PDA

צפייה בגרסה מלאה : דווח מהשטח-עין כנף כבר לא...

Mati65
26-09-16, 12:01
שישיבת קסום ברמה"ג,סיימנו את המסלול בעין כנף שהפך לאין כנף:(
המקום בשיפוצים,גדר גבוהה מקיפה את המקום,הבריכה המפורסמת עברה כיווץ טוטאלי
והפכה למעין בריכת שכשוך עגומה וממנה תעלה המובילה ל"פיילה" קטנטנה נוספת.

בקרוב בוטקה בכניסה.

ככה הלכה לה פנינת חמד.

boaz avrahami
26-09-16, 12:57
תמשיכו לפרסם בפורומים ובספרים פינות חמד וזה יהיה גורל של השאר

Mati65
26-09-16, 14:02
1+
אלא מה,כל נק כזו נשרפת במהירות אחרי כל פרסום וזה מה שבדיוק קרה פה.

omri_t
26-09-16, 14:02
בועז,
הפלמח הפך לצהל.
יש חשמל.
יש אינטרנט.
יש ווצאפ פייסבוק וכו'

ולכל אהבל יש רכב שטח.

לצערי זה לא עניין הפירסום.

six-86
26-09-16, 14:47
בועז ידידי חולק על דבריך ,
מה הכל אמור להיות "בשושו" ??
מה רע במתכונת הקודמת בעין כנף ? הפריע למישהו ? הזיק למישהו ? נזק לאיכות הסביבה או לטבע משהו ? למה להרוס כל פינת חמד וללא שום קשר לג'יפאים ? כי גם פרייבטים הגיעו לשם ונהנו מהמקום ... נמאס כבר מהבריונות הזו

עפר ג
26-09-16, 14:57
תפנימו חברים. הגולם הזה מזמן קם על יוצרו ונהפך לעוד גוף ממשלתי כמו המנהל, קק"ל ביטוח לאומי וכו. תכלס הרט"ג נוקטים במדיניות מזדחלת של סגירת אתרים צירים ונחלים ותיעול האנשים למקומות מסודרים עם בוטקה וש. ג וכסף בכניסה. תבדקו כמה מקומות חסומים בפניכם היום ותשוו לפני עשרים שנה תוך שימוש בתירוץ העלוב של שמירת טבע. הרי בעברינים האמיתים הם לא יכולים/רוצים לטפל

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

ishc
26-09-16, 15:00
עין כנף זה בכלל לא אתר של רט"ג אלא יוזמה של מושב כנף עצמו. בכל מקרה חבל זו הייתה אחת מפינות החמד החביבות עלי.

נדב ש.
26-09-16, 15:04
בועז ידידי חולק על דבריך ,
מה הכל אמור להיות "בשושו" ??
מה רע במתכונת הקודמת בעין כנף ? הפריע למישהו ? הזיק למישהו ? נזק לאיכות הסביבה או לטבע משהו ? למה להרוס כל פינת חמד וללא שום קשר לג'יפאים ? כי גם פרייבטים הגיעו לשם ונהנו מהמקום ... נמאס כבר מהבריונות הזו

+1
יש עוד המון אתרים שפרייבטים מגיעים(לומר את האמת רכבי ליסינג, לא מביישים עבירות של אף ג׳יפון עם הילוך כוח), גם אם חונים עשרות מטרים וסוחבים ציוד רגלית, להיפך, עוד סיבה בשבילם לא לסחוב איתם את ערמות הזבל והכל נישאר בשטח, לא פעם הגענו למקומות כאלה ולפני שהתמקמנו אספנו לפחות 3-4 שקיות אשפה ענקיות.

עפר ג
26-09-16, 15:07
לא של הרט"ג אבל הוא מעורב פה. חוץ מזה מה שכתבתי נכון באופן כללי ולא רק לעין כנף

דור אריאל
26-09-16, 15:16
הבעיה היא לא הרשויות , הבעיה היא בתי המשפט שפוסקי פיצויים לכל אחד שנשרט אחרי שהחליק באיזה בריכה ,
אם בתי המשפט היו אומרים " נכנסת להתרחץ בטבע כל האחריות עליך" אולי היינו היום במצב אחר

six-86
26-09-16, 15:22
עין כנף זה בכלל לא אתר של רט"ג אלא יוזמה של מושב כנף עצמו. בכל מקרה חבל זו הייתה אחת מפינות החמד החביבות עלי.
לא משנה איזה גוף !! זו בריונות לשמה
אגב , לא נראה לך שכך הם פני הדברים ...
תשמעו סיפור :
עין לימון מבחינה גאוגרפית זה בתחום שיפוט (מוניציפלי) של המקום שאני גר בו ,
לפני כמה שנים הייתה יוזמה שלי ושל כמה צעירים "לשפץ" את המקום ואת המעיין ויהיה נעים יותר לכל המבקרים והמטיילים באזור , וע"מ שיהיה הכל מסודר וחוקי פניתי לרשות הטבע והגנים ותשובתם הייתה חד משמעית "לא" .
אז מוזר שזו יוזמה של מושב כנף

דור אריאל
26-09-16, 15:28
לא משנה ? זה שלך ? אתה בנית ?

תושבי מושב כנף בנו ותושבי מושב כנף שינו ..

לא משנה איזה גוף !! זו בריונות לשמה

נדב ש.
26-09-16, 16:00
לא משנה ? זה שלך ? אתה בנית ?

תושבי מושב כנף בנו ותושבי מושב כנף שינו ..

לדעתי בגלל מה שכתבתי למעלה.

amirk
26-09-16, 17:09
לאוהבי הז'אנר
בריכה 30 ס"מ, כמויות מטורפות של בטון, תאורה ...
והיו מי שראו בתוכניות עמדה לתשלום ...

למרות שהנושא מורכב מאוד, דעתי שזו השורה הראשונה והתחתונה במקרה הזה. ויש לי קצת ידע לגבי המקום הזה.

תושבי כנף בנו, המקום נהיה פופולארי,
גופים שונים ומשונים הרוצים גם להשתתף בחגיגה (כל אחד מסיבותיו) הצטרפו לחגיגה,
בעל המאה הוא בעל הדעה,
ומשם הדרך קצרה לאיך שזה נראה כרגע.

ניסו לדבר, להציל את הבריכה לפחות. אבל יש מתכנן, ומהנדס, ויועץ בטיחות ויועץ משפטי (לממשלה).

הנקודת אור היא שהמקומות שטרם פורסמו נשמרים ביתר קפדנות.

boaz avrahami
26-09-16, 18:00
ותציין שהכותב תושב המקום [emoji56]

asafk
26-09-16, 18:29
ברגע שיועצים משפטיים ויועצי בטיחות מתבקשים לייעץ במה שקשור לטבע - שם נגמר הטבע.

מסקנה? תטיילו, תהנו כמה שאפשר כל עוד אפשר. בשם הדאגה למה שנשאיר לילדינו, לא יישאר להם איפה לטייל.

...ותגידו על הסורים מה שתגידו - לטפח ברכות לרווחת הציבור - הם יודעים. בלי יועצי בטיחות ובלי בטיח.

אסף.

boaz avrahami
26-09-16, 19:06
כן, הסורים הם אחלה אבל את הברכות הם בנו לקצינים ולא לציבור.

אין ספק אבל שהם לא משתמשים ביועצי בטיחות. רואים את זה היטב במיוחד בחאלב...
ולמרות זאת לא הייתי יוצא בקריאה נרגשת להחזיר אותם לגולן - אפילו במחיר אובדן הבריכות בטבע [emoji848]

asafk
26-09-16, 19:08
רק אומר שיש מה ללמוד מהם. לפחות זה צריך להיאמר ביושר.

אסף.

boaz avrahami
26-09-16, 19:15
הכול יכול להיות גם פה בסדר אם יחזירו את רשויות הטבע לגודל פרופורציונלי ואת כל החזירים שמנסים לעשות כסף ממשאבי הטבע בארץ!

זה שיך לציבור וצריך להחזיר את זה לציבור ואני מאמין שזה יקרה כפי שזה קרה גם עם הגישה לחופי הים.
הרט״ג מגזימים וזה יתפוצץ להם בפנים לדעתי

עפר ג
26-09-16, 19:29
למה אתה חושב ככה בועז?
בינתיים הם ממשיכים בשקט לסגור עוד ועוד מקומות, מה שנשאר צפוף כי כולם מצטופפים על פחות שטח עד שגם הוא נהרס ואז סוגרים גם אותו. אני לא רואה מצב שמישהו מחזיר אותם לפרופורציות. תכלס אם הם היו עושים את עבודתם נאמנה לא היינו במצב הזה. היום רוב ציבור המטיילים לא רק ג'יפאים לא סובל אותם.

boaz avrahami
26-09-16, 19:59
במקרה של אין כנף אין לדעתי קשר לרט״ג.

מה שאני כותב הוא על סמך השערות אבל אתן בכל זאת את הפרשנות שלי.
מישהו בנה בריכה עמוקה בלי מציל ובלי פיקוח על איכות המים.
בעידן בו כל אחד תובע את שכנו קמה עילת תביעה מול הגופים שבשיטחם הבריכה ״המסוכנת״.
הדרך היחידה שלהם להתגונן היא לסגור את המפגע או לפתוח אותו לציבור תחת השגחה בתשלום.

אי אפשר לסגור כרגע את כל הארץ אבל המגמה הזו תגבר ככול שהפינות יהיו במודעות ועמוסות במטיילים ובעלי הזיקה והאחריות יחששו מתביעות.
האשמה גם על חברינו שתובעים כל מה שזז

נדב ש.
26-09-16, 20:14
לדעתי זה לא רק זה(אם בכלל), תראה מה קורה מסביב ותבין שכמו שכתבו לפני, המדובר בהשתלטות על מקומות כאלה ועל השטח ו"שותפות" ברווחים, בין אם זה בכניסה בתשלום ובין אם בהשכרת "כלי תחבורה" כדי להגיע למקום אחרי שסוגרים לך אותו כמה ק"מ טובים מכל כיוון וברור שלא תלך ברגל עם ציוד...
http://www.tiuli.com/point_info.asp?point_id=83
http://www.tiuli.com/point_info.asp?point_id=272

boaz avrahami
26-09-16, 20:32
ואני אוסיף לך את איסורי הלינה בטבע בגליל העליון/ מבואות חרמון...

מדובר בסוגיה מורכבת.
יש טיעונים לכאן ולכאן.
יש כמוני שמעדיפים את הטבע כפי שהיה ויש אחרים שרוצים לטפח ולתת לציבור מוצר מטופח וסינטטי יותר שגם עולה כסף לתחזק וגם מכניס כסף מתיירות.
יש כאלו שעושים את זה חוקי ויש כאלו בבריונות ולצידם יש גם את הרט״ג שמרחיקה אותנו מהטבע...

יש פה שאלות כבדות משקל ולאו דווקא צדק שמונח רק בצד אחד.
לי יש עמדה ברורה בנושא אבל אני מצליח לראות ולהבין גם טיעונים אחרים.

לדעתי מה שיקרה בסוף הוא כמו בחופי הים

דור אריאל
26-09-16, 20:36
איך בדיוק אתה משווה את פארק המעיינות עם 2 הבריכות הענקיות שלו ועוד 2-3 מקומות קטנים יותר לבריכה אחת די מסכנה וקטנה ?

נראה לך שיש משהוא שבכלל חושב שזה כלכלי לסגור את זה בתשלום ?

לדעתי זה לא רק זה(אם בכלל), תראה מה קורה מסביב ותבין שכמו שכתבו לפני, המדובר בהשתלטות על מקומות כאלה ועל השטח ו"שותפות" ברווחים, בין אם זה בכניסה בתשלום ובין אם בהשכרת "כלי תחבורה" כדי להגיע למקום אחרי שסוגרים לך אותו כמה ק"מ טובים מכל כיוון וברור שלא תלך ברגל עם ציוד...
http://www.tiuli.com/point_info.asp?point_id=83
http://www.tiuli.com/point_info.asp?point_id=272

ד ו ר ו ן
26-09-16, 20:41
במקרה של אין כנף אין לדעתי קשר לרט״ג.

מה שאני כותב הוא על סמך השערות אבל אתן בכל זאת את הפרשנות שלי.
מישהו בנה בריכה עמוקה בלי מציל ובלי פיקוח על איכות המים.
בעידן בו כל אחד תובע את שכנו קמה עילת תביעה מול הגופים שבשיטחם הבריכה ״המסוכנת״.
הדרך היחידה שלהם להתגונן היא לסגור את המפגע או לפתוח אותו לציבור תחת השגחה בתשלום.

כל מקורות המים בארץ שייכים למדינה.
כדי לצבור מים ממקור טבעי חייבים רשיון מוגדר.
גם נגר נחשב לצורך העניין, כמו גם מים אפורים.

על פניו, אסור לאף אחד לגבות כסף למעט המדינה או מי מטעמה כשזה קשור למקור מים טבעי.

boaz avrahami
26-09-16, 20:46
אני חושב שעין כנף זה לא מקור מים טבעי אלא נביעה/ שאיבה מסודרת שממנה הסיטו צינור החוצה לבריכה.

six 4 life
26-09-16, 20:48
לא הפורומים הם הגורם למצב בשטח, לענ"ד יש גורם אחר שהוא במקורו טוב אבל אליה וקוץ בה. ברגע שעמוד ענן הפך לאפליקציה חינמית ופשוטה להפעלה שגם כוללת את נקודות העניין השיתופיות בה זה מה שהכניס בשנים האחרונות את כל הליסינגטומטיות לשטח ולכל חור יפה יותר או פחות. הגורם העיקרי אחרי עמוד ענן הוא הפייסבוק וכל קבוצות ה"טיולים" שבו הוא הגורם הבא, הישראלי אוהב לדווח ולספר איפה הוא היה ומה עשה בכל הזדמנות והתוצאות ידועות.

נדב ש.
26-09-16, 21:34
איך בדיוק אתה משווה את פארק המעיינות עם 2 הבריכות הענקיות שלו ועוד 2-3 מקומות קטנים יותר לבריכה אחת די מסכנה וקטנה ?

זה לא רק זה, קרא מה כתבתי לפני, זה גם הנגישות והעומס והזבל שמשאירים והמקום שמשמידים ופוגעים בו כאלה שלא מזיז להם הרבה, אז נכון רובינו לא כאלה, אבל על כל השאר.... אין שליטה...

ואם בבריכות קטנות עסקינן, למה כל בריכת קצינים כמעט מחוררת בחלק התחתון ומרוקנת ממים? למה בפג׳ר הקטן הכל מזובל מעדר פרות עד כדי כך שכבר אין פינה לשבת לקפה? הבקר לא רומס? לא הורס בתי גידול?
תחשוב לבד....
ואני יכול עוד להמשיך............

boaz avrahami
26-09-16, 22:45
רק אומר שיש מה ללמוד מהם. לפחות זה צריך להיאמר ביושר.

אסף.

אתה יכול להגיד הכול על הסורים אבל לדפוק הם יודעים

ב' קודקוד
26-09-16, 23:21
הסתכלתי במפה, עין דיר עזיז (עין כנף) לא נמצא בתוך שמורה ו/או גן לאומי.
קשה לי להאמין שרט"ג מתעסק שם.
אולי מי שבנה את הבריכה החליט לשפץ אותה ?
אולי המועצה המקומית החליטה להתערב שם ?

מעניין....

six 4 life
26-09-16, 23:28
נתגעגע.

110884110885

amirk
26-09-16, 23:30
אין קשר לרטג, מחר הסבר.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

yoni_0000
27-09-16, 15:02
אם כבר...

110890

amirk
27-09-16, 20:49
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160927/1adf13885aeb761ee1a81fdac0c24045.jpg

boaz avrahami
27-09-16, 21:02
סיפור עמק המעיינות משכפל את עצמו?

נדב ש.
27-09-16, 21:42

ענו לך...
כנראה יש מי שחושב שזה יהיה כלכלי...

six 4 life
27-09-16, 23:31
עכשיו נשאלת השאלה אם יגבה כסף מהמטיילים שמגיעים מגשר ההטיה ורוצים לצאת לכביש של כנף בלי להכנס לפיאסקו שהם בונים שם.

דרור ברלי
28-09-16, 07:18
בזיון.

מה הבא בתור לריקון והריסה?.... עין עלמין?.... בריכת המשושים?....

דור אריאל
28-09-16, 07:22
חיים בסרט..
במיוחד שזה לא הרט"ג שיש להם תקצוב מהממשלה

ענו לך...

boaz avrahami
28-09-16, 07:42
המקום הזה הוא מעשה ידי אדם ובשנים האחרונות בגלל הפרסום והנגישות הוא תמיד היה עמוס עד שלא הייתי טורח אפילו לעצור אז אם כבר המוני מצידי שישימו אפילו קרמיקה על קירות הבריכה כי מבחינתי המקום כבר מזמן מחוק.

מה שמדאיג טיפה זה החשש מהמגמה הזו.
לשמחתי יש עדיין מקומות עם פחות חשיפה ויותר בתוליות שכל זמן. שהם ככה אז אפילו לרט״ג לא תהיה מוטיבציה לקלקל לנו אותם.

תמשיכו לטייל ואם נחשפתם למקום יפה אל תספרו עליו באינטרנט

asafk
28-09-16, 08:43
ענו לך...

יש תקציב פיתוח אתרי תיירות. יש קבלנים שצריכים להתפרנס. הכסף צריך לעבור מהתקציב לכיס של הקבלן. הפקידים בחברה לפיתוח התיירות ובמשרדי הממשלה צריכים להתפרנס. כדי שזה יקרה צריך ליזום ולבצע פרוייקטים.
אז עבורם, כן. זה כלכלי.

אסף.

-->