PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג׳יפולוג יודעים הכל? - ציפוי פנאלים סולאריים בחומר דוחה אבק ולכלוך

asypeer
02-09-16, 10:55
הי,
אחד הגורמים המשפיעים לרעה על התפוקה במערכות סולאריות (תאים פוטו וולטאים במקרה הזה) הוא לכלוך (אבק, קקי של ציפורים וכו׳)
ניקוי של התאים במערכות גדולות הוא משימה לא פשוטה הגוזלת לא מעט זמן ומשאבים - עשיתי את זה כמה פעמים, זה תיק חבל״.
אני מחפש מישהו שמתמחה ביישום חומר דוחה לכלוך (ציפוי נאנו, בדומה ליישום על רכבים) - זה אמנם לא יחסוך את הצורך בשטיפה מדי פעם אבל הלכלוך לפחות לא יידבק בצורה קשה כמו עכשיו ויישטף בגשם.
מישהו מכיר חברה שמתעסקת עם זה? אני מניח שגם מתחום הרכב ישמחו לנסות, מדובר על כמה מאות מטרים מרובעים. יש לנו כרגע הצעה די יקרה לעניין מחברה מסוימת שאינה מאוד כלכלית ואשמח לבדוק עוד כיוונים.
תודה,
אסף

idanw
02-09-16, 11:18
לא יודע להגיד איך זה בעלות\תועלת. אבל מערכת וישרים ומתזים יכולה לעזור.

asypeer
02-09-16, 11:20
לא יודע להגיד איך זה בעלות\תועלת. אבל מערכת וישרים ומתזים יכולה לעזור.

זה כמה מאות פאנלים. כמות החשמל והחיווט זה חתיכת ספגטי. הלכלוך גם נכנס בתוך הפאנל ברמה שרק עם גרניק זה יוצא..

Sent from my iPhone using Tapatalk

AvinoamNa
02-09-16, 12:11
לעניות דעתי , באופן אופטימלי שטיפת פנלים סולאריים צריכה להיעשות ע״י מים מזוקקים בלבד.
מאחר ושטיפה במים רגילים משאירה משקע של אבנית שג״כ פוגע ביעילות קליטת אור השמש.

asypeer
02-09-16, 12:23
אופטימלי כן, ריאלי פחות. כמות המים המזוקקים תהיה מאוד גדולה ולא כלכלית מהבחינה הזו.

AvinoamNa
02-09-16, 12:32
אולי שווה לרכוש קולונה מתאימה, ולייצר מים מזוקקים בעצמכם.
יתכן וזה כדאי.
הצטברות האבנית במהלך השנים יכולה להוריד את יעילות המערכת משמעותית

Sent from my iPad using Tapatalk

avikkllk
02-09-16, 14:10
מתזים עושים אבם על זה.
אצלנו בלולים יש מערכת סולארית ענקית בגג ובקיץ אני פותח ממטרות על הגג בכדי להקרר את הלול ..ייצר שיכבה של אבן משוגעת על הפאנלים..השוטפים קיללו את חיי על כך

asafpeleg
02-09-16, 18:52
אופטימלי כן, ריאלי פחות. כמות המים המזוקקים תהיה מאוד גדולה ולא כלכלית מהבחינה הזו.

מסנן אבנית לפני הברז שאליו מחובר הצינור יעשה את העבודה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

erby
02-09-16, 18:55
מסנן סיליפוס על הקו של המתזים.
יש ייעודיים למערכות עירפול עם חיבורים בקוטר 2''.

נמרוד
03-09-16, 16:27
אני מנקה את המערכת הביתית שלי (37 פאנלים) עם צינור גינה ומגב שצד אחד שלו זה מטאטא גומי. עם המטאטא אני משפשף את הלשלשת, שוטף ומוריד את המים עם המגב ככה שנשארים מעט סימני אבנית. זה חצי/שלושת רבעי שעה שאני עושה פעמיים בשנה או שלוש אם אני משקיע.

אם אתה מוצא ציפוי יעיל כלכלית אנא שתף, זה מעניין.

asypeer
03-09-16, 20:55
נמרוד כמה השטח אצלך במ״ר?

נמרוד
03-09-16, 21:20
מערכת ביתית כאמור. 8 קילוואט, 37 פאנלים.
.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

-->