PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו קינג 2001-2004, השנתון והק''מ צריך להדאיג?

Gome Dangur
03-10-16, 06:58
אני בתהליכים לקניית פאגרו 2001-2004, עם תקציב של כ60 אלף שח.
עכשיו הדבר היחידי שאני מודאג ממנו זה האמינות, רוב הגיפים שאני מוצא ביד 2 ובשאר האתרים זה גיפים שעבור את ה270 אלף ק''מ.
כמובן שלאחר הקנייה הרכב הולך להיות מטופל כמו שצריך ועם טיפולים בזמן, אך אשמח מאוד אם תרגיעו אותי.
1.יש מה לדאוג מהשנתון והק''מ?

נדב ש.
03-10-16, 07:55
לא, סביר לרכב דיזל.

Gome Dangur
03-10-16, 08:05
לא, סביר לרכב דיזל.
מבחינת כמה זמן וק''מ נשאר לרכב לחיות (כמובן עם טיפול כמו שצריך), אין מה לדאוג נכון?

erezgur
03-10-16, 08:06
שלום וברוך הבא לפורום,

כאשר רוכשים רכב בין 15 שנה המשמש כרכב ראשי במשפחה, זה לא בלתי סביר שתמצא שהוא כבר לקראת 300,000 קמ. יתכן וחיפוש ממושך יאפשר רכב עם קצת פחות קמ, אבל הפתעות גדולות בתחום זה אינן צפויות. לא ציינת עם מדובר בדיזל או בבנזין, בד"כ - מנועי דיזל בד"כ עוברים הרבה יותר ק"מ לפני שהם מראים סימני הזדקנות.

בכל מקרה אתה צריך להתכונן נפשית, כמו בכל רכישה של רכב שטח וותיק, להוצאות גבוהות משמעותית לעומת ההוצאות על פרייבט, ככל הנראה במיוחד בשנה-שנתיים הראשונות. זה צריך להיות חלק מההכנה הנפשית שאתה צריך לעשות לקראת רכישה כזו.

הרבה יותר חשוב המצב המיכני של הרכב מאשר כמה עשרות אלפי קמ לכאן או לכאן. רכב שנסע הרבה אבל טופל באהבה ובזמן יצא שמור וזול יותר לתחזוקה מרכב שעשה 100,000 קמ פחות אבל הוזנח מבחינת הטיפולים, איכות החלקים ובעיקר איכות הזמנים והפילטרים שבהם השתמשו.

ועוד הערה קטנה - אין צורך לפתוח את אותה ההודעה במספר פורומים...

Gome Dangur
03-10-16, 08:12
שלום וברוך הבא לפורום,

כאשר רוכשים רכב בין 15 שנה המשמש כרכב ראשי במשפחה, זה לא בלתי סביר שתמצא שהוא כבר לקראת 300,000 קמ. יתכן וחיפוש ממושך יאפשר רכב עם קצת פחות קמ, אבל הפתעות גדולות בתחום זה אינן צפויות. לא ציינת עם מדובר בדיזל או בבנזין, בד"כ - מנועי דיזל בד"כ עוברים הרבה יותר ק"מ לפני שהם מראים סימני הזדקנות.

בכל מקרה אתה צריך להתכונן נפשית, כמו בכל רכישה של רכב שטח וותיק, להוצאות גבוהות משמעותית לעומת ההוצאות על פרייבט, ככל הנראה במיוחד בשנה-שנתיים הראשונות. זה צריך להיות חלק מההכנה הנפשית שאתה צריך לעשות לקראת רכישה כזו.

הרבה יותר חשוב המצב המיכני של הרכב מאשר כמה עשרות אלפי קמ לכאן או לכאן. רכב שנסע הרבה אבל טופל באהבה ובזמן יצא שמור וזול יותר לתחזוקה מרכב שעשה 100,000 קמ פחות אבל הוזנח מבחינת הטיפולים, איכות החלקים ובעיקר איכות הזמנים והפילטרים שבהם השתמשו.

ועוד הערה קטנה - אין צורך לפתוח את אותה ההודעה במספר פורומים...
שנה טובה ותודה רבה, הרכב הולך לשמש כרכב שלישי, עם נסיעות יומיות של כ10 ק''מ+טיולים בדרגת קושי בינונית בסופי שבוע, מנוע 3.2 דיזל.
מעבר לעובדה שהטיפולים בגיפ הם יותר יקרים מפרייבט, הכי אשמח לדעת אם הרכב(פאגרו 2001-2003) צפוי להיות אמין עם טיפול נכון, גם עוד שלוש שנים ועם 400 אלף ק''מ?
אני יודע שזה כיוון אחר אבל אולי עדיף בכלל לחשוב על טויוטה ראב 4 שנתון 2007?
וסליחה על ההודעה בשתי הפורומים, ההודעה הרלוונטית היא פה..

נדב ש.
03-10-16, 09:22
שים לב מה ארז כתב לך, אין הרבה הבדל בין רכב בן 10 כזה לאחר, הראב4 זה בכלל כיוון אחר, יותר ג׳יפון ובלי הילוך כוח, אם אתה מתכוון לטיולים ברמה בינונית זה לא הכיוון שלך.

Gome Dangur
03-10-16, 10:51
שים לב מה ארז כתב לך, אין הרבה הבדל בין רכב בן 10 כזה לאחר, הראב4 זה בכלל כיוון אחר, יותר ג׳יפון ובלי הילוך כוח, אם אתה מתכוון לטיולים ברמה בינונית זה לא הכיוון שלך.
סבבה אני מבין, אלה שני כיוונים אחרים.
לגבי הפאגרו, בקנייה של רכב בשנתון כזה מה העלויות לאחר הקנייה והעלות השנתית?

נדב ש.
03-10-16, 11:15
לאיזה עלויות אתה מתכוון? טיפולים?
טיפול 10k יעלה באיזור ה 600-800 ₪, ברקסים באיזור ה 1500 ₪ לסט צלחות ודיסקיות, בהערכה גסה -/+.
ביטוחים כמו כל ג׳יפ ישן.
קח בחשבון עוד פעם, רכב ישן, לא פרייבט=הפתעות, תמיד כדאי לשים בצד סכום כסף לכל מקרה, זה נכון לכל רכב משומש אגב.

Gome Dangur
03-10-16, 13:54
לאיזה עלויות אתה מתכוון? טיפולים?
טיפול 10k יעלה באיזור ה 600-800 ₪, ברקסים באיזור ה 1500 ₪ לסט צלחות ודיסקיות, בהערכה גסה -/+.
ביטוחים כמו כל ג׳יפ ישן.
קח בחשבון עוד פעם, רכב ישן, לא פרייבט=הפתעות, תמיד כדאי לשים בצד סכום כסף לכל מקרה, זה נכון לכל רכב משומש אגב.
תודה רבה, זה מה שהתכוונתי ואם אתה מוכן לענות לי על השאלה הבאה אשמח.
במידה ואני קונה רכב שנתון 2001-2003 עם ק''מ גבוה(סביבות ה300 אלף), הוא נחשב לקראת סוף חייו, או שעם טיפול נכון(החלפת מנוע או גיר הגיוני שיהיה צריך להחליף מתישהו) הוא אמור לעבור גם את ה400 אלף ולתפקד טוב גם עוד שנים?

נדב ש.
03-10-16, 14:33
300 אלף למנוע דיזל (במיוחד בשנתון הזה) זה לא גבוה, עם טיפול נכון הוא בחצי הדרך וימשיך גם ל 600, אני מכיר כאלה.
טיפול נכון זה לא להחליף מנוע או גיר, הפוך-להחליף שמנים בזמן ושיהיו איכותיים מיצרן מוכר ולא שמן בשתי גרוש, אם מתעוררת תקלה לא להזניח ולטפל בה.
ברכב שטח יש עוד מכלולים מלבד אלו, דיפרנציאלים, תיבת העברה, הרבה מאוד אנשים מזניחים אותם ואז ניגרם נזק וזה לא זול.

-->