PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרופר TOD + נעילה אוטומטית קדמית + ללא לוקרים : מסובב דרייבשאפט קדמי בכביש ?

elibaba
02-09-16, 19:11
בהנחה כמובן שה TOD לא משולב, כלומר נוסעים בהנעה אחורית בלבד.

ממה שאני מבין בטרופר צירייה אחת משולבת קבוע והשניה משתלבת בהפעלת 4HI בלבד, ואז עובר כח קדימה מה- TOD על פי תנאי הכביש בין 0% ל 50%.

אני לא ממש מתכוון לנסוע 4x4 בכביש, אבל מתוך סקרנות - האם במצב המתואר בכותרת, ושוב בהדגשה שאין שילוב של הסרן הקדמי לטרנספר, הכפתור לא לחוץ - האם הציריה המשולבת קבוע לא תסובב גם את הציריה השניה ואת כל גל ההנע הקדמי כל הזמן בעצם ?

במילים אחרות, כדאי לוקרים ידניים או שלא חובה ?

נדב ש.
03-09-16, 07:00
ב TOD גל הינע קידמי מסתובב כל הזמן, הציריה השמאלית מנותקת ע"י משלב פניאומטי שעובד ע"י ואקום ומופעל חשמלית, אם יש לך נעילה אוטומטית מומלץ לוקרים ידניים מהסיבה הפשוטה-תקלה במערכת או במערכת הואקום והרכב ישתלב, כמובן שיהיו נורות אזהרה-הנוריות של הגלגלים האחוריים מהבהבות בזמן תקלה או שהל ה 4 מהבהבות, זה תלוי מה התקלה.
ה TOD בנוי כדי שתוכל לנסוע משולב על כביש, עקרונית גם עם נעילה אוטומטית, אני נסעתי ככה על כבישים רטובים וכו', כל עוד המערכת משתלבת עד ה 30% (הנוריות של הגלגלים הקידמיים נידלקות עד האמצע) זה בסדר ויש היגוי, אם הוא משתלב 50%/50% חהיה היגוי קשה ויש סכנה.

elibaba
03-09-16, 07:54
ז'א שברירת המחדל למקרה של תקלה או דליפת ואקום הוא שההנעה הקדמית משולבת?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

נדב ש.
03-09-16, 19:20
חיובי, כאשר המנוע כבוי הוא משולב, כאשר הוא מונע המשאבת ואקום עובדת ויוצא משילוב, משתלב עפ"י דרישה.

-->