PDA

צפייה בגרסה מלאה : גי"ה - נזק מפעילות משטרתית

tom1105
14-09-16, 19:13
אבא שלי אתמול נסע בכביש 7 ועלה על מחסום דוקרנים לא מואר / משולט.
הנזק לרכב שלו היה 4 צמיגים בעלות של כ4000 שח .
השוטרים ניסו להאשים את אבא שלי בשכרות / נהיגה לא זהירה וכו'.

השוטרים במחסום לא היו מוכנים לתת לו העתק של הדוח ארוע .

נ.ב
בצד היו עוד כמה רכבים עם פציעות דומות ...

מה אפשר לעשות ? למי לפנות?

lizard
14-09-16, 19:25
מח"ש בתור התחלה לדעתי. שיפתח תלונה נגדם. יש לו מושג מי הם? יש לו תיעוד כלשהו? הוא צילם את הנזק במקום/את השוטרים? ביקש מהם להזדהות?

Bernard
14-09-16, 22:06
מה זאת אומרת "ניסו להאשים"?? רשמו לו דו"ח? עשו בדיקת ינשוף? הוא סרב לבדיקה חלילה? איזה דו"ח "אירוע" סרבו למסור לו (אם זה דו"ח פעולה של אירוע -"רכב עלה על מחסום" וכו', ללא דו"ח לנהג, הם לא צריכים למסור לו כלום, למעט פרטים אישיים, לדרישתו)?

אני הייתי מציע לפעול במקביל:

מח"ש, כאמור.
מכתב חריף (מחסום דוקרנים לא מסומן/מואר כיאות, הינה עבירת בטיחות ומשמעת חמורות) לפיקוד האיזור שאחראי על המקום (מפקד התחנה + מפקד המרחב + מפקד המחוז) - בשני הסעיפים(1. ו-2.), לתאר בקיצור את המיקום, השעה, כל מספרי המכוניות והבעלים שסבלו כמו אבא, פרטי השוטרים (אם לא הזדהו.. בכלל יהיו מסכנים) ואת האירוע.
פנייה לחברת הביטוח של אבא.
לשמור על כל הקבלות.

tom1105
15-09-16, 07:20
מה זאת אומרת "ניסו להאשים"?? רשמו לו דו"ח? עשו בדיקת ינשוף? הוא סרב לבדיקה חלילה? איזה דו"ח "אירוע" סרבו למסור לו (אם זה דו"ח פעולה של אירוע -"רכב עלה על מחסום" וכו', ללא דו"ח לנהג, הם לא צריכים למסור לו כלום, למעט פרטים אישיים, לדרישתו)?

אני הייתי מציע לפעול במקביל:

מח"ש, כאמור.
מכתב חריף (מחסום דוקרנים לא מסומן/מואר כיאות, הינה עבירת בטיחות ומשמעת חמורות) לפיקוד האיזור שאחראי על המקום (מפקד התחנה + מפקד המרחב + מפקד המחוז) - בשני הסעיפים(1. ו-2.), לתאר בקיצור את המיקום, השעה, כל מספרי המכוניות והבעלים שסבלו כמו אבא, פרטי השוטרים (אם לא הזדהו.. בכלל יהיו מסכנים) ואת האירוע.
פנייה לחברת הביטוח של אבא.
לשמור על כל הקבלות.

השוטרים שאלו מאיפה הגיע, האם שתה , אכל עישן...
לדבריו אבא שלי התעקש לבצע בדיקת ינשוף , שהשוטרים הבינו שהוא רציני הם פטרו אותו ב"עזוב הכל בסדר".

תודה על העצות , יבוצע היום

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

jacob72
15-09-16, 09:06
בתור התחלה חובה עליו לצלם בשטח הכל. בעיקר את המחסום ממספר כיוונים ואת חוסר התאורה שציינת.
אני מאמין שזה יעזור לו בדיון

tom1105
15-09-16, 09:07
עדכון - דיברתי הבוקר עם מח"ש , חייב לציין שהחוקר היה מאוד שרותי , הוא הפנה אותי למחלקת פניות הציבור של המחוז ובביקש שבמידה וזה מסתבך לחזור אליו והוא ינסה לעזור.
אעדכן בהמשך.. תודה לכולם

Bernard
15-09-16, 16:34
השוטרים שאלו מאיפה הגיע, האם שתה , אכל עישן...
לדבריו אבא שלי התעקש לבצע בדיקת ינשוף , שהשוטרים הבינו שהוא רציני הם פטרו אותו ב"עזוב הכל בסדר".

תודה על העצות , יבוצע היום

טוב...
אחרי ה"התרגשות הראשונית", בוא נחזור לפרופורציות.

בלי לזלזל בפגיעה ברגשות האבא או להמעיט בחומרת אי סימון מחסום בלילה/בחושך, הדברים שונים לחלוטין מ"צעקות הגוואלט" בפוסט הפותח.
נשמע כמו תקלה בביצוע מחסום ואבא מרוגש (בצדק. אני לא מבטל את ההתרגשות חלילה) מכל האירוע.
אבל אנחנו לא "חלק מההתרגשות" ויכולים (על סמך המידע) להיות שקולים יותר, ממי שמעורב אישית "בתוך האירוע"..
לכן, לדעתי, אתה יכול להוריד את מח"ש מהרשימה.. וגם את כל הקודקודים...

"שאלו" זה לא "ניסו להאשים".
וה"התעקש לבצע.." וכו', נשמע לי כמו "אבא מתרגש מאוד/נעלב", ששאלו אותו שאלות לגיטימיות וסטנדרטיות במחסום, גם בלי התקלה/פאשלה של אי סימון המחסום כראוי.
"שהשוטרים הבינו..."וכו', נשמע לי שניסו להרגיע אותו, שלא יקרה לו משהו מהתרגשות האירוע הכולל.

נחזור למה כן אפשר לעשות:

להודיע לחברת הביטוח (אם יש צילומים - יופי...), כולל פרטי מעורבים/"קורבנות" אחרים.
אם חושבים שהשוטרים "צריכים לשלם" עבור הפאשלה שלהם (= לדפוק אותם.. בצדק או שלא. אני לא יודע איך התייחסו לאבא - אם בזילזול מעליב.. בהחלט מובן הדחף/צורך), לשלוח מכתב לפיקוד המחוז (להפנות למפקד.. כבר ינתבו את זה משם לאן שצריך) - כנראה שממילא הדברים יגיעו לבירור, דרך חברת הביטוח אבל סביר שזה יהיה לגבי עיקרי האירוע. אני מדבר על מכתב לגבי התנהגות השוטרים, בעת האירוע, שזה לא ממש מעניין את חברות הביטוח.. של אבא ושל המשטרה.
להירגע ולקחת את הכל/החיים בפרופורציות - "ניסו להאשים".. "התעקש לבצע.." "הבינו שהוא רציני..", זה בדיוק הדברים שגורמים להתקפי לב על כלום..

moutzi
15-09-16, 16:48
הכל נכון ובטח לא עשו את זה בכוונה אבל לפנות לביטוח יעלה לו את הפרמיה בשנה הבאה, והוא גם ישלם השתתפות עצמית עכשיו... עדיף לפנות למשטרה עם חשבונית מבלי לערב את הביטוח

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernard
15-09-16, 17:10
הכל נכון ובטח לא עשו את זה בכוונה אבל לפנות לביטוח יעלה לו את הפרמיה בשנה הבאה, והוא גם ישלם השתתפות עצמית עכשיו... עדיף לפנות למשטרה עם חשבונית מבלי לערב את הביטוח

Sent from my iPhone using Tapatalk

זו כבר החלטה שלו.
מקרה ביטוח, אם הוא לא אשמת המבוטח, לא מעלה את הפרמייה - חברת הביטוח מפנה את התביעה לצד השלישי/האשם או לחברת הביטוח שלו ואז המבוטח אמור לקבל בחזרה את ההשתתפות העצמית שלו (אם שילם בתחילת המקרה).

במקרה שהמבוטח מעדיף להתנהל לבד, מול הצד השלישי, הוא צריך לשלם הכל, מראש (אלא אם הצד השלישי מודה מיד ומשלם... אבל קשה לי לראות איך האבא מסתדר בתקופת ההתדיינות, בלי ארבע צמיגים מנופחים)...

לדעתי.
חבל על העצבים, שבחיכוך עם הצד השלישי - בשביל זה משלמים לחברת הביטוח... גם שתייצג אותי ב"מקרה ביטוח" מול צד שלישי.

בכל מקרה, זה עניין של החלטה, כיצד להתנהל ב"מקרה ביטוח".. כל מקרה ביטוח, ללא קשר לאירוע הפתח את השירשור הנוכחי.

gp1
15-09-16, 19:37
https://forms.gov.il/forms/Resources/DowloadSetup/AGFormsDownloadToolbar.htm?formid=n_poli [email protected]

-->