת גז).
אומנם יש השקעה בהתקנת המערכת אך היום מחיר הגז הוא 50% פחות מבנזין (עומד על 2.8 ש"ח לליטר), ככה מהר מאוד אתה תחזיר את ההשקעה של המערכת.

לגבי הובלת עצים לא חושב שתמצא תא מטען מספיק גדול בשביל זה (אלה אם כן תיקח טנדר עם ארגז).
תשקול לקנות משהו עם גגון או להתקין גגון וככה תוכל להוביל עצים בשקט בלי לחפש תא מטען גדול.

בתקציב שלך היתי ממליץ לך ללכת בכיוון של ניסאן טראנו או איסוזו טרופר.
תוכל להישתמש בהם גם לכביש וגם להנות מהם בשטח.

כמובן הכי חשוב לחפש משהו שמור (בלי הרבה ידיים ובלי יותר מדיי קילומטרז).

אני בעלים גאה של ניסאן טרנו קצר ויכול להעיד שהחלקים שלו זולים יחסית לג'יפים אחרים.

בסופו של דבר זה גם עניין של טעם ושל נוחות, תבדוק כמה אופציות, תעשה סיבוב, תראה אם האוטו נוח לך ותלך על זה.

ודבר אחרון אתם רק זוג... לא היתי הולך על משהו ארוך עם 7 מקומות (הרכב כבד יותר, בזבזני יותר, מזגן חלש), דווקא תשקול לקנות משהו קצר ולהישתמש בגגון להובלת העצים, לגבי העתיד אל תחפש רכב לעשר שנים קדימה דברים משתנים וסדרי עדיפויות בחיים משתנים, תתחיל עם קצר ולאחר מספר שנים תוכל להיתקדם לארוך אם יהיה צורך.

אהלן ממש מעריך את התשובה המושקעת, תוכל להגיד לי כמה הניסאן טרנו קצר עושה ביחס לקילומטר וכנל לגבי האיסוזו טרופר?

alexei.levinzon
27-08-16, 19:29
תראה אכילת הדלק זה עניין יחסי ותלוי במספר גורמים, במצב הרכב, בצמיגים וכו'...
לרוב בכביש האוטו אוכל ליטר ל 8-10 ק"מ.. בשטח כמובן שזה משתנה ל 1 ל 5-8.. אני עם צמיגים 50/50, אם תרכיב צמיגים שהם 100 אחוז כביש (מה שלא מתאים לך כי אתה כן מתכוון לרדת לשטח) הצריכה תשתפר ואם תרכיב 100٪ שטח זה יעלה..

כמובן שמצב הרכב משפיע ויש להקפיד על טיפולים בזמן על מנת להישאר בטווחים האלה (פילטר אוויר סתום לדוגמה יעלה את צריכת הדלק לק"מ).

נושא נוסף זה גודל הצמיג.. יש אנשים שמגדילים את גודל הצמיג כחלק ממקצה השיפורים שלהם, הגדלת הצמיג לרוב גורמת להגדלת צריכת הדלק.

אינני יודע מה הצריכה של הטרופר אך לא מאמין שזה טוב יותר..

שים לב שיש גם הבדל בין בנזין לסולר, אני נותן לך את המספרים למנוע בנזין בלבד, אך אם זה מעניין אותך חיפוש קצר באינטרנט יביא לך תוצאות גם עבור מנועי דיזל.

ד ו ר ו ן
27-08-16, 19:42
. אני עם צמיגים 50/50, אם תרכיב צמיגים שהם 100 אחוז כביש (מה שלא מתאים לך כי אתה כן מתכוון לרדת לשטח) הצריכה תשתפר ואם תרכיב 100٪ שטח זה יעלה..
אני עם צמיגי שטח מלא מס׳ מאות אלפי קמ, מיצרנים שונים, ואין שום הבדל מול הנתונים המקוריים של הרכב עם צמיגי 50/50.

כן יש הבדל ברעש לרעתם כשהם בסוף חייהם בנסיעת כביש בינעירונית.

gruyon
27-08-16, 19:51
היי אני כבר מעל ארבע שנים עם סוזוקי גרנד ויטרה ארוכה 2.0 ליטר.
עלויות ביטוח וטסט של רכב פרטי ישן.
טיפול אחת לשנה כמו כל רכב בנזין.
זה הרכב שטח הראשון שלי ואני חייב להודות שאני מחפש מחליף ראוי ואין סיכוי להישאר בעלויות של סוזוקי.
אם אתה רוצה לאסוף עצים מקסימום תקנה גם גגון או תשכיב את המושבים האחוריים.
טיולים ועבירות זה בהתאם לרצון להשקיע.
הגבהות, נעילות, מיגון, סרן ברזל יותר זול לשפר מכל רכב שטח אחר.

גילוי נאות , שלי כרגע למכירה ;-).

אחרי כמה שנים טובות החלטתי שהגיע הזמן לרכב יותר מודרני לטובת הנסיעות עם הצאצא. אחרת לא רואה סיבה להחליף.

alexei.levinzon
27-08-16, 19:59
היי אני כבר מעל ארבע שנים עם סוזוקי גרנד ויטרה ארוכה 2.0 ליטר.
עלויות ביטוח וטסט של רכב פרטי ישן.
טיפול אחת לשנה כמו כל רכב בנזין.
זה הרכב שטח הראשון שלי ואני חייב להודות שאני מחפש מחליף ראוי ואין סיכוי להישאר בעלויות של סוזוקי.
אם אתה רוצה לאסוף עצים מקסימום תקנה גם גגון או תשכיב את המושבים האחוריים.
טיולים ועבירות זה בהתאם לרצון להשקיע.
הגבהות, נעילות, מיגון, סרן ברזל יותר זול לשפר מכל רכב שטח אחר.

גילוי נאות , שלי כרגע למכירה ;-).

אחרי כמה שנים טובות החלטתי שהגיע הזמן לרכב יותר מודרני לטובת הנסיעות עם הצאצא. אחרת לא רואה סיבה להחליף.
טיפול אחת לשנה כמו כל רכב בנזין?
אתה מטעה או טועה, הטיפולים לא נמדדים פר תקופה מסויימת אלה פר קילומטרז..
לרוב זה בין 10 ל 15 אלף לטיפול.

אני עם רכב העבודה שלי עושה כ 500 קילומטר ביום ועושה טיפולים אחת לחודש וחצי - חודשיים שזה 6 טיפולים בשנה.

ואם הכוונה שלך היתה לטסט פעם אחת בשנה אז גם זה לא מדוייק כי כמות הטסטים תלויה בשנתון הרכב ולא בסוג.

כמות הטיפולים שלו תהיה גבוהה יותר כי הוא ציין במפורש שיעשה קילומטרז עם האוטו ולכן נושא עלות הטיפול במקרה הזה מקבל משמעות נוספת להחלטה.

mzarka
27-08-16, 20:02
טיפול אחת לשנה כמו כל רכב בנזין?
אתה מטעה או טועה, הטיפולים לא נמדדים פר תקופה מסויימת אלה פר קילומטרז..
לרוב זה בין 10 ל 15 אלף לטיפול.

אני עם רכב העבודה שלי עושה כ 500 קילומטר ביום ועושה טיפולים אחת לחודש וחצי - חודשיים שזה 6 טיפולים בשנה.

ואם הכוונה שלך היתה לטסט פעם אחת בשנה אז גם זה לא מדוייק כי כמות הטסטים תלויה בשנתון הרכב ולא בסוג.

כמות הטיפולים שלו תהיה גבוהה יותר כי הוא ציין במפורש שיעשה קילומטרז עם האוטו ולכן נושא עלות הטיפול במקרה הזה מקבל משמעות נוספת להחלטה.

תודה על התגובה לכולם ומה לגבי יונדאי טוסון מנוע דיזל 2000 שנת 2006( זה מה שעומד בתקציב שלי)?

gruyon
27-08-16, 20:05
צודק.
ממש מטעה.
טיפולים כמו כל רכב בנזין.
לי יוצא אחת לשנה כי אני עושה פחות מ 10000 קמ בשנה.
בגלל זה רכב משנת 99 מגיע לשנת 2016 עם 183000 קמ.

מהיכרות שלי עם בעלי דיזלים עלות פר טיפול יותר זול לבנזין.
גם חלפים יותר זולים.

בנושא האחזקה:
נגיד אם אני משווה החלפה של צירייה של סוזוקי לטיוטה זה הבדל של מעל אלף שח.

alexei.levinzon
27-08-16, 20:30
תודה על התגובה לכולם ומה לגבי יונדאי טוסון מנוע דיזל 2000 שנת 2006( זה מה שעומד בתקציב שלי)?
ממליץ לך לעשות חיפוש באינטרנט.

אינני מכיר את האוטו, אך מכמה חיפושים פשוטים אני מזהה שהחסרון העיקרי באוטו הזה זה שהוא שותה דלק...

mzarka
27-08-16, 20:54
ממליץ לך לעשות חיפוש באינטרנט.

אינני מכיר את האוטו, אך מכמה חיפושים פשוטים אני מזהה שהחסרון העיקרי באוטו הזה זה שהוא שותה דלק...
תאמת חיפשתי וקראתי ..לא ראיתי את ההערה הזאת..תחת איזה מילת חיפוש בדקת?

alexei.levinzon
27-08-16, 20:57
תאמת חיפשתי וקראתי ..לא ראיתי את ההערה הזאת..תחת איזה מילת חיפוש בדקת?
"יונדאי טוסון 2006 דיזל חוות דעת" בגוגל

דווקא בתוצאה הראשונה והשנייה תקרא בתגובות ותראה שמדברים חסרון של צריכת דלק...

amotzg
28-08-16, 03:17
טנדר (שני מושבים אם תמצא) ידני 2X4?
נו, 4X4, כי כתבת טיולי שטח מדי פעם.

מאזדה B2500, ניסן ווינר, וכו'. יהיו יותר זולים לקניה מכבישטח בשנתון מקביל ולדעתי גם בדלק ותחזוקה.
נהדרים לעצים, כשתגדל המשפחה תבוא שוב.

erezgur
28-08-16, 09:49
טוסון אינו באותה משפחה של ה-SUV-ים הכבדים יותר שציינת (טרופר / טראנו).

אם הטוסון מתאים לצרכיך מבחינת נסיעת השטח, אז הדיון הולך לכיוון של ג'יפונים המתאימים לשאר ההגדרות שציינת. אם אתה מחפש רכבים יותר קשוחים המתאימים גם לטיולים בעבירות בינונית, אזי צריך לחזור לאופציית ה- SUVים (או הטנדרים).

-->