PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרים לנסיעה אחורה - חיישן קירבה או מצלמה?

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 11:50
הראות בהיילקס אחורה היא בלתי נסבלת, למעשה לא קיימת, והיות וטלי , כחלק מתפקידה בעבודה, מסתובבת הרבה בגוש דן, יש צורך לעזור לה להחנות. כמובן שגם לי לא תזיק עזרה בחנייה, אם כי אצלי זה אירוע נדיר הרבה יותר, וזה במקומות נוחים. מספיק שפעם אחת היא תפרק איזה רכב או חס ושלום תפגע באדם כדי שההשקעה הזו תתברר כשווה.

בדקתי עכשיו בחנות של התקנות, ויש שם בגדול שתי אפשרויות:

ארבעה חיישני קירבה עם מסך קטנטן שיושב ליד המראה. המסך הזה מצפצף בתדרים שונים ומראה ויזואלית על ידי מספר פסים משתנה את הקירבה לעצם מאחורה ויש לו רזולוציה נפרדת לשני הצדדים, גם צד ימין וגם צד שמאל, והוא מראה את הקירבה לכל אחד מהצדדים. 550 ש"ח , כולל מע"מ.

מסך DVD בתוך הקבינה ומצלמה שיושבת על הארגז האחורי בחלק העליון שלו . 1000-1300 ש"ח, כולל מע"מ , תלוי באיכות המצלמה.

יש לכם הערות/הארות/טיפים, מה כדאי? מה עדיף? או שבכלל יש לכם רעיון אחר?

osi90
16-11-05, 12:02
לפי מה שאתה מתאר ברכב שלך, זה אכן אביזר בטיחות ממדרגה ראשונה, שיכול לחסוך המון עוגמת נפש וצער.
אם זה ההבדל במחירים, הייתי הולך על המצלמה, טוב מראה עיניים מצפצוף אוזניים.
לטעמי ניתן להוזיל את המערכת, כשרשמת "מסך DVD", אני משער שהתכוונת למסך שטוח נוזלי (פלזמה או LCD). ניתן במקום, להתקין מסך טלוויזיה קטן, שחור לבן.
תסתכל באוטובוסים, קטן, לא תופס מקום וזול.
אבל, אם המטרה היא גם להתקין DVD לילדים/ילדות, אז לך על המסך השטוח.
בברכה
אוסי (יוסף).

boaziko
16-11-05, 12:09
חנן, האם המצלמה יכולה לשמש בצורה יעילה גם כתחליף למראה אחורית? כלומר, האם היא מכוונת בצורה כזאת שבנסיעה ניתן לראות למרחק ובצורה ברורה את מה שנעשה בכביש מאחוריך?
אם כן, לדעתי האופציה הזאת עדיפה. השאלה עד כמה השימוש במראה אחורית מהותי לכם. אני באופן אישי אוהב לראות מה קורה מאחורי בנסיעה וזה שווה את התוספת 700 שקל.
אם כבר משקיעים, אולי כדאי לשלב מחשב ניווט עם המצלמה? אני לא סגור על עלויות ואם זה אפשרי בסכום סביר, אבל נראה לי שאם כבר אתה מתקין מסך אז שיהיה לו עוד שימוש.

Saar
16-11-05, 12:21
בדקת עד כמה הדבר הזה עמיד בפני מים/אבק?
היה בג'יפטריפ שרשור (השבוע) על מתקן מצפצף שבמפגש הראשון עם נחל הפסיק לעבוד.

סער.

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 12:32
חשבתי גם על זה. לא צריכה להיות בעייה לקנות מצלמה נוספת בעוד 300 ש"ח שתהיה מכוונת ישר אחורה במקום כלפי מטה, לשים בקבינה בורר בין המצלמות, ולהשתמש בה במהלך הנסיעה הרגילה.

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 12:33
שאלתי לגבי כל אביזר עד כמה הוא עמיד. לגבי החיישנים אמרו לי שהם מיועדים לגשם, אבל לא לפוצץ אותם עם קיטור. לגבי המצלמה אז יש כזו שהיא לא נגד מים, וצריך להתקין אותה בתוך הארגז, לעשות בארגז חור, ולשים על החור זכוכית קטנה, ויש מצלמה קצת יותר יקרה שאפשר להתקין אותה חיצונית והיא נגד מים.

Alon
16-11-05, 12:37
במיקרה ראיתי ב JEEPTRIP
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=3&item=17347
אלון

זאביק
16-11-05, 13:22
ויש מצלמה קצת יותר יקרה שאפשר להתקין אותה חיצונית והיא נגד מים.

מים, לא מים,
מכה קטנה (מאבן, או בעיקר מילד זב חוטם) תסגור את הסיפור.
עם כל הכאב והאי נוחות של לעשות חור, ולסגור אותו עם זכוכית, זה כבר פחות מפתה להתאמץ לוונדל במצלמה פנימית.

landrover
16-11-05, 13:22
מניסיון שלי , לגבי חלקים אלקטרוניים,

אם קונים את החלקים בניפרד מEBAY ,
אפשר להגיע למחירים הרבה יותר זולים ,

צריך רק לשים לב שגם הצג וגם המצלמה יהיו מאותו פורמט שידור (PAL/NTSC)
צריך גם לשים לב כמה המישלוח לישראל - לפעמים יותר יקר מהפריט עצמו
(לבדוק מראש עם המוכר במייל).
לשלם רק ב PAYPAL

כדאי להזמין מתחת ל50 $ כולל מישלוח - אין מכס.

למשל מחיפוש זריז:

מצלמה :
http://cgi.ebay.com/Wire-CCD-Waterproof-Reverse-Car-Infra-red-Colour-Camera_W0QQitemZ5830359338QQcategoryZ486 05QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

מסך :
http://cgi.ebay.com/S-1021-8-TFT-LCD-TOUCH-SCREEN-VGA-CAR-PC-MONITOR_W0QQitemZ5830683323QQcategoryZ32 825QQrdZ1QQcmdZViewItem

אמיר.

landrover
16-11-05, 13:26
תוספת :

כמובן צריך לזכור לגבי EBAY , שלרוב מדובר במיכרז ,
וכדאי לכן לעקוב כמה ימים אחרי פריטים מהסוג הנ"ל ,
כדי לראות על כמה בערך ניסגר המכרז.

אמיר.

ניר ל
16-11-05, 13:37
נהגתי במכוניות עם חיישן קרבה, לא הבנתי מה הוא רוצה וזה היה מעצבן לשמוע את הצפצופים הלא מובנים בלי לדעת מה הם רוצים ממך.
ה MPV הגיע עם חיישן כזה, טרחתי לקרוא את ההוראות..., זה מצפצף בתדר עולה עד למרחק 30 ס"מ ואז זה צפצוף קבוע - מהרגע שהבנתי את זה זה נעשה מאד שימושי ומאד נוח שיש את זה, אתה יכול לנסוע אחורה בעיניים עצומות, לא לפחד שאיזה ילד עומד מאחורי האוטו, אין שום קושי לבצע חנייה גם אם לא רואים מה קורה מאחור. אין לי מושג איך העמידות של האביזר הזה ברכב שנוסע בשטח. לא ניסיתי מצלמה אבל אני מניח שצריך להתרגל להעריך מרחקים דרכה, בנוסף על כך שצריך להביט בה תו"כ התנועה - מה שלא קורה עם החיישנים.

אייל
16-11-05, 14:08
פגוש נוסף מגומי עם מתג ארוך וצופר קטן בתוך האוטו. נוסעים לאט לאט לאחור עד שהגומי הלא מזיק נוגע. הצפצוף יתן התראה.
כל הדברים שהזכרת יתנו התראה בנסיעה לאחור והתראה בראיה לפנים מהבנק.

אצל אמא שלי זה עבד מצוין עם D100 ופגוש ברזל (כמו שנאמר "סעי עד הבום") אתה פשוט צריך לרכך את המכה...

אגב, יש מראות שמרכיבים בפימה של האוטו ואז, דרך הראי של הנהג, ניתן לראות אחורה. זה קיים בטרנזיטים למינהם - זה בטח הרבה יותר זול ואמין מכל מני חישנים/מצלמות/DVD או DDT למינהם.

shachar
16-11-05, 14:25
חנן

גם אני התלבטתי/מתלבט בחיישנים מהסוג הזה.
אני לא ממש מרגיש נוח לנסוע רוורס במשאית ובטח לא אורית.
פגיעה שלי ברכב "לבן" תכסח לו את מכסה המנוע לפני שהפגוש יפגע במשהו.

א. מיים וגשם הם לא "מיים" ובוץ.
ב. מיקום - בגוף הרכב זה יזהה את הפגוש שבדרך כלל מורחק בטנדרים.
ג. מיקום ב - בפגושי ברזל האם הפגוש לא יוצר סביבה לא טובה מבחינת רגישות אלקטרונגנטית.

בקיצר מה שתמצא מתאים - גם אני לוקח.

UNIX
16-11-05, 14:33
זה התחום החדש שאני עובד בו .
מנסיון שלי החיישנים טובים אבל צריך להתקין אותם כמו שצריך אחרת כמו שניר אמר הם יצפצפו סתם .
מנסיון לגבי המצלמה זה נחמד אבל לא יותר מזה , אני בעיקר משתמש במסך הזה בתור dvd .

אם אתה ממש חייב את זה אז לך על החישנים אבל בשטח תצטרך לשמור עליהם כי תזוזה קלה שלהם בטמבון תשנה לך את הכיוונים ואז הם יצפצפו סתם .

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 15:06
מנסיון לגבי המצלמה זה נחמד אבל לא יותר מזה , אני בעיקר משתמש במסך הזה בתור dvd .

למה, ברוך? לא רואים בזה?

אני מחפש את ה"יעיל" לא את ה"נחמד" .

shachar
16-11-05, 15:14
ברוך

האם אפשר להתקין חיישנים בפגושי ברזל ?

חנן

גם אם תשים מצלמה תצטרך לאמוד את המרחק מבעד למסך.
+ תאורה מספקת.

צריכה להיות גם עדשה רחבה מספיק - האם מצלמה כזו עולה מאות שקלים ?

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 15:28
לגבי חיישנים בפגוש ברזל, אמרו לי בחנות שזה בעייתי, שהם ישימו את זה על פחיות זויתיות שהם יחברו לפגוש ושאני כבר אדאג למגן את החיישנים עם 'ח'ים מברזל כדי שמי שדורך על הפגוש לא יפגע בהם.

לגבי הראות של המצלמה והערכת המרחק, זה דורש בדיקה. אם אני אחליט על הכיוון הזה אז אני אבקש הדגמה בחנות.

יש מצלמות עם לדים של אינפרא אדום ואז הן רואות היטב גם בלילה, וגם אם לא, אז לא צריכה להיות בעייה להאיר למצלמה את האיזור עם תאורת רוורס.

tayrie
16-11-05, 15:32
אמרו פה הכל - ונדליזם , עמידות , מחיר...
תשקיע במראות שמכסות את כל השטח , תתקין מקרנה...וסע כמו משאית.

תתחדש.

חנן-ג'יפולוג
16-11-05, 15:35
תתקין מקרנה...

אה?

shachar
16-11-05, 15:45
חנן
את המצלמה תרכיב מהארגז כלפי מטה וכך תוכל לקבל תחושת מרחק טובה ועמידות יחסית ממים בוץ ומריעין בישין אחרים.

tayrie
16-11-05, 15:54
תתקין מקרנה...

אה?

סליחה , זמזם רברס
http://www.autoam.com/info.asp?id=466

UNIX
16-11-05, 19:18
רואים בזה אחלה גם בלילה אבל קשה עד בלתי אפשרי
לסמוך על זה .
חשבתי על זה בשנית ואם אתה חייב לבחור אחד מהם תבחר במצלמה ,
החיישנים יסתמו אחרי כניסה אחת לבוץ וכבר לא יהיו שווים כלום .
את המצלמה כמו שאמרו פה אתה יכול למקם למעלה עם תאורה חזקה .

ד ו ר ו ן
16-11-05, 19:47
לדעתי מצלמה לא תתן כלום, התמונה דו מימדית ושטוחה ולא ניתן לראות עומק וכמה קרובים באמת לדברים.

גם אני שמתורגל בנסיעה ברוורס עם עגלה ועם כלים גדולים בהרבה מההיילקס מוצא שצריך לפעמים להתחיל כניסה לחנייה,לרדת מהרכב ולבחון כמה מרחק יש באמת עד לפוטנציאל הנזק הקרוב.

בגלל זה זמזם התראה לפי מרחק לדעתי יתן הכי הרבה בהכי פחות השקעה.
יתלכלך החיישן?
מנקים וזהו, כל הפרוצדורה של להתקין מסך ולהסוות\להטמיע אותו ככה שלא יקרוץ לגנבים (וזה דבר שמאד קורץ לכל ערס) מצוי יגרום לך ללא מעט ניג'וס כל פעם כשצריך לשלוף את המסך,בסוף מתעצלים לא להכניס בחזרה והחלון שבור והדשבורד קרוע כי הערסון תלש עם הברגים.

UNIX
16-11-05, 22:26
מדובר על מסך שהוא בעצם מראה שמתלבשת על המראה
הקיימת ברכב , זה לא בולט ולא רואים את זה וגם אין מה לפרק את זה
כשיוצאים מהרכב אף אחד לא ישים לב לזה.
לגבי מה שאמרת על הנסיעה לאחור ולא לחוש את המרחק האמיתי
זה נכון ופשוט קשה עד בלתי אפשרי .

חיישנים לא יהיו יעילים לאחר טבילה אחת בבוץ , יש חריץ עגול מסביב לחיישן
וברגע שבוץ יחדור לשם לא ניתן יהיה לנקות את זה במאה אחוז ואז זה מצפצף סתם .
אני מאמין שאפשר יהיה למקם אותם בטמבון ברזל אבל יהיה קשה מאוד וצריך מקדח מאוד מדויק בכל אופן עד היום לא יצא לי לעשות התקנה כזו על ברזל .

shachar
16-11-05, 22:51
ברוך בדיפנדר יש שני חורים לגק מקורי
לא צריך לקדוח. האם לא תהיה בעיה שהם מוקפים ברזל ?

UNIX
17-11-05, 00:17
כעיקרון לא אמורה להיות בעיה , על החיישן עצמו יש קרוולי פלסטיק מתכווצים והם מוכנסים לחור ואז ננעלים בעצם בתוכו ככה שזה אפשרי אבל , צריך לראות מה הגובה הנכון להתקין את זה כי יתכן שבגלל הגובה החיישנים לא יהיו אמינים ,
תחשוב שאתה חוזר רוורס ומאחורייך עומד רכב פרטי והחיישנים קולטים את אמצע המכסה מנוע שלו מה יקרה? חצי מכסה שלו מתחת לשלך .

shachar
17-11-05, 12:08
את זה אפשר לכוון.......... לא? מכסה מנוע +15 סמ

ממילא אצלי יפגע הגלגל ספייר לפני הפגוש

landY
17-11-05, 14:49
מורידים חגורה,
פותחים דלת נהג,
מוציאים את הראש ומסתכלים אחורה...

ולמי שזה לא מספיק- לי בדיפנדר מותקנת מערכת שמעבירה את קרני האור מתחתית הרכב מאחור לעיני הנהג. קוראים לזה מראה של דלת תא מטען.

גילוי נאות: קניתי מצלמה קטנה למטרה הזו, אבל כשראיתי את מחירי המסכים... אני אמשיך לסובב את הראש.

חנן-ג'יפולוג
17-11-05, 14:56
עכשיו קפץ לי רעיון לסטרטאפ:

מראה תחתונה. עושים חלון זכוכית בריצפה שלרגלי הנהג, שמים מתחת לזה מראה, ויש אחלה ראות לאחור.

:wink: :wink: :wink:

איך לא חשבו על זה קודם?

LANDY , אין לי חלון בדלת האחורית של הארגז, אלא פח במקום חלון, וגם אם היה שם חלון, הייתי צריך לראות דרך שלוש שמשות, שלצד של שתיים מהן אי אפשר בכלל להגיע לנקות.

landY
18-11-05, 10:01
עכשיו קפץ לי רעיון לסטרטאפ:

מראה תחתונה. עושים חלון זכוכית בריצפה שלרגלי הנהג, שמים מתחת לזה מראה, ויש אחלה ראות לאחור.

:wink: :wink: :wink:

איך לא חשבו על זה קודם?

יותר פשוט סנרופ עם מראה :D

LANDY , אין לי חלון בדלת האחורית של הארגז, אלא פח במקום חלון, וגם אם היה שם חלון, הייתי צריך לראות דרך שלוש שמשות, שלצד של שתיים מהן אי אפשר בכלל להגיע לנקות.
המראה הזו טובה לשחר, אבל מצד שני עם הגיר האוטומטי אולי קשה לסובב את הראש :wink:

זאביק
18-11-05, 18:55
חנן,
מה לגבי מראה קטנה על קצה הארגז ?
כזו שרואים מהמראות הצדדיות, ונותנת מבט של 90 מעלות לרוחב החלק האחורי ?

כמו שיש באוטובוסים, כדי שהנהג יראה את תחתית הפינה הקדמית הרחוקה לו.

חנן-ג'יפולוג
18-11-05, 19:51
אני בהחלט מתכוון לנסות את זה, זאביק, לאור ההפחדות על פריצת רכב שיש לו מסך, ולאור החששות מתפקוד לא מוצלח של החיישנים לאחר שיחשפו לתנאי שטח. מה גם שזה זול יותר.

דודי
18-11-05, 20:44
חנן ,אשתי נוהגת בדרך כלל בהיילקס. הרבה יותר קל לה להיכנס לחניה ולצאת מאשר לי .זה נראה לי רק ענין של הרגל .סע קצת באוטו ואז גם תגלה שהדושה הימנית למעשה וירטואלית , יש יפני קטן שיוצא ודוחף את האוטו ,בגלל זה גם לא מתקלקל שום דבר:lol:

shachar
19-11-05, 20:37
יש לי מראה לדלת האחורית

אבל מכיוון שיש לי מתקן יעודי לגלגל האחורי היא לא ממש אפקטיבית. צריך זקוע ממש ארוכה

חנן אם תרצה להשתעשע עם אחת כזו אתה מוזמן לנסות

barak4*4
29-03-06, 17:53
חנן, מה נסגר עם הסיפור הזה בסוף?

התקנת חיישנים? מצלמה?
אני נמצא באותה הדילמה עכשיו.

חנן-ג'יפולוג
29-03-06, 18:26
עדיין לא נסגר. זה מטופש ואין לי תירוץ טוב, אבל יש לנו נטייה להשאיר את הנושאים הבטיחותיים לסוף. כמו נייר טואלט: עד שהוא לא נגמר לא מרגישים בחשיבותו...

בדיוק היום בבוקר דיברתי עם טלי על קניית חיישני רוורס והיא פסקה ש"קודם תקנה חולצות נורמליות" ... ;-)

barak4*4
29-03-06, 18:36
או. קיי. ואיך זה מסתדר עם פגושי מתכת?
עובד?

במידה ויש אפשרות להתקין חיישנים על פגושי מתכת, אולי נראה אם יש עוד מתעניינים ונארגן רכישה קבוצתית, כרגע אנחנו כבר שניים.

חנן-ג'יפולוג
29-03-06, 19:01
התכתבתי אתמול בערב עם נדב:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=12322

והוא טען שאין בעייה עם פגוש המתכת אצלי, והוא יקדח בו, ויתקין את החיישנים.

550 ש"ח למערכת כולל התקנה. הוא עדיין לא ענה לי אם החיישנים עמידים בטבילה בנחלים וכו' , ומהו זמן האחריות.

גיא
29-03-06, 20:33
הפיתרון שלי זה לשים כדור טניס על הוו ולנסוע לאט לאט אחורה עד שהאוטו לא רוצה לנסוע יותר ...

:-)

יש לאלי שובל ( ג'ימני כחול פה ביקנעם ) חיישני אחורה על הפגושי פלסטיק של הג'ימני. בנסיעת שטח כשפני הדרך לא חלקים וישרים הדבר הזה כל הזמן מצפצף.

נסעתי איתו 10 דקות וכמעט שרפתי לו את האוטו ...

בעיה לדעתי ...

barak4*4
29-03-06, 20:43
הפיתרון שלי זה לשים כדור טניס על הוו ולנסוע לאט לאט אחורה עד שהאוטו לא רוצה לנסוע יותר ...

גיא, כנראה שלא הבנת את המטרה, לפגוע ברכב אחר או ברכב שלך זה לא דבר כל כך נורא (לא שיצא לי עד היום , טפו, טפו, טפו...).
במקרה הכי גרוע, קצת פחחות כמה מאות שקלים פחות בכיס.
הפחד הכי גדול שלי הוא לפגוע במשהו חי : ילד, זקנה, אדם בוגר, כלב....
זו כל המטרה של החיישנים. זה שהם ישמשו כעזר בחניה, נהדר, אבל זו לא מטרתם העיקרית. הם הגיבוי למבטים שלך.

http://jeepolog.com/forums/images/smilies/icon_smile.gif

יש לאלי שובל ( ג'ימני כחול פה ביקנעם ) חיישני אחורה על הפגושי פלסטיק של הג'ימני. בנסיעת שטח כשפני הדרך לא חלקים וישרים הדבר הזה כל הזמן מצפצף.

נסעתי איתו 10 דקות וכמעט שרפתי לו את האוטו ...
בעיה לדעתי ...
החיישנים אמורים להיכנס לפעולה רק עם השילוב לרברס. אין שום סיבה שיפעלו כשאתה נוסע קדימה, כך שזו לא אמורה להיות בעיה בכלל.

גיא
29-03-06, 21:56
ברק,

הסמיילי נועד להביע שאני מתלוצץ .... אני לא באמת נוסע אחורה עד שאני שומע בום ...
ואני אכן גם נורא מפחד לדרוס מישהו ולכן משתדל מאוד מאוד לחנות ככה שתחילת נסיעה הבאה שלי תהיה קדימה.

לגבי האוטו של אלי, זה אכן פועל ברברס, אבל בשטח כשאתה לא נעול צריך הילוך אחורי מידי פעם וזה מצפצף בכל רברס, גם כשאתה עומד ומחכה שיכוונו אותך.

יתכן שזה לא מכוייל נכון, אני לא מוציא את זה מכלל אפשרות. אבל מכיוון שהפגוש הוא מקורי ולא היתה תאונה לאוטו, אני הנחתי האופן טיבעי שזה או רגיש מידי, או שזה קולט את האבנים שמחזירות את מה שזה משדר גם כשזה לא ממש במצב נסיעה או במרחק המתאים לציפצוף.

ובכל מקרה, לי אין כזה. אני רק ראיתי אצל אחרים.

חנן-ג'יפולוג
29-03-06, 23:26
אני בכל מקרה הולך לשים לזה סוויץ' שיפסיק את זה על פי דרישה, מכיוון שיש פעמים שבהן אני מחנה את הרכב בלילה, עם אור רוורס דולק כדי להאיר לי משהו, ולא הייתי רוצה שהאתרעה תנג'ז.

torchak
04-04-06, 13:44
גם אני נוסע בהיילקס ולי יש פתרון קצת שונה.
ראשית, יש לי ארגז שקוף, עם חלונות כהים ככה שאני לא כל כך רואה אחורה מהראי אמצע, בייחוד ביום (יש השתקפויות בין חלון הקבינה לחלון הארגז).
בקיצור, התקנתי שני פנסים אל הארגז למעלה שמאירים אחורה, די נמוך כדי לשפר את הראות בלילה לאחור וגם כדי שלא יפספו אותי.
שנית, הרכבתי צופר לרוורס, כמו של משאית\ עם הרעש הבלתי נסבל הזה ומתג בתוך הקבינה, שאני יכול לנטרל אותו. בעיקרון, כשאני מכניס לרוורס הוא מצפצף ושכולם יזוזו. אני לא בונה על זה אבל לפחות לא יאשימו אותי שלא הזהרתי. בלילה כשאני חוזר בשעות לא סבירות אני מכבה אותו כדי שהשכנים לא יחשבו שהגיע המשאית חלב של תנובה.

נועם.

חנן-ג'יפולוג
04-04-06, 13:53
כשאני מכניס לרוורס הוא מצפצף ושכולם יזוזו
גם הפורדפוקוסים יזוזו? ;-)

כבר ביקשתי מנדב לבוא להתקין לי מערכת. דיווחים בהמשך.

shachar
04-04-06, 14:11
חנן

מאוד מעניינת אותי ההתקנה בפגושי מתכת.......

מצפה בכיליון לדיווחים

חנן-ג'יפולוג
09-04-06, 11:10
סיכמתי עם נדב לפני שבוע שהוא בא להתקין אצלי, והוא עוד לא הגיע להתקין עד עכשיו, ולכן התקנתי השבת מערכת עלומת שם, בעלת ארבעה חיישנים, שנקנתה ב280 ש"ח בחנות לחשמל רכב באיזור המסגר.
עוד קצת מוקדם מכדי לתת דו"ח מקיף, אבל בינתיים אני יכול לומר שכשהחיישנים הוכנסו לפגוש המתכת עד הסוף המערכת צפצפה ללא הפסקה. הוצאתי את כל החיישנים כ8-10 מ"מ מחוץ לפגוש ואז המערכת התחילה לתפקד.

המערכת לא מזהה גופים אשר אין בהם משטחים שפונים ישירות אליה. היא צריכה שהקרן תפגע במשהו שנמצא מול החיישן ומחזיר את הקרן ישירות אל החיישן. זה אומר שכשאני עושה רוורס ב45 מעלות לכיוון של צפרדע זבל המערכת לא מזהה את הצפרדע. זה לא רק בעייה אצלי, כי ראיתי את זה בהוראות ההתקנה וההפעלה של מערכת אחרת. הם מצהירים על הבעייה הזו במפורש.

ברוורס אל מכוניות ואל עמודים, המערכת מתפקדת יפה מאוד, ובהחלט עוזרת לחנות בצורה מדויקת מאוד. אני מקבל דיווח מהמערכת מכשהטנדר במרחק של 1.5-2 מטר מהרכב שמאחורי ועד שהטנדר במרחק 30 ס"מ ממנו. אז המערכת עוברת לצפצוף רציף, ולא ניתן לקבל מידע נוסף עם התקרבות נוספת. יש צג שמראה את המרחק בקוואנטות של 10 ס"מ (כאמור, עם מינימום של 30 ס"מ) , ויש צפצוף שהתדר שלו הולך וגדל ככל שמתקרבים.

למערכת יש מתג ווליום על היחידה שיושבת בקבינה מול הנהג, ולכן אין בעייה להשתיק אותה כשהיא מציקה.

המערכת הגיעה עם מסור כוס מצוין שעבר ללא קושי את הברזל של הפגוש, משהו כמו 4 מ"מ .

כרגע, בגלל שהחיישנים בולטים כ10 מ"מ מהפגוש, הם די פגיעים. יכול להיות שאני אקיף אותם בחתיכה קצרה של צינור פלסטיק בקוטר של כ40 מ"מ. צריך לראות אם זה לא יפריע לחיישנים לעבוד.

landY
09-04-06, 14:36
ורק נשאר לראות איך זה יעבוד אחרי השלולית הראשונה...

חנן-ג'יפולוג
09-04-06, 14:48
זו תמונה שנדב שלח לי מניסוי שהוא עשה במע' שהוא משווק:

http://up-il.net/uploads/9007f64b7b.jpg

UNIX
09-04-06, 21:34
יוצא לי המון להתקין את החרא הזה ואני לא סתם קורא לזה כך תאמינו לי ,
גם לי יש כאלו ברכב וזה עובד אבל זה מצפצף הרבה סתם וזה רגיש לתנאים הסביבתיים
כבר קרה לי לא פעם שחיישן ציפצף סתם וניקוי שלו עם לחץ אוויר פתר את הבעיה .
תמיד זה נחמד שיש מערכת כזו הבעיה היא לשמור על תקינותה .
חנן תתחדש.

חנן-ג'יפולוג
09-04-06, 21:41
אם ניקוי של החיישן זה מה שצריך בשביל לשמור את המע' במצב תקין, אני קונה אותה בעיניים עצומות.

ימים יגידו, ואני אעדכן אם יהיו התפתחויות.

חנן-ג'יפולוג
22-06-06, 10:52
עדכון לאחר חודשיים וחצי: המערכת עובדת יפה , עוזרת מאוד בחניות, גם לאחר שהחיישנים טבלו בבוץ ובמים, שטיפה קלילה שלהם החזירה את המערכת לתפקוד מלא.

אני ממליץ. חד-משמעית. אם יש לכם יותר כסף, אז אולי עדיפה המערכת של המצלמה והמסך, לא ניסיתי, אבל מערכת החיישנים היא ברכה אמיתית לרכב גדול, ואולי גם לכל רכב.

תרכיבו. זה אחד הדברים הכי יעילים שהוספתי לרכב.

איציק - 4X6ZH
22-06-06, 11:08
המערכת של המצלמה נראה לי מוגזם יקר ומיותר ( מנסיון )
המערכת של גלאי מרחק \ ציפצוף בהתאם למרחק . עובד יפה . ( מנסיון )
לאחרונה יש התקנות של מערכות כאלה גם בפגוש הקידמי .
לאחר כמה שנים בהם אנחנו נתקלים ונותנים שרות למערכות האלה לדעתי הבעיה העיקרית היא מיקום החישנים ותחזוקה לאורך זמן .
התפקוד טוב הרעיון מעולה . ההתקנה אוי ההתקנה המקומית !:twisted:
מכאן יהיו כל הצרות וכבר יש צרות ;)
לדעתי זה הולך להיות סיפור כמו כל ההתקנות המקומיות מקור לצרות בעיות והוצעת כספים .
איציק

shachar
22-06-06, 20:04
איציק אני מסכים איתך בצער

בכל אוטו שהחזקתי בשנים האחרונות התחלתי בכך שסילקתי קילומטרים של חוטים מיותרים.
כל מני גישורים שעקפו את המערכת האזעקה הקודמת ונעשו בצורה רשלנית. פחד להיתקע בגלל טימטום כזה.
כמובן שהסיור נועד להכיר את האויב שמותקן כעת כדי לעקוף אותו במידת הצורך.

ככלל דיבוריות וכו אני מתקין לבד כדי שלא "יתלבשו" לי על כל מני חוטים בלי לדעת על מה.

בכתבה שפירסמו על הסטטיסטיקה של שגריר היתה בשנים שהאימובליזרים לא היו מקוריים היה ממוצע גבוה של מכוניות חדשות מושבתות.............

חנן-ג'יפולוג
22-06-06, 20:12
למרות שאני מסכים לגבי האזעקות, האימובילייזרים וכו' (גם אני נתקעתי שעתיים בחושך מעל מעלה זיק כשהאימובילייזר שבק רגע לאחר העלייה, ואבוי לבושה, זאביק גרר אותי למטה לעין זיק עם מנוע דומם. בבוקר כבר התגברתי על התקלה יותר בקלות) אני לא חושב שזה רלוונטי לדיון הנוכחי.

280 ש"ח. מאיפה שלא תסתכלו על זה לא ניתן להסתבך עם זה, בהוצאות, או בטיפולים.

ser
25-06-06, 11:06
חנן
איזו מערכת קנית והיכן ?

תודה

חנן-ג'יפולוג
25-06-06, 13:24
התקנתי השבת מערכת עלומת שם, בעלת ארבעה חיישנים, שנקנתה ב280 ש"ח בחנות לחשמל רכב באיזור המסגר.

אני לא זוכר את שם החנות, ולמע' לא היה שם.

חנן-ג'יפולוג
29-01-07, 22:17
אחרי כמעט שנה עם המערכת על ההיילקס היא עדיין עובדת טוב. מים ובוץ לא הרשימו אותה לרעה, וגם לא שטיפות בגרניק.

הייתי צריך עכשיו להתקין אביזר כנ"ל למשאית של העסק החדש שלי, ולאחר התלבטות קצרה וחיפוש בEBAY החלטתי ללכת על מצלמה ומסך. העלות כולל משלוח יצאה כ400 ש"ח. המצלמה הותקנה בחלק האחורי של הארגז, בחלק הגבוה ביותר שלו, כשהיא מכוונת אנכית כלפי מטה. התוצאה טובה. יש ראות מלאה של כל החלק האחורי של המשאית וכשני מטרים מאחוריו. אין שום בעייה להעריך מרחקים, וניתן להגיע עם המשאית בבטחה עד מרחק של סנטימטרים ספורים מרכב שחונה מאחוריך. בלילה (יש לדים של אינפרא אדום) הראות קצת פחות טובה, אבל עדיין ברמה סבירה. היתרון ביחס לחיישנים הוא שמהרגע הראשון אתה רואה בדיוק מה קורה, ולא נוסע אחורה בתקווה שהחיישנים יזהו את המכשול, מה שכמו שהוסבר קודם, לא תמיד קורה. זה נותן הרבה יותר בטחון בנסיעה. להערכתי ברכב שהוא לא משאית, עם שאיפה כלשהי לאסטטיקה, ולפעמים גם עם גלגל ספייר שמפריע, ההתקנה וההחלטה על המיקום יהיו מסובכות יותר, ויכול להיות שכאן דווקא יש יתרון לחיישנים.

Gilad
30-01-07, 16:34
מישהו ניסה להתקין מערכת חיישנים בדיפנדר?

מאחר ולא מזמן כמעט רמסתי הונדה סיוויק ברברס, אני מחפש פתרון לרברסים.
נראה לי שלא יהיה פשוט להתקין חיישנים רגילים אצלי ( פגוש ברזל על הפגוש המקורי - כמו בתמונה המצורפת).

חנן, אפשר לקבל קישור למערכת מסך+מצלמה ב-400 ש"ח? זה יותר זול ממה שראיתי שעולים החיישנים בארץ

תודה

גלעד

חנן-ג'יפולוג
30-01-07, 18:00
הנה הקישור: (http://cgi.ebay.co.uk/u54-2-5-TFT-LCD-MONITOR-IR-CAR-REAR-VIEW-CAMERA_W0QQitemZ130073710646QQihZ003QQca tegoryZ75330QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmd ZViewItem)

גם אצלי בהיילקס החיישנים מותקנים על פגוש ברזל.

asafk
30-01-07, 18:01
בדיפנדר עדיפה לך מצלמה. הפגוש גבוה מדי (יותר מרוב המכוניות). לחלופין, אתה יכול להתקין מראה בגובה החלק העליון של הכלוב, מוטה ב45 מעלות, ככה שעם המראה שמסתכלת אחורה, אתה רואה את המראה האחורית ואת מה שמאחורי האוטו.

אסף.

Gilad
30-01-07, 19:28
מראה אחורית יכולה להיות פתרון טוב לימי הקיץ כשאין ברזנט על הכלוב - בחורף זה יהיה בעייתי. (חוץ מזה אין לי מראה מרכזית ;) )

לגבי המצלמה שחנן פרסם - המסך לא קטן מדי?

תודה

גלעד

חנן-ג'יפולוג
30-01-07, 19:37
מסך גדול יותר יהיה יותר נחמד, ללא ספק. אם צריך את זה? המסך נמצא אצלי בקצה הדש-בורד, צמוד לשימשה, וזה מספיק טוב לי כדי לראות חתולים רצים מאחורי המשאית (ולתת גז :twisted: ) . אם הייתי מרגיש שזה קטן לי מדי הייתי מתקין אותו קרוב יותר, אבל אין לי צורך אמיתי בזה.

חנן-ג'יפולוג
16-02-07, 03:06
אחרי כמעט שנה עם המערכת על ההיילקס היא עדיין עובדת טוב. מים ובוץ לא הרשימו אותה לרעה, וגם לא שטיפות בגרניק.

הייתי צריך עכשיו להתקין אביזר כנ"ל למשאית של העסק החדש שלי, ולאחר התלבטות קצרה וחיפוש בEBAY החלטתי ללכת על מצלמה ומסך. העלות כולל משלוח יצאה כ400 ש"ח. המצלמה הותקנה בחלק האחורי של הארגז, בחלק הגבוה ביותר שלו, כשהיא מכוונת אנכית כלפי מטה. התוצאה טובה. יש ראות מלאה של כל החלק האחורי של המשאית וכשני מטרים מאחוריו. אין שום בעייה להעריך מרחקים, וניתן להגיע עם המשאית בבטחה עד מרחק של סנטימטרים ספורים מרכב שחונה מאחוריך. בלילה (יש לדים של אינפרא אדום) הראות קצת פחות טובה, אבל עדיין ברמה סבירה. היתרון ביחס לחיישנים הוא שמהרגע הראשון אתה רואה בדיוק מה קורה, ולא נוסע אחורה בתקווה שהחיישנים יזהו את המכשול, מה שכמו שהוסבר קודם, לא תמיד קורה. זה נותן הרבה יותר בטחון בנסיעה. להערכתי ברכב שהוא לא משאית, עם שאיפה כלשהי לאסטטיקה, ולפעמים גם עם גלגל ספייר שמפריע, ההתקנה וההחלטה על המיקום יהיו מסובכות יותר, ויכול להיות שכאן דווקא יש יתרון לחיישנים.

עדכון:
לאחר כשבועיים של עבודה עם המצלמה, שביעות הרצון הרבה פחות טובה.
בגשם או לאחר נסיעה בכביש רטוב העסק הזה לא שווה לכלום. העדשה רטובה, הכול מעוות ולא רואים שום דבר.
לפחות במוצר שאני קניתי, אין שום פיצוי אוטומטי על אור חזק או חלש מדי, וזה אומר שבמהלך היום כשהאור משתנה, כמעט בכל רוורס יש צורך לשחק עם הבלנס של האור. לפחות הכפתור נמצא בצד המסך והוא נגיש ונוח. עוד יותר גרוע זה מצב שבו המשטח שמאחורי הרכב חלקו מוצל וחלקו מואר, שזה מצב שכיח מאוד, כי הרכב בעצמו עושה צל, במיוחד משאית שעושה צל גדול. במקרה כזה אי אפשר לכוון לעוצמת החשיפה הנכונה, שתתאים לשתי רמות האור.
עוצמת אור גבוהה מאוד בתוך הרכב או שמש ישירה על המסך, מעלימים את האפשרות לראות אותו.
בניגוד לחיישנים, כאן יש חובה להתעמק במשהו בתוך הרכב, וזה גורם להתעלמות מהנעשה במראות הצד לפחות בחלק מזמן הנסיעה.
החיישן ממוקם קרוב מאוד לקיר האחורי של המשאית, וזה יוצר מצב שלא ניתן לזהות בתמונה את מיקום הפינות של הרכב. אם נמצא רכב בצד המשאית והוא נראה על ידי החיישן, לא ניתן לדעת עד כמה הפינה של המשאית רחוקה מהרכב. אם הרכב מקביל למשאית, אין בעייה, כי רואים את הרווח בעזרת המראה הצידית, אבל אם הוא אלכסוני ביחס למשאית, אז אין דרך להעריך את המרחק.
בלילה הראות מוגבלת. אם מאוד מתאמצים אז אפשר להבחין בפרטים, אבל אז מאבדים כל תחושה של מה שקורה מחוץ לרכב. אני מניח שאפשר להתגבר על זה בעזרת תאורת רוורס חזקה הרבה יותר.
לסיכום: החסרונות די גדולים ועכשיו אני לגמרי לא בטוח אם המצלמה עדיפה על חיישנים. אני מסתייג ואומר שיכול להיות שחלק מהחסרונות לא היו קיימים עם מערכת איכותית יותר, כמו למשל נושא הבלנס של החשיפה, או ראיית הלילה.

UNIX
16-02-07, 07:23
חנן זה פשוט לא עובד טוב
קשה מאוד ל"נווט" לפי המצלמה
אישית אני נסעתי על רכבים (לא משאיות) שבאים עם מצלמה כזו מקורית שהיא הכי איכותית שאפשר
על המסך יש לך אפילו מרחקים וזווית כשאתה מסובב את ההגה ועדיין קשה לעבוד עם זה .
לדעתי חיישנים הם פיתרון טוב יותר ממצלמה .
למרות שלחיישנים האלו יש הרבה בעיות והם הרבה מצפצפים סתם

shachar
16-02-07, 16:31
חנן
היכן מיקמת את המצלמה?

אתה מסתכל דרכה אחורה או מלמעלה למטה?

eran4x4
16-02-07, 20:34
חנן
היכן מיקמת את המצלמה?

אתה מסתכל דרכה אחורה או מלמעלה למטה?

המצלמה הותקנה בחלק האחורי של הארגז, בחלק הגבוה ביותר שלו, כשהיא מכוונת אנכית כלפי מטה. התוצאה טובה. יש ראות מלאה של כל החלק האחורי של המשאית וכשני מטרים מאחוריו. אין שום בעייה להעריך מרחקים, וניתן להגיע עם המשאית בבטחה עד מרחק של סנטימטרים ספורים מרכב שחונה מאחוריך. בלילה (יש לדים של אינפרא אדום) הראות קצת פחות טובה, אבל עדיין ברמה סבירה. היתרון ביחס לחיישנים הוא שמהרגע הראשון אתה רואה בדיוק מה קורה, ולא נוסע אחורה בתקווה שהחיישנים יזהו את המכשול, מה שכמו שהוסבר קודם, לא תמיד קורה. זה נותן הרבה יותר בטחון בנסיעה. להערכתי ברכב שהוא לא משאית, עם שאיפה כלשהי לאסטטיקה, ולפעמים גם עם גלגל ספייר שמפריע, ההתקנה וההחלטה על המיקום יהיו מסובכות יותר, ויכול להיות שכאן דווקא יש יתרון לחיישנים.

חנן-ג'יפולוג
17-02-07, 19:51
ברוך, החיישנים אצלי מעולם לא צפצפו סתם. יש להם בעייה כשאין במשטח של העצם מאחוריהם שום דבר שמחזיר ישירות אליהם את הקרניים, כמו למשל בהתקרבות אלכסונית לקיר (והבאג הזה מצוין במפורש בספציפיקציות של המערכת) ואז הם מפספסים ולא מצפצפים, אבל הם אף פעם לא מצפצפים לחינם. אם יש צפצוף, וקריאה של מרחק, אז זה תמיד מדויק.

לגבי המצלמה, כשרואים טוב, אז הניווט אחורה הוא נהדר, למעט המגבלות שציינתי בתגובה הקודמת שלי.

-->