PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת על "האביר"

Anonymous
16-11-05, 19:33
היי אני מעוניין לשמוע חוות דעת על האביר הצהל"י כרכב שטח, מי שמעוניין לתרום מידע מוזמן :D האם חובה רשיון ג או שאפשר להסב אותו לרשיון ב :?:

חימושניק
16-11-05, 20:44
רשיון ג' חובה (משקל כולל מעל 4 טון).
רכב פשוט וחזק מכאנית (סרנים דנה 70 מאחורה ודנה 60 מקדימה, מנוע GM דיזל 6.2 ליטר V8, גיר THM400) עם פוטנציאל טוב בשטח.
סובל מאיכות ייצור מחפירה ומערכת חשמל מקומבנת עוד מהמפעל (צפה למערכת חימום קדם בעייתית מאוד שתמנע התנעות בוקר, במיוחד בחורף).

למרות האמור לעיל, הרכב פשוט מאוד מכאנית וחשמלית וניתן לתקן/לחלץ אותו עם פלייר וחוט ברזל כמו שאנחנו אוהבים.

אם אתה נוהג בו במסגרת הצבא שלא בשירות מילואים אתה גם צריך היתר 38 ברשיון מלבד הרשיון ג'...

זה מה שעולה לי כרגע בראש. אם יש לך שאלה ספציפית, אשמח לענות, שכן אני מכיר את הרכב הזה טוב מאוד (טוב מדי אפילו... :evil: )

Anonymous
16-11-05, 21:13
היכן ניתן לקנות אביר באופן פרטי ?
האם יש לו מחיר אזרחי ?

Anonymous
16-11-05, 21:28
מה לגבי בטיחות והתנהגות הרכב? שמעתי שיש לו נטייה לזרוק זנב. אפשרי יהיה לטפל בו במוסכים לא בארצנו הקטנטונת?

חימושניק
16-11-05, 21:35
אכן יש לרכב נטייה לזרוק זנב ואף להתהפך - במיוחד בכביש רטוב, מה גם שמערכת הבלמים לא הכי טובה בעולם (גלגלים אחוריים ננעלים בהפתעה...)

ידוע לי על מספר אבירים שנמכרו לגורמים "אזרחיים" כגון הקרן הקיימת וחברת החשמל, אבל לא ידוע לי מה עלה בגורלם.

לגבי טיפול במוסכים: כל החלקים העיקריים ברכב (מנוע, גיר וכו') באו מהמחסנים של GM והם ידועים ומוכרים להרבה מוסכים (ולהרבה מאוד חימושניקים...) בנוסף, מדובר במערכות פשוטות שכל מכונאי חובב יכול לטפל בהן בקלות (משאבת ההזרקה היא החלק הכי "מסובך" ברכב הזה, אבל היא כמעט ואינה מתקלקלת)....

Anonymous
16-11-05, 21:58
ממש תודה רבה על התשובות :D הרשיון ג קצת תוקע אותי :cry: אבל לא נורא על כל מכשול אפשר לטפס [עם הג"יפ הנכון] חימושניק אתה ממליץ בתור רכב שטח לשעות הפנאי??

חימושניק
16-11-05, 22:04
תודה רב על המידע Razz רציתי לדעת איך הוא מבחינה בטיחותית Question ומה הצריכת דלק שלו Question

שאלת את השאלה בת'רד נפרד שאני מניח שפתחת בטעות ולכן התשובה כאן, בת'רד המקורי:

מבחינה בטיחותית הרכב לא משהו בכלל! בטיחות לא הייתה בראש רשימת הדרישות של המתכננים, וזה ניכר על הרכב. התנהגות הכביש מזכירה משאית ישנה (מישהו אמר ריאו???), הבלימה, כפי שכבר אמרתי, לא ממש טובה בסטנדרטים של ימינו, הקבינה לא מתוכננת בצורה בטיחותית (הראשון שיחבוט את הראש/חזה בתושבת של המא"ג יוסיף את התואר ז"ל לשם שלו), חגורות הבטיחות לא תמיד עובדות כמו שצריך ועוד...

יש לזכור שהצבא מחייב חבישת קסדה בעת נהיגה/נסיעה ברכב זה !

לגבי צריכת הדלק: משהו כמו 1 ליטר ל-5 קילומטרים (להזכירך: מנוע בנפח 6.2 ליטר) או אפילו יותר גרוע.

itayhi
17-11-05, 01:36
אני לא יודע אם זה עוזר לך אבל באחד ממגרשי הרכב מול הישוב "אזור" יש אביר או שניים למכירה.

לא יודע מה מצבם, לא יודע אם יש להם רשיון לכביש.
אני יודע שהם שם כי רואים אותם מהכביש :lol:

איתי

AvigdorAharon
17-11-05, 08:55
רשיון ג'
התכוונת 03. ג' זה רשיון אופנוע (מעל 500 סמ"ק).

אביגדור

איציק - 4X6ZH
17-11-05, 09:29
כל האבירים הם דיזל ?
בתחילת דרכם הם היו בנזין תואם קומנדקר .
אישית אני מאד לא אוהב \ מפחד מהרכב הזה .
פשוט רכב לא צפוי בהתנהגות כביש .
איציק

elitkh
17-11-05, 09:37
לדעתי -ואנדורה 4X4 תעשה את העבודה הרבה יותר טוב,הרבה יותר נוחה,חלקים זמינים והרבה יותר בטיחותית ומתקדמת טכנולוגית.
החיסרון היחיד הוא גודל הצמיגים-אבל אני מעריך שגם על זה ניתן להתגבר.
בהצלחה
אלי

tayrie
17-11-05, 15:00

כסת"ח לדעתי...גם בהאמר פתוח יש חובת חבישת קסדה , נו אז...

נהגתי על אבירים ממוגנים בלבד בשרות , לגבי התנהגות כביש , היציבות מפתיעה משהו , זכיתי לראות קת"ח "בודק" אביר ממוגן אחרי טיפול ברחבה של החימוש :twisted: הרכב סירב להתהפך למרות היותו ממוגן.

לגבי ברקסים ננעלים , לפחות בממוגנים הייתי שמח מאוד אם היו ננעלים :lol:

gmb
17-11-05, 18:50

כסת"ח לדעתי...גם בהאמר פתוח יש חובת חבישת קסדה , נו אז...

נהגתי על אבירים ממוגנים בלבד בשרות , לגבי התנהגות כביש , היציבות מפתיעה משהו , זכיתי לראות קת"ח "בודק" אביר ממוגן אחרי טיפול ברחבה של החימוש :twisted: הרכב סירב להתהפך למרות היותו ממוגן.

לגבי ברקסים ננעלים , לפחות בממוגנים הייתי שמח מאוד אם היו ננעלים :lol:

ההבדל בין ממוגן לרגיל הוא ענקי...
יצא לי לנסוע על האמרים... פתוחים, סגורים, האמר מנהלה, האמר סיור, וכל היוצא בזאת...
ההאמרים הממוגנים היו שונים לחלוטין בהתנהגות הכביש שלהם... וככל שהרכב היה עמוס יותר הרכב היה בטוח יותר, העומס על הציר האחורי מנע מהגלגלים האחוריים להנעל בכל לחיצה חזקה קמעה... כשההאמרים הרגילים לא היו מזוודים היה פשוט מאוד להגיע לנעילה של הגלגלים האחוריים וזה היה מפחיד על הכביש...
בשטח... היינו משתמשים בזה לצורך "תחרויות הראלי" שארגנו ב"סיורי מרחבים" השונים...
היה כיף בצבא...

רמי

asafk
17-11-05, 22:36
אביר, בגדול- חרא של אוטו שבנוי ממכללים מצויינים.
אתה לא רוצה לשבת בתוכו יותר משעה רצוף (אני לא רוצה לשבת בתוכו יותר מדקה רצוף).. ברוב העולם אין חלקים בשבילו- הכל אמריקאי- אינצ'י. העולם מטרי.
בעיות הבלימה טופלו בשנתונים המאוחרים יותר (עדיין- מדובר במשאית עם מערכת בילום מחורבנת- וצריך להכיר את הנטיה לנעילת גלגלים אחוריים במצב ריק).

אסף.

יוני5
18-11-05, 00:10
אסף,

סתם שאלה תיאורטית, נעילת הגלגלים האחוריים, זה לא משהו שאפשר לפתור ע"י החלפת שסתום פרופורציה?

יוני5

דרור ברלי
18-11-05, 11:58
הסיפור עם שסתום הפרורפורציה הגיע בזמנו גם לעיתונים היומיים ותפס כותרות, אחרי תאונות קטלניות בהן היו מעורבים אבירים.
לצבא יש שיטה קלה מאוד לפתור בעיות: בעל הדרגה הנמוכה ביותר בסביבה יהיה תמיד האשם היחידי. כדרכו בקודש הצבא דאג תמיד להאשים, לשפוט, וכמובן שלהרשיע ולהעניש רק את הנהגים, במקום לטפל טיפול שורש בבעיה.

הרכב הזה מטעה כי הוא נותן תחושת כבדות ויציבות מדומה וקל לתפעל אותו, בוודאי בהשוואה לקומנדקר הישן. אחרי שצוברים נסיון איתו ולומדים את התנהגותו אפשר לנהוג בו מהר מאוד יחסית, אבל הוא תמיד בולם רע ותמיד עלול להפתיע גם נהגים מנוסים, וזה תמיד ייגמר רע.

asafk
18-11-05, 19:14
יוני, הבעיה מורכבת יותר. שסתום הפרופורציה מכוון למצב של רכב עמוס. מה קורה כשהוא ריק? על הצמיגים האחוריים יש פחות עומס ממה שאמור להיות עליהם מבחינת מערכת הבילום. בשביל זה בכל לאדה ניבה מצ'וקמקת יש שסתום ווסת עומס. באביר אין. מה קורה כששינו את קוטר הצמיגים מ36" ל33" ? (התשובה שתקבל בצבא היא "הרכב נהיה יותר בטיחותי", אגב) כוח הבלימה גדל, כמובן, אבל האם הוא גדל אותו הדבר מאחורה ומקדימה (לא נשכח שהמערכת דינמית ויש העברת משקל קדימה בבלימה, והיא משתנה עם שינוי גודל הצמיגים)?
בקיצור, לא כל כך פשוט.

אסף.

-->