PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לפני קנייה - פורד אקספלורר VS וולוו XC60.

Timor Shapiro
17-09-16, 23:07
שלום חברים,

מתלבט בין אקספלורר 2009 XLT לבין וולוו XC60 T6 2009.

- איזה רכב לדעתכם יהיה יותר אמין (מנקודת הנחה ששני הרכבים טופלו בקפדנות)?
- מי פחות ישחט אותי במוסך?
-למי מהם יש יכולות ""שטח"" עדיפות בתצורה סטנדרטית (בלי הגבהות, שיפצורים וכו..).

תודה רבה!

נמרוד
17-09-16, 23:25
לא יודע להתחייב מי יותר אמין ומי ישחט פחות במוסך (כנראה הפורד) אבל לשאלתך השלישית, הרלוונטית ביותר לבאי הפורום הזה, התשובה ברורה. לפורד יש יכולת שטח עדיפה משמעותית וחד משמעית, גם כסטנדרט ובוודאי כבסיס לשיפורים. קרא את מבחני הדרכים ההיסטוריים:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1251

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1900

Bernard
18-09-16, 01:44
מה הקשר בין הוולוו לשטח?
הפורד עולה עליו בכל קנה מידה אבל...
הפורד ספרטני לחלוטין ברמת הגימור. בכלל לא מתחרה באותה תחרות עם הוולוו. בפורד הכל פלסטיק זול וקוראני (מדורות קודמים) - אולי יחזיק הרבה זמן אבל נראה ומרגיש ... פלסטיק זול וקוראני (מדורות קודמים).
הוולוו יתן לך הרבה יותר "אוטו" - פאר, נוחות, אווירה... שטח? תשכח מזה.

Timor Shapiro
22-09-16, 12:14
אוקי אוקי הבנתי.. :)
הולך על הפורד.

אשמח להמלצה למוסך/מומחה/מכון בדיקה שמתמחה בבדיקות רכבי שטח לפני קניה (אזור חיפה).
תודה!

ishc
22-09-16, 12:31
הפורד ספרטני לחלוטין ברמת הגימור.

נו באמת...

דרור ברלי
22-09-16, 13:49
ספרטני?

רוב האקספלוררים V8 בארץ הם ברמת הגימור הגבוהה "אדי באואר" ונראים פחות או יותר כמו בית זונות - עם ריפודי עור וקטיפה ופופים וניקלים זולים שעשויים פלסטיק מצופה והמון כפתורים נוצצים. נעזוב לרגע את איך שזה נראה, אבל הוא לא ספרטני. ממש לא.
מה שחשוב יותר - הוא לא רכב שטח מי יודע מה.

הוולבו מעוצב בטעם טוב פי כמה, בנוי ומגומר הרבה יותר טוב, מתנהג הרבה יותר טוב על הכביש, אבל הוא עוד פחות רכב שטח.

אני תוהה מה מצאת בשני אלה אם אתה רוצה רכב שייסע גם בשטח.

Timor Shapiro
22-09-16, 15:04
הוולוו באמת שירדה מהפרק.. אחרי התגובות כאן, עשיתי קצת שיעורי בית והבנתי שזה סוג של יונדאי טוסון, ומה גם הוא די קטן ולא מתאים לצרכים שלי.
לגבי הפורד - אני מבין ומודע לזה שאני לא אקבל יכולות שטח של דיפנדר או של לנד-קרוזר.. אך כנראה שהם יהיו יותר משל סנטה-פה או קפטיבה (תקן אותי אם אני טועה).
האם יש איזשהו רכב "שטח" אחר בתקציב של 80-90 עם ק"מ נורמאלי ובשנתון 2008+ שיהיה בעל 7 מקומות ובטיחותי בצורה מקסימלית (פרט שמאוד חשוב לאשתי). בהתחלה הפאג'רו מאוד קרצה לי, אך בתקציב הנ"ל לא ניתן למצוא אחת יפה ושמורה.

באמת שאשמח אם תציעו אופציות אחרות..

דרור ברלי
22-09-16, 16:01
הוולבו רחוק מלהיות קטן... אבל הוא בעל 5 מושבים.

האקספלורר הוא באמת אוטו גדול. מכל טוב אמריקה. המון מקום, המון מנוע, המון כוח, צריכת דלק מזעזעת ואיכות חומרים והרכבה בינונית מאוד.
יש לו הילוך כוח וזה מצוין. אבל גם ארבעה מתלים נפרדים ומערכת בקרת משיכה שיעילותה לא מהמרשימות ביותר. בחנתי אותו ממש מזמן, אני רק זוכר שמאוד לא התפעלתי מהיכולות שלו. אבל זה אכן טוב יותר מטוסון ושות'. אם זה מספיק לך - זה מצוין.

Bernard
22-09-16, 16:09
שש שנים היה לי אקספלורר XLT (עד 2012) ובמשך ארבע השנים האחרונות יש לי אקספדישן אדי באוור (דגם/שנת 2010).
אני "מכיר פורד". כנראה שאני שייך ל"אנשי הפורד" (כאן הםמתחלקים לאנשי GM, מופאר או פורד.. ממש אסכולות שונות).
אני מאוד אוהב את העיצוב של הפורדים השונים והייתי מאוד רוצה שיהיו להם מנועים כמו של GM..
מה אני רוצה להגיד?שאני מאוד מעריך את פורד ומעדיף פורד ו... מכיר במגבלות שלהם.

פורד הוא לא רכב מפואר.
יש לו את כל הפיצ'רים.. אבל!
זה כמו אותה אחת שיש לה עיניים כחולות ושיער בלונדי גולש ועור חלק ו... היא עדיין מכוערת כמו הלילה..
יש לה את כל הנתונים האובייקטיביים אבל התמונה הכוללת.. לא משהו.

נכון.
יש חשמל ויש עור ויש מתגים "כרום" ויש מסך LCD ויש ויש ויש.. אבל
העור לא "משהו" - נראה ומרגיש סינטטי.
הפלסטיקים קשים ו"נוקשים" (תעשה "טו-טוק" על הפלסטיק בדלת -כמו קופסת נעליים מפ]לסטיק), כמו.. הקוראנים שלפני עשר שנים ויותר.
הכרום מבריק אבל נראה ומרגיש (ועשוי).. פלסטיק.
מתחת לכסאות (ולדשבורד) רואים את כל "החשמל" מציץ ולא מכוסה.
אתה פותח מכסה מנוע, ובמקום "כיסוי מעוצב", אתה רואה עירבוביה של חוטים וצינורות וכל מיני סנסורים חשופים.
הרעשים, מבחוץ ומבפנים, מורגשים. יכול להיות בגלל הפלסטיקים הקשים ומחסור בחומרי בידוד, בין הפלסטיק הפנימי והגוף/מתכת.
המנוע "מחוספס" ולא שקט (ולא רעש/צליל נעים/ספורטיבי. במוסטנג, עם אותם מנועים (בערך), הצליחו להפיק צליל יפיפה!).
שלא לדבר על רעש הסטרטר האופייני לכל הפורדים/לינקולנים הגדולים (בנזין ודיזל..).
הנסיעה קשה - ולא בקצה הספורטיבי של הסקאלה.
ואפשר להמשיך כך עוד הרבה - אין בכלל מה להשוות לכלי רכב ארופיים... בכלל.
זה לגבי הפאר/גימור.. (איפה פגשת "עור וקטיפה ופופים"?)

לגבי השטח.
אני לא יודע למה דרור אומר מה שאומר.
גם האקספלורר וגם האקספדישן בעלי נתוני "שטח" מצויינים, למעט דבר אחד (או שניים, בעצם) - מהלך מתלה קצר/לא קיים (ומרווח גחון).
לבד מזאת, מדובר ברכב עם 4X4 אמיתי ו-LOW אמיתי ומכלולים חזקים ו-TC מצויין - פשוט מצויין. ממש ברמה של LR3 (טוב.. כמעט).

את נושא הגובה/מרווח, ניתן לשפר אבל מהלך המתלה ישאר בעייה, בגלל המתלים הנפרדים ומיעוט השיפורים הקיימים (בגלל המתלה הנפרד.. במיוחד האחורי (דווקא..), שהוא מסובך מאוד).

כשלוקחים את הדברים בחשבון - שה"פאר הפורדי" (האמריקאי), הוא לא מה שרגילים מפאר ארופאי (ואפילו לא יפני/קוראני באותו דור) ואת המחיר ומה מקבלים (כולל מנוע "חיה" ו..צריכת דלק בהתאם), קל יותר להשוות לאחרים.

- - - Updated - - -

דרך אגב.
בארץ, ההבדלים בין דגמי ה-XLT לבין האדי באוור, הם מינוריים לחלוטין ומסתכמים במסך/מערכת הסטראו, חלון גג(קטן ומיושן) ושני צבעים בריפוד... כל היתר, בעיקרון, זהה.

Bernard
22-09-16, 16:22
...ומערכת בקרת משיכה שיעילותה לא מהמרשימות ביותר. בחנתי אותו ממש מזמן, אני רק זוכר שמאוד לא התפעלתי מהיכולות שלו...

וואוו.
אני לא יודע על איזה אוטו "נפלת".
נסעתי בו בשטחים מגוונים (כשהריינג' היה מושבת או כשנסענו לאילת לכמה ימים - נופשים מבצעיים.. חינם (-: ), מרמת הגולן והכרמל ועד הרי אילת.. מעולם לא נתקע (מלבד פעם אחת, ליד הישוב מתן.. השילדה ליד הגלגל האחורי, התיישבה על סלע נמוך... נמוך מאוד. בגשם. לקח הרבה זמן לשחרר/להשתחרר) ועבר במקומות שדיסקברי היה צריך להפעיל נעילה אחורית ומקומות שטרופר פירפר ללא הכרה והיה צריך "לקחת תנופה" ועוד.
רגל קבועה על הגז והאוטו פשוט לא עוצר - דרדרת, בוץ, עשבייה רטובה, סלעים... האוטו פשוט נוסע... עם צמיגים מקוריים מהסוכנות... אותם BF M+S

אני לא יודע למה לא הרשים אותך - אותי הוא מאוד הפתיע.. כל פעם מחדש.

דרור ברלי
22-09-16, 16:33
אני זוכר מהמבחן שהוא נכנע לאיזו עליונת שכל טרופר/טראנו/פאג'רו לא ספרו בכלל.
יש בו הרבה מאוד מה-LR3, אבל כמו שאומרים - איך אפשר להשוות בכלל....

ושלא תבין מזה שאני לא אוהב אמריקאיות. כי אני כן אוהב ואפילו מאוד. רכבי השטח הטובים בעולם, לטעמי, מגיעים מהדוד סם. אקספלורר אינו אחד מהם.
ואם היה כזה טוב, היה לו יורש ראוי ולא הבדיחה העצובה שהם מוכרים היום.

Bernard
22-09-16, 16:37
אני זוכר מהמבחן שהוא נכנע לאיזו עליונת שכל טרופר/טראנו/פאג'רו לא ספרו בכלל. מוזר.
יש בו הרבה מאוד מה-LR3, אבל כמו שאומרים - איך אפשר להשוות בכלל.... אי אפשר.

ושלא תבין מזה שאני לא אוהב אמריקאיות. כי אני כן אוהב ואפילו מאוד. רכבי השטח הטובים בעולם, לטעמי, מגיעים מהדוד סם. אקספלורר אינו אחד מהם.
אני רוצה להביא ברונקו 94-96, עם מנוע "אחר" (LS משהו או coyote) ואולי להחליף את הסרן הקדמי (לא חייב) אבל.. אי אפשר :(

Bernard
22-09-16, 16:44
דרך אגב.
לאקספדישן יש את אותה מערכת TC.
יש לידינו איזה מקום שהמקומיים נוהגים לפלוש אליו בסופ"שים (אתר סגור של חברת החשמל המקומית..) עם כל מיני אופנועי מוטורקרוס וטרקטורונים משופרים ומשתוללים על גבעות חול.
האקספדישן (עם כל הגודל והמשקל שלו + הגבהה + גלגלי "35 (לעומת המקור - "32)) עלה גבעות חול כמו "גדול".
גם בטיול "הגדול שלנו (משירשור המלקי), ה-TC עבד יפה מאוד כשירדנו לאגם ולכל מיני "שכיות חמדה" שראינו על הדרך (ביוטה וקולוראדו וכאלה.. לא על כבישים), כשהוא סוחב אחריו נגרר נמוך.
ה-TC וה- 4X4 LOW עבדו נהדר וכל זמן שלגלגל אחד היתה אחיזה, האוטו פשוט נסע. בלי דרמות. שומעים כל מיני תיקתוקים ונקישות ממערכת ההנעה ואם לא נבהלים ועוזבים את הגז, האוטו פשוט לא עוצר (אלא אם מתעקשים לא להוריד אויר בחוף..).

asafk
22-09-16, 21:11
מעניין שתמיד זוכרים לציין שיש לאקספלורר הרבה מה LR3 אבל שוכחים לציין שהמתלים הם של הדגם עם קפיצי הסליל ומהלך עלוב בהתאם.
מצד שני, כרכב טיולים משפחתי ובלי לחפש הרפתקאות - לא צריך יותר מזה. השלדה גיבורה כמקובל בפורד, המנוע בריון, הצמיגים מספיק גדולים ויש הילוך כוח. צא וטייל ברחבי ישראל.

אסף.

nirs
22-09-16, 22:39
אני חושב שהמשותף עם LR3 מתחיל מ 2012 ולא בדגם המדובר.

asafk
22-09-16, 22:41
אני אבדוק את עצמי...

אסף.

Bernard
22-09-16, 22:56
אני חושב שהמשותף עם LR3 מתחיל מ 2012 ולא בדגם המדובר.

אתה חושב לא נכון... ולא בפעם הראשונה:rolleyes:

אני אבדוק את עצמי...

אסף.
אין מה לבדוק. זה הדגם הקודם, שדומה ללנדרובר. הדגם החדש (בלי LOW, אם אני לא טועה), יצא אחרי שנגמרה השותפות/בעלות של פורד את לנדרובר.

-->