PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - דרושה עצה בהתקנת דשא

just4u32
02-09-16, 17:12
אהלן,

לאחרונה עברנו דירה (דירה שכורה! בתקווה נישאר בה לפחות 3 שנים), ובדירה יש חצר גדולה (כ-50 מ"ר) מלאה חול. מצורפת תמונה של החצר:
110368

אשמח לעצתכם במספר נושאים:
1. דשא רגיל או סינטטי? יש פה גם שיקולי עבודה (האדמה מאד מאד קשה, ואת העבודה אני רוצה לבצע בעצמי), וגם שיקולי מחיר אותם קשה לי מאד לכמת... (לדוגמא התקנה ראשונית יקרה יותר עבור דשא סינטטי, אך תחזוק יקר יותר בדשא רגיל).
אין לי צורך שהגינה כולה תהיה מלאה דשא, אך צריך לחשוב גם על פיתרון לשטח בו אין דשא.
2. אם דשא רגיל, זרעים או משטחים? אני יודע שמשטח זה פחות עבודה, אבל המחיר גבוה בהרבה. זרעים גם אפשר להזמין באינטרנט...
3. אשמח לשמוע על פתרונות להצללה לגינה. חשבתי על משהו בסגנון shade sail בגודל של 4x5 מטרים נגיד. פיתרון טוב?
4. משתלות מומלצות בבאר שבע? :)
5. חדי העין יכולים לראות גזע עץ כרות במרכז החצר. העץ מת ולכן נאמר לי שאין צורך לשפוך עליו נפט.
בעל מקצוע ייעץ לי לשים על מה שנותר פחמים, ואמר שבתוך 3-4 פעמים הכל יהיה שטוח. דעתם בנושא?

אסיים ואומר שחברי הפורום היקרים עזרו לי כבר בשני נושאים שלא היה לי בהם מושג. כנראה שבאמת יודעים פה הכל.. אין עליכם! כיף לגלות קהילה כזו!

תודה!

omri_t
02-09-16, 21:07
סנטטי הפשוטים לטעמי מאוד לא יפה.
ואם תיקח מהאיכותיים ולא תשקיע בהתקנה זה יראה בהתאם וזה אומר- רע.

אני אישית בעד דשא אמיתי.
לא מזמן שתלתי 100 מטר.
כ 20 שח למטר כולל הכל.
מים אכן לא זול כתלות בסוג הקרקע .
וגם צריך לטפל בו.

אבל- אין תחליף שמשתווה לו.

כתבת שהחצר מךאה חול וגם שהאדמה קשה- לא מסתדר...

חול טוב לשני הסוגים.
וצריך ליישר ולעשות שיפועים בכל מקרה.
ברור שלבד... תכיר... טורייה... מגרפה...

just4u32
02-09-16, 21:11
סנטטי הפשוטים לטעמי מאוד לא יפה.
ואם תיקח מהאיכותיים ולא תשקיע בהתקנה זה יראה בהתאם וזה אומר- רע.

אני אישית בעד דשא אמיתי.
לא מזמן שתלתי 100 מטר.
כ 20 שח למטר כולל הכל.
מים אכן לא זול כתלות בסוג הקרקע .
וגם צריך לטפל בו.

אבל- אין תחליף שמשתווה לו.

כתבת שהחצר מךאה חול וגם שהאדמה קשה- לא מסתדר...

חול טוב לשני הסוגים.
וצריך ליישר ולעשות שיפועים בכל מקרה.
ברור שלבד... תכיר... טורייה... מגרפה...

תודה על התגובה.
החצר מלאה חול, אחרי הכל מדובר בבאר שבע, אבל האדמה מאד מאד סלעית וקשה.
מאיפה קנית דשא? סוג מסוים?

kruvi
02-09-16, 22:13
כדאי לפני הנחת הדשא לפזר קומפוסט בנדיבות ותחח את האדמה.
כמובן שמומלץ להתקין מערכת השקייה ממוחשבת עם ממטירים קופצים כדי לחסוך בחשבון המים

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

DANI1
03-09-16, 09:21
אם אתה רוצה להתקין דשא ,קודם כל עליך להפוך את האדמה עם קילשון או להשכיר/להשאיל מתחחת , אחרי שהפכת את האדמה אליך להשקות מידי יום כ-15-25 דקות עם ממטרות (לא עם צינור מים ישיר ) ,לאחר מכן תן לאדמה לנוח יום יומיים ,תעבור עם מגרפה ותיישר את האדמה למצב ישר כמה שאפשר, לאחר מכן תניח צנרת מים לתשים ממטרות לפי גודל השטח של הדשא (כל יועץ חנות השקייה יעזור לך ,רק תביא שרטוט של השטח ).
לאחר שהנחת את הצנרת והממטרות תפזר קומפוסט ושוב תשקה .ותזמין לך את סוג הדשא שמתאים לאיזור שלך .
לאחר הנחת הדשא יש להשקות כ-10 ימים מידי בוקר וערב עד לחיבור השטיחים , אחרי חמישה ימי השקייה היה ותראה קרחות קטנות בין השטיחים תפזר אדמה והדשא יתחבר לאדמה .
מקווה שעזרתי
בהצלחה
DANI 1

lizard
03-09-16, 09:26
אני אומר לך בהכי דוגרי שבעולם - אל תשקיע שקל בנכס שלא שלך. בטח לא במשהו שאתה לא יכול לקחת אחר כך.
אם כבר החלטת שאתה רוצה דשא - תקנה סנטטי. תוכל לקחת אותו איתך כשתעזוב.

באיזור גדם העץ הייתי בונה FIRE PIT נחמד. או מדוד מים חתוך או מבלוקי שמוט או ארקשטיין. לא הייתי משקיע בזה יותר מידי כי שוב - הנכס לא שלך.

JustDoB
03-09-16, 09:42
במצב דומה בעבר עשיתי עסקה עם בעל הבית שאני מריץ את כל הסיבוב ומתחלקים חצי בעלויות בסוף.
במצבך מציע ללכת על משטחים, וכמו שכבר נכתב - הרבה קומפוסט והרבה מים.
מערכת השקיה זה עסק יקר. דווקא כאן אם בעל הבית לא בעניין - אולי שווה לטרוח עם ממטרה ניידת מחוברת לצינור השקיה.

it was a jeep thing

omri_t
03-09-16, 11:08
מערכת השקיה זה לא יקר אם עושים לבד.
ממטיר לדשא עולה פחות מ 20 שח.
מחשב לקן אחד עולה כ 400 שח.
זה באמת בקטנה.

אבל באמת הנכס לא שלך... תשקיע בו כסף??
דבר עם הבעלים.
שיקח על עצמו חלק מההוצאה.

המשוטט
03-09-16, 14:40
סינטטי בצהרי היום הוא סיוט
במגרשי הכדורגל יש מערכת השקייה עם ממטירים להורדת הטמפרטורה

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

איל מ
03-09-16, 14:41
מחקב השקיה קו אחד שהוא גם ברז ניתן למצוא גם ב200 שח ברוזנפלד פ"ת.

מידבר
04-09-16, 17:12
סוג דשא מומלץ לאזור- אלטורו. ספק מומלץ- משתלות אייל.
בהצלחה.

just4u32
07-09-16, 14:01
תודה לכולם על התגובות.
לבסוף החלטנו ללכת על דשא סינטטי, והבאנו 25 מ"ר של דשא מעולה.

עתה, נותר רק עניין ההתקנה.
מאחר שהאדמה הינה אדמת לס סלעית וקשה שאליה קשה למים לחלחל, ספק הדשא הציע לי לעשות שכבה של כ5 ס"מ שומשום.
דעתכם?

בנוסף, רעיונות להצללה? חשבתי על משהו בסגנון:
http://www.ebay.com/itm/Sun-Shade-Sail-Garden-Patio-Awning-Canopy-Sunscreen-98-UV-Block-NEW-/122017289201?var&hash=item1c68cc13f1%3Am%3AmV62Pp3YNiJYDd P6G4y_brQ

תודה!

מידבר
07-09-16, 19:17
אדמת לס סלעית? יקירי, בגשם ראשון אחרי יובש נוצר קרום עליון שמגיר מים אבל גם הוא נכנע אחרי זמן קצר אם הם מתעקשים ועומדים.

זלמן 1
07-09-16, 19:47
בהתקנת דשא סינטטי, מומלץ לשים על האדמה פלריג, מעליו חמש עד עשר סנטימטר שומשום, להדק את המצע עם מעגלה או ויברטור כמו של אקרשטיין, ומעל להניח את הדשא הסינטטי וכמובן להדק עם מסמרים.הצלחה

omribe
08-09-16, 09:37
סיימתי עכשיו להתקין אצלי בבית דשא סינטטי (32 מ"ר).
עבודה לא קשה מדי.

חשוב להשתמש במהדק אדמהולישר את האדמה פיקס אחרת הדשא לא יראה טוב. אני שכרתי ג'בקה ב-200 שקל ליום.
חשוב "למתוח" את הדשא כדי שלא יהיו בו גלים.
בגלל שעבדתי לבד, דפקתי מסמרים בצד אחד ומתחתי את הדשא מהצד השני.
עדיין היו מעט קפלים, אז נתתי לו "לשבת" יומיים, מתחתי שוב, ואז דפקתי מסמרים. יצא מצויין.

just4u32
27-10-16, 13:00
סיימתי עכשיו להתקין אצלי בבית דשא סינטטי (32 מ"ר).
עבודה לא קשה מדי.

חשוב להשתמש במהדק אדמהולישר את האדמה פיקס אחרת הדשא לא יראה טוב. אני שכרתי ג'בקה ב-200 שקל ליום.
חשוב "למתוח" את הדשא כדי שלא יהיו בו גלים.
בגלל שעבדתי לבד, דפקתי מסמרים בצד אחד ומתחתי את הדשא מהצד השני.
עדיין היו מעט קפלים, אז נתתי לו "לשבת" יומיים, מתחתי שוב, ואז דפקתי מסמרים. יצא מצויין.

האם אפשר גם בלי המצע?
הסיפור הזה נהיה יקר...

-->