PDA

צפייה בגרסה מלאה : קארוואן - מוטור הום מאירופה לסין ב 5 שנים - בקשה לסיוע מבעלי נסיון בענין ביטוח צד ג

צור
16-09-16, 10:07
לפני שנה וחצי חזרנו מהרפתקאת הראלי של חציית הסהרה במסגרת הבודפשט במקו .
היתה שם קטגוריה של רכבי אספנות שעשו את כל המסע על כבישים ורובם עמדו במשימה.
מה שחיזק לי את התובנה שאפשר להגיע עם כל רכב לרב המקומות המיושבים בעולם רק בסבלנות.
ראו את הסלוגן שלי מיום כניסתי לאתר.
מיד עם חזרתנו התחלתי לעבוד על החלום הבא של זוגתי ושלי כחובבי שטח / חוץ/ טבע - קניית רכב מסעות בארופה.
ולאחר רכישתו לטייל מידי שנה כחודש במסע מתמשך בכיוון כללי סין - ואז לאפסן אותו במדינה שסימנו ואחרי שנה להמשיך מאותה נקודה.
לאחר דיונים אין סופים והתיעציות החלטנו החלטה הפוכה מהכיוון הראשוני של רכב מסעות ונסגרנו על פיאט דוקטו 3500 קג 6 מיטות שנת 1994.
באם מישהו ירצה לדעת את השיקולים על מה שכבר כתבתי ועל מה שיכתב בהמשך שיבקש ואפרט.
הגענו לבעיות הלוגיסטיות של כיצד רושמים רכב בארופה על שמנו ( ללא אזרחות זרה ) איך עושים טסט מרחוק והבעיה הכי גדולה מבחינתי ביטח צד ג.
הרכב נמצא
בעיית הרישום כנראה נפתרה. ( נדע עוד חודש שהרכב יעבור לבעלותנו)
נשארה שאלת הביטוח.
באירופה מדינות ברה"מ לשעבר וסין.
איזה ביטוח נדרש עם בכלל
איך ניתן לעשותו
ומה העלויות.
תודה
צור

idanw
16-09-16, 20:45
אני משתעשע בכיוון דומה כבר זמן רב.
ככל הנראה, יש בעיה לזרים לנהוג בסין. קח את זה בחשבון.

zerez
16-09-16, 21:09
זרים בסין צריכים להוציא במשרד התחבורה הסיני רישיון סיני.
צריך מתורגמן

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

צור
16-09-16, 21:16
הפוקוס הוא על הדרך ולא בהכרח על סין.
יחד עם זאת אם וכאשר נגיע לסין נפצח גם את האתגר הזה.
בכלל מסע כזה הוא אתגר לוגיסטי יותר מאשר פיזי.
כבר הצלחתי להשיג ויזות רשמיות למדינה שאין לנו יחסים דיפלומטיים איתה.
כנראה שהצלחתי לרשום רכב אירופאי על שמי.
אז גם נפצח את הרשיון הסיני.
טילתי כבר בסין כ 3 חודשים כ 3 חודשים אחרי כינון היחסים איתם.
תקופה שלטייל אמר שיש כסף מיוחד לזרים צריך לחכות 3 ימים עד שבוע לכרטיסי רכבת והצלחנו לשרוד את השיטה.
אני אופטימי.
אבל נשארת שאלת הביטוח.
יש לי חבר הטוען שבכלל אין צורך בטסט בתוקף כדי לבטח צד ג......

Gilad
18-09-16, 01:50
ניסית את ממסי או AAA?

צור
19-09-16, 18:45
אחדד
אני מחפש מישהו שיגיד איך הוא ביטח צד ג רכב באירופה תקופה ארוכה כנראה ללא טסט......

מנחם רוזנבך
19-09-16, 23:44
אשאל את השאלה אחרת .....
האם יש אפשרות שחברת ביטוח תבטח אותך נגד כל סוג של תביעה נגדך כולל נזק שתעשה עם רכב לצד ג' ?
כך תהייה מכוסה.

צור
20-09-16, 00:58
פרט נמק והסבר
זה היה אינטלגנטי מידי בשבילי.
חבר יקר טוען בתוקף שניתן לבטח צד ג ללא קשר לטסט בתוקף.
אני בבדיקה לגבי האפשרות לבצע זאת בבולגריה
יש לי תשובה שניתן להבין ממנה שזה אפשרי
אני הדע רק עוד חודש בודאות .
אני מאוד היתי רוצה להיות ערוך עם חלופה.

צור
16-10-16, 08:52
הקראוון נרכש
בעיית הביטוח נפתרה
אכן אין חובת טסט לתובת הביטוח
עשיתי את הגרין קארד שתופס בכל ארצות העולם למעט עירק וסוריה שאין בכוונתי להיות שם.
המוכר הסכים לבטח אותי כל שנה מחדש בתנאי שאשלם את העלויות.
לגבי הפתרון לרישום ניתן לשלוח לי הודעה בפרטי ואסביר ברצון את התשובה שמצאתי.

צור
30-01-17, 20:10
נשאלתי ע"י מיכה מה היה הפתרון שלי לרכישת הקראון . הפתרון שלי הוא לא האידאלי.
מה שהייתי מציע לבעל דרכון ישראלי בלבד הוא להקים חברה במדינה כמו בולגריה צ'כיה או פולין.
העלות של הקמת חברה כזו תהיה מאות בודדות של יורו עד 300 יורו כולל עו"ד וכו'.
לאחר מכן החברה יכולה לרכוש רכב לבטח אותו והכל חוקי למהדרין.
מבחינת הדוח השנתי לחברה לא פעילה מדובר ב עד 200 יורו לשנה והמחירים כאן אחרי בדיקה ומעוגלים כלפי מעלה.
לי הפתרון הזה לא התאים.

Asaf-a
31-01-17, 16:47
לפני שנה וחצי חזרנו מהרפתקאת הראלי של חציית הסהרה במסגרת הבודפשט במקו .
היתה שם קטגוריה של רכבי אספנות שעשו את כל המסע על כבישים ורובם עמדו במשימה.
מה שחיזק לי את התובנה שאפשר להגיע עם כל רכב לרב המקומות המיושבים בעולם רק בסבלנות.
ראו את הסלוגן שלי מיום כניסתי לאתר.
מיד עם חזרתנו התחלתי לעבוד על החלום הבא של זוגתי ושלי כחובבי שטח / חוץ/ טבע - קניית רכב מסעות בארופה.
ולאחר רכישתו לטייל מידי שנה כחודש במסע מתמשך בכיוון כללי סין - ואז לאפסן אותו במדינה שסימנו ואחרי שנה להמשיך מאותה נקודה.
לאחר דיונים אין סופים והתיעציות החלטנו החלטה הפוכה מהכיוון הראשוני של רכב מסעות ונסגרנו על פיאט דוקטו 3500 קג 6 מיטות שנת 1994.
באם מישהו ירצה לדעת את השיקולים על מה שכבר כתבתי ועל מה שיכתב בהמשך שיבקש ואפרט.
הגענו לבעיות הלוגיסטיות של כיצד רושמים רכב בארופה על שמנו ( ללא אזרחות זרה ) איך עושים טסט מרחוק והבעיה הכי גדולה מבחינתי ביטח צד ג.
הרכב נמצא
בעיית הרישום כנראה נפתרה. ( נדע עוד חודש שהרכב יעבור לבעלותנו)
נשארה שאלת הביטוח.
באירופה מדינות ברה"מ לשעבר וסין.
איזה ביטוח נדרש עם בכלל
איך ניתן לעשותו
ומה העלויות.
תודה
צור
תוכל לפרט את השיקולים במעבר מבחירת רכב מסעות לrv מבוסס דוקטו?
הפיאט המסחרית נפוצה מספיק מבחינת זמינות חלקים?
אישית אכלתי חצץ עם מוטורהום דוקטו הנעה קדמית וזה היה באירופה המסודרת, מכאן המסקנה שלי שיתרון ההנעה האחורית ברכב עם סרח אחורי כה גדול הוא מוחץ, נושא זה לא הטריד אותך?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

צור
31-01-17, 19:21
ערב טוב
זו אכן שאלה גדולה שהתייעצתי איתה עם רבים מחברי ועם מספר אנשים שעשו ועדין עושים מסעות כאלו..
לא התאר את כל התהליך אלא רק את התובנות שלי מההליך.
הבנתי שמה שמעניין אותי הם בעיקר אנשים אח״כ נופים.
הבנתי שגם עם רנו 4 אפשר להגיע לקצה השמים ולסוף המדבר (ואת זה עשיתי באמת מספר פעמים עם טרנטות שלא יאומנו ובאמת בסוף השמים ובאמת בסוף המדבר)
ברור לי שגם בנסיעה איטית (והכוונה לא לקמ לשעה ) אי אפשר להספיק להיות בנחל פרצים כאשר עוד לא ראית את ים המלח או מצדה.(וכל מדינה יש לה את מצדה שלה)
הסגנון שרציתי היה לנסוע ולהשאיר את הרכב במקום שאני עוצר למספר רב של חודשים. הסיכוי שלא המצא את הרכב שם שאשוב בהחלט קיים.
משאית מסעות לא היתה בתקציב שלי לאור פרק הזמן שאנצל אותה בשנה (התוכנית מדברת על חודש בשנה )
כך שמכאן הכיוון היה משהו זול שאם יעלם לא יהיה נורא כואב.
מאידך היה ברור לי שרכב קונבנציונאלי תמיד יהיה בעלות תועלת הרבה יותר טוב מרכב סדנא או מטילורמייד.
כלומר קראון מחברה מוכרת יהיה מזווד כסטנדרט בציוד פונקציונלי ואמין למסע .
ומכאן נובע שאני רוצה קראוון מחברה מוכרת (אמינות הציוד )ישן.(עלות)
הרצון היה למצוא רכב רב מינוע דיזל וידני. את זה תמיד אפשר להניע בדחיפה ולתקן עם פטיש וצ׳בקה בכל יורט מצוי.
לאור אילוצי הדרכון והרכש המפורטים מעלה נאלצתי לוותר על רב מינוע. אם כי לא בכאב גדול.
את כל היתר השגתי. הדוקטו נבחר כי הוא נפוץ,יותר אמין מהצרפתי ,והחלקים זמינים למשלוח מאירופה למדינה שאזדקק לה.
אין מחשבים מסובכים.
מרצדס שעליו זממתי וניתן למצוא בכל העולם היה מאוד יקר ולמרבה הפליאה מאוד מאוד חלש וזללן סולר ע״פ הבדיקות שערכתי.
להגיד שהרכב שנרכש הוא רכב החלומות ממש לא.
אני חושב שבעלות תועלת ( כבר נסענו 6 נפשות לטיול בן 8ימים בהצלחה מלאה )
זה הצלחה גדולה.
ימים יגידו
באם לא הייתי מספיק מפוקס אשמח להבהיר את דברי.

גיא
16-05-17, 00:23
אוי ...
בעיה ..

רק שנדיה לא תקרא את זה.
אני מקווה שתוסיף עוד מידע ופרטים.

תודה.

Sent from my Pixel using Tapatalk

רמי גלבוע
16-05-17, 23:15
היי, צור
יופי לראות שאתה מתקדם!
אתה בטוח שביטוח יתפוס ללא טסט? כך אמרו לי כמה אנשים בצרפת אבל לאחר בדיקה מעמיקה יותר - לא, זה כמו בישראל. אם אין טסט, הביטוח לא תופס.
זה לא יפריע במעבר גבול, אבל זה עלול להיות חמור אם יש תאונה עם נפגעים (ואולי אם סתם פוצצת איזה G וואגון של אוליגרך קזאחי).

אשמח לשמוע שאני טועה, הטסט (הדו-שנתי בצרפת) הוא קוץ בתחת עבורי...

צור
20-05-17, 20:36
רמי
1. בדיקה מעמיקה של האיש שלי בפראג העלתה שאין צורך בטסט. כמובן שמדובר בצד ג בלבד.
2. גם המוכר הבולגרי שמכר לי את הרכב והוא זה שמבטח עבורי כל שנה את הרכב טוען את אותו הדבר.
3. ימים יגידו ושלא נזדקק.
4. וללא קשר - יש מקומות ( גם בארץ ) שניתן לעשות טסט ללא הרכב. (בטח אם הוא אספנות ) בדוק עם החבר הצרפתי שלך יכול לקשר אותך למעאכר כזה.

צור
04-08-17, 10:30
עדכון
כאמור רכשנו את הקראוון בפראג
פיאטדוקטו 6 מיטות 1995 2.5TDI.
הפרק הראשון שהיה באוקטבר שנה שעברה הוקדש לרכישה נסיעת מבחן להצפת הבעיות הטכניות לוודא המשפחה שורדת את התא לחץ הזה.
הארוע חובר לנסיעות עבודה של תערוכה בגרמניה.
תיכננתי לנסוע עם ביתי לרכישה ולתערוכה.
אורנה אמרה שאין מצב שהיא לא מצטרפת ומהר מאוד נדב השיג רגילה מהשריון אביגיל משנת השרות . וכך מצאנו את עצמנו רצים אחרי כרטיסי טיסה של הרגע האחרון ( המדד שיחק אותה קשה להשגה )
ונוחתים בבולגריה ארוזים לא יותר מ 8 ק''ג לאיש וברכבת ואוטבסים לחניון בו אותר הקראוון.
כאמור כל זה היה שנה שעברה.
אנחנו כבר בתחילתו של הפרק הבא
חודש בפולין.....
קוריאה הנה אנחנו באים.

צור
08-09-17, 08:18
הסתיים חודש בפולין
העמדתי את הרכב לתנועה תוך 24 שעות מטורפות של עבודה בעזרת שני חברים מהטרנטות.
היינו הפעם 5 סוגתי ורק 3ילדים.
היה מושלם.
פולין מפתיעה הן בתשתיות והן בנופים.
וגם זולה.
איפסנו לחורף באסם של חקלאי על גבול בילארוס
באביב למדיניות הבאלטיות .
בתמונות
האסם המדובר
דוחפים מהדשא קראוון כבד לא רב מינוע
וטירה בבילארובhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/5e001dff4aeae2626221891b73f18620.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/c93ae68dffb4ca2367942c7288f3de69.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/eeaf21f0ae48f81afb05ae73a08f240f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170908/dd39310046cdc8ab92e4868fbe8e4d19.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

KOOKE
08-09-17, 09:32
שאפו.

מסע בסיגנון הזה אם כי ברצף וברכב רב מינוע (4x4) הוא סוג של חלום/ שאיפה לפנסיה.

הבעיה היא שנכון להיום זוגתי לא בעניין....

נו שוין... למזלי יש לי די והותר שנים עד הפנסיה כדי לשכנע במהלכן את אשתי.

צור
08-09-17, 13:54
תודה
גם החלום שלי היה רב מינוע.
אבל כשצריך להגשים את החלום צריך להתפשר.
גם על הרצף ( מפחד לא להגיע לפנסיה ) ןגם על עלות תועלת הרכב.
ולגבי זוגתך
צר לי לחלוק איתך את תובנותי.
זה יהיה רק יותר גרוע.
אני שישנתי ליד מדורה ללא מזרון היום רוצה מזרון ואם אפשר גם מזגן.........

יונתןמצפה
08-09-17, 14:18
צר לי לחלוק איתך את תובנותי.
זה יהיה רק יותר גרוע.
אני שישנתי ליד מדורה ללא מזרון היום רוצה מזרון ואם אפשר גם מזגן.........

מהיכרותי הדלה עם הפרסונה המצוטטת, במקרה שלו ההיפך הוא הנכון. זה אכן רק הולך ומחמיר, אבל בכיוון ההפוך. כרי יכולת השליטה על תנוחת ומיקום ההירדמות.
אבל הוא מקרה מיוחד.
במקרה שלך שלמה, אני מניח שהוא צודק.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

KOOKE
08-09-17, 18:35
מבחינת תנאי המחייה בטיול אני לגמרי איתכם.

גם אני התפנקתי עם השנים וכיום אפילו הג׳יפ שלי בארץ שמשמש לכל היותר לטיול של יומיים שלושה בדרום מצוייד במיטה כפולה ונוחה בתוכו, מקלחת עם מים חמים וזורמים ואפילו יש כיסא שירותים.....

באוטוקרוואן רב מינוע שבחלומותיי לא תהיה בעיה מבחינת תנאי המחייה.

הקושי הוא הרעיון/ התפיסה של טיול עם בית ממונע בעולם למשך תקופה ממושכת ורציפה - עם זה היא נכון להיום היא לא משלימה, כמו שאמרתי יש לי עוד מספיק זמן לטחון לה בשכל ולשכנע אותה.

חוץ מזה מבחינת עלות תועלת - תמיד ניתן לרכוש רכב כזה ובסופה של ההרפתקאה גם למכור אותו- זה איך שהוא מצמצם את הנזק הכספי.

צור
17-03-18, 10:39
מתחיל לתכנן את המשך המסע.
הקראוון חונה עכשיו באסם נידח אצל חסיד אומות הקראוונים בפולין.
המשימה עכשיו למצוא את אותו איכר תעשיין או חובב ציון אחר שיסכים לאחסן את הקראוון מאוסט 18 ועד יולי 19
אשמח לכל קישור רלוונטי יותר או פחות שאוכל לכתוב לו והוא יפיץ את השמועה שתביא את המארח הרצוי.
תודה

צור
22-02-20, 16:10
ראיתי שהעדכון האחרון היה באסם בפולין.
הקראוון חיכה מונע מחוץ לאסם והכל עבד מצוין במהלך החודש הנוסף של הנסיעה למעט אובדן ברקסים ביציאה מאחד מחניוני הלילה.
מסתבר שהמלח המפוזר על השלג בערי ארופה עושה שמות בצנרת הנחושת של הברקסים.
( נסעתי על בלם היד ואחרי יום איתרתי מוסך חצר שהסכים לעשות את העבודה כשאנו ישנים בחצר המוסך עד שהתפנה לו זמן בניגוד לכל המוסכים הרציני שהינו צריכים להזמין תור לעוד שבוע.....)
מאז הספקנו לנסוע בארצות הבלטיות להפליג לפינלנד וגם שם הצלחתי בעזרת חברים בדרך למצוא חקלאי בדימוס שהסכים לארח את הקראוון באסם פיני.
הבחור נחמד מאוד לא מדבר מילה אנגלית ובעזרת תרגום קלוקול הסביר לנו שהתוכנית שלנו לשוב שוב בחורף לראות את הזוהר הצפוני עם הקראוון בלתי אפשרית לאור גילו מצבו וצמיגו.
אז הגענו בחורף בכל זאת שכרנו רכב והצלחנו להגשים את חלום חייה של אורנה לראות את הזוהר הצפוני בכל הדרו ( האמת שבתמונות שצילם נדב הוא נראה הרבה הרבה יותר מרשים ממה שאני ראיתי 2 מטר ממנו)
ועכשיו לענין שלשמו אני זקוק לעזרת הפורום
תיכננו השנה לחצות את רוסיה. הבעיה שאי אפשר להשאיר את הרכב ברוסיה.
מיילים לשגרירות קזחסטן לא נענו ( מדובר בנסיעה של 5000 קמ).
אז הלכתי לשגרירות - קפיצה קטנה לחו"ל ותזכורת למה שמחכה לנו - זה לא הועיל
קיבלתי מייל של המכס הקזחי שכמובן לא נענה.
אנו משנים כיוון - כנראה ניסע לגאורגיה - כתבתי כבר בפוסט הראשון שהמטרה היא לא להגיע הכי מהר לסין אלא הדרך - ואכן זו פתלתלה ומאתגרת.
אני זקוק למידע
1. על הדרך ברוסיה מסנט פטרסבורג ( עליה יש לי כבר מספיק מידע ) ועד למעבר הגבול עם גאורגיה - בבקשה דברים קונקרטים
2. על מעבר הגבול אם למישהו יש נסיון או קישור לפורום עדכי
3. מקום / חבר בגאורגיה בו אפשר יהיה להשאיר את הקראוון באוגוסט 2020 למשך כמעט שנה.

-->