PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש את הרכב הבא

amitaikl
25-09-16, 21:47
היום נמכרה הסוזוקי לקונה המאושרת והחיפושים מתחדשים במלוא המרץ.
למרות ההכרות שלי עם השוק, אני תמיד שמח לשמוע דעות אחרות משלי. הנה הפרטים היבשים:

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 85 אחרי יישור קו
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב יום-יומי
3. מי נוהג בו? אישתי היקרה. לא בררנית בכלל, אין לה בעיה עם הילוכים, מוכנה אפילו לשמוע על טנדר
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? חמש נפשות. הילדות כבר גדולות (הגדולה עוד שנה עם רישיון נהיגה, ריבונו של עולם!!!)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 15,000-20,000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. הכל זורם

מה השאיפה? לעלות רמה - גם ביכולות העבירות בשטח וגם בשנתון.
כרגע החשיבה היא:
1. פאג'רו. האם יש הבדל דרסטי בין הקינג (עד2007) לBK (מ2008) להוציא צורה חיצונית ומידת צמיגים?
2. האמר. כן אני בהחלט עם מחשבות בכיוון. אפילו האישה לא מתנגדת (פסלה צבעים של אדום או צהוב וביקשה לצבוע ניקלים). אפילו ראיתי אחד או שניים. אשמח לשמוע על צריחת דלק ועל צריחת גז מבעלי כלים דומים. כמו כן אשמח לשמוע היכן אתם מבטחים ועלויות - שמעתי מספרים של 6000 למקיף :(
3. האנטר. מה לבדוק? מה לשים לב? מה האפשרויות להגבהה (כי הבחור נראה לי אעפס, קצת נמוך)?
4. אולי איזה גרנד צ'ירוקי? מה צריחת הדלק אצל החבר'ה האלו? מה עלויות ביטוח?

תודה מראש למסייעים!

amitaikl
04-10-16, 14:04
למרות שלא זוכה לתגובות, קצת עדכונים:
1. פאג'רו - ראיתי אחד שנת 2007. יד תשיעית(!!!) עם 240,000 ק"מ. בלי הגבהות ובלי מיגונים. נראה עם קצת נזילות מאיזור המנוע, אבל הגיר נראה יבש. קצת צלקות בתחתית של נסיעה בשטח, אבל לא שום דבר קריטי.
דגמי 2008 ומעלה (צורה חדשה) מבקשים בין 10 ל 20 מעל מחירון! על רכבים בלי שום הכנה לשטח, יד 2-3-4, עם יותר מ200K ק"מ ונזילות מהמנוע כולל אחד שכבר החליפו לו מנוע
2. האמר - למרות הפנטזיה ירד מהרשימה. האישה היתה מוכנה, אבל אחרי שישבה בפאג'רו הודיעה שהמושב האחורי של ההאמר זה צינוק.
בכל מקרה, אם יש מישהו שמחפש, יש כרגע שני אקזמפלרים במצב טוב: אחד ב"רכב סטיב" בירכא, יד 1, 250,000 ק"מ שנת 2008. לחלוטין ההאמר הכי שמור שנתקלתי בו. את השני לא יצא לי לראות, אבל עושה רושם של פצצה אמיתית - H3 אלפא עם מנוע V8 ונפח של 5300 סמ"ק! ככל הנראה יבוא אישי כי לא יובאו כאלו לארץ
3. האנטר - כרגע מתמקד בהאנטר שנים 2007-2009. ראיתי עד בערך 10. כולם מעל 240,000 ק"מ. מתוכם לשניים הוחלף מנוע. חלקם עם שאסי רטוב ונוזל. ממשיך לחפש. לא מבין אנשים שמחזיקים רכב בלי רישוי - הרי לא ניתן להעביר בעלות על רכב כזה, ועדיין מבקשים מחיר כאילו הוא עשוי מזהב.
4. גרנד צ'רוקי - ראיתי אחד. מגיע כבר מדוגם - הגבהות, מיגון, מערכת גז, פגושים מברזל. מסתכל מסביב - אין אוזני גרירה. איך גוררים - מהמשולשים. בודק - עקומים ומעוותים. דפיקות מהבולם האחורי "זאת רק גומיה". נזילה מהדיפרנציאל האחורי - "עזוב, זה שטויות".

חוויה, בחיי

Jacob80
04-10-16, 16:23
לך על טוארג דיזל
אין מה לפחד מהאוטו הזה, הוא יקר לאחזקה כמו כל suv אחר

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

amitaikl
04-10-16, 16:30
Jacob - האמת שאני כל פעם חוזר וקורא את מה שכתבת על הטוארג.
מצד אחד מאוד נראה לי, מצד שני אני זוכר מה שכתבת על נוריות שנדלקות וכדורים ורודים...
אני גם יודע שאני לא אוכל לתחזק אותו לבד.
אתה עדיין מוכר את שלך?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Jacob80
04-10-16, 21:09
אני כבר שנתיים עם הטוארג ו 80,000 ק"מ.
אין בעיות מיוחדות, טיפולים הפכו זולים יותר כי כבר מצאתי מאיפה לקנות את החלפים בזול (מקוריים). ברקסים כבר השגתי ב 160 ש"ח לקדמיים ועוד 80 ש"ח לחיישני רפידות.
לאחרונה היתה לי בעיה שאובחנה ע"י מוסך כטורבו שגמר קריירה וזה קצת הלחיץ אותי אבל אחרי שביררתי עלות של טורבו בגרמניה (2500 שח) נרגעתי. בסוף הדיאגנוזה הייתה שגוייה והבעיה הייתה במניפולד יניקה תקוע שעלה לי 1100 שח (שוב, בגרמניה) וההחלפה ארכה כשעה בבית.

בשטח הוא מעולה, בקרת המשיכה היא נעילה כפולה ממש, בקרת ירידה במדרון עובדת מדהים ולמנוע יש כוח ומומנט אינסופיים (אבל ממש).
ובכביש זה בכלל תענוג, נוח, שקט מוחלט וחזזזקקק מאד.

בוא לסיבוב, אתה תופתע.

amitaikl
04-10-16, 21:20
בוא לסיבוב, אתה תופתע.

לפי החתימה שלך אנחנו שכנים. מה קורה איתך בשבת?

Jacob80
04-10-16, 23:15
קדימה, צור קשר ותקפוץ

amitaikl
12-10-16, 12:06
אחרי הרבה בדיקות - גם של כלים, גם של חשבון הבנק וגם של הנפש, הוחלט לעבור לפיצול רשויות: רכב יום-יומי לאישה ורכב שלישי לשטח.
ההתמקדות בשלישי היא לכיוון טרופר או פאג'רו Q. אפתח שרשרורי התייעצות בפורום הרלוונטי

amitaikl
23-11-16, 13:13
אחרי מסע חיפושים נרכש ביום איסוזו טרופר בנזין שנת 96, יד 2, 230000 קמ.
תודה לכל המייעצים והתומכים. שרשור יפתח בפורום הרלוונטי. בליווי תמונות כמובן ;)

asypeer
23-11-16, 15:01
תתחדש ! לאבי היה את הדגם הזה מהמשלוח הראשון שהגיע (1993)
יופי של מנוע, צמא משהו ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
23-11-16, 15:14
אחרי מסע חיפושים נרכש ביום איסוזו טרופר בנזין שנת 96, יד 2, 230000 קמ.
תודה לכל המייעצים והתומכים. שרשור יפתח בפורום הרלוונטי. בליווי תמונות כמובן ;)

תתחדש ובהצלחה. נראה לי שלפחות בבחירת סוג הרכב עשית בחירה לא רעה בכלל.

-->