PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל - סדקים בקירות הבית

Asaf-a
02-09-16, 12:32
שלום לכולם,
יש לי מספר סדקים לא יפים בבית, להערכתי רק עניין קוסמטי ולא מעבר לכך, הייתי שמח לבדוק אותם באופן יותר מקצועי - המלצות לבעל מקצוע( מרכז - שפלה) מתמחה בסדקים מבחינת הקונסטרוקציה? לוודא שרק קוסמטיקה?

אחת לכמה שנים אני מתקן הסדקים באופן המסורתי והסטנדרטי, פותח, ממלא בחומר ומשייף. חלק מהצביעה הפנימית בבית. הסדקים האלו חוזרים די מהר, תוך כשנתיים, ומציקים בעין עד הצביעה הבאה של פנים הבית..

האם יש התקדמות טכנולוגית ממשית בתחום? איזה חומר פלא חצי גמיש שייתן פתרון קוסמטי לתקופה ארוכה יותר?

אסף

OFF-RoaD
02-09-16, 13:32
איפה הסדקים מתפתחים? (קירות פנימיים או חיצוניים) באיזה חלק של הקיר? מה צורתם? (אנכיים, אופקיים, 45°...)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Asaf-a
02-09-16, 13:39
סדקים בזוית של כ 45 מעלות, נראים משני צידי הקיר, מדובר גם על קירות חיצוניים וגם פנימיים, הרוב בחיצוניים, ובאזור אחד של הבית

avikkllk
02-09-16, 14:14
אם הם משני ציד הקיר חוששני שזה לא משהו רגיל

ariel-ro
02-09-16, 15:07
מאיזה חומר הקיר(בלוקים, בטון, גבס...)? האם ההסדקים הם פחות או יותר חופפים בשני צידי הקיר?
אני לא בעל מקצוע ולא בעל ידע מקיף בעניין, סה"כ בנאי חובב.
שמעתי בעבר שתופעה של סדקים אלכסוניים יכולה לנבוע משקיעה איטית ולא אחידה-משמע רק באזור אחד, של יסודות המבנה.
מה שמחזק בעיניי את העניין זה שאתה אומר שזה רק באזור אחד-אז יישום הצבע והטיח שעשו בבית הם בסדר, ושזה חוזר כל כמה שנים.

OFF-RoaD
02-09-16, 17:22
אכן, סביר שמדובר בשקיעת יסודות לא אחידה, ובקירות בלוקים. אתה צריך קונסטרוקטור, לצערי אין לי היכרות עם מישהו ספציפי שעושה עבודות כאלה באזור המרכז.

Asaf-a
02-09-16, 19:36
מדובר על קירות בלוקים

Asaf-a
02-09-16, 20:17
בלי קשר לנושא הקונסטרוקטור, אותו אביא להעיף מבט (אני מעריך שהתיאורים שלי מוגזמים יחסית, ומדובר בעניין קוסמטי) יש המלצות עדכניות לחומרים איכותיים לטיפול בסדקים?

OFF-RoaD
02-09-16, 20:46
אם הבלוק זז, שום חומר לא יועיל. פשוט צריך להשלים עם פתיחה של הסדק אחת לשנה שנתיים, מילוי וצביעה, עד שהקיר "יתיישב" (לוקח בערך עשור, אבל זה כלל אצבע. מאוד תלוי בסוג הקרקע, המבנה ושיטת הביסוס)

DANI1
03-09-16, 09:34
בוקר טוב
מס שאלות
מה איזור המגורים שלך ?
מס שנים שהבית קיים ?
האם הבית על קרקע ,או על עמוד?ים
אנסה להסביר לך מבלי לראות את השטח .
אם הסדקים מתחילים מאיזור הקירות החיצוניים של הבית ,קודם תבדוק אין לחץ אדמה מתחת לקורות הבית ,בין קורות הבית צריך להיות ארגזי קלקר בגובה של 15-20 ס"מ כדי למנוע חיבור בין האדמה לקורות הבית .
אדמה ידועה כפעילה ועובדת בתקופות של השנה ,לאדמה יש כל אדיר לשנות ולהזיז קורות וקלונסאות בית (נתקלתי בזה די הרבה ).
מומלץ להדוק שאין סדקים בקורות ובעמודי הבית ,ושאין ברזל חשוף שיכול לגרום להתחמצנות הברזל ולהחליש את הקורות והעמודי הבית .
יש עוד פתרונות לעניין ,חייבים לראות את המקום ולקבל חוות דעת של מהנדס .
DANI 1

Asaf-a
03-09-16, 13:21
איזור השפלה, בין אשדוד לגדרה, אדמה כבדה שעובדת וזזה, סדקים זט תופעה רווחת בשכונה.
בית תלוי בן 15 שנה, דהיינו על עמודים נמוכים, מרווח של כ50 סמ בין תחתית הרצפה לאדמה שמתחת ללא קלקרים, וחלק מהאינסטלציה הסופית תלויה מתחת לבית ומתחברת לבית( מאוד נוח שיש גישה לאינסטלציה בעת הצורך דרך חצר אנגלית).

האדמה של הגינה מסביב לבית מוגבהת לגובה פני הבית כך שנראה לכאורה כמו בית מונח.

MMR
03-09-16, 15:41
לא מכיר את המונחים שהזכרת בית תלוי\מונח וכו. באיזור הנ"ל (גם אני מהאיזור) בעיקר קרקעות חרסיתיות והביסוס המקובל הינו כלונסאות. ציינת שהתופעה רווחת בשכונה ולכן אני מנחש שהיא יושבת על מילוי גבוה שלא בוצע בו הידוק כראוי בזמן פיתוח השכונה..
סדקים של עד שני מ"מ לערך קל לגשר עם צבע עליון סופר גמיש \ רב גמיש של טמבור \נירלט, מתאים לתנאי חוץ. חשוב ליישם פריימר מתאים כגון פריימר x כדי לוודא התחברות מלאה לתשתית הקיימת אחרת עלולים להווצר "כיסים" שכולאים רטיבות.
סדקים אלכסוניים עלולים להווצר גם מסיבות אחרות ולא רק משקיעה דיפרנציאלית של הביסוס.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->