PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוריות תקלה VSC OFF/ VSC TRC ומנוע בטויוטה לנדקרוזר

Tomer Varona
17-09-16, 07:52
שלום לכולם,

יש לי טויוטה לנדרקרוזר 2006 ובנסיעות בשטח נדלקות לי לעיתים 4 נורות במקביל :
VSC OFF/ VSC TRC , בקרת החלקה ונורת מנוע.
ברגע שהן נדלקות הרכב עובר כנראה למוד הגנה ואינו מאיץ.
כיבוי והדלקה של הרכב פותר את הבעיה אבל זה קורה 2-3 פעמים במהלך טיול וזה מטריד.

במוסף טויוטה באור יהודה קראו לי את התקלה ( לא זוכר את הקוד ... משהו חיישן VRG, VGR ... ??? אני בטח מסלף את התקלה) אמרו שניקוי איזה חיישן ולא עשו כלום. לדעתי אפילו את זה הם לא עשו, סתם חירטטו אותי.
במפתיע, הנורות חזרו לדלוק בטיול הבא :(

מישהו מכיר את התקלה?

תודה, תומר.

JustDoB
17-09-16, 10:12
תקלה דומה מאוד שעברתי (רק בלי הנורת מנוע ולא בשטח בהכרח), קראתי עליה קצת והבנתי שזה יכול להיות הרבה דברים רעים אבל לא פעם סתם בעית חשמל שמשגעת את המערכת (אנשים נתנו דוגמאות של צמת וו גרירה, נורות ברקס וכו').
הגעתי למוסך (בוש הרצליה)
ולשמחתי הוכחנו שזה בית נורת ברקס שהתעייף ונורת ברקס שרופה.
בהצלחה !

it was a jeep thing

נדב ש.
17-09-16, 10:41
יכול להיות קשור להרבה דברים:
https://www.google.co.il/search?client=ms-android-om-lge&hl=iw-IW&oe=utf-8&safe=images&q=toyota+land+cruiser+vsc+off+vsc+trac&source=browser-suggest&qsubts=1474095553406&devloc=0

תביא קוד תקלה מדוייק שלפחות יכוון אותך לתקלה.

Tomer Varona
26-09-16, 12:09
היי, תודה רבה על התגובות.
הייתי במוסך טויוטה ואמרו לי שהתקלה שרשומה היא במערכת ה- EGR, קוד תקלה PO488.
הם אמרו שלדעתם זאת לא בעיית החשמל הידועה ומשהו במערכת ה EGR מזייף אבל לא ניתן לדעת בדיוק מה התקלה.
התקלה יחסית נדירה ולא קוראת בנסיעה בכביש, רק בשטח אחרי כמה שעות של נסיעה. כיבוי והדלקה מכבה את הנורות.
במוסך אמרו שניתן להתחיל לחקור ולהחליף חלקים עד שיגיעו לבסוף לבעיה אבל שזה יכול לעלות לי הרבה וייתכן שאני יחליף סתם עד שיהיו בטוחים שהתקלה חלפה בשל התדירות הנמוכה שלה לשחזור.
הם המליצו לי לחכות ולא לעשות דבר על שהתקלה תתגבר ותקרה בכביש וניתן יהיה להצביע עליה בוודאות גדולה יותר.
אני בסה"כ שמח שהיו כנים איתי ולא החליפו לי חצי רכב ...
מצד שני, אני נוסע עם תקלה כלשהיא שיכולה אולי לתקוע אותי בשטח מתישהו :(

האם יש לכם המלצות אחרות?

תודה, תומר

אבשלוםסלע
13-12-16, 12:44
לי זה קורה תחת עומס , למשל בעליה יחסית חזקה כשהרכב עמוס לעייפה, נסיעה בשלישי ב90-100 קמש סלד מעל 3000 אחרי דקה בערך. עד כה אף אחד לא הצליח להגיד מה הבעיה

shmulikbg
13-12-16, 13:49
אני משער שתקלת ה EGR בלבד לא היתה מדליקה גם את נורת בקרת ההחלקה.
זו לא התקלה שלך כנראה.

איל מ
13-12-16, 15:57
בלי להכיר את הרכב אני יכול להגיד לך שלפעמים אתה תתפלא מאוד לגלות את חוסר הקשר בין קוד התקלה לבין ההשפעות שלה בפועל (או במקרים אחרים את ההבדל בין מה שהמחשב חושב שהתקלה לבין התקלה בפועל ).

-->