PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הרכב הזול ביותר (לא רכב שטח, אבל בהחלט קשור)

נמרוד
17-08-03, 12:19
מהו הרכב שאפשר להחזיק בעלות מינימלית?
הדרישות:
* 4 גלגלים - כלומר מכונית
* נסיעה יומיומית כוללת של חצי שעה בערך. בינעירונית, אין לנו כמעט פקקים.
זהו.
רנו 5? סיטרואן AX? פיזו 205? ג'סטי? חיפושית??? אילו דגמים, אילו שנתונים, את מי הכי קל לתחזק בידיים לבד (חלקים זולים, ספרי טיפולים)?

איך זה קשור לשטח? יעל ואני נצטרך בקרוב רכב נוסף ליום-יום לצד פוקוס-הליסינג הנהדרת. בתור ברירת מחדל זה יהיה הג'יפ המסכן. מבחינה כלכלית זה הגיוני, כי הוא קיים, ונוסע סבבה, ההשקעה היחידה הנדרשת היא ברזנט חדש לקראת החורף - בשני החורפים האחרונים לא סגרנו אותו בכלל. החסרון הוא שלא נוכל להחזיק אותו בנגב, ולכן עלות הדלק לטיול ממוצע בנגב תוכפל אם לא יותר. מה גם שהרעיון של לנהוג בו כל יום, בכביש, בקיץ ובחורף, מפוקפק, מבחינה בטיחותית בעיקר. אמנם חייתי 4 שנים עם סמוראי/ג'יפ בתור רכב יומיומי, אבל אני לא רוצה לחזור לתקופה הזאת ובוודאי לא מאחל לזוגתי את התענוג. בכל אופן זו אופציה, אבל אנחנו רוצים לבחון את אופציית הרכב השלישי ברצינות, ובשביל זה צריך נתונים.

תודה!

AvigdorAharon
17-08-03, 12:39
נמרוד,
אצלי זה נקרא אוטובוס!
רכב אחד מהעבודה, שכמובן לא אצלי, וג'יפ שיותר עומד מנוסע!
לדעתי, חוץ משיקולי הקניה והאחזקה השוטפת, אל תשכח את התקלות הפיתעומיות שלא ניתן לתקן לבד, ונפוצות יותר ברכבים שציינת.

זאת היא דעתי האישית בלבד!

אביגדור

אריק זמר
17-08-03, 14:03
אני מעריך שעדיפות ראשונה הינה לAX ואח"כ בהתאם 205 וג'אסטי...
עלויות החלקים לארופאיות זול בדר"כ מאשר ליפאניות...

אייל
17-08-03, 16:38
רנו 4 שנת 84 ב-5000 ש"ח?

חלקים מאוד זולים (ואין בעיה למצא), אתה מסוגל לטפל בו בעיניים עצומות, אמין מאוד (בשנתיים האחרונות רק משאבת מים הוחלפה והוא עשה לא מעט ק"מ), יפה (עניין של טעם), נח (צריך להתרגל להילוכים אמנם...).

אני מנצל את העובדה שחנן במיל', אחרת לא הייתי מעיז להציע.

לדעתי ומניסיוני (נסיונו של אחי) - שווה מאוד!!!

polar bear
17-08-03, 17:37
פיאסטה.

Alon
17-08-03, 18:13
רק סובארו (לא גסטי) - הוא מכוער אבל חלקים זולים מנוע מפרוק 2500 שח.
תביא בחשבון חצי שעה בכביש בין עירוני ללא פקקים כלומר 30-40 קמ כיוון נגיד 60 קמ ביום 300 בשבוע 15,000 בשנה.
אלון

asafk
17-08-03, 18:55
AX ו205 אותם מכללים- הAX הרבה יותר זול בגלל שהוא נראה ומרגיש יותר זול. מ 92 מוזרק ודשבורד שלא נשבר. אין תקלה במשפחה (AX- 205- 106- סקסו) שלא תוכל לתקן לבד בחצר. לי היו 2 AXים וסקסו VTR- ולא נתקלתי בכאב ראש אמיתי. החלקים זולים מאד ויש גם מפירוקים (כל הכבוד לצה"ל), הבעיה הנפוצה היא התחממות, לעשות ראש זה לא סיפור בשבת אחת. עוד בעיה נפוצה- גומיות של שסתומים- מחליפים בלי להוריד ראש.
אם תלך על המשפחה הזו- ה1400 (1360 אם מתעקשים לדייק) הם הדגמים הכי מוצלחים ואמינים, כמובן- פרט לספורטיביות.

עד כאן מהנסיון שלי.

אסף.

נמרוד
17-08-03, 18:59
רק סובארו (לא גסטי) - הוא מכוער אבל חלקים זולים מנוע מפרוק 2500 שח.
תביא בחשבון חצי שעה בכביש בין עירוני ללא פקקים כלומר 30-40 קמ כיוון נגיד 60 קמ ביום 300 בשבוע 15,000 בשנה.
אלון

התכוונתי לחצי שעה סך הכל - רבע שעה כל כיוון. בערך 30 ק"מ ביום.

כשאתם זורקים שמות מכוניות, תנו קצת יותר מספרים - כמה אמורה לעלות מכונית מהשנתונים המומלצים? רוב השנתונים האלו כבר מחוץ למחירונים אם אני לא טועה?

נמרוד
17-08-03, 19:11
עוד משהו - לצורך החישוב הכללי, אני צריך נתונים.
מהו מספר הגיוני עבור צריכת דלק ממוצעת של הרכביפ הנ"ל? האם 15 ק"מ לליטר הוא מספר סביר עבור צרפתיות 1400 סמ"ק כדוגמא?

כמה עולה טסט, כמה עולה ביטוח חובה עבור המכוניות הקטנות האלו?

asafk
17-08-03, 19:19
12 ק"מ לליטר זה הגיוני.
מחיר? ב10000 ש"ח תוכל לקנות רכב בן 8 שנים בערך
חובה- זה כמו כל אוטו- סביב ה2000 ש"ח.
טסט- תלוי בקבוצה, בדרך כלל 1-2, ואז זה משהו כמו 700-900 ש"ח לשנה.

אסף.

נמרוד
17-08-03, 19:34
חישוב כדאיות ראשוני - תקנו אותי והוסיפו שיקולים נוספים בבקשה.

הנחת יסוד - הג'יפ קיים ומבצע את המשימה הנוכחית שלו - טיולים בנגב.

הנסיעות עליהן מדובר הן כ10,000 ק"מ בשנה. במידה והג'יפ צריך לבצע אותן, אני מוסיף עוד 8 פעמים בשנה נסיעות הלוך חזור לנגב, כ400 ק"מ כל פעם, זאת בהנחה של טיול פעם בחודש, וזגם כרגע אני עושה את הנסיעה הזאת 4 פעמים בשנה. כלומר, לג'יפ 3200 ק"מ נוספים.
ג'יפ, צריכת דלק 5:1, 13200 ק"מ לחלק ל5 כפול 4.5 שקל לליטר (נניח) ---->11800 שקל
מכונית, צריכת דלק 12:1, 10000 ק"מ לחלק ל12 כפול 4.5 ---------------->3750 שקל

עד כאן הפרש של 8050 שקלים לטובת המכונית. אם נוסיף את ההוצאות הקבועות של המכונית, 900 שקל טסט + 2800 שקל ביטוח חובה+צד ג', יוצא 4350 שקל בשנה יתרון למכונית.

יוצא דלתא של 4350 שקל למכונית, כלומר מכונית שתעלה 9000 שקל תביא לי "רווח" אחרי שנתיים. מכיוון שאני לא באמת מכפש להרוויח משהו, אני חושב שאני מוכן להשקיע גם 15000 ברכישת המכונית.

לגבי תיקונים, חלפים וכולי, אני חושב שאין מה להכניס את זה כל עוד רמת האמינות, מחירי החלקים ועלות העבודה דומים לג'יפ ולמכונית - מה זה משנה מי עושה את הקילומטראז' הנוסף? זאת הנקודה העיקרית שצריך להתיחס אליה - האם אני יכול לצפות ממכונית צרפתית בת 10 שנים לאמינות לפחות כמו ג'יפ CJ בן 14?

asafk
17-08-03, 19:55
יותר מ10 שנים- זה כבר ישן...

7-8 שנים- עדיין אמין, בטח לא יגרום לך הוצאות של 4000 ש"ח בשנה.

אסף.

opl
17-08-03, 23:42
אני יכול להמליץ על האופל אבל לך תמצא אחת... השנתון שלי זה 88 כלומר 15 שנה בערך על הכביש, יש אופל עד 92, המחיר לשלי הוא משהו כמו 9-10 אלף
בתמורה אתה מקבל מנוע 1.6 קרבורטור ותיבה של 4 הילוכים.

אמינות: אני יכול לדבר רק על מה שאני מכיר את הטיפולים אנחנו עושים לבד לא שיש ממש במה לטפל הרכב לא התחמם פעם אחת בכל הזמן שאני מכיר אותו (הוא יד ראשונה אצלינו). המנוע עיף קצת אבל עדין חזק מספיק בשביל היום יום
חלקים אולי לא הכי זולים או יותר נכון ממוצאים. בוכנות ברקס אחוריות לדוגמא 80 שקל ( אני זוכר רק את זה כי זה היה הטיפול האחרון).

נוחות: הרכב הוא ממש נוח יחסית לרכבים שהזכרת וגם הנדסת אנוש יותר טובה
הוא גדול ( 4 דלתות) ותא מטען שמשמש אותנו כמחסן. המשקל הגדול שלו הופך אותו ליציב מאוד בסיבובים וממש קשה לזרקו תחת... מניסיון.

צריכת דלק: אבא שלי טוען ל14 -12 ל1

אם תמצא אחד למכירה אני ממליץ עצרו אותי לא פעם ולא פעמיים ברמזור כדי למכור

נמרוד
19-08-03, 15:43
opl - על איזה אופל אתה מדבר, קאדט? בררר...

חברים יש עוד מחשבות בנושא הזה?

Alon
19-08-03, 16:47
נימרוד שלום
חבר יד ריאשונה קנה סובארו ליאונה לא ברור איזה יד עם 200,000 קמ.
נסע במשך שנתיים מודיעין פתח תקוה וחזרה (חלק כביש מהיר וחלק פקקים) כל יום.
לא השקיע אגורה מעבר לדלק וטיפולים בסיסיים.
התליף מנוע למנוע מפירוק 2500שח + כמה מאות שקלים עבודה.
והוא נוסע כבר שנה נוספת ומשלם רק דלק וטיפולים שוטפים.
אלון

אביב
19-08-03, 23:35
סקודה פיבוריט 93 :lol:
רכב אמין מאוד, קל לטיפול (הכל מכני), אין (!!!) חלפים זולים יותר, גם מפירוקים. תמצא כזה ב- 7000 ש"ח כולל מזגן כמובן.

opl
20-08-03, 01:12
opl - על איזה אופל אתה מדבר, קאדט? בררר...

חברים יש עוד מחשבות בנושא הזה?

למה ברררררר????? רוצה סיבוב?

דרור ברלי
20-08-03, 22:12
הייתי ממליץ לך בלב שלם על חיפושית משנות ה-70, משום שהיא אמינה לנצח וקל לטפל בה לבד, אבל אני לא אעשה את זה, הן בגלל בטיחות (חיפושית מסוגלת להפתיע לפעמים בכביש רטוב), הן משום שאין בה מזגן, והן משום שהיא לא ממש חסכונית בדלק. לפי התיאור שלך, דלק יהיה ההוצאה העיקרית במכונית השלישית שלך, ולכן צריכה חסכונית חשובה.

תישאר עם פורד. פיאסטה זה הכיוון שלך- חמש דלתות, מנוע 1.3 ליטר עם שסתומים עיליים (המנוע המיושן יותר, אך האמין הרבה יותר). לא ביצועיסטית אבל מתנהגת נפלא, חסכונית בדלק ובעיקר א-מ-י-נ-ה. אם אתה לא מתכנן ילדים בשנים הקרובות, אתם יכולים בשקט להסתפק בדגם הישן יותר (85-88) עם מנוע 1.1 ליטר ושלוש דלתות. שוב - בלי יותר מדי כוח, אבל עוד יותר חסכונית וגם בלי הוצאות כמעט.
בפחות מ-5,000 שקל יש לך פיאסטה כזאת במצב מעולה שנוסעת ונוסעת ולא נגמרת, חלקים כמו זבל במחירים מגוחכים ונגישות מושלמת לכל מכלול ברכב - האוטו כאילו תוכנן מלכתחילה ל"תחזוקת חצר".

גם סובארו ליאונה זו אופציה לא רעה, מרווחת יותר, אבל יקרה יותר. זהירות מחלודה.
לא להתפתות לדייהטסו! אפלאוז אולי לא בתקציב שלך, אבל השרייד הישנה דווקא כן, יש לה אפילו מזגן ועלולים למכור לך סיפורים על אמינות - זהירות!

חנן-ג'יפולוג
21-08-03, 00:54
בגלל שאני לא בעל נסיון גדול ברכבים פרטיים, אני לא אכתוב מה טוב, מה רע, וגם לא אתיימר לכתוב אם אחזקת הרכב שברשותי היא זולה יחסית או יקרה, רק אצמד לעובדות על הרכב השני שברשותי, שמשמש אותי ואת טלי ביומיום, בנוסף לסיאט שיש לי מהעבודה.

רנו5 מודל 89, מנוע 1400, מזגן, חמש דלתות.
נקנה בתחילת שנת 2000 מדודתי, שהיא יד ראשונה על הרכב. 130000 ק"מ. טופל בקפדנות יקית אצלה, ואסור היה לאף אחד ללכלך את הרכב, שזה אומר גם לא להכניס פנימה מזון. העלות היתה 11000 ש"ח.
הותקן בו תפוח גרירה ומאז זה הרכב שעובד עם הנגרר כשצריך להביא חומרים הביתה, לשנע את האופנוע וכו' .
הרכב עשה מאז עוד 70000 ק"מ, חצי מזה בערך בנסיעות לי-ם, עומד כרגע על 203000 ק"מ.
הרכב חזק יחסית, גורר בלי בעייה, גם עם מזגן דולק, ועולה לי-ם במהירות של 120 וצפונה.
תיקונים בשלוש שנים וחצי האחרונות:
פעמיים אלטרנטור, פעם אחת 450 ש"ח ופעם שנייה 700 ש"ח, החלפה לבוש שאמורה לפתור את התקלות באלטרנטור המקורי.
ציריה שמאלית וימנית, כל אחת בעלות של 250 ש"ח.
הח' רדיאטור לחדש- 750 ש"ח.
בולמי זעזועים אחוריים הוחלפו- 350 ש"ח.
החלפת מצבר.
דוושת מצמד- 250 ש"ח.
חוץ מזה, טיפולים שוטפים כמובן. עלות טיפול שוטף ממוצע (פעם ב10K, אני מחליף גם שמן פעם ב5K ) כ100 ש"ח.

צריכת דלק ממוצעת של 13.3 ק"מ לליטר. (בגרירה זה עולה לכיוון ה10 אבל זה לא רלוונטי אליך וגם אין עם מי להשוות את זה).
אין הוספת נוזלים בין טיפולים. יש לו אביזר מקורי נחמד מאוד, במיוחד ברכבים ישנים (למה, קיבינימט, זה לא אביזר חובה בכל רכב? ) , שעון גובה שמן מנוע בלוח השעונים. חוסך לחלוטין הרמת מכסה מנוע בין טיפולים.

אין איתו הפתעות לא נעימות, פעם אחת הוא לא הניע בבוקר עקב מצבר שנגמר.

זהו.

נמרוד
21-08-03, 08:46
חנן תודה,
מה שאתה מציג מבחינת עלויות זה בדיוק מה שאני מחפש, כשהסיבה ל"הצלחה" שלך היא לא סוג הרכב אלא מציאה של רכב בן 10-12 שנה שמור בצורה יוצרת דופן - ובזה בעצם אני צריך להשקיע את כל המאמץ.

רפי
21-08-03, 08:59
אני עוד זוכר היטב את ה 205 עם מנוע 1400, שמד הק"מ הראה לא פחות מ 350,000, ומס' לבן ברקע שחור, התנוסס מלפנים ומאחור.
שנתיים רצופות נהגתי ב 205 ובמהלכם עשיתי, שימו לב. . . כ 200,000 ק"מ (נסיעות שיזפון - בית יצחק ועוד ועוד).
למעט טפ"שים ואיזה אלטרנטור, משאבת מים ומדחס מזגן, היה רכב נהדר.

במצב העגום (תלוי באיזה צד אתה) של שוק המשומשות היום, ב 15K אתה יכול לרכוש 205 משנות 94-95 עם מנוע 1400 ומזגן ולהיות מאושר עד מאוד.
צריכת הדלק - סביב 12 ק"מ לליטר.

אגב, אם אתה לא נבהל משם הרכב, גם סקודה פליסיה היא אופציה לא רעה - best value for money.

רפי

נמרוד
21-08-03, 09:21
אני לא נבהל משום רכב. בשביל הכבוד כבר יש לי ג'יפ :lol:

אני בפירוש מחפש Value for money , אבל שיהיה עד כמה שניתן מדעי. מה אתה יכול להגיד על הסקודה?

חנן-ג'יפולוג
21-08-03, 11:50
בלי להיכנס להאם זה מייצג או לא את הדגם כי אין לי מושג, יש לי שכן עם סקודה פליסיה מהצורה החדשה (נדמה לי שזה אחרי 95) וגם חבר לעבודה עם פליסיה מהצורה הישנה ושניהם אוכלים המון המון חרא מהרכבים שלהם בתקלות חוזרות ואינסופיות.
ה205 באמת זכור לי כרכב נהדר, היה לאבי כזה במשך כ250K ק"מ. רגיש להתחממות ולכן רצוי מאוד להוסיף שעון חום במקום הנורה המצחיקה (כשהנורה נדלקת זה כבר מאוחר מדי) ולעקוב טוב אחרי הטמפ'. המכונאים שונאים אותו עקב גישה מסריחה למכלולים (מה שמתבטא בתשלום עבור שעות מוסך כשצריך לעשות משהו, אם עושים את זה במוסך). בסה"כ לאורך 250K ק"מ הוא צרך מעט חלפים ותיקונים: פעם אחת סטרטר, ב230K ק"מ הוא החליף מצמד, פעמיים כבל מצמד, וזהו, פחות או יותר.

זאביק
21-08-03, 13:46
הסקודה הוא רכב לא אמין ומתפרק.
אמנם הקנייה זולה, אבל הוא מתקלקל די הרבה.

boaz avrahami
21-08-03, 19:03
שלום נמרוד.

לדעתי רכב יפני יהיה זול יותר באחזקה מאירופי.
אם אתה מחליט על סוברו גסטי אז יש לי בשבילך אחד במצב מצויין לחלקים חינם...

חונה בכניסה למושב מאחורי עץ החרוב מול הקדרה.
ננטש שם לפני חצי שנה.
בעליו הרשומים נפטר לפני 10 שנים ולא ידוע על ידי מי ננטש.

רפי
21-08-03, 20:42
נמרוד,

קשה לי למצוא חוו"ד מדעית לאמינותה או לתפקודה השוטף של הפליסיה, אלא ממספר נתונים, שקראתי בכמה מקומות:
* לפני כשלוש שנים ביצע מגזין רכב בריטי סקר שביעות רצון מרכבים. פליסיה היתה במקום השלישי אחרי אימפרזה וסובארו B4 (אופל פרונטרה, אגב, היתה במקום האחרון).
* בשנת 91 רכשה VW את סקודה.
* בשנת 94, החליפו את מנוע ה 1300 המיושן של סקודה ב 1600 המתקדם של וולקסווגן.
* וולקסווגן הכניסו לא פחות מ 300 שינויים מכניים בפליסיה החדשה, וריפדו אותה באחריות מורחבת.
* נהגי מוניות רכשו סקודה פליסיה (דיזל סטיישן). כשאחד קונה - אז הוא אידיוט, אבל כשהרכישה נמשכת על פני 4 שנים רצופות....
* נוחות נסיעה עדיפה על פני היפניות.
* אפשרות לרכוש ממודלים מאוחרים על כל המשתמע מכך.

ובכל זאת....הייתי הולך על ה 205 (או על ה AX - אותו רכב בפחחות שונה ומחיר מצחיק, כי בחזית יש סמל של סיטרואן).

רפי

זאביק
24-08-03, 10:55
רפי,
אתה מדבר על הפליסיה החדשה.
זה ו רכב שונה לגמרי מהפליסיה הקודמת או הדגמים הקודמים של סקודה.
זה מתבטא באמינות, איכות ומחיר.

אני דיברתי על הסקודות הישנות, ומניסיון על הטנדר סקודה שניתן לקנות במחיר של בערך 4000-7000 ש"ח.

דרור ברלי
25-08-03, 19:42
סקרי שביעות רצון בחו"ל אינם סקרי אמינות. שביעות הרצון של הלקוחות מהרכב נגזרת גם מרמת הציפיות שלהם מהרכב, ובין היתר גם את רמת שביעות הרצון מהסוכנות שמכרה להם את הרכב ומרמת השירות. אני מניח שבעליה הגאה של מרצדס, ב.מ.וו או אודי מצפה להרבה יותר מרכבו היקר מאשר לקוח של סקודה זולה. ולרגע אינני מזלזל בסקודה, שתופסת באופן קבוע מקום גבוה בסקרי שביעות הרצון הללו. הסקרים הללו גם לא מתייחסים לאמינותן של מכוניות בנות 10 פלוס-מינוס, כך שלא הייתי מקיש מתוצאות הסקרים לגבי איכות המכוניות שאתה מחפש, כאן בארץ.

מנוע ה-1.6 של VW שהותקן בפליסיה לא רק שאינו "מתקדם", אלא היה כבר מיושן למדי גם בשנת 94, כאשר מצא בית חדש מתחת למכסה הקדמי של הפליסיה.
כך או כך, ,מדובר במנוע מוצלח למדי ששורשיו עוד בתחילת שנות ה-70, בגולף, פאסאט ואודי 80 הישנות, והמנוע הנ"ל עדיין מודרני יותר במבנהו מיחידת ה-1.3 המיושנת באמת מתוצרת סקודה.

הסקודות הישנות נקראו "פייבוריט". למרות הדמיון החיצוני, ההבדל באיכות בין הפליסיה לבינן הוא כמו שמיים וארץ. הן הגיעו עם מנוע ה-1.3 בהספק 57 כ"ס. אותו מנוע 1.3 בפליסיה התהדר ב-67 כ"ס, ויחידת ה-1.6 של VW ניפקה 75 כ"ס.
אין לי מושג על מחירים, אבל עם מנוע 1.6 הפליסיה היא אוטו ממש לא רע.

סוזי המשתוללת
28-08-03, 13:45
נמרוד
אני הייתי ממליץ על אונו 60 ידנית (יש גם גיר רציף)
ביצועים טובים
מזגן
סופר חסכוני אתה יכול לצפות לממוצע של 14 לליטר עם מזגן ונסיעה מעורבת כנתון קבוע
הרכב אמין וזול מאד לאחזקה (למרות השם שלו)
תחפש אחת ללא בעיות חלודה
גיסי מכר אחת יפיפיה שנת 92במצב מעולה ב8000
מה שנקרא רק שלם וסע
לי יש פונטו 97 שמתקרבת ל200,000 ק"מ ללא שום בעיות (אני עשיתי מתוכם 160 אלף )
וצריכת הדלק באופן קבוע לאורך שנים עומדת על 14 לליטר עם מזגן מלא (כל היום כולל ערב)בנסיעת עיר חוץ מעורבת (50/50)ונהיגה לא חסכונית במיוחד
בנסיעות חוץ כבר הגעתי ל18 לליטר במהירויות סבירות (110)
הרכב מאד מרווח אפילו ביחס למכוניות שנראות גדולות ממנו בהרבה והחסכוני ביותר בקבוצתו
הכל נורא פשוט לטיפול ומרווחי הטיפולים גדולים כל 15 שמנים ומסנן דלק/אויר כל 30 פלגים ופילטר דלק כל 105 טיימינג
נ.ב אצלי הבלמים האחוריים מקוריים ולא הוחלפו מעולם (להזכירך 180000 ק"מ) וכנ"ל הקלאץ
צמיגים אני תמיד שם מישלין שיקרים יותר אבל מחזיקים למעלה מ100000 ק"מ במידה ולא פיצצת אותם סתם ככה

דרור ברלי
28-08-03, 17:56
לא!!! לא לנגוע בשום אוטומטית קטנה ישנה!!!!!!!
בוודאי לא באונו, ג'אסטי או פיאסטה עם גיר רציף. גיר רציף = פטנט חביב שהתגלה מאוחר מדי כאסון מכני, לא אמין בצורה כרונית, יקר רצח לתיקון. הרבה אונו אוטומטיות רציפות הוסבו לגיר ידני לאחר שהבעלים נואשו מהעלויות.

סוזי המשתוללת
29-08-03, 13:18
הוא שאמרתי :lol:
אגב לגבי הפונטו ספייס יש לי דעה לא טובה מכל הבחינות
כנראה שהאיום של ג'יאני אניילי (הבעלים של פיאט)למהנדס הראשי עזרה רק למספר שנים

סוזי המשתוללת
29-08-03, 13:20
אגב
אם בחיסכון בדלק עסקינן יש גם סיטרואן סקסו דיזל שצורכת אויר בתור דלק אבל היא דיזל על כל המשתמע מכך (לא tdi)

בוזי
01-09-03, 12:52
הי נמרוד,

אני הולך להגיד משהו מאד לא פופולרי....
אחרי שנפצעתי בתאונת האופנוע ולפני שקניתי את הקורנדו, חיפשתי רכב זמני.
הדרישות היו: זול מאד, אוטומטי, נוח, מזגן, רצוי גדול, רצוי בטיחותי, רצוי אמין, רצוי שאוכל לטפל בו לבד.

הלכתי וקניתי BX מודל 88 אוטומטית.
במחיר 2500 ש"ח קיבלתי את כל הדרישות, ועוד. רכב לא מסובך, קל, בטיחותי, נוסע כמו אוטו שעולה פי 40, חלפים בחינם ולא פחות חשוב - מאד נעים לנהיגה ונסיעה.
החסרון הגדול 8 ק"מ לליטר משולב, גיר אוטומטי.
מאז הרכב עבר כ-30K ק"מ, הוחלפה בו משאבת דלק (נזל ממנה שמן- 0 שקלים) שני אקומולטורים (150 ש"ח לזוג - משופצות) וזהו. אה, בעצם גם נשרפה נורה...
עלות טיפול 10000 - כ-100 ש"ח.

לא רכב לכל אחד, אבל מומלץ.

זאביק
01-09-03, 13:35
להורים שלי היו שתיים כאלו ברצף (מהסיבות של זול, חלפים מהקודמת . . .) 88 ו-90.
אמינות הן לא.
יש המון בעיות, בייחוד במערכת ההידראולית של המתלים.
מצד שני, את רוב הדברים אבא שלי תיקן לבד בבית או בעזרת מוסך (הוא עבד על הרכב במוסך של חבר), ואפשר לטפל ברכב הזה לבד (כמו רוב הרכבים).

גיא
02-09-03, 23:58
אני קניתי יונדאי לנטרה 96 ידנית. דגם שבו הוחלף המנוע הבעייתי של עד 95.

לאחר המלצות מכמה אנשים אחד מהם עופר hawk-eye .

מסתבר שזה אוטו נחמד מאוד.
זריז, חסכוני, מזגן מצויין, תא מטען גדול עם פתח רחב ( העגלה ניכנסת בקלות ).
יציב מאוד על הכביש, בנסיעה חוקית 1:14, מנוע 1600 הזרקה יחידה פשוטה, בתקופה שהוא אצלינו לא היה שום תיקון ( והאוטו שלנו עשה הרבה מאוד ק"מ אם אתה רוצה לדעת כמה הרבה זה הרבה אז תרים טלפון .. אבל זה הרבה ). לעופר יש את האוטו כבר הרבה זמן אפשר לשאול אותו על תיקונים ותקלות. לדעתי לא היו.

אני ממליץ.

חובה 1950 שקל
מקיף 2050 שקל

יש מקום לארוכי רגליים כמוך.

גיא
15-10-03, 19:31
ואגב, הלנטרה למכירה אם אתה רוצה...

נמרוד
17-10-03, 11:25
כיוון חדש מבחינתי ואסמך לחוות דעתכם -
רנו אקספרס וטנדרונים מקבילים. בלוחות המודעות ראיתי מודל 94 ב10K, מודל 97 ב16K וכן הלאה. ברור שהסיבה למחירים הנמוכים היא הקילומטראג' הגבוה והעבר המסחרי... אבל לצד החיוב, מדובר במכונית שיכולה להיות מאד שימושית בתור מכונית שניה, למשל לצורך סחיבת סרנים של ג'יפ. כמו כן, בבסיס אם אני מבין נכון מדובר על אותם פלטפורמות ומנועים של מכונית ארופאית קטנה ומיושנת - רנו 5, סיטרואן ויזה וכו.

אשמח לדעתכם הכללית וגם לפרטים טכניים על הרנו אקספרס, סיטרואן ויזה ומועמדים אחרים. אני מראש מודה שאני לא מכיר את הרכבים האלו לעומק.

k2000
17-10-03, 13:01
דוד ששלי קנה אקספרס במצב מצויין שנת 91 ב1000 ש""ח לא יותר
הוא במקרה גם מכונאי אז אין לו בעיה של טיפולים ותקלות אבל אני אברר בשבילך
לדעתי בחירה מצוינת.

חגי

זאביק
19-10-03, 07:48
תבדוק את עלויות הביטוח וטסט.
אם זה מוגדר מסחריח יכול להיות שזה יותר יקר.

רפי
19-10-03, 17:39
הרנו אקספרס (עד 95 - בנזין) רכב אמין ושימושי.

בין כלי הרכב שיש לנו, אנחנו מחזיקים 4 כאלה משנת 95 ועוד שניים משנת 92, שעוברים התעללות לא קטנה כמו 60 הנעות ביום לערך, ונסיעות רציפות של עד קילומטר, במשך כל שנות חייהם.
התעללות איומה, האמן לי.

צריכת דלק של 1:10 (באלה משנת 95 - הזרקה) וסביב ה 1:8 בדגמים הישנים יותר (קרבורטור).

אם תרצה פירוט רב יותר, כמו עלויות, של כל דבר (הרבה דברים הוחלפו שם, במהלך העשור שהם איתי, ויש את כל הרישומים), אתה מוזמן ליצור קשר.

רפי

נמרוד
19-10-03, 17:48
רפי, בהחלט אשמח לשמוע מנסיונך בפירוט. אם לא אכפת לך, אז פה, אני מניח שזה מעניין לא רק אותי.

נץ לבן
20-10-03, 22:40
עמדתי בפני התלבטות דומה לפני כ-4 שנים. הג'יפ כרכב שני לאישה היה יקר להחריד ומאוד לא נוח לנסיעה לקניות וסידורים בעיר, (רכב פתוח).
אחרי שבדקתי אופציות רבות ואחרי נסיון קצר כושל וצורב עם סובארו ליאונה 1600 סטיישן שנת 84 הלכתי למיכרז של הצבא והצלחתי להוציא סובארו E-10 (סוברית) שנת 88 במחיר 1250 שח'.
על הכביש הרכב עלה לי כ- 4000 שח' כולל הקניה.
מאז הרכב עושה כמעט 50.000 ק"מ בשנה כולל נסיעות לחיפה ות"א עם כמעט 0 תקלות.
השיקול ללכת על מיסחרי קטן היה בדיעבד מוצלח מאוד מבחינתי והרכב הזה עוזר מאוד בעבודה השוטפת של שנינו. יתרון נוסף הוא היכולת להסיע 7 נוסעים + נהג (מלצרים לארועים למשל)
החלפתי במשך השנים אגזוז, צמיגים, ציריה אחורית שמאלית ומיכסה של רצועת הטיימינג.
הרכב עושה כמעט 16 ק"מ לליטר בנזין ואשתי לא מוכנה להחליף אותו בשום דבר מלבד אמריקאית גדולה 8)
לפעמים גם אני נוהג עלו ומסתבר שיש לי מקום גם לבטן וגם לרגליים.
אגרת רישוי כ- 700 שח'
ביטוח חובה כ- 2600 שח'
ביטוח צד ג' כ- 900 שח'

יש הרבה התנגדויות ראשוניות לרכב הזה אבל הוא הפתיע אותנו לטובה. הוא נקנה לשנה שנתיים והצליח לשרוד יותר מארבע עם כל האופציות להמשיך
לפי נסיון של חברים גם רנו אקספרס הוא רכב מוצלח.

נמרוד

גיא
21-10-03, 21:28
אם אתה מעוניין ראיתי היום רנו 5 מודל 88 שניראה שמור למדי ועוד עקף אותי ( בעליות של יוקנעם, והייתי עם הפיאסטה ולא עם הדיסקו :oops: ) נידמה לי שרוצים עליו 3000 שקל.

067725266, לא מכיר אותו ! רק ראיתי ברמזור.

נמרוד
28-10-03, 16:06
אוקי חברים, תודה על העזרה עד עכשיו... ונעבור לתכלע'ס - התחלתי לבדוק רכבים בסביבה, יש שמצאו חן בעיני יותר ופחות... מה שחסר לי זה חוות דעת לגבי המחירים הנדרשים.

מה דעתכם -

סיטרואן AX מודל 96, 1400, 165K ק"מ, יד שנייה - שמורה, נהגתי ונהניתי. מחיר מבוקש 15K שקל.

פג'ו 205 מודל 93, 1400, 170K ק"מ, יד שלישית מהשכרה, הוחלף מנוע לפני 30K... גם כן שמורה למדי...הרגישה קצת מעפנה בנהיגה. מבקש 12.5K ש"ח.

פג'ו 205 מודל 94, 90K ק"מ יד שנייה, יפה מאד, מבקש 19K ש"ח.

פג'ו 205 מודל 93, 135K יש שנייה, שמורה למדי, מבקש 15.5K ש"ח.

כמו שנראה, פג'ו 205 יש הרבה מאד, יש עוד כמה בחיפה שעוד לא בדקתי. AX יש פחות, דברים אחרים עדיין לא ראיתי משהו מעניין.

חנן א.
28-10-03, 16:24
אני הייתי הולך על הAX . נשמע כמו התמורה הכי טובה לשקל.

asafk
28-10-03, 23:24
גם אני הייתי הולך על הAX. שים לב שהאחרות כבר באזור ה10 שנים... זה השלב שהם מתחילות להיות גרוטאות.

אסף.

נץ לבן
29-10-03, 20:22
אין ספק ה- AX מובילה

-->