PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לטיול - הרי ירושלים בין נווה אילן למבוא ביתר

amotzg
15-09-16, 15:00
תכנון קצת חפוז לטיול בסוף השבוע הזה.
יוצאים מחר ב9:00, שינה מתוכננת באזור עין חוד, שבת בצהרים בעין אל בלד עם ביקור אחר הצהרים בגן החיות לקינוח.
ילדים בין שנה לשלוש וחצי. אנחנו עם הילוכי כוח נעולים חלקים אבל לא מעוניינים בכלל להתקרב לניצול היכולות של האוטו.

אנחנו רוצים לקבל הפעם זווית יותר "רוחבית" בחיתוך צפון דרום של המסדרון ולא שוב לטפס מערב מזרח.
מצרף TWL שהכנתי, אשמח לתשובות עדכניות על השאלות וגם לחוות דעת כללית או כל קלט אחר.

ממערב לנווה אילן בעמוד ענן מסומן שער נעול. האם הוא מונע את הירידה לנחל יתלה או שאפשר לעקוף?
איזה כיוון יותר יפה לירידה מהר ההגנה לכיוון מבשרת, באדום (9309) או הכחול (9307)?
יש דרך לעבור את מבשרת מצפון כדי לרדת לעינות תלם, או ירידה מהשכונה הצפונית של נחל חלילים?
אזור הגשר החדש של הרכבת והגשר של סיבוב מוצא, יש נסיעה בנחל שורק מתחת לגשרים ומעבר לדרום? הדרכים פתוחות?
נתיב יותר טוב למעבר מכיוון הכיכר של הר איתן לעין טיסים והר טייסים? יש עליות לשביל הירוק (9322) מהדרך שעוברת למטה בנחל צובה?
הר פיתולים שווה סטיה מהמסלול? יש מצב לירידה מהשחור שעובר עליו (9334) לכיוון האדום של נחל שורק (9333)?
מה המצב בעין חוד מתחת לנס הרים? נהוג לישון שם קרוב למעיין? נקודה מומלצת לשינה באזור?
האם יש ירידה מהציר הכחול למצפה ביתר (3400) אל הציר שמוביל לעין אל בלד על קו גובה 700 (פחות ויותר)?
לגבי כל המסלול, יש נקודות עם עבירות בעייתית (אין לנו בעיה טכנית, רק רוצים לדעת)?
המסלול בעמוד ענן:

http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=110623&d=1473940670

תודה!

oferc
15-09-16, 20:29
בנווה אילן השער סגור יש מעבר מצד שמאל של השער , לא חושב שהייתי עושה את זה עם גיפ , אופציה נוספת כ2 קילומטר לפני לקחת שמאלה לשביל האדום משם לשביל השחור ולהמשיך בתכנון שלך , בנוסף במסלול שבחרת בהר הרוח מסלול מקביל עובר לייד אוטובוסים למגורים , אם לא ראיתם נחמד

הסיבוב מסביב למעלה חמישה לא מומלץ ולא מעניין , יש שם גם מפגע לא נעים של צואה שיורד ממעלה חמישה , מסריח ונדבק לרכב , ממליץ לוותר וליסוע על הכביש לכיוון הר אדר ואז לחזור לשטח

את מבשרת לא מכיר אבל מנסיון של 2 סיבובים יש 2 כניסות למבשרת , אחד מהשביל האדום , ואחד דרך השביל הכחול , לא ממש משנה איזה בחרת רק שים לב שאין שינויים מהותיים כי תנופת בניית כביש ירושלים ת"א משנה שם הכל.

את הדרך אחרי מעלה חרת (אחרי איזור מאגר בית זית) הייתי מתחבר לכביש ומשם נכנס לשטח שוב קילומטר לפני צובה , אל תעשה את השביל ממערת יוחנן המטביל לכיוון צובה , שביל בעייתי עם חריצים קשים וצינור מיים שעובר ממש לא מומלץ.

אני מבין שאת עין לימון ליד עין רפה לא מעניין אותכם לראות

עין טייסים נחמד לדעתי כמעט בלי מים.

לגבי שאר המסלול עוד לא הספקתי לעבור , אולי בהמשך אבדוק.

בהצלחה ותהנו.

elad57
15-09-16, 21:26
ממערב לנווה אילן בעמוד ענן מסומן שער נעול. האם הוא מונע את הירידה לנחל יתלה או שאפשר לעקוף?

השער, המסומן בסוף הירידה לנחל יתלה מכיוון הרכס מדרום, נמצא בפועל מצפון לסימון שמופיע בעמוד ענן. זאת אומרת שאין לך בעיה לרדת בציר הכחול ולפנות מזרחה לנחל יתלה. יש נקודה אחת מחורצת אבל עם הכוונה נכונה אין בעיה לרדת שם.

אזור הגשר החדש של הרכבת והגשר של סיבוב מוצא, יש נסיעה בנחל שורק מתחת לגשרים ומעבר לדרום? הדרכים פתוחות?

לא סגור על זה. אם אין מעבר, כדי לעלות מאיזור גשר מוצא לכיוון הר חרת תצטרך לעלות על קטע כביש קצר (מתחת לגשר לאחר שתחזור מעינות תלם תתחבר לכביש, לכיוון בית זית, וכמה מטרים אחרי הצומת 'ישר בית זית, שמאלה מוצא' תפנה ימינה (ממש לפני תחנת האוטובוס). בהמשך, העלייה לכיוון הר חרת , נכון ללפני כמה שנים, הייתה מחורצת מאוד.

נתיב יותר טוב למעבר מכיוון הכיכר של הר איתן לעין טיסים והר טייסים? יש עליות לשביל הירוק (9322) מהדרך שעוברת למטה בנחל צובה?

הייתי מוותר על הפנייה שמאלה מהכביש לנחל ומשם לטיפוס לציר הירוק. במקום זה ממשיך על הכביש עד הפנייה שמאלה ממש לפני צובה.

האם יש ירידה מהציר הכחול למצפה ביתר (3400) אל הציר שמוביל לעין אל בלד על קו גובה 700 (פחות ויותר)?

לא, שביל עיזים.

ביחס למה שעופר אמר על הציר מצפון למעלה החמישה- מדויק. לא כדאי להתקרב.

elad57
15-09-16, 21:40
לאחר מבט בעמוד ענן ראיתי שיש כמה שערים נעולים ממערב לנווה אילן, אז תשכח מה שרשמתי לגבי זה. התשובה שלי הייתה לשער בירידה המערבית ביותר לנחל יתלה.
לגבי השער שאתה דיברת עליו הוא אכן נעול, אך יש לך ירידה צפון מערבה בציר אספלט כמה עשרות מטרים לפני, בצומת שבילים. הירידה מובילה לנחל יתלה.

amotzg
18-09-16, 17:41
תודה!

בסוף אכן ירדנו באספלט. ירדנו עם האדום קצת אחרי חורבת מצד והתחברנו אליו. גם המשכנו בנחל יתלה ולעלינו לשיפולי הר הרוח כמו בתכנית, דווקא לא בגלל האוטובוסים, רק בגלל הבחור ששעט בראש השירה באותו רגע ולא שם לב.
נחמד, נחל יתלה בקטע הזה. אבל לא יותר מזה. בתכנון חוזר עדיין הייתי שואף לצאת לדרך בשליש גובה.
אכן ויתרנו על עוקף מעלה החמישה ונסענו על הכביש אל אנדרטת הצבי. אכלנו שם צהריים והצטערנו אחר כך שלא חיכינו קצת לעין נקופה. המעין מלא במים וריק מאנשים, עם עץ עוזרר עמוס פרי טעים כבונוס.
חצינו את מבשרת בכביש וכך גם נסענו עד מתחת לגשר הרכבת החדש כדי להתרשם.
התברברנו לא מעט בניסיון לחצות מתחת לסיבוב מוצא הישן ובלא הצלחה (דווקא מתחת לגשר החדש הרבה דרכים)
לפי ההמלצה, חצינו במחלף וירדנו ימינה ממש לפני תחנת האוטובוס. גם הגישה לעליה להר חרת חסומה, אבל מצאנו חיבור אליה מתוך אחד הכרמים. אכן דרך משובשת מאוד אבל לא אתגר עבירות היסטרי.
עם כל הברבורים לא נשאר הרבה זמן. לקחנו את ההמלצה להתחבר לכביש מהר חרת ולנסוע עד לצובה. משם ירדנו לנחל רפאים בירוק.
עין טייסים היה עמוס בעשרות מכוניות ברמה שהקשתה את המעבר, לא טרחנו לרדת להעיף מבט.
לא המשכנו לטפס להר רפאים.
עין חוד מקום מאוד נחמד. רק חבל שאנשים מטנפים אחריהם בצורה בהמית כלכך. הברכה ובית המעין מלאים באשפה ואריזות כאילו מתאמצים לזרוק דווקא שם.
למחרת גיחה לעין מטע, מקום נחמד לתה, לא הרבה מים עם קצת ניחוח ביוב.
ארוחת בוהוריים אכלנו בעין מסלע מתחת למבוא ביתר. עוד נקודת קסם שהושחתה במדורות לא מתחשבות (גם צמוד למים), הררי אשפה, נירות טואלט וערימות צואה. בכל זאת, השקט, צל החבושים והברכה היפה שגררה רחצה שדרגו את ההפסקה וגרמו לנו לזכור את המקום לטובה.
עין קובי יבש, עין אל בלד עמוס, סיימנו את היום עם ביקור מוצלח בגן החיות התנכי.
אכן אין ירידה נוחה מהציר הכחול למצפה ביתר (3400) אל הציר שמוביל לעין אל בלד על קו גובה 700. מצאנו שתי נקודות עם רמז להתחלה של דרך ישנה, אבל לא משהו שעושה חשק למי שלא מחפש הרפתקה.

GodsFather
18-09-16, 21:16
יש הקלטה של המסלול?

amotzg
19-09-16, 18:30
לא. לצערי אני עוד לא שם בניצול הGPS.
אבל תיקנתי את המסלול המצויר ככל שהזיכרון מרשה, מצורף.

עוד שתי נקודות,

בבוקר היום השני בחרנו לא לנסות לאגף את חורבת בית עיטאב ממערב. אני אוהב להתברבר, לפעמים אפילו יותר מלהצליח בתכנון, השותפים שלנו לטיול פחות. לא היינו מאה אחוז בטוחים בחיבור שם והספיק להם הברבור של היום הראשון.
בדרך לעין מסלע נתקלנו בחלק מהסימון השחור שחסום על ידי החלקאים. יותר עסקנו בלהגיע למעיין מאשר להיות על השביל, אז עד היום לא ברור לי בדיוק איך כן הולך שם הסימון. אבל ביציאה מהמעין נכנסנו לשטח החקלאי דרך ספק פירצה ויצאנו מפתח בגדר עם מדרגה שלא הייתי מנסה עם אופל אסטרה.

http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=110779&d=1474298968

-->