PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי bf

סמי לזמי
05-09-16, 20:14
רכשתי רכב חדש טויוטה לנד קרוזר קצר אקבל אותו שבוע הבא אני מחפש מוכר צמיגים שיכור לי 4 צמיגי bf 50 50 ויזכה אותי על הצמיגים החדשים שמספקים בג'יפ כמובן שמסוכנות הרכב אסע ישר אליו אם מישהו מכיר עסק שעושה דברי כאלה אשמח לדעת סמי 0544894828

נדב ש.
05-09-16, 21:43
תעשה לעצמך טובה ותוותר על צמיגי בי אף, יש המון מידע ברשת מהזמן האחרון ברשת.
ד"א בטיול סופ"ש האחרון קרעתי צמיג BF MT בן שנה ו 20kק"מ בדופן, ניקרע מכלום, דבר שלא קרה לי 15 שנה באף צמיג שטח אחר למרות כל מה שעבר...

פלג_
05-09-16, 21:58
באיזה מידה מדובר בדגם החדש?
אולי אקנה אותם עבור הרכב של אבא שלי אם לא תמצא פנצריה

ישי
06-09-16, 08:49
מצטרף לנדב, אצלי ואצל חבר עפו קוביות. ואנחנו נוסעים רגוע

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

סמי לזמי
06-09-16, 16:54
כן לנד קרוזר קצר 2016 אקבל אותו מהסוכנות שבוע הבא

ד ו ר ו ן
06-09-16, 19:21
תעשה לעצמך טובה ותוותר על צמיגי בי אף, יש המון מידע ברשת מהזמן האחרון ברשת.
ד"א בטיול סופ"ש האחרון קרעתי צמיג BF MT בן שנה ו 20kק"מ בדופן, ניקרע מכלום, דבר שלא קרה לי 15 שנה באף צמיג שטח אחר למרות כל מה שעבר...
איך נקרע?

דרור ברלי
06-09-16, 20:15
הכי קל לקרוע דופן.
אני הצלחתי לפצוע אפילו את הדופן המשוריינת של טויו MT כשהיו בני שלושה ימים....
ועדיין, ברגע שיהיה ניתן להשיג אותם שוב, אני אחזור אליהם וארכוש סט כזה שוב, בלי להתבלבל.

קריעת דופן זה משהו שיכול לקרות בחצי שנייה של חוסר תשומת לב.

ד ו ר ו ן
06-09-16, 21:01
זה מה שאני חושב, וזה לא קשור למותג ספציפי.

צמיגי שטח עם 2 שכבות בדופן יותר רגישים, אבל בזנט/שן סלע תהרוג גם צמיג של טרקטור.

נדב ש.
06-09-16, 21:11
"נקרע", אם אפשר לקרוא לזה ככה כי זה יותר שיפשוף(אפילו תוקן ע"י תולעת כדי לא לעכב את הטיול), מאבן קטנה שאני בטוח במיליון אחוז מניסיון שעם צמיג אחר זה לא היה קורה, שיפשפתי הרבה צמיגים בסלעים יותר "רעים" ולא קרה להם כלום.
בי אף היום זה לא מה שהיה, נקודה.

Nety
28-09-16, 16:46
הbf צמיג טוב אבל או אכן מתאפיין בדופן יותר רכה מהשאר
אפשר גם ממש להרגיש את זה שהצמיג מורכב על הגאנט

ד ו ר ו ן
28-09-16, 17:32
הbf צמיג טוב אבל או אכן מתאפיין בדופן יותר רכה מהשאר
אפשר גם ממש להרגיש את זה שהצמיג מורכב על הגאנט

תעש הבדלה בין גמיש ל״רך״, אלו דברים שונים.
גמישות זה טוב, רך פחות.

Nety
29-09-16, 01:54
תעש הבדלה בין גמיש ל״רך״, אלו דברים שונים.
גמישות זה טוב, רך פחות.

רך יחסית לצמיגים מאותה קטגוריה..
אבל כמו שאמרתי יש בעיות בבדופן ספציפי ב bf אני במקרה גם עובד בתחום
לא מעט צמיגים חזרו עם קרעים דומים פשוט צריך להיות יותר זהיר איתם חוץ מזה זה באמת אחלה צמיג

איל מ
29-09-16, 08:58
בואו נעשה שניה הבדלה בין צמיגי BF-MT לבין צמיגי AT בהם חושק פותש. בזמן שניתן למצוא צמיגיMT רבים המגיעים עם 3 שכבות בדופן, רוב צמיגי ה-AT מגיעם עם שתיים. למעט הBF שבהם יש שלוש שכבות גם בAT.
רוב החלופות שיש בשוק לAT יקרעו לדעתי לפני הבי-אפים.
(ועדיין, אני לא חושב שהם מצדיקים את המחיר שלהם).

נדב ש.
29-09-16, 09:58
בדגם ה A/T כל הדופן מתקלפת שנחשפת השכבה הלבנה, ככה אצל קרהה אצל כמה חברים, בדגם ה M/T KM2 קרה אותו דבר אצלי, ממש התקלפה שכבה עד כדי ששפשוף באבן פצע את הדופן.
אצל חבר גם מתחילים קילופים, הוא נוסע פחות ממני באופן משמעותי.

ד ו ר ו ן
29-09-16, 14:23
הקילוף של הצבע השחור וגילוי הכיתוב הלבן הוא קוסמטי בלבד.
בשביל זה מתקינים את
הצמיגים האלו עם הכיתוב הלבן בצד הפנימי ולא החיצוני הנוטה לשפשופים.
זה קורה בכל צמיג עם כיתוב לבן טיפשי.

לי יש נסיון טוב מאד עם BF/KM2, וסביר מאד שגם הסט הבא יהיה כזה (כרגע על הסט השלישי).

לא פוסל טויו או גודייר, תלוי מה יהיה הכי אטרקטיבי המחיר מבין השלושה.

נדב ש.
29-09-16, 14:35
מעניין שזה לא קרה לי באף צמיג אחר(צמיג בן שנה ו 20k בקושי!) כולל BF MT KO

110919

ד ו ר ו ן
29-09-16, 17:57
זה קרה לי גם בדאנלופ, בריגסטון וגודייר עד שהצביעו לי על המובן מאליו, לשים את הלבן בצד הפנימי.

נדב ש.
29-09-16, 19:01
דאנלופ, גודייר, קופר, יוקוהמה, טויו, זה לא קרה לי ואף פעם לא הרכבתי בצורה הזאת.

ד ו ר ו ן
29-09-16, 22:35
לפי הבלאי הצידי של הצמיג אתה נוהג הרבה-הרבה יותר אגרסיבי ממני.

וזה לא משהו חיובי, כי הצמיגים אצלי לא קיבלו הנחה.

נדב ש.
30-09-16, 08:07
חחחחח שכחת במה אני נוהג.....
ואני ממש אבל ממש לא אגרסיבי, אני עם 4 ילדים, נוסע בשטח בין 18 ל 20 psi, לפעמים על 15.

zivo
30-09-16, 09:30
נדב,
למה לחץ כל כך נמוך?
אני יכול להבין למה מורידים לחץ במיכשול מסויים (כמו חול או טיפוס נקודתי).
גם אני (על AT) שאני יורד לשטח מוריד בסביבות 5PSI לעומת הכביש (32=>27), בשביל נוחות ברכב.
אבל מתחת ל25?
האם אתה לא חושב שיש קשר נסיעה קבועה, בלחץ נמוך, לבלאי מוגזם?
למשל, האם הלחץ הנמוך ("והבטן" שנוצרת בצידי הצמיג) לא גורמת לצדדים להשתפשף יותר?
עד כמה שאני זוכר, ואתה לא מעדכן את התמונה שלך...., אתה בדיסקו? לא צריכה להיות לך בעיית נוחות.

דורון,
אתה יכול להסביר את הסיפור עם הלבן בפנים, ומה כל כך מובן בזה (בהתחשב שהרוב נוסעים עם הלבן בחוץ)?

שנה טובה לכולם

ד ו ר ו ן
30-09-16, 09:53
ואני ממש אבל ממש לא אגרסיבי, אני עם 4 ילדים, נוסע בשטח בין 18 ל 20 psi, לפעמים על 15.
אנחנו לא רחוקים.
והתוצאה שונה, איך אתה מסביר?

2.5טון ורגל קלה.

לשאלה למה לחץ כזה?
כי זה משפר נוחות ועבירות בכל מצב, ולצמיג 31 אין בעיה להחזיק על הג׳אנט.

נדב ש.
30-09-16, 10:07
זיו אכן אני בדיסקו 2, נוח בצורה מדהימה!
ראשית יש קשר בין מידת הצמיג ללחץ האוויר, במידה המקורית של הטרופר למשל אם תוריד ללחצים הנ"ל אתה תפרוק צמיג וכדומה, אם החלפת מידה ל 31' אז זה די ברור שאין בעיה להוריד וזאת אחת הסיבות להחלפת מידה (זה מה שהיה לי עד היום לא פחות ואפילו במידות יותר גדולות), אני לא חושב שבמידת צמיג שלי כרגע צריכה להיות בעיה עם הלחצים האלה, המשמעות בשטח גדולה וזה לא משנה קל או קשה, ברור שלא מוריד אוויר בכל כניסה/גיחה ושבילים בשדה, אבל בטיול יומי בגולן או בדרום ברור שמוריד בתחילת הטיול, גם כדי לא להיתעכב בהורדת אוויר באמצע המסלול וגם כשהמכשולים במסלול ידועים מראש(פחות או יותר) בדרדרת, הצלבות וכו' כדי להעלות את אחיזה והרבה פחות לפרפר ולהיתאמץ, הרכב עובר הכל בלי להיתאמץ ובמינימום טורים(כן גם כשאישתי נוהגת), כמו שציינתי גם ברכבים קודמים וגם עם צמיגים מיצרן אחר זה לא קרה לי בצורה כזאת חריפה ובאותם תנאי נהיגה.
כרגע כל הסט הוחלף לcooper stt pro נחשב דגם חדש, היו לי את הקודמים stt ועשו עבודה נפלאה במשך שנתיים על הטרופר הקודם.
שנה טובה.

- - - Updated - - -

אנחנו לא רחוקים.

2.5טון ורגל קלה.

לשאלה למה לחץ כזה?
כי זה משפר נוחות ועבירות בכל מצב, ולצמיג 31 אין בעיה להחזיק על הג׳אנט.

כמה ק"מ אתה על הצמיגים?

ד ו ר ו ן
30-09-16, 10:43
דורון,
אתה יכול להסביר את הסיפור עם הלבן בפנים, ומה כל כך מובן בזה (בהתחשב שהרוב נוסעים עם הלבן בחוץ)?

שנה טובה לכולם
ה״לבן״ זו שכבה מתחת לגומי השחור, שכל ייעודה הוא הבלטת המיתוג, שיבלוט.

בצמיג שאינו כיווני, אין בעיה להרכיב אותו עם הכיתוב הלבן בצד הפנימי של הג׳אנט, זה שחוטף פחות.
טיפ של פאנצרמאכר לפני לא מעט שנים.

בין השאר כי בוחנים ואסורים נוטים לייחס לזה בלאי ופוסלים צמיגים על כלום.

ואישית אני חושב שזה גם יותר אסטטי עם הצד השחור בחוץ.

נדב ש.
30-09-16, 11:18
אנחנו לא רחוקים.

2.5טון ורגל קלה.

אז כמה עשית איתם?

איך אתה מסביר שיש אצלנו עוד טרופר עם 31 ו mt ולנדקרוזר מידה מקורית עם at ושניהם עם רבע מהק"מ שעשיתי עם שלי דהיינו סביבות 5000 קמ , לא מורידים ללחצים שאני מוריד והם באותה בעיה, דפנות מתקלפות וסוליה מתפוררת.
כשהייתי בפנצ׳ריה הגיע עוד בחור עם טארקן נועל AT שעשה 10k ק"מ סה"כ, אותו דבר אצלו.
רוב מי שהרכיב את המותג הזה ומטייל מעט מדווח על אותם סימפטומים.

ד ו ר ו ן
30-09-16, 12:33
זה הסט BF/KM2 השלישי שלי, מסיימים 3 שנים על הרכב, עברו קצת מעל 45K עד כה, לא מעט טיולי שטח.
רואים שהם עבדו, אבל המצב הכללי טוב מאד.

הסט הקודם הוחלף אחרי כ70k, וגם הראשון בסביבות אותו דבר.

בהיעדר נתונים נוספים, יכול להעריך שההבדל נובע מהרגלי נהיגה.

שים לב שאני מדבר על MT, ואתה מציין בלאי מוגבר בדגם AT למרות שהגומי אמור להיות זהה.

אני יכול להניח שהם פשוט לא מתאימים לסוג הנסיעה של אותם חברים שבחרו AT, וכנראה צריכים MT.

באותו המקום, במקרים רבים מאד, צמיג שטח מלא יתאמץ פחות מצמיג AT, ואולי מחוסר ההתאמה הזו נובע הבלאי, הם פשוט עובדים קשה יותר.

נדב ש.
30-09-16, 12:56
ראשית הבאתי 2 דוגמאות, גם MT שים לב.
שנית לא מבין על איזה הרגלים אתה מדבר, מדובר על רכבים שונים ונהגים שונים, קשה להאמין שיש להם אותם הרגלים שאתה מדבר עליהם.
ודבר אחרון, הצמיגים אצלך ותיקים, בני 3+, אני מדבר על צמיגים טריים, דובר כאן רבות שהם עברו שינויים ע"מ לעבור כל מיני תקנים חדשים.

אם תבחר שוב BF בסט הבא זה יהיה מבחן השוואתי בשבילך ע"מ לבדוק את השרידות.

נמרוד
30-09-16, 13:13
דורון, נדב - באנגליזית אומרים get a room

אתם מביכים את עצמכם עם ההתקטננויות שלכם.

(מקווה שאייתתי נכון את "התקטננויות". ואת "אייתתי")

נדב ש.
30-09-16, 13:35
למה מה הבעיה? מפריע? לא קשור?
זה שזה רק אנחנו לא אומר שאחרים לא מתעניינים, אפילו הגיבו פה בתגובות לפני.
אני מנסה להבין מה הבעיה אצל כולם עם הקילופים וכו' ומה קורה אצל דורון(היחיד?) שאומר שהכל פיקס, כנראה שעלינו על זה, הצמיגים מלפני 3+ שנים, בניגוד לשאר שטריים וחדשים.... ומקולפים...

ד ו ר ו ן
30-09-16, 13:39
נמרוד,
לך לחדר!

boaz avrahami
30-09-16, 13:55
לי היה סט מלפני כ 8 שנים של bf at עם קלופים קלים בצד וקוביות תלושות.
הצמיג לכאורה מתקשה מהר ומזדקן מהר. הרבה לפניהם ( תחילת שנות האלפיים) היה לי סט של 31 שעשה 80 אלף על ווינר שטייל הרבה גם במסלולים קשים והיו נהדרים.

zivo
30-09-16, 16:38
נמרוד????

עוד מעט תאשים אותי שאני הדלקתי אותם :-)

מי שלא מסתבך עם מנוע וגיר, צמיגים זה אחת ההשקעות הגדולות ברכב.
שאתה מגיע לנקודה של ההחלפה, אין לך זמן לחקירות אין סופיות, ומידע מצטבר , כמו האשכול הזה, יכול לחסוך לאנשים הרבה כסף ועוגמת נפש.

אז הנה אני מאתגר את המערכת -
למה לא לבנות פה מאגר סטיסטי שכל אחד יוכל להוסיף את את הניסיון שלו?
סוג הרכב, סוג הצמיגים , תאריך רכישה, ק"מ , מצב כללי (דירוג 1-5), טקסט חופשי (אפשרות להערות , תאור וכו')
מי שמעדכן, יכול להוסיף את עצמו כל פעם מחדש עם עדכון ככל שהצמיג מתיישן.

לדעתי ניתן לבנות דבר כזה עם גוגל דריב (דוק), בקלות.

אם יצטבר מידע, אפשר להתחיל לנתח אותו.

היילקס אספנות
30-09-16, 16:54
חשבתי לא לדחוף את האף אבל ...
היילקס נעול בBF mt חצו עכשיו 22k
עושה שטח אחד לחודש כשהוא עמוס לעייפה.
נעול כפול ומטייל בכל מקום כולל שני טיולי ברמהג.
מצב הצמיגים כחדשים
ללא שריטות .
כל הקוביות במקומן.
פאנצר אחד ממסמר בחניון לילה-תוקן ללא ממצאים מיוחדים.
גילוי נאות
כל טיפול יעני כל 7k אני מחליף מיקום צמיגים קדמי באחורי.
שומר על לחץ אויר של 35ביומיום
ובשטח כדרך קבע 20psi.

הסט יוצר בשנת 2015 בשבוע 32
הורכב אצל אסף ממוריס בצ. בית עובד.

דרור ברלי
30-09-16, 17:11
נמרוד????

עוד מעט תאשים אותי שאני הדלקתי אותם :-)

מי שלא מסתבך עם מנוע וגיר, צמיגים זה אחת ההשקעות הגדולות ברכב.
שאתה מגיע לנקודה של ההחלפה, אין לך זמן לחקירות אין סופיות, ומידע מצטבר , כמו האשכול הזה, יכול לחסוך לאנשים הרבה כסף ועוגמת נפש.

אז הנה אני מאתגר את המערכת -
למה לא לבנות פה מאגר סטיסטי שכל אחד יוכל להוסיף את את הניסיון שלו?
סוג הרכב, סוג הצמיגים , תאריך רכישה, ק"מ , מצב כללי (דירוג 1-5), טקסט חופשי (אפשרות להערות , תאור וכו')
מי שמעדכן, יכול להוסיף את עצמו כל פעם מחדש עם עדכון ככל שהצמיג מתיישן.

לדעתי ניתן לבנות דבר כזה עם גוגל דריב (דוק), בקלות.

אם יצטבר מידע, אפשר להתחיל לנתח אותו.

זה לא ניסוי מסודר. הצמיגים לא נבדקים באותם תנאים, על אותם כלי רכב, ע"י אותם נהגים.
לכן המידע לא כל כך מדויק ולא מי יודע-מה אמין.
נותן רק תמונה סו-קולד "כללית". בנוסח סקרי שביעות הרצון/אמינות המפורסמים, שכוללים כל מיני פרמטרים שהקשר בינם לבין אמינות נטו, קלוש ביותר. ואז אנחנו נשארים עם נפנופי ידיים ותו לא.

כי אם אני אגיד לך ש-BF צמיג מצוין, ונדב יגיד שמה פתאום, הוא חרא של צמיג. אז אם יהיו יותר מקטרגים מאשר משבחים, מה אפשר להבין מזה? שהצמיג באמת חרא?... אבל אם אני ממש מרוצה ממנו, אז מה? דעתי לא נחשבת?... ולהיפך. זה שאני מרוצה, לא ישכנע את זה שאכל מרורים מצמיגים זהים.

בחיאת. לצלם לך איך נראים צמיגי ה- ACHILES MTX שלי? בני שנה ו-20K ק"מ בדיוק. משוסעים לגזרים, קוביות מרוטשות, חסרות קוביות וכו'. אבל אין לי טענות, כי מה שהם עברו אצלי מסביר הכל. אני לא יודע מה נדב עושה עם הרכב שלו, לא יודע מה אתה עושה, כמה מתוך הק"מ שלך הוא כביש וכמה שטח ומה מתאר השטח ומה התנאים מסביב ואיזה אוטו זה בכלל, יש נעילה/אין נעילה, משקלים, לחצי אוויר, מהירויות נסיעה ואפילו מה הציפיות שלך מצמיג על רכב שטח שלעתים מכתיבות אם תהיה מרוצה או לא. גם למחיר יש משקל - לצמיג זול אנחנו "נסלח" על ביצועים פחות טובים ו/או אורך חיים קצר יותר. פשוט כי הוא זול, אז "מותר לו". ואז אנחנו נקרא לו בשפה המכובסת "תמורה טובה לכסף"... וכו' וכו'.

כל עוד זה לא ניסוי מסודר בתנאים שווים, אני חושש שאין לזה ערך ממשי.
.

ד ו ר ו ן
30-09-16, 18:20
זה לא ניסוי זה מדגם משתמשים.

דרור ברלי
30-09-16, 18:22
כן.

ואז יהיו לך כאלה שיספרו כמה הצמיגים שלהם נפלאים ומעולים, ובכלל כמה שהרכב שלהם אמין.
ואז יתברר שמדובר בג'יפ שנוסע אחת לחודש בסופ"ש במקרה הטוב, וגומא אולי 2000 ק"מ בשנה.

ד ו ר ו ן
30-09-16, 18:39
מסכים לגמרי שצריך מינימום פרטים כדי שניתן יהיה להתייחס או להבין את החו״ד.
אבל אוסף דיעות כתובות שאפשר לשאול את המשתמש פרטים נוספים זה הרבה יותר טוב מאתר דירוג כללי אנונימי עם ציון כוכבים או מספרים.

zivo
30-09-16, 18:42
דרור,
בניגוד לכמה אנשים פה, אצלי, ג'יפים ומכונאות זה לא המקצוע, זה רק תחביב.
אבל מה אפשר לעשות עם מידע, ובמיוחד שזה הרבה מידע - BIG DATA, זה כבר חלק מהמקצוע שלי :-)
בדיוק כמו כל "החכמולוגים" שחושבים שהם ירמו את גוגל ויכתבו גיל לא נכון, או מגורים, או מין.....
תאמין לי, תביא לי 100-500 שורות כאלו עם המידע הזה, ותראה כמה אפשר ללמוד מזה.
נביא יותר, נדע יותר.

נדב ש.
30-09-16, 19:21
דרור, רוב הצמיגים שהיו לי החזיקו מעמד 3 שנים(הוחלפו בלי קשר כי ככה אני) ובין 45 ל 60k ק"מ.
היו כל מיני רכבים, היו כאלה שהספיקו ללבוש 2 סטים שונים.
הטיולים-ברחבי הארץ, רוב המסלולים הקבועים שכולם מכירים, מטייל לא מעט, חגים ושבתות בעונה בדרום, ועוד טיולים בסופ"שים כמעט קבוע.
הרכב משמש גם ליום ליום.
הרכב-לעיתים עמוס למחצה, לעיתים עמוס מלא, אם זה טיול של יום, או טיול של 3 ימים.
כמו שציינתי לחץ האוויר בשטח בין 25 ל 18 ולעיתים יורד ל 15 psi .
מה אני מנסה להגיד, הטיולים לא השתנו, הנהיגה בשנים האחרונות לא השתנתה, הרכבים כן- הקודם היה טרופר נעול עם 31", המשקל שלו לא שונה מהדיסקו כמעט, הסט הראשון עליו היה טויו ועשה עבודה מופלאה(חבל שאין עוד), הסט השני היה קופר שהחזיק שנתיים וחצי ו 45k בערך ועדיין היה בשרני.

לגבי ה BF ,כן ברור שאני מאוכזב, אבל לא מופתע כי שמעתי וקראתי על התופעות האלה אבל נימשכתי עם הזרם לרכוש אותו גם כי לא היה משהו אחר במלאי באותו זמן.
צמיג כזה במחיר הזה עם בלאי כזה מהיר זאת סתם פרסומת ושיווק, וזה לא משנה כרגע MT או AT כי המחיר כמעט זהה.
הקופר שהרכבתי עכשיו גם לא זולים שלא תיטעה, 900 ₪ לצמיג כולל מע"מ הרכבה ואיזון, אבל לפחות איתם יש ניסיון טוב(יש לי עוד חבר שנוסע איתם)ניתן לזמן והטיולים לעשות את שלו ונדווח.

דרור ברלי
01-10-16, 23:46
דרור, רוב הצמיגים שהיו לי החזיקו מעמד 3 שנים(הוחלפו בלי קשר כי ככה אני) ובין 45 ל 60k ק"מ.

כמוני כמוך. צמיגים מחזיקים כשלוש שנים עד שמתייבשים.
בשלוש השנים האחרונות מתאר הטיולים הפך לאגרסיבי מאוד ואני נאלץ להחליף צמיגים אחרי שנתיים בערך, פשוט בגלל שהם מושמדים. קרעים בדפנות וכו'. כולל הדופן המשוריינת של טויו.

ומשום מה, צמיגי השטח המלא הטובים ביותר שחוויתי , בפער עצום מכל השאר, כבר לא זמינים עוד:
פירלי סקורפיון MT (הייצור הופסק) והטויו OPEN COUNTRY MT (היבוא הופסק בגלל ענייני תקינה).
אתה לא הראשו ןשאומר שמשהו ב-BF השתנה. אולי בהרכב הגומי, מי יודע.

ועדיין, אם נפגעה לי דופן של טויו בן שנה וקצת עם 20K ק"מ בואדי אל עין, זה לא אומר שכולם יקרעו דופן אחרי 20K ק"מ וזה לא מלמד שום דבר על הצמיג הזה או אף צמיג אחר.

בקיצור - אנחנו יכולים להמשיך ולספר כאן מורשות קרב על הצמיגים שלנו (ומין הסתם, בגלל שישראלים אנחנו, כל אחד ימליץ בחום על הצמיגים שרכש לאחרונה, וא תהאמת עליהם יספר רק אחרי שיחליף אותם.... ככה זה) - זה נחמד, אבל מידע אמיתי אני לא מוצא בזה.

ד ו ר ו ן
02-10-16, 01:25
והטויו OPEN COUNTRY MT (היבוא הופסק בגלל ענייני תקינה).
.
יש מצב שחזרו?
ראיתי בוודאות כאלו חדשים לגמרי על טנדר לפני כחדשיים.

נדב ש.
02-10-16, 09:59
דרור הדופן "ניפתחה" בנחל סדום.... ודווקא הסט הזה של BF לא טייל קשה בשנה הזאת, בין היתר עשה את עשוש וורדית.
ב 10k הראשונים כבר ראיתי התפרקות ואת הלבן בדפנות שנאמר לי שזה שום דבר...
על ה"קרע" בדופן הפנצ׳רמעכר טען שעליתי על בזנט... לא הבחנתי בכאלה בנחל סדום...
לכן העפעתי אותם והחלפתי סט בלי לדבר יותר מידי.
אני ממליץ על סטים שהיו לי, לא כאלה שלא.

דורון לדעתי זה מלאי שנישאר בפנצ׳ריות...

דרור ברלי
02-10-16, 10:43
גם אותי מאוד מעניין אם ואיפה אפשר להשיג טויו טריים. והכוונה לצמיג טרי, לא כזה ששכב שנתיים-שלוש במחסן.
למי שרואה רכב עם טויו שנראים חדשים, שיעשה טובה ויציץ על קוד תאריך הייצור....

boaz avrahami
02-10-16, 14:57
המשלוח האחרון של טויו mt הוא מ 2015 ורוב המידות לא זמינות כיום. אין צפי לחידוש מלאי

דרור ברלי
03-10-16, 09:18
אתמול בדרך לארוחת ערב החג אצל אחותי בירושלים, הג'יפ התחיל לשייט כמו שיכור, עד כדי כך שחששתי להמשיך לנהוג ועצרתי בצד.

"לשמחתי" - "רק" פנצ'ר. נפתח לי חתך קטנטן בחיבור בין הסוליה לדופן של גלגל אחורי שמאלי על כביש 443 בעליה קצת לפני מודיעין.
הג'יפ יצא מדעתו כי ככה זה עם נעילה אחורית אוטומטית. אם גלגל אחד מאבד אויר - האוטו לא רוצה לנסוע ישר.

החלפת גלגל זריזה זה לא סוף העולם. אבל זה כן מבאס לטנף את הידיים בזמן שלובשים בגדי חג, הילדים באוטו והמשפחה מחכה....

הספייר שלי הוא טויו MT שנשאר מהסט הגיבור הקודם ורק אחרי 20 דקות, כשחזרנו לכביש, נזכרתי שאני אוהב את טויו MT לא רק בגלל עמידותו המרשימה ואחיזתו העקשנית בשטח, אלא גם ובעיקר כי הוא הצמיג הכי גדול בשוק במידה הרשמית שלו. הפרש הקוטר בינו לבין צמיגי ה-31' בקוטר הסטנדרטי שיש לי על הג'יפ מספיק משמעותי כדי שהג'יפ יתקשה לנסוע ישר....

סט של אכילס XMT בן שנה וחודש ו-22K ק"מ בערך. "חרא של צמיג"?.... רחוק מזה. הם עבדו בתנאים לא הגיוניים ונתנו אחלה עבודה, אבל כנראה שההתעללות הכריעה את הצמיג הזה ספציפית, שכבר עשה לי בעיות בעבר. ספג כמה פנצ'רים, הדופן שלו נראית כאילו רוטשה בסכינים. אין מה לעשות, טיולי הטרשים בשומרון גבו ממנו מחיר כבד.

ועכשיו מה עושים. פגיעה בין דופן לסוליה = צמיג שהולך לזבל. אין ברירה אלא לרכוש זוג אכילס XMT חדש ולשים אותם מאחור. בג'יפ נעול אוטומטית מאחור, הבלאי בצמיגים האחוריים גדול משמעותית מזה שבקדמיים. אם נשים זוג חדש מאחור, בעוד שנה-שנה וקצת הפער בבלאי בינם לבין הקדמיים כבר יהיה קטן בהרבה עד לא קיים.
אז נמשיך להתגלגל קדימה על האכילס ולחכות להזדמנות לחזור לצמיגים מליגת העל.

ועכשיו לשאלת תם:
מסתובבים אצלי מגזיני 4X4 אירופאיים. ומסתבר שאצל הקולגות שלנו שם, מאוד מקובל להשתמש בצמיגים מחודשים. ואפשר לראות כלים ששופרו בעשרות אלפי אירו, כולל רכבי מירוץ טהורים ויקרים, שנועלים צמיגים מחודשים/ממוחזרים/השד יודע איך לקרוא להם, שנראים מרשימים מאוד וכמובן זולים משמעותית מכל צמיג חדש, למעט אולי סיניים עלומי שם. באירועי הראלי בבלקן שסיקרתי בעבר, שמתי לב לכמה מהכלים היותר דומיננטיים במירוצים הללו שנסעו על צמיגים מחודשים ולא סבלו מפנצ'רים או תקלות-צמיגים יוצאות דופן כלשהן, בוודאי לא יותר מהכלים שנסעו על צמיגים חדשים מהיצרן.

אני יודע שבישראל כל נושא חידוש הצמיגים לא תפס. יש למישהו מה לספר על זה?

נדב ש.
03-10-16, 09:41
מרגיז ביותר!
ב BF MT זה לא היה קורה:p חחחחחח
דרור אתם עושים טיולי עבירות קשים, אז האקילס כנראה באמת גיבור ששרד את זה, להבדיל מה BF שטייל בארץ בשבילים המטיולים ע"י כולם עד שהתקלף מכל כיוון וניפתח.

איל מ
03-10-16, 10:34
לגבי הנושא של ההתקלפויות, מתחילת השרשור התחלתי לפקוח עין על נושא ההתקלפות ושמתי לב שזה קורה בהמון. המווון צמיגים. לא ראיתי דפוס של חברה ספציפית אלא חברות שונות שהמשותף לכולם הוא נושא הכיתוב הלבן.
(אגב, לאו דווקא על רכבים שעושים שטח. גם השתפשפות על אבן מדרכה תמימה בעת חניה עושה את העבודה).

-->