PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג׳רו ספורט בנזין 2003 שיפורים? עלויות? דעתכם?

KOOKE
03-09-16, 07:35
שמתי עין פאג׳רו ספורט בנזין אוט׳ שמור כחדש במצב מצוייןן.

הרכב סטנדרטי לחלוטין - הבעיה שעלות הרכב מותחת את התקציב שייעדתי לרכב שטח לקצה ומעבר.

נאמר לי על ידי החבורה שאני מטייל איתה שכדי לטייל איתו חייב להגביה וגם לנעול מאחור.

חיפשתי באתר וקראתי קצת עליו - אין יותר מדיי מידע לא רכב נפוץ.

התובנות שלי הן שאפשר להגביה הגבהה קלה כי מדובר במיתלה נפרד מקדימה ואם רוצים הגבהה של נניח 3״ ומעלה אז צריך לבנות סוג של תושבות או הארכה למשלושים הקדמיים.

כמו כן הבנתי שהפג׳רו הוא למעשה ברובו מעין מגנום סגור וחולק מכלולים רבים איתו.

לכן אפשר לשים לו סרן אחורי עם נעלה של מגנום בעלות שפויה.

אודה לתובנות שלכם. מחלות או חולשות נוספות של הרכב הזה?
אומדן עלויות להגבהה של נניח 3״ ולנעילה אחורית?

דרור ברלי
03-09-16, 08:09
הוא לא בדיוק מגנום. רק נראה כמו.

המתלה האחורי כולו דומה יותר לזה של פאג'רו Q (סלילים וזרועות רדיוס ולא עלים) ויש מצב שתצטרך להשוות גם עם -Q ישנים כדי לראות מה מתאים ומה לא. רמז: יחסי העברה שונים ועוד שאר הבדלים קטנים אך חשובים בין גרסאות שונות של אותו דגם, שהופכת את המשחקים ברכבי שטח יפניים ליקרים ומאתגרים. לחלוטין לא לגו כמו בג'יפ/לנדרובר.

בכל מקרה, עם נסיונך הרב אתה כבר יודע טוב מאוד שיכולת הנהג קובעת הרבה יותר מהגבהה או אפילו נעילה.

asafk
03-09-16, 12:12
יש קיט הגבהה של 2״ או לפחות היה לפני מספר שנים.
השנתונים המאוחרים יותר עם מתלה אחורי של פג׳רו דור 2, מתלה קדמי של l200.
אין לו בעיה עם צמיגים 31 ואפילו 235/85r16 בלי לחזק כלום.
יש אמריקאים שמחבבים את הדגם הזה ולכן יש גם מי שהכניס 33.
לגבי נעילה - אפילו בין דגמי הבנזין והדיזל יש הבדל בביצה האחורית.. צריך לבדוק יחסי העברה אבל גם מידות. אפשר לאמץ נעילה של מיצובישי אפשר גם לקנות לוקרייט או משהו.
מישה מהחברים שיפר כזה דיזל לטיולים לפני לא מעט שנים. היה סביר, אפילו לא רע.

אסף.

hadtomer
03-09-16, 20:02
לי אישית אין כזאת - אך טייל איתי בחור עם כזאת. יש להם שוק שיפורים רציני בתאילנד ובאוסטרליה - ומכיוון שכך יש להם הגבהות של אולד מן, דובינסון וכיו"ב. לסרן האחורי של דגמי הבנזין יש ARB

נדב ש.
03-09-16, 20:06
היה לי כזה דיזל משודרג ברמה גבוהה, נעילה, טמבונים, הגבהה רצינית וכו'.
בסופו של דבר בסכום של ההשקעה בו אתה יכול לקנות משהו אחר שבא כמעט ככה כבר במקור.
מדובר בהכלאה בין שתי הדגמים פג׳רו ומגנום.
לגבי נעילה אחורית- לקחתי "ראש חזיר" של מגנום אם אני זוכר נכון ושתלתי בו כי אצלו יש דיסקים מאחור ובמגנום תופים, אבל צריך לבדוק איזה יחס העברה יש בדגם הבנזין.

KOOKE
03-09-16, 22:36
ARB נעילה יקרה ונוטה לדלוף.

אם הבנתי נכון ניתן בקלות יחסית ובעלות לא כזו גבוהה לשתול ברכב סרן או סרנים של פאג׳רו Q ? אז הסרן האחורי מגיע כבר עם הנעלה המקורית האחורית שיש שם.

נדב, לא ממש מוצא רכב שמגיע כבר משודרג ברמה כזו ברמת מחיר כזו.

ishc
03-09-16, 23:40
אם הראש חזיר של המגנום מתאים בול לסרן האחורי אני משער שאפשר גם להתקין ביצה של מגנום קדימה ואז כנראה שתרוויח גם נעילה וגם יחס העברה נמוך יותר. יחד עם הגבהה 2 אינץ, צמיגי 31 ומנוע 3.0 V6 זה נשמע לי כמו רכב לא רע.

KOOKE
04-09-16, 07:07
סליחה על הבורות אבל מה זה ״ראש חזיר״ ?

elibaba
04-09-16, 07:11
ה'ביצה' שקרויה גם 'איבר שלישי', החלק התפוח בסרן שבתוכו הקורונה, הפיניון וכו'

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

נדב ש.
04-09-16, 07:31
סליחה על הבורות אבל מה זה ״ראש חזיר״ ?

רק ה"ראש" של הסרן, איפה שיושבת הקורונה, פיניון וסטליטים, כשזה מפורק זה ממש דומה לראש של חזיר :-)

אם הראש חזיר של המגנום מתאים בול לסרן האחורי אני משער שאפשר גם להתקין ביצה של מגנום קדימה ואז כנראה שתרוויח גם נעילה וגם יחס העברה נמוך יותר. יחד עם הגבהה 2 אינץ, צמיגי 31 ומנוע 3.0 V6 זה נשמע לי כמו רכב לא רע.

כמו שאמרתי, זה יעלה כמו לקנות רכב כזה שמגיע במקור ככה, ועדיין מהלכי המתלה שלו קטנים ביותר, צריך לשנות שם דברים כדי לקבל יותר.

- - - Updated - - -

ARB

נדב, לא ממש מוצא רכב שמגיע כבר משודרג ברמה כזו ברמת מחיר כזו.

פג׳רו ספורט בנזין עולה בין 35 ל 45k₪, תוסיף על זה מה שאתה מתכוון לעשות לו...

zivo
04-09-16, 09:59
שלמה,
כמו שנמרוד כבר כתב לך,אתה אדם מבוגר, עם ניסיון.....למה אתה מתעקש להסתבך?
ישנם רכבים חריגים, שיצא להם מוניטין של פלטפורמה לשינויים, זה לא הרכב הזה.
יש גבול בכמה אחוזים אתה משנה דברים, לפני שאחרים מתחילים לקרוס 😞
אתה מחליף חלקים משמעותיים ברכבת ההנעה ( כולל קוטר צמיגים), מגביה את הרכב (ומשנה זוויות במצבים)....
מוקדם או מאוחר, הצייריות, הצלבים, הגיר.........השילדה..... יתחילו לעשות צרות.
תוסיף את מה שנדב, כבר ניסה ומסכם לך,. למה אתה מסתבך?
תנשום, קח אויר, ותפרד מאחד מהם, או מהפאג'רו או מהחלומות שלך (אני מציע להפרד מהפאג'רו).

My two cents

נדב ש.
04-09-16, 10:13
שלמה, אתה הולך להשקיע בערך 40k בלקנות את הרכב, עוד 15k +/- בשידרוגים ושיפורים, הגבהה, צמיגים, סרנים ונעילות וכו', יש הרבה רכבים שבכסף הזה יתנו לך יותר לעניות דעתי....
הבנתי שאתה הולך על בנזין, יש דיסקו2 ביד2 בנזין ב 59k.... אולי שווה לבדוק, ויש עוד אופציות כמו טרופרים שרובם כבר מוכנים ומדוגמים, פג׳רו ארוך, אפילו טארקן מוגבהה ונעול יש...
ב 60k +/- אפשר למצוא משהו...

-->