PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב ליסינג - התייעצות לגבי בחירה

shlomi71
25-09-16, 23:11
ערב טוב,

במקום לכתוב על הסופה אני שואל על רכב שיביא אותי מ-A ל-B :(

צריך לבחור רכב חדש והבחירה הפעם מצומצמת:
קיה פורטה בנזין - אין\לא רוצים את הדיזל.
קיה סיד - לא אוהב את הרכב, צפוף לי מדי באזור הרגליים.
טויוטה קורולה - מרגישה לי עצלה כנראה בגלל הגיר, הטלפון שלי לא מתקשר עם המערכת "הגאונית" של טויוטה.
יונדאי אלנטרה.

ההתלבטות שלי היא בין היונדאי לפורטה, כרגע אני עם פורטה שמאוד נוחה לי, חזקה יחסית, מרווחת, בשנתיים גמעתי איתה 110000 ק"מ.
דגם הבנזין הנוכחי זהה לדגם שלי מלבד מערכת מולטימדיה שמותקנת בארץ, ללא סים צריכה הוט ספוט מהנייד.
האלנטרה מרגישה פחות אפרורית אבל טיפונת צפופה יותר.

מה אתם הייתם עושים? נשארים עם אותו רכב "מנצח" או מגוונים עם האחות הצעירה? קורולה?

תודה,
שלומי

ניר ל
26-09-16, 08:17
מולטימדיה מבית אדי מערכות זו צרה גדולה, ראה פוסט שלי בנושא. אם אתה מתעקש בכל זאת אז תוודא שחברת הליסינג היא זו שלוקחת את הרכב לתיקון שם ולא אתה.
אם המולטימדיה בקורולה זהה לזו שבאוריס הייבריד - אין לנו בעיה להתחבר לשום טלפון והמערכת איכותית ביותר. בכלל הטויוטה בליגה אחרת מהקיה ולא נראה לי שיש התלבטות.
מה לגבי יונדאי i30 ?

נמרוד
26-09-16, 08:42
פורטה ואלנטרה זה אותו רכב פחות או יותר. הסיד זו התאומה של I30, אם אתה יכול לקבל את גרסאת הסטיישן אז זה נותן לה עדיפות בעיני על הפורטה או אלנטרה. מכל המשפחה אני אישית מעדיף את הi30CW אבל זה נטו עניין של עיצוב וטעם (היו לי I30CW 2013 ופורטה 2014 בתור רכבי ליסינג, וגם I35 לתקופה קצרה).

הבחירה שלך בקיצור היא בין כמה מכוניות מאד דומות, לא תיפול עם אף אחת מהן, בוודאי לא עם הקורולה, אז תבחר את מה שהכי לטעמך או תעשה אן-דן-דינו.

Tzvika-Pick
26-09-16, 12:05
לדעתי הסיד היא המכונית הטובה ביותר מבין אלו שמוצעות לך. משפחתית קוריאנית ברמה כמעט אירופאית. אבל אם בדקת ולא אהבת, לא אהבת.
האלנטרה והפורטה כמו שכבר כתבו די דומות ובגדול שתיהן בינונית להחריד. דווקא הקורולה באופן מפתיע היא לדעתי בחירה קצת יותר טובה, והיא ממש לא עצלה אולי רק מרגישה ככה בגלל הגיר הרציף.

ועכשיו אחרי שכתבתי את מה שכתבתי פתאום אני מבין שהבחירה שלך היא כמו לבחור בין פפסי מקס לקולה זירו. שתית כל הזמן זירו וטוב לך עם זה, תמשיך. בא לך לגוון לך על הזירו, נפילה גדולה לא תהיה פה אבל גם לא הפתעת העשור.

asafk
26-09-16, 15:05
בדקתי את כולן ובחרתי סיד סטיישן. מרגישה ומתנהגת אירופאית, לא כמעט אלא ממש. הבדל מורגש לעומת הקוריאניות האחרות וכן, גם יחסית לטויוטה.
אם צפוף לך, אין לי מה לומר. אני לא קטנטן ועם נעליים מידה 46 ונוהג עם נעלי עבודה... ויש לי מקום. אבל כנראה שנוחות או צפיםות היא עניין אינדיבדואלי.
אם היתה אפשרות הייתי כנראה לוקח בכלל 308 סטיישן.... אבל לא כל חברות הליסינג מציעות.

אסף.

Tzvika-Pick
26-09-16, 16:22
בדקתי את כולן ובחרתי סיד סטיישן. מרגישה ומתנהגת אירופאית, לא כמעט אלא ממש.
איכות החומרים, התנהגות הכביש ובעצם כמעט כל המכונית מרגישה באמת ברמה אירופאית.
רק מנוע ה-1,600 סמ"ק האטמוספרי שלה לא ברמה של מנועי הטורבו האירופאיים המקבילים. ה-1.2 ליטר TSI או ה-1.2 ליטר PureTech הרבה יותר חזקים, גמישים ומודרניים.

asafk
26-09-16, 18:32
גם נכון. אבל הגיר 6 הילוכים שני מצמדים די מחפה על זה - כל עוד שומרים על הידית במצב S. אם נוסעים ב D המנוע מרגיש שלקחו ממנו את כל שמחת החיים...

אסף.

shlomi71
27-09-16, 15:08
תודה על התשובות,
אמרתי מראש שהנושא משעמם והמכוניות משעממות...
הייתי מעדיף מכוניות אחרות אבל זה מה יש,לאישה יש סיד סטיישן ובכל זאת כל הנסיעות המשפחתיות (3 ילדים) אנחנו בפורטה...
אני אבדוק שוב מה ההבדל בין מצב ה-D ל-S בסיד, לא זכור לי הבדל כמו שאסף מתאר.
ניר,
לגבי המולטימדיה בטויוטה, אין בעיה להתחבר ב-bluetooth, המערכת מאפשרת שכפול מסך הנייד וזה לא עובד עם הניידים שניסיתי, ברגע שמחברים את כבל ה-USB המסך בנייד נהפך לשחור (סמסונג 7S ו- A5)
יכול להיות שהתרגלתי לבינוניות של הפורטה, בתור רכב שיביא אותי מממקום למקום בנוחות היא עושה את העבודה נאמנה, את הריגושים המוטורים אני משאיר לסופ"ש ולזוג גלגלים פחות, עוד מעט מגיע החורף ואז יהיה כיף להוציא את הסופה...
הייתי מעדיף רכב צרפתי מליסינג, יש לזה יתרונות - כשהיו לנו רנו מגאן ו-C4 הכרנו את כל נהגי חברת הליסינג שהיו באים להביא לנו רכבים חלופיים שהצרפתיות כשלו... :)

שנה טובה,
שלומי

Asaf-a
28-09-16, 22:53
מוסיף אופציה לשירשור כי רלוונטית:
היום חבר שנוסע הרבה ביום יום צריך לבחור מתלבט איתי, באותו מחיר ליסינג של משפחתומטית סטנדרטית, הוא יכול לקחת xv1600, וכאן באה התלבטות:

בין רכב עם מנוע וגיר חלבי עם יכולת שבילים שתפתח עולם נוסף למי שכיום אין לו 4על4 ושוקל להתחיל לטייל, רגוע לבין רכבים סטנדרטיים טובים בהרבה ביום יום.

דעות?

אני כצפוי המלצתי על הסוברו... נותנת עוד מימד.

מוטי ג.
28-09-16, 23:24
אני חושב שהשאלה היא באיזה מבין הרכבים, התהליך המתיש של בילוי הבוקר והערב, ברכב, בנסיעה מהירה/איטית / פקקים/גשם/ חמסין, כביש איכותי כזה או אחר יהפוך את הנסיעה להכי פחות מעייפת.

אני מבלה על כביש 6 מידי בוקר וערב כ 90 ק"מ לכל כיוון, מגבעת עדה לנתב"ג.
לפעמים זה לוקח רק שעה ורבע לפעמים גם שעתיים.
החוויה, ברכב קצת פחות "איכותי" מורגשת מייד בכל פעם שהג'טה מוחלפת בגרוטאת ליסינג מזדמנת.
ואני לא מפונק, אבל, זו "חוויה" שיכולה להפוך בקלות למתישה ומעצבנת, ובעקבות אלה גם למסוכנת.

את הפנאי, אם אפשרי, הייתי משאיר לרכב השני בבית.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עוד משהו:
צריך לזכור שחוזה ליסינג הוא לתקופה ארוכה, ולא כ"כ פשוט להחליף רכב רק בגלל שהוא לא כ"כ נוח לנסיעה ארוכה יום יומית.

-->