PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת פרופיל מתכת מתאים לחניה מקורה

yehuda75
22-09-16, 15:07
הי,

אני רוצה חנייה מקורה בגודל 5 מטר על 5 מטר. גובה 2.5. מעל יהיה חיפוי רעפי שינגלס. הרצפה מבוטנת כבר, דופן אחד יהיה מעוגן לבית ושני עמודים מחוברים לרצפת בטון ולגדר.
באיזה פרופיל להשתמש? ובאיזה עובי?

חשוב מאוד - אני גר קרוב לים והרוחות בחורף מגיעות ל 100 קמ"ש לפעמים ועושות נזקים לא קטנים.

תודה,
יהודה

lizard
22-09-16, 16:15
לעמודים לא פחות מ100ממ מרובע. לגג 120X60 עובי דופן 2.5. בנוי בצורת מרובע עם צלב פנימי ככה שיש לך מרווח של בערך 2.5 מטר.
לרעפים עצמם תשים 30X60 בתור בסיס. אם הרוחות שם כל כך חזקות אז תבדוק אפשרות להבריג את הרעפים לגג. כמות ה30X60 והמיקום שלהם זה נגזר מהרעף.

הכי חשוב! לחבר את העמודים חזק מאוד לרצפה. זה אומר פלטות לחץ. רחבות ולא רק 4 חורים אלא 8 או יותר. ברגים כימיים חזקים. אחרת כל הגג משמש כמפרש וזה עלול לעוף לך.
לחבר לבית עם ברגים כימיים בכמה נקודות. (אתה שם U או ר שאותו אתה מחבר לבית ועליו אתה מניח את הגג. למעשה זה יותר ח עם צלב פנימי מאשר מרובע.
מרתך את הח והצלב טוב מאוד לקורת תמיכה. אם אתה חושב שזה לא מספיק, אתה יכול לעשות חיזוק משולש מהבית ל2/3 הגג של החניה.

noams20
22-09-16, 16:51
שאפו מיכה איזה תשובה נתת ואתה צודק לא לקחת סיכונים :)

yehuda75
22-09-16, 17:41
פרופיל שכזה (כמו בתמונה) לא עדיף?
אני צריך את המפתח נקי - 5 מטר ללא הפרעות... מה הכוונה בצלב פנימי? הכוונה לצלב פנימי (במבט על)?
110807

lizard
22-09-16, 18:17
כן צלב פנימי במבט על. אתה יכול להשתמש בפרופיל דאבל טי כמו בתמונה אבל אני כמעט בטוח שהוא יקר יותר ושוקל הרבה יותר.

asafk
22-09-16, 19:21
בלי לפגוע, התשובה של מיכה היא תשובה של מסגר על סמך נסיון ומה שמקובל. אני חושב שיהיה לך עדיף לשלם כמה מאות שקלים לקונסטרוקטור שיחשב קצת יותר במדוייק את המבנה - לא לטעות ולבנות חלש מדי מצד אחד, ולא לבזבז חומר יקר מצד שני.

אסף.

גיא
22-09-16, 21:12
מה זה ברגים כימיים ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

boaz avrahami
22-09-16, 22:53
הגוגל הזה- הכול יש בו

http://www.mytad.co.il/productscatlog/dibels/29/460-chemical-anchor-spin-in.html

lizard
22-09-16, 23:05
ברגים שברגע שהידקת אותם הם שוברים מבחנה שגורמת להם להתמזג עם הבטון. יש כל מיני שיטות. יש היום גם דיבלים ברמה כזו שהם כמו או יותר טובים מברגים כימיים אבל צריך להתייעץ עם מקצוען בתחום הברגים. לא המוכר בטמבוריה הקרובה לביתך (או שכן אם הוא מומחה בנושא הזה). מהנדסי קונסטרוקציות מבינים בזה.

אסף, את הכמה שקלים שהוא יחסוך בברזל הוא ישלם לקונסטרוקטור. אבל אני באמת בעד. זה הכי נכון לעשות.

LIRON5721
24-09-16, 23:40
אני חושב שקצת הגזמת עם העוגנים הכימיים,
עוגן חץ 12 מ"מ (למחמירים של הילתי/פישר) יעשו את העבודה.

lizard
25-09-16, 07:56
הילתי/פישר הם כמו ברגים כימיים. אגב בבורג כימי לא התכוונתי בהכרח לבורג. כלומר, אני למשל הייתי בכלל קונה חומר (עולה 50 שח בערך) שמגיע ב2 קופסאות קטנות. מערבבים ביחד וזה דבק בטון כימי. לפלטות יש חור של 12-14 מ"מ. הייתי קודח חור 12 ממ דוחף לתוכו את החומר הזה (כשהוא מעורבב כמובן) ולתוכו דוחף מוט ברזל עגול 12 ממ ומרתך את הקצה לפלטה.
יש כל מיני שיטות בכל מיני טווחי מחירים. הדרישה ההכרחית היא שהמבנה יעמוד ברוחות חזקות ולא יעוף. רוחות גם גורמות לרעידות שזה לא רצוי למבנים מרותכים. ריתוך לא אוהב רעידות.

- - - Updated - - -

בלי לפגוע, התשובה של מיכה היא תשובה של מסגר על סמך נסיון ומה שמקובל. אני חושב שיהיה לך עדיף לשלם כמה מאות שקלים לקונסטרוקטור שיחשב קצת יותר במדוייק את המבנה - לא לטעות ולבנות חלש מדי מצד אחד, ולא לבזבז חומר יקר מצד שני.

אסף.

אתה צודק אבל יש משהו שקונסטרוקטור אולי לא יקדיש אליו תצומת לב וזה מי בונה ומה איכות הריתוך שלו. אני מתכוון לזה שלפרופיל 60X120 יש כ120ממ תפר. מה שאומר שגם אם הריתוך לא מושלם בכל אורך התפר עדיין מדובר על תפר ארוך ולכן, לדעתי, הסיכוי שיתפוס טוב הרבה יותר גדול מאשר למשל 60X60.

boaz avrahami
25-09-16, 08:10
מיכה

עוגן חץ זה מה שעשינו אצלי בעוד שעוגן כימי זה אחת מהשיטות שבהם שמים חומר ( אפוקסי כלשהו) בתוך החור

lizard
25-09-16, 09:03
אני יודע אבל בגלל הרוחות הייתי מחמיר. רוחות זה מפחיד ומסוכן

yehuda75
25-09-16, 09:16
דרך אגב, העמודים יוצמדו לגדר בטון בעובי 20 ס"מ ובגובה 120 ס"מ. לא עדיף בכלל להתחבר לגדר מאשר לקרקע?
אני בודק במקביל עלויות בבנייה בטון בכלל...
יש לכם אומדן גס מאוד לבנייה של חנייה מקורה 5 על 5?

lizard
25-09-16, 10:22
גם וגם. אם יש גדר בטון יצוק אז אפשר רק עוגן חץ. בנייה מבטון, אם בכלל אפשרית, תעלה הרבה הרבה יותר

yehuda75
25-09-16, 10:40
אפשרית. אפילו ברמה התאורתית היא כבר שם :)- היות והתכנון של הבית כלל חנייה מקורה שלבסוף לא בנינו. אבל זה לא אפריע לקבל טופס 4 ואף לשלם ארנונה על מבנה שלא קיים...

מה זה הרבה?

asafk
25-09-16, 11:34
מיכה, בדקת את הגדר? יודע מה העומק בו היא שתולה בקרקע? לקבוע שאפשר לחבר קונסטרוקציה לגדר בלי לראות את הגדר זה לא לעניין.

אסף.

lizard
25-09-16, 12:54
לא -רק- לגדר. כתבתי גם וגם.
תמיד יחובר לקרקע, אם יש גדר בטון חזקה, אפשר גם לגדר. אני לא יודע מה מצב הקרקע שם, אם חקלאית או לא ואיזה תזוזות יש אבל בגדול אפשר.

yehuda75
25-09-16, 13:55
אדמה חולית, עומק הגדר בקרקע כ 40 ס"מ. בנויה בצורת ר כאשר הדופן שבקרקע באורך כ 50 ס"מ.

lizard
25-09-16, 14:13
בכל מקרה חייב לחבר את העמודים לרצפה
הגדר מחוברת למשטח בטון? מה העובי שלו בכלל?

boaz avrahami
25-09-16, 19:48
יהודה

אני עשיתי לא מזמן חניה בגודל 5*6 על משטח בטון עם ארבעה עמודים שבצד אחד רותך כל עמוד לפלטות מתכת שהכנתי בבטון עם יסוד עמוק בזמן היציקה ובצד שני של העמוד עם ברגי חץ.

אני יכול לשתף בעלויות אבל הם נכונות למה שאני בניתי ואני לא בטוח שזה מה שאתה תבנה.

בתור התחלה אם אתה רוצה ממהנדסים התיחסות לחוזק אתה צריך לטעמי לצלם את השטח ולשרטט סקיצה של המבנה.
בחומה לא הייתי נוגע כי החוזק שלה לא ניתן להערכה.

-->