PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב פרטי עד תקציב 50K וגם - הירהורי TSI

orend
12-09-16, 15:17
שלום עליכם
אני מחפש כרגע רכב פרטי לשימוש יום יומי בתקציב הנ"ל [סביב 50K, חריגה קלה למעלה במקרה ויש איזה "תכשיט"].
ישנה העדפה ברורה לגיר ידני, וכמובן שהשאיפה לשנתון כמה שיותר מתקדם.
פזלתי קצת לכיוון קאיה ריו משנתונים מאוחרים ואז חבר טען שיכולה להיות בעיית סחירות עקב שוק מוצף מליסינג [דרור, תנסה לא להתעצבן עליי-חייבים לקחת גם את זה בחשבון].
אופצייה נוספת שעלתה - רנו קליאו החדשה [4] שנראית גדולה ומרווחת משמעותית מהדורות הקודמים. האם התדמית של רנו השתנתה מבחינת אמינות ?[וכנגזרת גם הסחירות?], איזה מנוע יהיה עדיף להתנהלות יום יומית? 0.9T עם 90 כ"ס או 1.2 אטמוספרי עם 75? [היום עם אלטו שהיא הרבה יותר "רזה" מהקליאו ועם 69 כ"ס - כבר מרגיש גבולי]

ולפינאלה - משפחת הTSI. אין מה להכביר מילים על DSG [זו לא אופציה].
האם מנועיה 1.2 אמינים?, מסתובבות כל מיני אגדות על אכילת שמן וריקולים. האם תוכנת ניהול מנוע "עדינה" [דוגמת APR, שמעלה את ההספק לאזור ה 130 כ"ס] תפגע באמינות? [כמה מוכרים טענו שצריכת הדלק השתפרה?].
אולי בכלל עדיף לזרוק את כל השאלות האלה ולהסתפק במנוע 1.4 85 כ"ס?
חברי המשפחה שבאים בחשבון - סיאט לאון, סקודה יטי, גולף\פולו.

תודה רבה למי שקרא הכל ותודה רבה יותר למי שיוכל לשפוך מידע שיעזור במציאת הכלה :)
אורן

דניאל מאירי
12-09-16, 15:48
בכוונה אתה בורח מהיפנים ?
מה רע בקורולה ?
בסכום הזה אתה קונה אחת מעולה ויש לך שקט נפשי.
דניאל

orend
12-09-16, 15:57
לא בורח בכוונה, אבל אם תשים לב - אין ממש יפנית שנופלת בתחום ההגדרה. אפילו התקשרתי למודעה של קורולה ידנית-אבל היא נסעה יותר ממה שאני מחפש. הבנתי שגם הגיר הרובוטי של טויוטה לא מבריק. [וחוץ מזה, ביננו - אני לא חובב מכוניות "עדר":p]

orend
12-09-16, 17:24
אגב, הצעות נוספות ברוח החיפוש תתקבלנא בברכה

Asaf-a
12-09-16, 19:54
בקטגוריה הזו לרכב אמין, יעיל בטווח מחיר הזה, הייתי מוריד ציפיות ויומרות, לא רובוטי ולא טורבו, רק אטמוספרי.

ממליץ מחפש סטיישן

יונדאי i30cw הדור הראשון.
שברולט קרוז סטיישן 1.8, רכב טוב בהרבה מתדמיתו.
שתי אלו מנסיון אישי במשפחה

פוקוס סטיישן 2.0 שני דורות אחורה( המרובעות... )
פלואנס 2.0 בנזין, ( מנוע ניסן, גיר רציף, אם נסבל עבורך)

ידניות:
פוקוס הדגם מ2012
איביזה או פאביה סטיישן 1.4 אטמוספרי

nirs
12-09-16, 20:16
לצערי, אין אגדות עם ה TSI וה DSG. הכל אמת...

orend
12-09-16, 20:43
תובנות לגבי שאר האפשרויות? [קאיה ריו, רנו קליאו].
שוב מזכיר dsg לא עומד על הפרק בכלל. העדיפות הגדולה לגיר ידני ואופציות רובוטיות ורציפות למיניהן לא רלוונטיות. כמו כן, מכוניות ששוק הליסינג הטביע בהן את השוק - מעדיף שלא מטעמי סחירות

kobiarava
12-09-16, 21:35
הייתי בדילמה שלך לפני כמה שבועות, אבל בלי חובת גיר ידני. אני גם לא יכול לנהוג במכוניות העדר, ומבחינת מרחב המחייה לא מוכן להיכנס לקוריאנית או למכוניות המיני למיניהן. בחרתי בסובארו B4, בינתיים אוטו תענוג.

קובי

orend
12-09-16, 22:33
תודה קובי, גם ה B4 עמדה על הפרק, אבל אין אקזמפלר ידני ראוי

דרור ברלי
13-09-16, 19:50
בכוונה אתה בורח מהיפנים ?
מה רע בקורולה ?
בסכום הזה אתה קונה אחת מעולה ויש לך שקט נפשי.
דניאל

אפשר להבין את מי שבורח מהיפנים בכוונה.
משפחתית יפנית אחת בלבד היא גם מהנה לנהיגה גם בתצורתה הבסיסית. קוראים לה מאזדה 3.
ראה היבואן ונבהל. כדי שחס וחלילה לא תידבק בה תדמית של אוטו שהוא גם כיף ואז כל חברו תהליסינג וכל הלקוחות השמרנים עם הקרחת והכרס יברחו ממנה, אז הוא הביא אותה רק באוטומט.

הלאה, לקורולה אהובת נפשי...
מה רע בקורולה? האמת ששום דבר.
מה טוב בקורולה?..... ממש לא הרבה.
היא מרווחת, אמינה וסחירה ו.... זהו.
קורולה ידנית זה משהו לא ברור. לא תשכנעו אותי שזה החלום של חובב נהיגה כלשהו. הרי לקוחות הקורולה האופיינים אוהבים נהיגה בערך כמו שהם מתגעגעים לפצע בעין.
אני אגיד לך מאיפה מגיעות הקורולות הידניות - ממורי נהיגה. לכן גם הק"מ הגבוה וכדאי לבדוק טוב-טוב את הבלאי בכל מערכת העברת הכוח. האמת היא, שלמי שנוסע הרבה מחוץ לעיר וצריך רכב משפחתי מרווח ופשוט עם צריכת דלק טובה ושום דבר אחר לא מעניין אותו - שיבדוק גם את האופציה הזו. רק חשוב לזכור - זו טויוטה. גיר ידני לא יהפוך אותה לאלפא-רומיאו. אז נא לא לצפות להנאה מנהיגה , אופי ספורטיבי כלשהו או אופי בכלל. הגיר הידני לא משנה שום דבר מכל אלה ובעצם - ק"מ בינעירוני גבוה? עזוב את זה, וחפש לך איזה דיזל.

ולגבי כל היתר - מנועי הטורבו הקטנים המודרניים הם ביצועיסטים וכיפיים אבל אין לי שמץ אמון בהם. אף אחד לא יצליח לשכנע אותי שסחיטת הספק גבוה מאוד ממנוע קטן, עושה לו משהו טוב לאורך זמן וכנ"ל כל מיני גירים מתוחכמים ומסובכים. כל מירוץ החימוש הטכנולוגי הזה לא מגיע מהכיוון של לתת לכם ביצועים טובים וכיף מהנהיגה, אלא כדי להציג נתוני צריכת דלק ופליטת מזהמים סנסציוניים על הנייר. הביצועים זה רק בונוס. מה קורה עם זה אחרי כמה שנים? בעיה של בעל הרכב.
לכן אני מצטרף להמלצות להתרחק כמו מאש מטורבואים, גירים רובוטיים/רציפים ושאר התחכמויות שנועדו להעשיר את היצרן ואת מוסכיו על חשבון הלקוח.

ניר ל
15-09-16, 18:15
פאביה ידנית אטמוספרית
פיאסטה ידנית אטמוספירית
שתי אופציות ששקלתי בזמנו, בסוף קניתי ריו ידני כמעט חדש.
לא התרשמתי שהשוק מוצף בליסינג, לדעתי הליסינג הן אוטומטיות, לא נתקלתי בידניות.
יש פוקוסים ידניים מליסינג, אבל מעט מאד ובכלל זה רכב די נדיר, כנ"ל i30 ידני.

ריו ידני חמוד ונוח, מרווח יחסית ומאובזר (לצערי בהתקנות מקומיות ), יכול לצרוך 1:17,אבל נהיגה קצת יותר אגרסיבית ממוות קליני, מעלה את צריכת הדלק ל 1:14 ועדיין לא ממש נוסע ... הצטערתי שלא הוספתי קצת ל 1.4 עם 6 הילוכים שהיה אז בלוח.
הפיאסטה עם אבזור מינימליסטי מאד, חלונות אחוריים ידניים וללא כוונון מושב לגובה, אבל שווה בדיקה.

-->