PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה למכון טסטים הוגן

reacon444
03-09-16, 10:23
שלום, מחפש מכון טסטים באזור המרכז ( עדיפות לאזור השרון) להעביר את הגימני שלי טסט. הרכב סולידי ותקין לחלוטין עם הגבה של ״2 ( בולמים קפיצים שחורים-efs). מישהו מכיר מניסיון מכון שלא יעשה יותר מידי בעיות?
תודה לעונים.

omri_t
03-09-16, 10:48
לא יענו ועדיף שכך.

כל מכון הוא הוגן.

והרכב שלך יעבור.

erezgur
03-09-16, 10:59
בשביל זה יש מנגנון של הודעות פרטיות

תזכרו שכל מה שנכתב כאן נקרא על ידיד אנשים שונים ומשווק בשמחה ע"י גוגל לכל המחפשים ברשת מידע כזה או אחר.
לכן פירוט מיותר בפומבי יכול לפגוע בנותן השירות.

vik014
04-09-16, 05:11
פותח השירשור שאל על מכון הוגן, לא מכון מחפף. להבדיל ממכון מרושע, גם זו בעיה שמחייבת שו-שו?

דרור ברלי
04-09-16, 08:45
פותח השירשור שאל על מכון הוגן, לא מכון מחפף. להבדיל ממכון מרושע, גם זו בעיה שמחייבת שו-שו?

אתם לא לבד במרחבי הרשת. עיניים קטנות ורעות שמקבלות משכורת ממדינת ישראל בולשות אחרי כל מילה.
מי שממליץ קבל עם ורשת על מכון כלשהו, כנראה חורץ את דינו.

polar bear
05-09-16, 09:21
יש הבדל בין המלצה למכון הוגן - ז"א מיקצועי וכו' , שאם באת עם אוטו תקין לא יחפש אותך בקטנה. לבין לבקש מכון שיעביר אותך עם משהו שהוא ספק חוקי.

ukiuki
05-09-16, 09:47
זה שכותב הדיון בחר לכנות מכון שמעביר טסט רכב מוגבה כהוגן לא מכשיר אותו בעיני המדינה.
מכון הוגן יעבוד על פי החוק היבש כלומר יכשיל את הגימני.
הפירוש מכון הוגן = מיקצועי הוא הפירוש שלך בלבד. כותב הדיון התכוון לכזה שיעביר אותו כי לדעתו מה שהוא עשה לרכב זה תקין.

דרור ברלי
05-09-16, 10:00
הכל עניין סמנטי.
מה שנתפס בעינינו כ"הוגן ומקצועי" (כלומר בעל גישה עניינית, שיעביר רכב תקין ולא ייחפש אותו ב"קטנות" דוגמת בולמים צהובים/אדומים וכו') הוא בעיני משרד התחבורע משהו שצריך לסגור אותו.

כיוון שאנחנו הנפגעים המידיים מההתנהלות הזו, אל לנו לספק לרעים את התחמושת.
גם כאן לא חסרים טרולים ומלקטי אינפורמציה עבור הרשעויות ועל כן, המלצות על מכונים וכו' - רק בה"פ, ורק אחרי שאתם יודעים בוודאות למי אתם מוסרים את האינפורמציה הנפיצה הנ"ל, פן תגדעו את מטה לחמם של אנשים שעובדים קשה על מנת להתפרנס.

mika2005
05-09-16, 17:05
נראה לי שיש כאן קצת גלישה מפורפוציה....
הבחור ביקש מכון שבודק ,סופקה המלצה של מכון שאני באופן אישי מכיר. ויכול להגיד שגם במכון הזה נכשלתי מספר פעמים (גם על דברים קטנים) אבל באופן כללי המכון נעים ומסביר פנים ואף פעם לא חיפפו איתי.
אם הנושא כל כך רגיש ועל פי התיאור מסוכן להימצא בדפי הרשת ....
תורידו את הפוסט ותפסיקו ל"טחון" סביב... אתם רק גורמים לנושא להיות מתוקשר יותר....
מצטער בכלל שעניתי...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

דרור ברלי
05-09-16, 17:50
לא מסוכן להיות בשום מקום.
אבל במדינת "הכל שפיט", כל מילה שבורחת לך בסערת ההקלדה, יכולה לשמש כנגדך מתישהו. גם אם בכלל לא התכוונת.
תאמין לי, מנסיון, מומלץ לשקול מילים משום שלרשת יש פנים נוספות. אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה איפה שאתה רוצה, אבל זה חשוף לכל אחד. גם ובעיקר לאנשים הרעים שפועלים בשליחות הרשעויות ושמקבלים מהן משכורת על מנת לדלות מידע מהרשת.

נמרוד
05-09-16, 18:03
כדאי לקחת הכל בפרופורציה. במיוחד את דרור ברלי :rolleyes:

לפות"ש - ג'ימני או כל רכב שטח מודרני אחר, עם מידת צמיגים תואמת לרשיון, והגבהה סולידית של קפיצים/בולמים - עובר, עבר ויעבור בסבירות גבוהה מאד בכל מכון רישוי ובכל יום - בתנאי שהוא אכן תקין!!! - אורות, מגבים, ברקסים, תפוחים, זיהום אויר וכו' - כל הדברים הסטנדרטיים של כל רכב. לעיתים יש לנו נטייה להתמקד בפיקנטריה של ההגבהות יותר מדי, ולבוא עם ג'יפים שהם אשכרה מוזנחים או לא תקינים, בלי קשר לגובה.

אם אתה רוצה ללכת על בטוח - יש לך מוסך שאתה מטפל בו בג'ימני? שמתעסק ומעביר ג'יפים של לקוחות טסטים כל שבוע, ואפילו כל יום? התייעץ איתו. זה מישהו שחי את הנושא, באזור שלך.

דרור ברלי
05-09-16, 18:37
לפות"ש - ג'ימני או כל רכב שטח מודרני אחר, עם מידת צמיגים תואמת לרשיון, והגבהה סולידית של קפיצים/בולמים - עובר, עבר ויעבור בסבירות גבוהה מאד בכל מכון רישוי ובכל יום - בתנאי שהוא אכן תקין!!!

חחח. אשרי המאמין.

לעיתים יש לנו נטייה להתמקד בפיקנטריה של ההגבהות יותר מדי, ולבוא עם ג'יפים שהם אשכרה מוזנחים או לא תקינים, בלי קשר לגובה.

רכב השטח שלך נכשל בטסט? זה בטח כי הוא לא תקין....
אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה יכול להיות מצחיק. אני לא זוכר את השם המדעי לבעיה שלך, רק את הכינוי "תסמונת שטוקהולם".

אם אתה רוצה ללכת על בטוח - יש לך מוסך שאתה מטפל בו בג'ימני? שמתעסק ומעביר ג'יפים של לקוחות טסטים כל שבוע, ואפילו כל יום? התייעץ איתו. זה מישהו שחי את הנושא, באזור שלך.

המשפט היחיד עם טעם.
לא נכנסים לטסט עם הג'יפ. בשביל זה יש מוסכניק שמטפל בו ומעניק את השירות הזה תמורת כמה שקלים. מקובל וגם חוקי.

נדב42
06-09-16, 13:16
לפני הרבה שנים דווקא נכשלתי בטסט באופנוע על בעייה בבלמים שלא זיהיתי בעצמי (בעייה בציפה של הקליפר) - מאז הרבה שנים חזרתי לאותו המכון עם האופנוע... אבל זה כנראה היוצא-מן-הכלל ...

reacon444
06-09-16, 16:52
דיון מעניין התפתח...
הגימני עבר טסט ללא בעיות באחד המכונים שהוזכרו לעיל. שירות טוב ויעיל.

נמרוד
06-09-16, 17:19
מברוק. אותי זה לא מפתיע.

המציאות הרבה פחות דרמטית ממה שחלק מבאי פורום זה עושים ממנה. דרכו של עולם אני מניח.

mika2005
06-09-16, 17:20
😀😃😄

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

דרור ברלי
06-09-16, 19:56
אף אחד לא אמר שלא יעבור.
הדיון הוא אם להמליץ על מכון רישוי קבל עם ורשת או לא. אני סבור שלא, כי אין לי אמון בשיט ברשעויות המדינה וכי פרנסתם של אנשים קשי יום חשובה בעיני.
אם בא לכם לזמבר מכון מסוים, אז קדימה, תמליצו עליו.

boaz avrahami
06-09-16, 20:04
בוא נהיה רציניים-
האכיפה על המכונים היא בערך כמו על הסלמונלה וכמו על כל מגזר ציבורי כמעט.

מחפשים את עברות ההונאה, שוחד וגלי תקשורת.
כמו תמיד היו מנוולים והיו הוגנים.
מי ששכל בקודקודו ידע להתנהל נכון ברוב המקרים למעט טעות סטטיסטית...
כל אופריה או פרנויה מיותרת כמו בכל התנהלות אחרת בחיים...

דרור ברלי
06-09-16, 20:09
זה מה שלא מבינים.
אין שום פרנויה. אני פשוט מכיר בעובדות - שיש מי שיושב על הרשת ודולה ממנה מידע ומקבל עבור זה משכורת מהמדינה.
בדיוק מהסיבה הזו כולכם גם מוחקים את לוחיות הרישוי של הג'יפים המשופרים שלכם בתמונות, לא כך?....
אז גם במקרה הזה, אני לא מוכן לתת שום עזרה ושום פתח למנוולי המדינה להתעמר באחרוני מכוני הרישוי ההגונים שעוד נותרו כאן.

נדב42
06-09-16, 23:42
מה שדרור מנסה לומר: "זה שאני פרנואיד, זה לא אומר שלא רודפים אחרי" ...

איל מ
07-09-16, 21:56
הסיבה שאני מוחק לוחיות לא קשורה אפילו קצת לרשויות האכיפה.

tallevi
27-10-16, 22:56
כל המכוני טסטים הוגנים.
הבעיה היא שהגוף המפקח על כולם - רחוק מלהיות הוגן. בעיקר לבעלי רכב שטח.

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
28-10-16, 03:03
אל תדאג.
משרד התחבורע לא הוגן לאף אחד. לא למכונים ולא לאזרחים.

ותתפלא - הם רודפים לא רק רכבי שטח אלא כל דבר שאינו "סטנדרטי".
אימת הפקחים על המכונים כל כך גדולה, עד שהם יכולים להכשיל אותך על מנגנון חלון לא תקין או על חור בריפוד.

הסיפור של אסף על בדיקת זיהום האוויר הרשלנית הוא רק קצה של קרחון. מי יודע כמה אלפי מכוניות נכשלות ככה כל יום על "זיהום אוויר". אולי כדאי להתעניין מי מייבאים תוספי דלק וממירים קטליטיים ולברר את קשריהם למרכז מפלגה או לפוליטיקאי בכיר כלשהו.

כי ככה זה אצלנו. בקווקז.
סליחה, בישראל.

tallevi
28-10-16, 10:18
אל תדאג.
משרד התחבורע לא הוגן לאף אחד. לא למכונים ולא לאזרחים.

ותתפלא - הם רודפים לא רק רכבי שטח אלא כל דבר שאינו "סטנדרטי".
אימת הפקחים על המכונים כל כך גדולה, עד שהם יכולים להכשיל אותך על מנגנון חלון לא תקין או על חור בריפוד.

הסיפור של אסף על בדיקת זיהום האוויר הרשלנית הוא רק קצה של קרחון. מי יודע כמה אלפי מכוניות נכשלות ככה כל יום על "זיהום אוויר". אולי כדאי להתעניין מי מייבאים תוספי דלק וממירים קטליטיים ולברר את קשריהם למרכז מפלגה או לפוליטיקאי בכיר כלשהו.

כי ככה זה אצלנו. בקווקז.
סליחה, בישראל.

אז אולי סופסוף נביע את דעתנו בעניין למי שצריך?!
(רמז- אתה מעוניין בבול??)

טל.

דרור ברלי
28-10-16, 22:13
כבר עניתי לך בשרשור הרלוונטי.

אין ספק שכוונותיך טובות, אבל אתה תמים.

יש סיפור על אלוף מפורסם (שאחרי שירותו הצבאי הפך לדמות ציבורית ידועה וכבר לא מעט שנים שאינו איתנו, אללה-ירחמו). כשנכנס האלוף לתפקידו החדש בסיני, ידע שצריך לקבע בתודעה שהגיע מטאטא חדש וכך כל קצין שביקש להיפגש עימו ובאמתחתו בקשה כלשהי (ואנחנו מדברים כאן על ברזלנים בכירים, כן? קולונל ומעלה), נענה בתשובה הקבועה: "התשובה היא לא. מה השאלה?...".

כמו שתיארת - בכל פעם שמגיע למשרד העיוועים הזה פקידון-טאלנט חדש, קודם כל הוא צריך לעשות שריר על מישהו או משהו כדי להכניס לכולם לאבטיח שמעכשיו הוא הבוס ועל פיו יישק דבר.
נמאס לך להיות הקורבן הקבוע של הפגנת השרירים הזו ואתה צודק.

אממה, איפה היה המכתב הזה בימים שבהם היה צריך אותו?... לפני שנה, כשהברזל היה לוהט?... כשכוווולם דיברו על זה ולא רק בג'יפולוג?....
אבל כאן התמוגגו אז ממה?... מהגחכת העניין הזה.
"בעיה של מועדון המיליון, לא שלי", רחצו כאן כמה טיפשים בנקיון כפיהם המזוייף כאשר הצליחו לשקר לעצמם ולשכנע את עצמם שההגבהה 2.5 שלהם היא חוקית.
"שטויות, אין ג'יפוקליפסה" היתה האג'נדה של כל מי שעבר איכשהו כי בוחן כזה או אחר היה שרוי באותו רגע בפיזור דעת (אפילו הג'יפ שלי עבר ככה טסט פעם. לא להאמין).
התעסקו בהתחשבנות מטופשת איתי כאן על התאריך והשעה המדוייקים של נפילת השמיים ו/או על לבישת חוטיני.

אז מה קרה שפתאום התעוררתם?..... היום זה מעט מדי ובעיקר מאוחר מדי.

דברים קורים ברגע זה ממש. אני מציע לכם להתייחס ביתר רצינות למה שברנרד כותב. הוא מכיר את המערכת מבפנים.
כשהוא מסביר לכם שהגלגלים שם אולי מסתובבים לאט, אבל כשהם מתחילים לנוע, כבר אי אפשר לסובב אותם אחורה - כדאי שתקשיבו ותפנימו.

עכשיו כבר לא יעזור להיות צודק. צריך להיות חכם. יש מצב נתון. תלמדו להסתדר איתו.
איך הגדיר את זה כאן מישהו אחר? "תתרגלו לחיות תחת הרדאר". פשוט כי כבר אין ברירה.

שום דבר חיובי לא ייצא ממשרד התחבורע בעקבות המכתב שלך או בכלל.
המכתב שלך לא יצליח לעבור את מסלול המכשולים של הפקידות, המזכירות, העוזרים והיועצים של כבוד השר.
אז במקרה הטוב כלום לא ישתנה.
במקרה הרע, מישהו שם אשכרה יפתח את המכתב, יקרא אותו ויתייחס אליו ברצינות ויפנה אותו לגורמים הרלוונטיים באגף הרכב - כי כבוד השר ועוזריו הם אנשים פוליטיים, לא אנשי מקצוע. זמנם יקר ומוקדש לתככים הפוליטיים, לא להקלת חיי האזרחים. בשביל להתעסק בעניינים מקצועיים כאלה יש להם את אותו פקידון שדורך לנו על הראש ודברים כאלה מופנים לטיפולו. ואז מה שיקרה זה שהדוב שוב יתעורר בזעם ושוב נחטוף ממנו כאפה.
ככה היה ב"מכתב הבגושים" המפורסם ובפיאסקו הקרוי "חוק הספורט המוטורי".

הגיע הזמן שתפנים באיזו דמוקטטורה מרושעת אתה חי.
כן, זו הדמוקטטורה שלנו, ואין לנו משהו אחר/טוב יותר במקומה. אבל זה לא משנה את העובדות.

tallevi
29-10-16, 01:04
כבר עניתי לך בשרשור הרלוונטי.

אין ספק שכוונותיך טובות, אבל אתה תמים.

יש סיפור על אלוף מפורסם (שאחרי שירותו הצבאי הפך לדמות ציבורית ידועה וכבר לא מעט שנים שאינו איתנו, אללה-ירחמו). כשנכנס האלוף לתפקידו החדש בסיני, ידע שצריך לקבע בתודעה שהגיע מטאטא חדש וכך כל קצין שביקש להיפגש עימו ובאמתחתו בקשה כלשהי (ואנחנו מדברים כאן על ברזלנים בכירים, כן? קולונל ומעלה), נענה בתשובה הקבועה: "התשובה היא לא. מה השאלה?...".

כמו שתיארת - בכל פעם שמגיע למשרד העיוועים הזה פקידון-טאלנט חדש, קודם כל הוא צריך לעשות שריר על מישהו או משהו כדי להכניס לכולם לאבטיח שמעכשיו הוא הבוס ועל פיו יישק דבר.
נמאס לך להיות הקורבן הקבוע של הפגנת השרירים הזו ואתה צודק.

אממה, איפה היה המכתב הזה בימים שבהם היה צריך אותו?... לפני שנה, כשהברזל היה לוהט?... כשכוווולם דיברו על זה ולא רק בג'יפולוג?....
אבל כאן התמוגגו אז ממה?... מהגחכת העניין הזה.
"בעיה של מועדון המיליון, לא שלי", רחצו כאן כמה טיפשים בנקיון כפיהם המזוייף כאשר הצליחו לשקר לעצמם ולשכנע את עצמם שההגבהה 2.5 שלהם היא חוקית.
"שטויות, אין ג'יפוקליפסה" היתה האג'נדה של כל מי שעבר איכשהו כי בוחן כזה או אחר היה שרוי באותו רגע בפיזור דעת (אפילו הג'יפ שלי עבר ככה טסט פעם. לא להאמין).
התעסקו בהתחשבנות מטופשת איתי כאן על התאריך והשעה המדוייקים של נפילת השמיים ו/או על לבישת חוטיני.

אז מה קרה שפתאום התעוררתם?..... היום זה מעט מדי ובעיקר מאוחר מדי.

דברים קורים ברגע זה ממש. אני מציע לכם להתייחס ביתר רצינות למה שברנרד כותב. הוא מכיר את המערכת מבפנים.
כשהוא מסביר לכם שהגלגלים שם אולי מסתובבים לאט, אבל כשהם מתחילים לנוע, כבר אי אפשר לסובב אותם אחורה - כדאי שתקשיבו ותפנימו.

עכשיו כבר לא יעזור להיות צודק. צריך להיות חכם. יש מצב נתון. תלמדו להסתדר איתו.
איך הגדיר את זה כאן מישהו אחר? "תתרגלו לחיות תחת הרדאר". פשוט כי כבר אין ברירה.

שום דבר חיובי לא ייצא ממשרד התחבורע בעקבות המכתב שלך או בכלל.
המכתב שלך לא יצליח לעבור את מסלול המכשולים של הפקידות, המזכירות, העוזרים והיועצים של כבוד השר.
אז במקרה הטוב כלום לא ישתנה.
במקרה הרע, מישהו שם אשכרה יפתח את המכתב, יקרא אותו ויתייחס אליו ברצינות ויפנה אותו לגורמים הרלוונטיים באגף הרכב - כי כבוד השר ועוזריו הם אנשים פוליטיים, לא אנשי מקצוע. זמנם יקר ומוקדש לתככים הפוליטיים, לא להקלת חיי האזרחים. בשביל להתעסק בעניינים מקצועיים כאלה יש להם את אותו פקידון שדורך לנו על הראש ודברים כאלה מופנים לטיפולו. ואז מה שיקרה זה שהדוב שוב יתעורר בזעם ושוב נחטוף ממנו כאפה.
ככה היה ב"מכתב הבגושים" המפורסם ובפיאסקו הקרוי "חוק הספורט המוטורי".

הגיע הזמן שתפנים באיזו דמוקטטורה מרושעת אתה חי.
כן, זו הדמוקטטורה שלנו, ואין לנו משהו אחר/טוב יותר במקומה. אבל זה לא משנה את העובדות.

לא מסכים אתך. אף פעם, אבל אף פעם לא מאוחר מידי.
בכוונה המכתב מיועד לדרג הפוליטי וזאת כדי לייצר לו רעש שיגרום לו לברר את העניין אם הגורמים המקצועיים שלו.
אבל בשביל הרעש הזה צריכה להיות כמות של מכתבים.

-->