PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכול וכל זה - חכות דייג

lizard
17-09-16, 14:46
אני רוצה להתחיל לדוג. כרגע דייג חופי. או ממזח או מחוף. בעתיד אני מקווה מסירה. לא ז'ירזור.
אשמח לקבל מידע על ציוד.
אני מעוניין להשקיע בחכה מעולה מקרבון. טלסקופית. רולר אני מעוניין משהו ברמה טובה אבל לא חייב הטופ שבטופ. עוד לא הבנתי אם רולר דאבל קלאצ' נחוץ או לא. אם אפשר לקנות רולר פשוט אבל ברמה גבוהה או רולר דאבל קלאצ' ברמה בינונית אז אני חושב שעדיף רמה גבוהה אבל פשוט.

אשמח לקבל הכוונה, חברות טובות וגם גדלים, איזה אורך חכה צריך וכדומה.

תודה

kobiarava
18-09-16, 05:19
היי מיכה, שבוע טוב
נתחיל מהסוף- בענייני דייג יש פורומים רציניים ביותר, עם אלפי אנשים הפעילים יום יום בתחום, שיוכלו לתת תשובות טובות בהרבה ממה שתקבל כאן, בפורום של ג'יפאים שאולי יש ביניהם דייג פה ושם. אני ממליץ על פורום ISF, פורום רציני מאוד שבו תמצא, כמו פה, המון חומר קריאה להרחבת הידע עוד לפני שתתחיל לשאול שאלות.
אם נחזור לבקשה שלך, הייתי מציע לך להתמקד קצת יותר כדי להבין מה אתה באמת צריך. דיג חופי הוא לרוב שונה מדיג ממזח\שובר גלים, בטח מדיג בסירה שהוא עולם אחר, וצריך גם לדעת את אתה מכוון לדיג פתיונות קל, בינוני או כבד, כי ציוד של דיג מרמירים או סרגוסים של 100 גר' שונה מאוד מציוד לדיג לברקים של 2 קילו ובטח משל אנטיאס של 15 קילו, שאת כולם אנשים דגים מהחוף בחכה.
מקל טלסקופי לעולם יהיה חלש ממקל חוליות, עם משקלי זריקה נמוכים יותר, לכן גם לא תוכל להתבסס על כזה לדיג בינוני או כבד, יש בשוק מקלות חוליות איכותיים, חזקים וקלי משקל כך שלא הייתי נצמד לדרישה הזו.
רולרים זה עניין די פשוט, אתה קונה את הכי טוב שהתקציב שלך מאפשר לך, זה מפני שהרולר הוא לב המערכת, המרכיב היקר ביותר וזה שאמינותו היא החשובה ביותר. גם פה יש חשיבות לסוג הדיג ודגי המטרה, בבחירת גודל השפולה (שיקבע את כמות החוט שיכיל הרולר בתלות בעובי/חוזק החוט) וכח הדראג של הרולר.

בהצלחה- קובי

lizard
18-09-16, 07:02
תודה קובי. בהתחלה לפחות מדובר על דגים קטנים.
אני אחפש את הפורום ISF.

GodsFather
18-09-16, 07:18
מוזמן לתאם ולבוא לקחת חכה ורולר בסיסיים ששוכבים לי במחסן.
אי אפשר לרתך לה כלוב או לשים גלגלים גדולים אבל עושה את העבודה.

lizard
18-09-16, 07:49
תודה. בהזדמנות.

avikkllk
18-09-16, 08:25
אני רכשתי שנה שעברה חכה ב550 שקל.
זה לא נחשב כזה יקר.
אבל אני אוהב לדוג בכינרת או בראש הנקרה
והיא עושה את עבודתה כראוי
שלפה כמה חתיכות גדולות

lizard
18-09-16, 08:29
האמת שקניתי חכה טלסקופית מקרבון עם רולר תואם ב420 כולל משלוח עד הבית דרך buy2usa ואמזון. החכה עצמה עלתה סביבות ה62 דולר כולל הרולר כמובן. נתחיל עם זה. חכה ארוכה של 3.3 מטר.

lizard
18-09-16, 08:32
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B011B28840?psc=1&th=1

avikkllk
18-09-16, 08:44
אני לא חושב שאתה זקוק ליותר מי זה בתור הץחלה.
רוב האנשים שיצאו איתי ברעל של דייג וויתרו ונשארנע בודדם בקבוצה.
אני אספר לך לשבת בחמישי בערב וכל דג שיוצא עולה לגריל דולק עם בירות קרות זה אחתממהנאות החיים

boaz avrahami
18-09-16, 08:46
איזה אכזריות...
מה רע בפרות?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

lizard
18-09-16, 09:11
אני אספר לך לשבת בחמישי בערב וכל דג שיוצא עולה לגריל דולק עם בירות קרות זה אחתממהנאות החיים

+1 זאת בדיוק הכוונה.

kobiarava
18-09-16, 09:22
הסט נמכר כביכול כסט לז'ירז'ור. מיוצר ע"י יצרן עלום שם וללא נתונים על המקל או הרולר. כנראה שאפשר לתפוס בזה דגים בדיג פיתיונות קל, אבל קשה יהיה להתקדם עם הסט הזה. איזה חוט לשים עליו? כמה בכלל אפשר? מה משקלי הזריקה? אולי כשהציוד יהיה אצלך ביד תוכל להבין יותר מהנתונים שמופיעים עליו, אם יופיעו....

בהצלחה-קובי

lizard
18-09-16, 10:35
הביקורות באמזון די טובות אבל אי אפשר לדעת אם הן אמיתיות או לא. ננסה ונראה.
אם הבנתי נכון את המונחים אז דייג פתיונות חופי זה מה שאני מחפש. נראה אם יעמוד במשימה או לא.

avikkllk
19-09-16, 08:32
אתה יודע אני פחות אוהב את הדייג בחופים.
נראה למצוע מקומות עם מסלעות.
אל תשכח את הנעלי מדוזה של פעם:).
ולא קרוקס לא מונע החלקה

lizard
19-09-16, 08:46
אחרי שהחלקתי על השובר גלים בחוף תל אביב, בפעם הבאה אני אגיע לשם עם מגפיים ממוסמרות. זה היה מפחיד.

boaz avrahami
19-09-16, 14:59
מיכה, שלא תלך לנו בדרכו של רפול [emoji4]

ד ו ר ו ן
19-09-16, 17:32
מקל טלסקופי לעולם יהיה חלש ממקל חוליות, עם משקלי זריקה נמוכים יותר, לכן גם לא תוכל להתבסס על כזה לדיג בינוני או כבד, יש בשוק מקלות חוליות איכותיים, חזקים וקלי משקל כך שלא הייתי נצמד לדרישה הזו.
בהצלחה- קובי
הגזמת.
רוב דיג החופים נעשה עם מקלות טלסקופיים, גם בחול.
אין לך שום בעיה למצוא מקל טלסקופי שיכול להשליך משקולות כבדות מהחוף, עם מרחק הטלה מדוד של כ-90מ, ולהיות יעילים מול דגים גדולים.

בצפון אמריקה דגים באגמים עם חכות טלסקופיות קטנות בהרבה מחכות חוף, ותופסים דגים הרבה יותר גדולים ממה שאנחנו מכירים כאן.

רק לפני שבועיים תפסנו כמה שפמנונים במשקלים 3-4 קג כ״א עם חכה טלסקופית באורך 2.5 דקה למדי.
אלו דגים גדולים בהרבה ממה שב-99% תתפוס בחופי ישראל.

לחכה לא היתה שום בעיה להוציא אותם מהמים, וזה מקל noname עלום עם רולר מדבקה סביר.

GodsFather
19-09-16, 18:19
אתם עושים חשק לצאת לדוג...

kobiarava
19-09-16, 18:56
דורון, שפמנון זה שקית מים לעומת חלק מדגי הים.... משקל זה לא הפונקציה העיקרית, מה שמשחק תפקיד זה ההתנגדות הדינמית. בכל מקרה, ההמלצה שלי דיברה על דיג חופי של דגי מטרה בינוניים ומעלה, 1.5-2 קילו לפחות. מתחת לזה מקל טלסקופי סביר יעמוד במשימה, במגבלות משקלי ההטלה המוגדרים שלו. כל הטיפים נכתבו מניסיון, אחרי ששברתי במשך השנים מקלות של המותגים המובילים בעולם בגלל דברים דומים, אבל גם הבאתי לחוף לא מעט דגים מכובדים ביותר

קובי

lizard
19-09-16, 18:59
אני לא מאמין שאצליח לתפוס דגים של מעל קילו וחצי. אז בתור התחלה נראה לי בסדר טלסקופי אבל רק הנסיון והזמן יגיד

ד ו ר ו ן
19-09-16, 19:03
אכן שפמנון בעיקר משקל ומעט רוח קרב, אבל עדיין, להרים אותו מהמים עם חכה קטנה זה מכובד.

בעוונותי דגתי שנים מהחוף, ולדעתי טלסקופי טוב נותן תמורה טובה מאד לכסף.
ובטח ובטח לדייג מתחיל שאני ממש לא רואה אותו מצליח על ההתחלה להתמודד עם דגי ים גדולים ומתפרעים.

הוא בקושי מתחיל לפי השאלה, ובתור כזה לדעתי צריך לכוון לרכישת מיומנות לפני ציוד יוקרתי.

וגם עם מקל טלסקופי איכותי ורולר טוב, של 4.6 מ הוצאנו דגים של 1-2קג בים, בלי בעיה.

ד ו ר ו ן
19-09-16, 19:06
אני לא מאמין שאצליח לתפוס דגים של מעל קילו וחצי. אז בתור התחלה נראה לי בסדר טלסקופי אבל רק הנסיון והזמן יגיד

בתור התחלה ועם מצב הים התיכון תהיה מרוצה אם תתפוס דגים בגודל אכיל.

asypeer
19-09-16, 19:07
תתחיל בזה שתקווה לתפוס משהו שהוא לא שקית ניילון, אין דגים בים שלנו. הרבה בזכות המכמורתנים שתופסים דגים קטנים שאין להם עדיין ערך כלכלי ומחזירים אותם מתים לים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kobiarava
19-09-16, 19:17
הכל נכון. לכן גם פתחתי את התגובה הראשונה בהגדרת דגי המטרה, ומן הסתם ההגדרה השניה היא מסגרת התקציב. גם דייג מתחיל, בלמידה נכונה, תוך כדי התלוות אולי לחייג מנוסה, רכישת טכניקה ושיטות עבודה, יכול עם קצת מזל לתפוס אנטיאס של 3-4 קילו בעונת הדיג הראשונה שלו. חכה טלסקופית סינית ב-100 שקל תצליח למשוך אותו? שכח מזה. אבל מישהו שמתחיל מאפס, בלי ליווי של מקצוען, סביר להניח שיאמר תודה אם בעונה הראשונה יגיע לקילו שניים במצטבר, בפריסה על יחידות של 50 גרם...
לא תמיד צריך לרוץ לדה-בסט, בטח כשטועמים טעימות ראשונות מתחביב כמו דיג. כרגע, גם כדי להגדיר את היעדים צריך איזשהו רקע...
בכל מקרה, מיכה, המון בהצלחה, דיג זו נישה שאני תמיד אהבתי, ואם תרצה לצבור ידע נוסף, לקצר תהליכים ולהתגלח על הניסיון של אחרים, שוב אני ממליץ להיכנס לפורומים הייעודיים, בהם תמצא, בדיוק כמו פה, מאגר של מאות או אלפי חובבים ומקצוענים שישמחו לחלוק מניסיונם ואפילו להזמין אותך להצטרף לסיבוב...

קובי

lizard
19-09-16, 20:58
יש לי חבר שהוא דייג יותר מנוסה ממני בהרבה שאיתו אני הולך לדוג. איתו ועם החברה שלו.
בקשר לפורומים, נרשמתי לISF אבל עוד לא קבלתי אישור מהמנהלים אז אני מניח שיקח קצת זמן. עם זאת, דייג לא לומדים בהתכתבות ולכן אני מקווה לצאת לדוג בקרוב. הילדים כבר נרדמים די מוקדם, ישנים כל הלילה וההורים יכולים לצאת לבלות :-)

lizard
30-09-16, 09:29
טבילת מים ראשונה עברה בהצלחה.
על פי חבר שלי החכה רגישה וזה דבר טוב.
על הזריקה הראשונה תפסנו דגיגון שחזר לים.
מקווה ללכת לדוג שוב בקרוב.

חנויות דייג מומלצות יתקבלו בברכה

GodsFather
30-09-16, 11:09
סחטיין מיכה.

kobiarava
30-09-16, 13:26
כל הכבוד, וברוך הבא להתמכרות החדשה שלך...

שנה טובה-קובי

lizard
30-09-16, 18:18
תודה. ההתמכרות הייתה מהירה יותר אם היינו תופסים משהו אבל זה בסדר. לפחות הבנזיניה שעשתה את ההופעה הראשונה שלה לא התפוצצה לי.

GodsFather
30-09-16, 19:13
חצי הכוס המלאה. זו הגישה הנכונה מיכה.

-->