PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול לטיול ראשון עם מים באיזור ב"ש

lesles
15-09-16, 13:25
מחפש משהו קליל לטיול ראשון, עם נהר או נחל בדרך (לא ביוב זורם כמו ליד קיבוץ חצרים).
גאלופר קצר ממוגן ומוגבה.

נ.ב. קראתי את השרשור עם הגניבות בבריכת צפירה ונבהלתי.

נמרוד
15-09-16, 14:01
תדרים קצת לשדה בוקר - עין עקב, המעיין השווה ביותר בנגב.

ג'ק וריאנס
15-09-16, 17:14
מה מצב הפריצות שם בזמן האחרון?

lesles
16-09-16, 11:06
תדרים קצת לשדה בוקר - עין עקב, המעיין השווה ביותר בנגב.
זה עם כניסה בתשלום לא?

YoavR
16-09-16, 12:51
לא. אתה מתבלבל אולי עם עין עובדת

erezgur
16-09-16, 16:52
מחפש משהו קליל לטיול ראשון, עם נהר
כשתמצא את הנהר - שלח נ.צ.....

ד ו ר ו ן
17-09-16, 09:19

הפסיקו לגבות בכניסה העליונה מהסרפנטינות?

erezgur
17-09-16, 11:23

בכניסה אתה אומר שאתה נכנס לשטח ולא לעין עבדת. נתנו לנו להיכנס (מספר רכבים) ללא תשלום.

lesles
17-09-16, 12:54

אני זוכר עמדת תשלום בכניסה עם אספלט, או שזה רק לאוטובוסים?

נמרוד - מערד
17-09-16, 13:30
בחניון של עין עקב, גונבים מרכבים ציוד, מדי פעם גם רכבים, להשאיר שומר רצוי חמוש.
נמרוד

erezgur
17-09-16, 13:34

לכך עניתי:

בכניסה אתה אומר שאתה נכנס לשטח ולא לעין עבדת. נתנו לנו להיכנס (מספר רכבים) ללא תשלום.

דור אריאל
17-09-16, 16:00

זאת החניה לקבר בו גוריון ומבואת מצוק הצינים
הקופה לעין עבדת שם כי הקופאיות גם עובדות בחנות שם

אומרים להן שאתה לעין עקב ולא צריך לשלם חוץ מזה שאפשר גם לרדת ממעלה צין

ד ו ר ו ן
17-09-16, 16:59
נמרוד

מסכים מאד לגבי השומר על הרכבים.

למרות שהיו לא מעט פעמים שהיינו משאירים רכבים לשעות ארוכות בחנייה ולא היה כלום, אבל שמעתי ממקור ראשון על כאלו שפרצו להם הרכבים ונגנב ציוד.

בזמנו היו מדריכי טיולי ג׳יפים שהיו משאירים את הרכב פתוח, שיכנסו, יחטטו אבל שלא ישברו חלון..

הגזמת מאאדד לגבי חמוש.

נמרוד - מערד
17-09-16, 20:40
ממש לא הגזמתי, אומנם באזור של צאלים, הגיעו מ"ס נבלות עם אלות ואמרו לשומר שהושאר במקום לעוף מהמקום אם לא יפוצצו אתו , הוא שלף אקדח, והם עפו.
נמרוד

ד ו ר ו ן
17-09-16, 20:45
שומר של מה?

נמרוד - מערד
17-09-16, 23:21
קבוצת אנשים שירדו לברכת צפירה, השאירו 8 רכבי שטח, שאחד מהחברים בקבוצה נשאר לשמור, השאר סופר.
נמרוד

ד ו ר ו ן
17-09-16, 23:38
רמת-המדבר/מדבר יהודה לא דומה בכלל לרמת-נגב.

ובשביל שפה משותפת ומניעת אי הבנות:
צאלים=אזור צאלים.
בדיעבד אני מבין שהתכוונת לנחל צאלים, שווה חידוד לגבי המיקום הנכון.

lesles
18-09-16, 13:39
רכשתי את השיפור הראשון שלי, תרסיס פלפל :p

נמרוד
18-09-16, 15:35
אין ממש מים באזור באר שבע. בקיץ בכלל אין הרבה מים בנגב. מקום אחד שיש, ותמיד, זה עין עקב. זו נסיעת שטח קלה וקצרה יחסית (חצי עד שלושת רבעי שעה). אפשר להכנס במבואת קבר בן גוריון ולרדת בסרפנטינות (ציר אדום ואז ימינה בכחול, ראה מפה מצורפת), ואפשר לרדת במעלה צין לציר הנפט (ציר שחור ואז ימינה בכחול). מהחנייה יש הליכה של כ500 מטר עד למעיין. אין קשר עין לרכבים.

עניין השומרים? רק פה כל פעם מתרגשים מזה מחדש. בכל מקום בעולם, גם באמריקה, לא משאירים רכב סתם כך באמצע שום-מקום. יום אחרי שהאדם הראשון יצר משהו בעל ערך, בא מישהו אחר וניסה לגנוב. בעין עקב, בסופי שבוע וחגים לרוב יש בחניה המון כלי רכב ותנועה של מטיילים שבאים והולכים ואין בעייה להשאיר את הרכב ללא שמירה. דווקא אם תבוא באמצע שבוע, והחנייה תהיה נטושה, כדאי להשאיר שומר, אבל אז יש את הבונוס המופלא שהמעיין כולו שלך, פרטי... שווה במיוחד.

110732

דור אריאל
18-09-16, 16:26
אפשר לקרוא לילד בשמו "ביר הדאג'"
הם לא מפחדים משוטרים וחיילים ובטח לא מאזרח עם אלה,

ממש לא הגזמתי, אומנם באזור של צאלים, הגיעו מ"ס נבלות עם אלות ואמרו לשומר שהושאר במקום לעוף מהמקום אם לא יפוצצו אתו , הוא שלף אקדח, והם עפו.
נמרוד

ד ו ר ו ן
19-09-16, 17:24
אפשר לקרוא לילד בשמו "ביר הדאג'"
הם לא מפחדים משוטרים וחיילים ובטח לא מאזרח עם אלה,

מה הקשר בין ביר-הדאג׳ ובין נחל צאלים/צפירה?
(אין קשר.,)

וסתם בשביל הפרופורציה, נכנסת פעם לשם או הכל משמועות?

דור אריאל
19-09-16, 18:10
התכוונתי לצאלים במקום

כן נתקלתי הם רעולי פנים על טרקטורונים מסתובבים סביבנו רק מחכים לגנוב משהוא

מה הקשר בין ביר-הדאג׳ ובין נחל צאלים/צפירה?
(אין קשר.,)

וסתם בשביל הפרופורציה, נכנסת פעם לשם או הכל משמועות?

lesles
24-09-16, 21:28
מעדכן אתכם חברים:

יצאנו היום (גאלופר קצר, ויטארה וטאטא סומו) בסביבות 10:30 מדרך הפסלים (ליד קיבוץ חצרים), והמשכנו לאורך נחל באר שבע עד המפגש שלו עם הבשור, סיימנו בכביש בצמוד לחווה חקלאית ממש ליד צומת צאלים.
מומלץ!

מיכה100
27-09-16, 13:59
נמרוד
וואלה נער הייתי וגם בגרתי, השארתי כבר ג'יפים נעולים ללא שומר בעין עקב, בירכת צפירה, עין אום צאלח, נחל ערוגות עליון, באר עדה, גבי חווה, פרסת נקרות, הדראג'ה, הר מסור, ועוד ועוד ועוד ויותר מפעם פעמיים - אף פעם לא פרצו לי ולא ולשותפיי לטיול.
אז אין ביטוח, ובטיול הבא בטח זה יקרה (אחרי שפתחתי פה כזאת עיין..) - הכל עניין של ניהול סיכונים ואיזון בין הסיכון ('הסיכוי שייקרה' כפול 'המשמעות אם יקרה') להשקעה הנדרשת במניעתו.
במקרה שלי אני לא משאיר שום שומר ושום בטיח. באתי לטייל, על הסיכונים הכרוכים בכך.

נמרוד - מערד
27-09-16, 14:07
תהנה בטיולים, ותמשיך להשאיר את הרכב שלך איך שבא לך, זה הכסף שלך מותר לך לזרוק אותו איפה שבא לך, יום טוב.
נמרוד

מיכה100
27-09-16, 14:48
תהנה בטיולים, ותמשיך להשאיר את הרכב שלך איך שבא לך, זה הכסף שלך מותר לך לזרוק אותו איפה שבא לך, יום טוב.
נמרוד
רק להבהרה לא טענתי שאתה טועה ואני צודק. רק שמתי פה עוד נקודת מבט וסיפרתי על הבחירה שלי וניהול הסיכונים שלי.
כל זה לטובת מטיילים מתחילים שגולשים פה ולומדים את החומר, שיכירו עוד נקודת מבט ויעשו את הבחירות שלהם.

נמרוד - מערד
27-09-16, 14:55
זה לא עניין של צודק או לא, מעט מאוד מטיילים מוכנים לספוג גנבה של רכב תוך כדי טיול, או גנבה ממנו, רק לפני פחות מחודש נגנב מליד בירכת צפירה גלופר , האיום קיים כל אחד וגישת החיים שלו.
נמרוד

taylorh
27-09-16, 14:56
מה שאתה מחפש נמצא בנחל הבשור ATTACH=CONFIG]110889[/ATTACH]

נמרוד
27-09-16, 15:24
וואלה נער הייתי וגם בגרתי, השארתי כבר ג'יפים נעולים ללא שומר בעין עקב, בירכת צפירה, עין אום צאלח, נחל ערוגות עליון, באר עדה, גבי חווה, פרסת נקרות, הדראג'ה, הר מסור, ועוד ועוד ועוד ויותר מפעם פעמיים - אף פעם לא פרצו לי ולא ולשותפיי לטיול.
אז אין ביטוח, ובטיול הבא בטח זה יקרה (אחרי שפתחתי פה כזאת עיין..) - הכל עניין של ניהול סיכונים ואיזון בין הסיכון ('הסיכוי שייקרה' כפול 'המשמעות אם יקרה') להשקעה הנדרשת במניעתו.

+1

לפעמים משאירים עם שומר, לפעמים בלי. תלוי איך, איפה, האם יש מתנדב שישאר לשתות בירה מתחת לרשת צל בשקט, בלב מדבר... :rolleyes:

בטיולי קניונים בנחלי מדבר יהודה הרבה פעמים השארנו פריבטים, בהם משמעות הנזק פחותה מאשר רכב השטח המשופר שהוא בעל ערך מעבר לסכום הביטוח.

גם אני לא נתקלתי באופן ישיר בפריצה.

ד ו ר ו ן
27-09-16, 20:42
נפוליאון אמר שהוא מעדיף קצינים עם מזל על קצינים מוכשרים.

אז היה לך הרבה מזל.

גם אני השארתי רכב בכל אותם מקומות לפני אי-אלו שנים, כולל בזמנים בהם היינו מעשית כמעט כל שבוע בעין-עקב.
כולל בימים שהילדים של העזזאזמה היו יורדים מלמעלה ושוברים חלונות רק כדי לגנוב קסטות.. אז היינו משאירים את הרכב פתוח כדי שלא ישברו חלון.

ואיכשהו, דווקא כשהרכב היה פתוח, לא נגעו בו.
זה לא מנע ממני לראות אחרים עם פחות מזל שגנבו להם את כל הרכב/ציוד צילום/שקיות זבל (כי לא ידעו שזה זבל..)/ג'אנטים והשאירו את הרכב על הרצפה.

ובבירכת צפירה, אליה אני מזדמן פעם בכמה שנים, יצא לי פעמיים לראות מעשית פריצה של רכב.

אז להגיד "זה לא קרה לי", זה יפה, אבל אי אפשר להעלים את התופעה שקיימת, לדעתי בעצימות פחותה משמעותית ממה שמתארים רואי שחורות.

אבל בבירכת צפירה, אין מצב שאני משאיר רכב בלי שומר.
ולא בגבי חווה, ותלוי מועד ספציפי, גם לא בעין-עקב או באום-צ'אלח, שאיכשהו בסוף העולם גם לשם מגיעים חולארות- כמו הזבובים שאתה תוהה מה עשו באמצע המדבר עד שהגעת וישר קפצו עליך..

דור אריאל
27-09-16, 21:25
הייתי עושה הפרדה בין ברכת צפירה לעין עקב, ( ואני מבקר בכל אחד מהמקומות 4-5 פעמים בשנה )
ברכת צפירה נמצאת קרוב למגורי בדואים וממש על הדרך "עוקפת מחסום מצוקי דרגות" ,
לא צריך לנסוע רחוק או לפעמים רק עוברים בדרך ופורצים לרכב ומקווים שימצאו משהוא ,

לעין עקב צריך לנסוע במיוחד כדי לפרוץ מכוניות , הרבה יותר פשוט וקל לעשות את זה מקומות אחרים כמו דימונה וכ"ו

שבירת חלון רכב משאירה רסיסי זכוכית גם שנה אחרי , בעין עקב בקושי יש אם בכלל בברכת צפירה אכן יש כמה

-->