PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכל - הצטברות קרח בתחתית מקרר סמסונג מקפיא בחלק התחתון של המקרר

Asaf-a
27-09-16, 18:39
מחפש עיצה או כיוון לפני שפונה לטכנאי מקררים:
מקרר סמסונג בן כשנתיים.
מדובר על מקרר בו החלק העליון מקרר עם שתי דלתות והמקפיא בחלק התחתון מגירה גדולה ובתוכה עוד מגירה עליונה.

לאחרונה לאחר קושי בסגירת המגירה התחתונה, איתרתי קרח בתחתית המקרר שהצטבר ברצפת המקפיע והתחכך עם תחתית המגירה, בעזרת מים חמים הפשרתי הקרח וניקיתי כמות גדולה של קרח והבעיה נפתרה.

לא נמצאה בעיה ברורה, גומיות תקינות, וכו, לכן הילדים הואשמו שאינם מקפידים על סגירה טובה של המקפיא ובא לציון גואל, לכאורה..

מאז פעם בשבוע אני שולח יד לתחתית המקרר ומגלה מעט קרח שמצטבר, אני באופן יזום מנקה אותו לפני שיגיע לכדי חיכוך במגירה.

רעיונות למקור הבעיה? מה לבדוק?

מבחינת ביצועי המקפיא, לא ניכרת בעיה.

תודה

de fox
27-09-16, 18:58
פתח ניקוז סתום אולי?
אגב אם יש בעיה בניקוז אז לא מומלץ להפשיר על ידי שפיכת מים מאחר והם יגיעו למגעי חשמל למינהם.

Asaf-a
27-09-16, 20:46
ניקוז בתוך תא המקפיא עצמו? אין שם ניקוז למיטב ראיתי.

boaz avrahami
27-09-16, 20:59
קרח יכול לקרות משלוש סיבות שעולות על דעתי.

אטימת דלת לא טובה.
סחרור אוויר לא טוב ( המאוורר קפא)
או מזילה כולל ממכין הקרח.

אם הגומיות בסדר , המוצרים קפואים כמו שצריך ואין נזילה אז הייתי מרוקן את המקרר ומפשיר אותו.
ניגש למגש שעל המדחס מאחור- מאתר את הצינור ניקוז ונושף בו אוויר לוודא שהוא פתוח ומזרים מי הפשרה היטב.

eyalye
27-09-16, 21:26
מחזק את דברי בועז, אצלי הייתה בעיה זהה-הפשרתי את המקרר, האצתי את ההפשרה בעזרת מאוורר. כשניגשתי לגב המקרר שמתי לב לצינור סתום המוביל למגש האידוי , מאז טפו טפו שקט..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

shmulikbg
27-09-16, 23:07
כמו שנאמר מעלי...צינורית ניקוז סתומה. הבעיה היא שלא תמיד ניתן לפתוח אותה מבחוץ.
ייתכן ותצטרך לפרק את הדופן הפנימית של המקפיא, להפשיר את יחידת הקירור שמאחוריו ולפתוח את הצינורית הסתומה.

UNIX
28-09-16, 02:16
למרוח וזלין על גומיות הדלת וגריז לבן על המסילות של המגירות ונפתרה הבעיה

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

מאיר אלוני
28-09-16, 09:08
אם הבעייה במדחס כדאי לבדוק אם אתה עדיין במסגרת האחריות (5שנים)
http://www.samsung.com/il/support/warranty/

ש01
28-09-16, 11:12
אותו מקרר באותו פז"ם ו(היתה) אותה בעייה.
מהשירות אמרו לנו - תפשירו את תא ההקפאה.
עשינו ומאז - טפו טפו טפו... אין בעייה.

מה שכן, מידי פעם, בעיקר עקב עודף מטען, המגירה לא נסגרת עד הסוף (אבל לחצן כיבוי התאורה והזמזם נלחץ) ואז קופאים בפנים אדים ויש שכבת כפור בפנים.
אל תרוץ לפרק ו...

השמשוני יחיעם
28-09-16, 18:04
מנסיון לצערי ,של החודשיים האחרונים

במקפיא יש גוף חימום אשר מפשיר את הקרח .(ומשם המים מתנקזים למטה למגש האידוי) גופי החימום האלו מגיעים מסין ...הוחלפו אצלי 3 כאלו בחודשים האחרונים !!!!!!
תבדוק אם יש קרח גם ב״מעלה״ הקיר הפנימי של המקפיא

boaz avrahami
28-09-16, 18:09
מנסיון לצערי ,של החודשיים האחרונים

במקפיא יש גוף חימום אשר מפשיר את הקרח .(ומשם המים מתנקזים למטה למגש האידוי) גופי החימום האלו מגיעים מסין ...הוחלפו אצלי 3 כאלו בחודשים האחרונים !!!!!!
תבדוק אם יש קרח גם ב״מעלה״ הקיר הפנימי של המקפיא

יחיעם,
מה שאתה מתאר היא תופעה מוכרת שבה הגוף חימום או הטיימר הפשרה מתקלקל אבל תרשה לי לנחש שאצלך המקרר לא קירר או לא הקפיא כשזה קרה?

avikkllk
28-09-16, 18:26
יכול להיות גם שנכנס לך אוויר והגומיה דפוקה
היה חי בעיה של הצטברות קרח
החלפתי גומיה וזה חלף

Asaf-a
28-09-16, 19:03
תודה על התגובות וההצעות.
קרח אין במעלה הקיר.

הגומיות תקינות.

ניקוז בתחתית התא איני מוצא

אתחיל עם הפשרת התא לפי הפרוצדורה מהיצרן.

לא ברור מה משך ההפשרה ומה צפי הטמפ בתא, כלומר האם אני נדרש לרוקן את תכולת המקפיא ולכמה זמן( צריך להתארגן לחלופה, המקפיא של מקרר הגיפ קצת קטן.... )?

boaz avrahami
28-09-16, 19:33
חצי יום לפחות להפשרה

השמשוני יחיעם
29-09-16, 07:41
יחיעם,
מה שאתה מתאר היא תופעה מוכרת שבה הגוף חימום או הטיימר הפשרה מתקלקל אבל תרשה לי לנחש שאצלך המקרר לא קירר או לא הקפיא כשזה קרה?

ניחוש מוטעה ,,,המקפיא המשיך בעבודתו כרגיל ,,, רק המגרה התחתונה ״נדבקה״ לתחתית המקרר וכאשר הארטיקים נתקעו !! הבנתי שמשהו לא סביר מתרחש

ש01
29-09-16, 10:21
זמן ההפשרה - כחצי יום.
תכין צידניות והרבה קרחומים.
אם יש בשר - תמצא עוד מקפיא (של הג'יפ?) או קרח יבש.

בהצלחה

עירא
29-09-16, 18:10
אם יש בשר - תמצא עוד מקפיא (של הג'יפ?) או קרח יבש.

בהצלחה

או מנגל
מה שיותר זמין...

zivo
29-09-16, 19:04
לפעמים אני נפעם מהיכולת של אנשים לעשות משימה פשוטה למסובכת.....
אסף!
תפתח את הפנל \ כיסוי בתחתית המקרר (אני אפילו לא יודע אם זה מלפנים או מאחור), ותחפש משהו שנראה כמו אמבטיה בגובה שני ס"מ בערך.
זה יכול להיות מעל או מתחת לכל הצנרת של הגז.
תחפש צינורית (פלסטיק לבן בסביבות 8מ"מ) שמגיעה מתוך הפריזר לתוך האמבטיה הזו.
כך חוט חשמל חצי גמיש, תכוף בפנים 2-3 פעמים ..... ונדבר.

אל תשכך לנתק חשמל לרבע שעה שזה יקח.
לא צריך לרוקן את המקרר, לא צריך צידינית, לא מקרר בג'יפ.....

נחזור לבעיה המקורית שלך, אם הצינור סתום, וההפשרה הקבועה של ה no frost " גלשה לתוך הפריזר וקפאה על רצפת המקפיא, תצטרך להסיר את זה בנפרד.

elihar
16-06-20, 19:06
איפה נמצא הפתח העליון של צינור ניקוז המים במקרר סמסונג 3 דלתות?

Asaf-a
16-06-20, 19:14
בזמנו כאשר פתחתי השירשור הזה, לא הצלחתי למצוא הפתח העליון כדי לשפוך שם מים חמים.
בהנחה שאתה חושד שסתום בקרח, כמו שהיה אצלי, זכור כי עובר בגב המקפיא שנמצא בחלק התחתון, זו סביבה קרה, כ40 סמ צינורית קפואה.

בסוף רק אחרי הפשרה ארוכה מאוד, כ24 שעות ושימוש במפזר חום מאחורי המקרר, הצלחתי לפתור הבעייה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Asaf-a
16-06-20, 19:17
לפעמים אני נפעם מהיכולת של אנשים לעשות משימה פשוטה למסובכת.....
אסף!
תפתח את הפנל \ כיסוי בתחתית המקרר (אני אפילו לא יודע אם זה מלפנים או מאחור), ותחפש משהו שנראה כמו אמבטיה בגובה שני ס"מ בערך.
זה יכול להיות מעל או מתחת לכל הצנרת של הגז.
תחפש צינורית (פלסטיק לבן בסביבות 8מ"מ) שמגיעה מתוך הפריזר לתוך האמבטיה הזו.
כך חוט חשמל חצי גמיש, תכוף בפנים 2-3 פעמים ..... ונדבר.

אל תשכך לנתק חשמל לרבע שעה שזה יקח.
לא צריך לרוקן את המקרר, לא צריך צידינית, לא מקרר בג'יפ.....

נחזור לבעיה המקורית שלך, אם הצינור סתום, וההפשרה הקבועה של ה no frost " גלשה לתוך הפריזר וקפאה על רצפת המקפיא, תצטרך להסיר את זה בנפרד.אני מגיב באיחור זיו, ושמח שאתה נפעם, אבל לאחר פירוק התחתית השיטה שתיארת לא הייתה מעשית לפחות בסמסונג 3 דלתות שאצלי.

elihar
16-06-20, 21:26
תודה על ההדרכה.
למה נוצרת הסתימה בקרח?

boaz avrahami
16-06-20, 21:36
שיטת הנו פרוסט עובדת באופן הבא:

הצטברות הקרח שנוצר בתהליך טבעי על הסוללת החבויה מופשרת אחת לזמן מסויים לפי טיימר.
מי ההפשרה מתנקזים מהאמבטיה החבויה שבמקפיא וזורמים לצלחת שיושבת על או ליד מדחס המקרר. הם מתאדים משם לאוויר בזכות החום שהמדחס יוצר בפעולתו הטבעית.

לכלוך שמצטבר בתא ההקפאה עלול להיכנס דרך פתחי האוורור לאמבטיה וסותם את צינור הניקוז.
הסתימה לא מאפשרת למים להתנקז עד שנוצרת במקפיא אמבטיה קפואה שגורמת להםסקת הקירור וברוב המקרים תופסת את המאוורר שמפזר את הקור ושורפת אותו.

לעיתים הבעיה היא שטיימר ההפשרה מתקלקל או גוף החימום שיוצר את ההפשרה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

elihar
16-06-20, 21:42
ואם הקרח במקפיא מפוזר על פני התכולה במגירות, ולא בתחתית?
(הטמפרטורות בשני התאים תקינות לחלוטין.)

boaz avrahami
16-06-20, 21:46
ההתעבות נוצרת בעיקרון על גוף הקירור ולא על המוצרים עצמם. אולי בזכות האוורור.
זה מה שרואים הלכה למעשה במקפיאי נו-פרוסט

אתה מתכוון למקפיא נון פרוסט?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Asaf-a
16-06-20, 21:50
הקרח במקפיא או במקרר?

אצלי אני מתרשם שקשור למילוי יתר של המקרר שמפריע לזרימת האוויר, ואז נכנסים ללופ של הצטברות קרח שלא מתפנה וסותם, ולכן הפשרה רצינית פעם בשנה מונעת הבעייה .

elihar
16-06-20, 21:54
הקרח במקפיא או במקרר?

אצלי אני מתרשם שקשור למילוי יתר של המקרר שמפריע לזרימת האוויר, ואז נכנסים ללופ של הצטברות קרח שלא מתפנה וסותם, ולכן הפשרה רצינית פעם בשנה מונעת הבעייה .

- - - Updated - - -

הקרח, הרך, מופיע רק במקפיא

zivo
16-06-20, 22:45
אני אנסה לעשות סדר, בפיזיקה ובמבנה של המקרר.
שמסחררים אוויר בסביבה עם טמפ' שונות, המאייד ( "הראדיאטור" שמקרר) הוא הנקודה הקרה ביותר, ולכן רוב הלחות "תתפס" עליו בצורת קרח.
אם לא מפנים את הקרח הזה, המאייד מתמלא בקרח, וקורים שני הדברים שאסף דיווח-
1- הסחרור של האוויר הקר נעצר, ולכן המקפיא לא מגיע לטמפ' הנכונה.
2- בגלל הקרח שסותם את המאייד, אין שם תנועת אוויר, והמאייד לא מצליח להעביר את הקור שלו לסביבה. לכן, חוזר גז נוזלי, קר, לעבר המדחס ומקפיא את הצינור.
זה בדיוק כמו מנוע ברכב שחסמו לו את הרדיאטור, והמנוע מתחמם (רק הפוך , כי יש לנו מקור קור ולא מקור חום).

ע'מ שהמעבה לא יסתם בקרח, כמו שבועז אמר, למקררים האלו יש גוף חימום (שמחובר על המאייד) וטיימר (למקררים, אין אפשרות לדעת כמה קרח הצטבר, יש כיוון קבוע, של זמן הפשרה).
מספיק שפעם אחת שוכחים דלת קצת פתוחה, או שביום , יום, משטר השימוש, הדלת פתוחה יותר מהמתוכנן, ואז מצטבר קרח על המאייד , והוא נסתם.
בקיצור, גם אם אין סתימה בניקוז, עדיין המאייד יכול להיסתם.

עודף תכולה ( ושקיות נילון), יקטינו את הסיחרור אוויר, והתוצאה אכן אוכל שלא מתקרר מספיק, אבל... בגלל שאין סיחרור אוויר ( ובגלל, שהמקפיא מלא, יש מעט אוויר), במקרה כזה, לא יווצר קרח על המאייד.

עוד הערה קטנה - במקרה כזה, ועמ להאיץ את ההפשרה, פותחים את הדלת של המקפיא ומכוונים את הפן חימום ( או אפילו מייבש שיער) לתוך הפתחי יניקה בתחתית המקפיא.
זה גומר הפשרה בשעתיים שלוש.
מי שמתורגל ומכיר את המקרר שלו, יכול להשאיר את האוכל במקרר, ולפנות רק את המקפיא.

boaz avrahami
16-06-20, 23:45
הקרח מצטבר במקום חבוי מתחת או מאחורי תא ההקפאה. זה לא משהו שרואים אם לא מפרקים את הפלסטיקים של המקפיא.
ולא מפרקים אם לא מזהים שהמקפיא או המקרר לא עובדים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
17-06-20, 02:17
הקרח מצטבר במקום חבוי מתחת או מאחורי תא ההקפאה. זה לא משהו שרואים אם לא מפרקים את הפלסטיקים של המקפיא.
ולא מפרקים אם לא מזהים שהמקפיא או המקרר לא עובדים

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
בד"כ, ע"מ לעשות איבחון, לא צריך לפרק כלום.
פותחים את הדלת של המקפיא, ומחזיקים את המתג של הדלת לחוץ , המאוורר הפנימי יתחיל לעבוד.
בודקים אם יש רוח ביציאות אוויר קר בחלק העליון של המקפיא.
אם לא יוצא, מחפשים את הפתח יניקה למטה ומכניסים אוויר חם (ממיבש שער).

asafk
20-06-20, 19:53
ואם הקרח במקפיא מפוזר על פני התכולה במגירות, ולא בתחתית?
(הטמפרטורות בשני התאים תקינות לחלוטין.)אז המקפיא לא אטום בדגש על אטימת הדלת (שקית ניילון שמפריעה לו / אטם בלוי / דלת לא סגורה טוב כי הצירים לא מכוונים וכו')

(אני מתנצל מראש על הגישה הפרקטית במקרה הזה, של סימפטום פשוט - בעיה פשוטה - פתרון פשוט)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

-->