PDA

צפייה בגרסה מלאה : אהלן מחפש יעוץ לקנית ג׳יפ שיתאים לצרכים ולמחיר

shikoaltid
03-10-16, 13:10
היי חדש כאן בפורום
לא היה לי רכב מלבד קטנוע כבר 7 שנים כמעט והגיע הזמן לקנות אחד.
אני ואישתי החלטנו שאם נקנה רכב, עדיף ג׳יפ\ג׳יפון.

התקציב קניה שלנו הוא עד 25k
אנחנו יודעים שזה נמוך ויהיה שנתון ישן.
הצרכים שלנו מהרכב הם פשוטים מאוד - 2~3 נסיעות בחודש לקריות (לבקר את ההורים), אנחנו צוללים אז איזה פעמיים\שלוש בשנה ירידה לאילת, אולי איזה פעם בשבוע נסיעה עירונית קצרה פה ושם ופעם בכמה זמן איזו נסיעת שטח (קלילה, לא מסלולים קשים מידי) וקמפינג.

בגדול האמת שברוב הזמן הרכב יחנה מתחת לבית והקטנוע ישמש לנסיעות יומיומיות.

אנחנו מחפשים ג׳יפ, עם הוצאות נמוכות בדלק (עד כמה שאפשר בהתאם לשנתונים האלו) שיהיה נוח ובעיקר כייפי

ת'אמת חשבנו על סוזוקי ויטרה עם ברזנט.
אבל אני גם נוטה לפזול לכיוון טרופר קצר (דיזל)

אני אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי מה עדיף, מבחינת אמינות, עלות טיפולים וחלפים, שיהיה גם נוח לאישה ובעיקר שזה יהיה רכב שנוכל יותר להינות ממנו ובתקווה פחות לקחת אותו למוסך כל שני וחמישי

מזכיר שהרכב אמור להיות בעיקר רכב פנאי ותפעולי לנסיעות לצפון וטיולים. מעריך שמשהו כמו 5k קילומטר ממוצע בשנה (רוב הסיכויים שפחות)

ממש תודה מראש למיעצים

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

נדב ש.
03-10-16, 22:02
בנזין עדיף לך, תוותר על הטרופר.
לזוג ולפי מה שפירטת הג׳ימיני קורא לך.

zerez
03-10-16, 23:31
בין השניים שהזכרת למטרה שלך ויטרה לוקחת בגדול.
ג׳ימני הוא גם פתרון נהדר אבל בשנתונים שתוכל להגיע תשתדל למצוא ידני.

asafk
03-10-16, 23:43
גראנד ויטרה קצר, 1600.
שנתונים סביב 2000 פלוס.

גם ג׳ימני היה יכול לבוא בחשבון, אבל הנסיעות יהיו ארוכות (לקריות או לאילת) ובואו נודה על האמת ג׳ימני זה לא כיף בנסיעות ארוכות.

בכל מקרה בנסועה כזו אין מה לדבר על דיזל. בנסועה כזו גם אין משמעות לצריכת דלק...

אסף.

גיא
03-10-16, 23:48
יש בדרך הים קיה ספורטג' ישן ברזנט .. אם זה מעניין לך אני יכול להוריד ממנו מספר.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

shikoaltid
04-10-16, 00:24
קיה ספוטאז׳ ברזנט זה מעניין.

אם תוכל לארגן לי מספר זה יהיה אחלה. תודה

ishc
04-10-16, 00:58
טרופר/פאג'רו/טראנו וכו' יהיו יחסית יקרים לאחזקה במיוחד אם זה דיזל.

ויטרה/גראנד ויטרה, ספורטאז', ג'ימני, סמוראי יהיו קלאסיים ויתנו הכ הרבה תמורה לשקל. חפש אחד טוב ושמור אבל לפי השימושים שהגדרת ויטרה/גראנד ויטרה או ספורטאז' יעשו יופי של עבודה.

shikoaltid
04-10-16, 00:58
בכל מקרה בנסועה כזו אין מה לדבר על דיזל. בנסועה כזו גם אין משמעות לצריכת דלק...

אסף.

לא הבנתי את הכוונה
למה דיזל לא בא בחשבון?

נדב ש.
04-10-16, 01:11
אחזקה יותר יקרה וצפי גבוה לתקלות.
בנזין טיפולים זולים יותר וצפי לפחות תקלות בגלל מנועים פשוטים יותר.
דיזל עדיף רק אם צפויה נסועה גבוהה שתצדיק את האחזקה.

shikoaltid
04-10-16, 01:13
דרך אגב חברים תרשו לי להיות זב חוטם חוצפן ולשאול

כמה נורא יכול להיות בשבילי דווקא לרכוש טרופר? מבחינת מחיר לשנתון והסוג רכב זה נראה לי אופציה ממש טובה.
גם למען המטרה שלי. ג׳יפ ממש לכל מטרה שיכול לעשות תאכלס כל מה שאני אצטרך.

טיולים וקאמפינג (לסחוב ציוד למספר אנשים וגם כמה אנשים) נסיעות לאילת +ציוד צלילה, ונסיעות צפונה וחזרה. ובצריכת. דלק כמעט כמו הויטרה (במידה ואקח דיזל כנראה)

וכמובן שאני נשאר פתוח לויטרה.
אני רק אוהב יותר את הויטרה הפתוחות, החדשות נראות לי קצת מוזר.
וביחס למחיר שאצטרך להוציא על ויטרה שנתונים כאלו או נמוכים יותר נראה פחות עדיף ביחס לתמורה שאקבל מטרופר 00\01

אני מודה שאני משוחד קצת לכיוון הטרופר, גם מבחינת הרגשה, גם הצורה וזה שזה אשכרה ג׳יפ

אודה לכם אם תתקנו אותי, תסבירו לי וכו

ואת תשכחו שאתם מדברים עם רוכב דו"ג כמעט עשור

תלמדו אותי את חוכמתכם 😁

אביב3
04-10-16, 09:33
באופן גס .
כמה כסף פנוי בחודש יש לכם ל"בזבוזים" על טרופר?
בעניין הטרופר הייתי מחשב לפי + - 1000 שקלים לחודש (אחזקה בלבד).
באופן כללי מנועי דיזל עמידים ואמינים יותר ממנועי בנזין אך אחזקתם ועלותם יקרה יותר.

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

אביב3
04-10-16, 09:38
ההשוואה בין ויטרה וטרופר לעניות דעתי אינה עומדת במבחן המציאות.
טרופר מנוע דיזל יתן לך נסיעה וחווית נהיגה הרבה יותר איכותית מויטרה בכל הפרמטרים.
הכל ענין של כסף ואת מצב החשבון שלך רק אתה יודע.

נדב ש.
04-10-16, 09:43
לפי מספר הק"מ שתעשה לא שווה לך להחזיק דיזל, טיפולים ואחזקה יקרים, טרופר דיזל זה רכב שצריך לנסוע, אם הוא עומד הוא מתקלקל, 5000 קמ זה אפילו לא טיפול אחד בשנה, מה שאומר שכל חצי שנה אתה תיצטרך טיפול.
תיצטרך להשקיע ולחפור טוב בפורום ללמוד על הרכב כדי לדעת מה לבדוק, נקודת התורפה הוא המנוע והיסטוריית טיפולים מסודרת.
טרופר בנזין קצר לא חסכן בדלק, וישנו את עיניין הגיר, כנ"ל תחפור בפורום איסוזו.
בקיצור ידוע שזה מפתה ואתה לא הראשון, אבל אם היתה הצדקה לפי מספר הק"מ אז מילא, אבל אין.
לך על הג׳יפונים, קלים וזולים יחסית לאחזקה, בתור ג׳יפ ראשון זה מעולה, לשדרג ולהחליף תמיד אפשר אם תיכנס לזה, וגם תיצבור קצת ניסיון על הדרך.

אביב3
04-10-16, 09:50
נדב אז לפי מה שאתה אומר אם מצאתי טרופר דיזל 100 אלף קילומטר ממבוגר שנסע למכולת וחזרה לא לקנות?
הרכב לא נסע מספיק בשביל דיזל?
אם אני מוצא טרופר שנת 2000 עם פחות מ200 אלף ק"מ לא להתקרב?

נדב ש.
04-10-16, 10:10
תקנה בטח, רק קח בחשבון יישור קו של 5000 ₪ בערך.
שמע סיפור, לפני כמה שנים גיסי החליט לקנות טרופר דיזל ומצא אחד 2003 עם 120k כולל היסטוריה, היה ברור שהרכב לא נסע הרבה בכלל, אחרי בדיקה קצרה במבט התברר שצריך להחליף את כל צנרת המים, כל הגומיות, אטמים, צמיגים, מצברים וכו'.
כמובן נעשה יישור קו מלא כולל כל השמנים ופילטרים.
מבחינת בעל הרכב הוא שמור ומטופל כמובן....

אם אתה לוקח את כל אלה בחשבון אז סבבה.
טרופר ב 200k צריך טיימיניג, אתה לא תיסע ברכב בן 10+ שלא עשה טיימינג.

מצד שני אם תקנה רכב עם קצת יותר ק"מ שנסע אבל טופל בתחזוקה נכונה צפוי לך פחות הוצאות, וכמובן שעוד הכל תלוי בבעלים כי יכול להיות גם מצב הפוך בטוח, כלי עם מעט ק"מ מטופל, או כלי עם הרבה ק"מ שמוזנח.
בקיצור הרכב מורכב ועם הרבה רכיבים וחיישנים כמו כל הדיזלים הגדולים ולא ג׳יפון עם מנוע בנזין פשוט וקל.

אביב3
04-10-16, 11:02
על פניו נראה שגיסך קנה אחלה רכב ואת יישור הקו הוא יכל לדעת מראש על ידי בדיקה במבט בלבד.
הלוואי על כולנו.
הסיפור על גיסך רק מחזק את הדעה שלי.[emoji106]

נדב ש.
04-10-16, 11:21
ברור, פורסם פה וגם נימכר בסכום ניכבד אחרי שהושקע בו לא מעט כולל 2 נעילות arb.

שלא תיטעה, אנחנו באותה דעה, הטרופר רכב פצצה והכי תמורה לכסף, היה לי במשך שנים ונהניתי ממנו כל רגע, הילדים שלי גדלו בו ועד היום כשרואים אותו (הקונה המאושר מטייל איתנו) אומרים זה האוטו שלנו...
רק צריך לקחת בחשבון שזה לא ניגמר בקניה של רכב ב 25k בדרך כלל....

אביב3
04-10-16, 11:25
נדב 1+++
בכל רכב, זה לא נגמר רק בסכום הקניה.

נדב ש.
04-10-16, 11:36
נכון מאוד, אבל תלוי מאוד בכיס של פותח השרשור, לפי אופי הנסיעות והטיולים שלו, ולכן ממליצים לו להתחיל בקטן ופחות מורכב מדיזל מפלצתי, ככה שהסיכוי "ליפול" נמוך יחסית...

asafk
04-10-16, 11:58
טרופר בנזין קצר או פג׳רו בנזין קצר או אולי טראנו מהשנתונים המאוחרים יהיו מצויינים.
גם הדיזלים אבל כאמור ההוצאות השוטפות עליהם גבוהות יותר.

אבל חזרה להבדלי ההוצאות בין רגב גדול לקטן.
לא רק הדלק, גם החלקים יהיו יקרים יותר. מנוע 6 צילינדרים זה 6 פלאגים להחליף בטיפול לעומת 4 בג׳יפון.
צמיגים גדולים יותר עולים יותר. וכן הלאה.

שורה תחתונה.. לא חשוב מה תקנה- תחפש כלי שמור ומטופל. זה הדבר החשוב וזה מה שיבטיח לך עלויות סבירות - דיזל או בנזין, קטן או גדול.

אסף.

shikoaltid
04-10-16, 16:25
היי
א. תודה לכולם על העצות והעזרה. (מוכרח להודות שיש כאן פעילות מרשימה בפורום)

ב. כבר ישבתי וקראתי המון על הטרופר ועל בעית המזרקים שבאיזשהו שלב מפסיקים לאטום את המים.
מאמין שעדיין לא חסר לי לבדוק וללמוד

מה שאני לא מבין כאן ממה שאתם אומרים זה דבר פשוט.

אתם טוענים שעל הטרופר יהיה לי ים הוצאות. מצד שני גם טוענים שאני לא נוסע מספיק בשביל ליצור טיפולים והוצאות...

אז מה הוא הנכון?
ברור הרי שעל רכב גדול כמו טרופר כל ביקור במוסך יהיה כמעט כפול מהויטרה.
השאלה היא כמה פעמים כבר יצא לי להיות במוסך במידה והרכב יהיה שמור טוב במעמד הקניה וכמובן שאני אשמור עליו כך?

מבחינת הוצאת תחזוקה ברור שהייתי מעדיף להוציא פחות אבל אם זה יהיה הוצאה של (בתקווה) פעם בשנה~ אולי פעמיים. אני מאמין שזה מקובל לחלוטין ביחס לתמורה שאקבל מהרכב לעומת ויטרה.

כמובן שאני בונה כאן על הנסועה הנמוכה השנתית שלי שתעזור בחיסכון.
הטרופר לא הולך להיות הרכב הראשי בבית, אני תל אביבי, רוב הזמן אני פשוט הולך ברגל לאן שאני רוצה או שאני נוסע בקטנוע.
להתחיל להסתובב בעיר הזאת עם רכב (גם אוטו ביאנקי) זה סיוט ולא הולך לקרות. הרכב עצמו הולך לשמש כרכב תפעולי (נסיעות לחיפה, וסידורים של פעם ב...) ורכב פנאי בעיקר.

השאלה היא, אם אני באמת לא הולך לסוע בו יותר מידי, האם לא עדיף לי כבר להביא את הטרופר שאולי יעלה יותר לאחזקה אבל יהיה שווה יותר להנאה?
כמובן שאני שוב נאחז כאן ביחסי ההוצאה של אחזקה ביחס לנסועה

שתבינו שנכון להיום אני עם הקטנוע, עושה פחות מ4k לשנה.
מאמין שגם עם הרכב זה יהיה בערך אותו דבר. פשוט נסיעות עם אופי ארוך ביחס לנסיעות הקצרות עם הקטנוע, מה שגם בריא יותר לאוטו לא?

העניין הוא שגם ביחס המחירים זה נראה לי מוזר, הטרופר שנתונים 99~02 נמכרת בטווח של 20~23 והויטרה שנתונים 99-04 נמכרת אפילו טיפה גבוהה יותר
שלא לדבר על הויטרה המועדפת עלי של שנתוני 94-98 עם ברזנט שנמכרת באיזור ה30 (כמעט כפול מהמחירון שלה) בעוד שהיחס בין התמורה לעלות (לפחות במכיר הקניה) מצביע על כך שבטרופר אני מקבל בתמורה למחיר נמוך יותר חבילה הרבה יותר מפנקת גם במרכב וגם באיבזור הפנימי ביחס לויטרות.

שוב, ענין האחזקה של הרכב זה דבר שהוא נלקח בחשבון רק שלפי מה שאני מבין מהפרייבטים שהיו לי בעבר ומהדו"ג שבימים אלו, ככל שאתה פחות נוסע אתה גם פחות מוציא כסף על הרכב.
לפי אותה חשיבה אני אומר לעצמי בראש - הוצאה של 3 על ויטרה בשנה או הוצאה של 4-5 על טרופר בשנה אבל לקבל הרבה יותר בתמורה, נשמע לי אחלה עסקה.

תודה על התגובות, מצפה לשמוע מה אתם אומרים

אביב3
04-10-16, 16:51
אכן ככל שתיסע פחות עלות האחזקה פוחתת ,עד גבול מסויים כמובן.
לדוגמא : אם לא תיסע בכלל , יתייבשו לך מאוד מהר חלקי גומי , יתחילו נזילות עקב מחזירי שמן יבשים ועוד .
בגלל הנסועה שלך , והעובדה שהרכב הוא פנאי +כיף אני הייתי הולך על טרופר ובנוסף ציינת שאתה מוכן להיות במוסך עד פעמיים בשנה בגלל תקלות לא מתוכננות שזה מחזק עוד את עניין הטרופר.
תשמע אני מאוד אבל מאוד אוהב את משפחת סוזוקי , ועדיין זו עגלת סופרמרקט עם הנדסת אנוש גרועה ותנאי נהיגה שמתאימים לגיל אחרי צבא במקסימום.

אביב3
04-10-16, 16:57
בנוסף, ההבנה שאתה תוציא בערך כפול אחזקה על הטרופר מראה שאתה עם הרגליים על הקרקע ומבין את המשמעויות הכלכליות .
מעבר לכך רואים בתגובותייך שאתה "חם" על טרופר.
ידידי , למד את כל המחלות של הדגם +התחל לחפש טרופר שמור ובמצב טוב ,לאט ובסבלנות אל תיהיה פזיז בקנייה. (יקח לך זמן למצוא אחד שמור יחסית(
יש לך חלום ואת האפשרות להגשים אותו , לך על זה, יש הזדמנויות שלא חוזרות.
שנה טובה עם התחלות חדשות וטובות.

נדב ש.
04-10-16, 17:06
אני רואה שהתאהבת...
זה שהנסועה שלך לא גבוהה לא אומר שלא תיצטרך לטפל, כמו שכתבתי, לפחות פעם בחצי שנה טיפול זה 1000 ₪×2 לשנה, זה לפני תקלות כמו חיישן מסילה או אטמי שרוולים שאם ניתקלת בהם והחלפת לחדש יהיה לך שקט לכמה שנים.
בקצרה- הערבוב נוזלים של מים וסולר זה בגלל אטמים שיושבים על שרוול שנימצא בתוך הראש שבתוכו יושב המזרק, אם כשיש תקלה בהם צריך להחליפם כדאי מאוד לבצע אצל מוסך שמבין ועובד לפי הספר, עלות במוסך סביבות ה 2500 ₪. האטמים עולים 350 ואפשר להחליף לבד אם יש שתי ידיים.
חיישן מסילה, תופעה של רכב נכבה ברמזור, מגמגם, משחק בטורים, עולה 900₪+עבודה, להחליף רק למקורי.
מזרקים-מנוע עובד כמו מכונת כביסה, רכב לא סוחב, מעשן,
קורה שמסיימים את חייהם, לא ניתנים לשיפוץ(מה אני חושב על שיפוץ זה כבר משהו אחר) וטוב שכך,בטרופר אפשר לזהות בדיוק איזה מזרק לא עובד ולהחליף רק אותו אם צריך, עלות חדש 2000 ₪ + עבודה ואטמים.
כמו שאתה מבין כשאתה הולך לבדוק רכב יש צורך לבדוק נוזל קירור, שלא מריח מסולר, שהרכב סוחב טוב, לא מגמגם וכו'.
שכל הצמות חשמל במקום ואין קומבינות.
כל השאר כמו כל ג׳יפ, נזילות, מערכות הינע שעובדות, אין חופשים ושהכל עובד.
שים לב להיסטורית טיפולים ותחזוקה, לא מחייב שבמוסך מורשה אבל שיהיה תיעוד ואסמכתא למה שנעשה, ולא כאלה שאומרים "כן החלפתי" ואין קבלה אפילו לא על חלקים שניקנו לצורך התחזוקה.
תסמן לך כמה כלים, לך תבדוק אותם ותחזור לפה.
בהצלחה.

אביב3
04-10-16, 17:11
נדב ממש לא הבנתי למה הוא יצטרך 2 טיפולים בשנה?
עריכה: אתה מדבר על טיפול למנוע? שמנים וכולי?

נדב ש.
04-10-16, 17:14
חיובי, שמן+פילטרים מקוריים, למה?
כי הנסועה הנמוכה מאוד שלו יוצא בקושי להחליף שמן פעם בשנה, הניסיון בטרופרים מלמד שגם רכב שנוסע בקושי 5k בשנה כדאי לו מאוד להחליף שמן ופילטרים חצי שנתי כדי למנוע תקלות במערכת ההזרקה ההידראולית.

אביב3
04-10-16, 17:17
אני הייתי מחליף פעם בשנה לא משנה הנסועה אבל כנראה את מכיר טוב את הדגם ומחלותיו.
בכל אופן שמן מנוע ופילטר עולים 1000 ש"ח ?

אביב3
04-10-16, 17:24
עכשיו כשחשבתי קצת על העניין עם הטענה של החלפת השמן בכדי למנוע בעיות , הטענה קצת מוזרה לי .
שמן נקי זה שמן נקי עם אורח חיים נניח של שנה (ללא עבודה) פילטר תקין ומקורי זה פילטר תקין.
כל הענין הזה עם ההחלפה כל חצי שנה , נשמע קצת כמו אגדה אורבנית אבל באמת שאני לא מספיק מכיר את הדגם.
ובכל אופן אני מאחל לבחור באופן תיאורטי ,שכל 3 חודשים יחליף פילטר ושמן ושאלו יהיו הבעיות שלו.

shikoaltid
04-10-16, 17:28
וואו חברים תודה על התמיכה, אתם גורמים לי להרגיש שאני אכן כניראה עושה את הבחירה הנכונה.

בנוגע לטיפול פעמים בשנה אני לא חושב שצריכה להיות לי בעיה להחליף שמן ופילטר לבד. אנחנו משפחה של אנשים שעובדים עם הידיים ויש לי אבא שהוא מכונאי לא רע ואני לומד מהר. מאמין שאוכל לחסוך לא מעט הוצאות...

יאללה אני מניח שאתחיל לחפש רכב.

וסתם ככה רק בשביל תוכנית מגירה למקרה והחיפוש יהיה בעייתי. מה אתם אומרים עדיף לאופציה ב׳ סוזוקי ויטרה או טראנו?

אגב יש כאן מישהו שמפרסם טרופר 2002 ירוק.
מישהו מכיר אותו? יודע עליו?

אביב3
04-10-16, 17:33
ויטרה או טרנו?
לדעתי ויטרה

נדב ש.
04-10-16, 17:37
אני הייתי מחליף פעם בשנה לא משנה הנסועה אבל כנראה את מכיר טוב את הדגם ומחלותיו.
בכל אופן שמן מנוע ופילטר עולים 1000 ש"ח ?

שמן מנוע 5w40 מיצרן מוכר כמו קסטרול או ולווליין 4 ליטר כפול 2 זה בערך 350-400 ₪, 2 פילטרים לשמן הקטן והגדול מקוריים סביבות ה 250 ₪ בערך לפי זיכרוני, פילטר אוויר, עבודה למוסך צריך לשלם לא?

המזרקים והחיישנים במנוע הזה עובדים על שמן המנוע עצמו, שמן שעומד ולא עובד עובר תהליך, קיץ/חורף וכו'.

- - - Updated - - -

וואו חברים תודה על התמיכה, אתם גורמים לי להרגיש שאני אכן כניראה עושה את הבחירה הנכונה.

בנוגע לטיפול פעמים בשנה אני לא חושב שצריכה להיות לי בעיה להחליף שמן ופילטר לבד. אנחנו משפחה של אנשים שעובדים עם הידיים ויש לי אבא שהוא מכונאי לא רע ואני לומד מהר. מאמין שאוכל לחסוך לא מעט הוצאות...

יאללה אני מניח שאתחיל לחפש רכב.

וסתם ככה רק בשביל תוכנית מגירה למקרה והחיפוש יהיה בעייתי. מה אתם אומרים עדיף לאופציה ב׳ סוזוקי ויטרה או טראנו?

אגב יש כאן מישהו שמפרסם טרופר 2002 ירוק.
מישהו מכיר אותו? יודע עליו?

אז אתה תחסוך עוד הרבה על תחזוקה בהמשך, הטרופר לא מסובך ברגע שקוראים קצת פורומים וספר רכב.

אביב3
04-10-16, 17:38
אכן שמן שעומד לו במנוע עובר התחמצנות אך גם הוראות היצרנים (יצרני שמנים ורכבים) מדברות על מרווחים יותר גדולים בין החלפות , ולא משנה כמה נמוכה הנסועה.
בכל מקרה הבחור מדווח על אבא עם ראש וידים טובות וגם על עצמו ככזה .
הרכב הוא לא עיקרי ויכול לעמוד לטיפולים מפעם לפעם.
לא צופה שתיהיה לבחור בעיה

אביב3
04-10-16, 17:43
ולמה להחליף פילטר אויר כל חצי שנה אם הוא לא נוסע?
נדב נראה לי אתה קצת מפריז אבל יאללה עדיף שיראה לקונה שהוא הולך לשחיטה , ומקסימום יופתע לטובה.

נדב ש.
04-10-16, 17:58
אביב, לא כל מה שהיצרן אומר זה נכון, גם יש מכוניות חדשות שלפי היצרן נוסעות 30k בין טיפול לטיפול, איזה שמן מחזיק ק"מ כזה? תפתח מנוע כזה אחרי 100k ותראה.

לגבי פילטר אוויר, מקורי בטרופר עולה באיזור ה 200-300 ₪ אם אני זוכר נכון, לכן שמים חליפי באיכות טובה, לפעמים גם אחרי טיול שעמוס בפודרה, הוא לא מקורי ולכן גם לא יקר(70-100 ₪) ולכן החלפה בתדירות גבוהה יותר.

אביב3
04-10-16, 18:10
נדב אני מסכים איתך שלא כל מה שהיצרן אומר זה בדיוק כך .
בכל זאת אני חושב שאתה קצת מגזים.

נדב ש.
04-10-16, 18:46
אומרים עלי שאני מהמחמירים חחחחחחחח

erezgur
04-10-16, 18:52
אביב, יש לך טרופר שאתה מתחזק לבד?

אני לא הייתי ממהר לזלזל בהמלצות לתחזוקה נכונה של הרכב. נדרש טיפול כל X קמ או כל Y חודשים, יש לכך סיבות ולפחות למי שמחזיק טרופר דיזל, כדאי לעבוד לפי הנחיות אלו.

ובנושא אחר - אתה יכול לערוך תגובה קודמת שלך עם לא עברו 20 דקות כמדומני, במקום לכתוב מספר תגובות ברצף תוך מספר דקות. גם מתוך ה- tapatalk...

אביב3
04-10-16, 18:58
ארז אין לי טרופר אך זה לא הופך אותי ללא רלוונטי בדיון טכני מקצועי.
חס וחלילה לא זלזלתי באף אחד ובשום נתון.
סקרן אותי (ועדיין) איך הגיעו למסקנה שבטרופר כל חצי שנה צריך להחליף שמן ופילטר למרות שהשמן עבד נניח 4000 קילומטרים.
אשמח ,במקום תקיפה , לקבל טיעון מקצועי לעניין הזה .
יש לך ?

asafk
04-10-16, 19:35
כאופציה שניה טראנו מהדגם המאוחר יותר יהיה לא רע. גם פג׳רו, כמה שיוצא ישן...

אסף.

נדב ש.
04-10-16, 19:51
להלן טבלת טיפולים, יש לשים לב שהספר ניכתב הרבה לפני שעלו על תקלת האטמי שרוולים וחיישנים למיניהם והפרקים הרלוונטיים הוספו אחר כך, כאמור מנוע טרופר 4JX1 הוא המנוע היחיד שעובד בשיטה הזאת ונימצא בשימוש במכונית נוסעים.
110986

erezgur
04-10-16, 19:59
אביב,

יש הנחיות יצרן. אתה יכול שלא לנהוג לפיהם - זכותך המלאה, רק צריך להיזהר שמי שאינו בקיא יקח את דבריך כהמלצה לנהוג בניגוד להנחיות.

אני מניח שמהנדסי הרכב שבאתר ידעו טוב ממני להסביר מדוע שמן איכותי שעומד ברכב שאינו נוסע דורש החלפה כל פרק זמן (למרות שאינו נוסע), אני מניח שניתן להסביר מדוע גם רכיבים נוספים הנבדקים בעת טיפול תקופתי ומוחלפים במידת הצורך - צריכים בדיקה ואולי החלפה כזו גם אם הרכב לא נוסע.

טבלאות שגרת הטיפולים ותחזוקת הרכב מציינות במפורש מה נדרש לעשות בכל טיפול שכזה ולמרות ששמות הטיפולים בנויים ממרחק הנסיעה, מוגדר גם פרק זמן (חצי שנה) מירבי בין טיפול לטיפול. כך שבהחלט ייתכן לעשות טיפול 100,000 כאשר הרכב עבר רק 70,000 קמ למשל.

אביב3
04-10-16, 20:09
נו אז בטבלה שנדב העאלה . רשום שבמנוע 4jx1 מחליפים שמן כל 10,000 ק"מ או 12 חודשים.
אני מפספס משהו?

נדב ש.
04-10-16, 20:23
נו אז בטבלה שנדב העאלה . רשום שבמנוע 4jx1 מחליפים שמן כל 10,000 ק"מ או 12 חודשים.
אני מפספס משהו?

כן, תקרא מה כתבתי.
גם השמן שהיצרן המליץ בהתחלה ולפי הספר הוא 15w40, רק אחרי שעלו על התקלות במזרקים והחליפו לשמן 5w40 סינטטי מלא התקלות ירדו ביותר מ 90%.

גיא
04-10-16, 21:14
מנסיון אישי .. טראנו יכול להיות פתרון נפלא .. כמעט ואין מחלות. מד זרימת אויר ... עד כמה שזכור לי .... וזהו :)

נדב ש.
04-10-16, 21:30
טראנו אחלה רכב, היה לי גם כזה, כמעט בלי מחלות, אבל בהשוואה לנסיעה של הטרופר וליכולות הטרופר לוקח בגדול.

גיא
04-10-16, 23:05
טראנו אחלה רכב, היה לי גם כזה, כמעט בלי מחלות, אבל בהשוואה לנסיעה של הטרופר וליכולות הטרופר לוקח בגדול.
מסכים .. יחד עם זאת לפי מה שמבקש בעל השאלה ... הוא לא מחפש לטחון סלעים ...

אני למדתי להבדיל בין רכב לטיולים ורכב לשעשועים .. זה לא תמיד אותו אוטו.

shikoaltid
05-10-16, 16:37
טוב חברים כמו שזה נראה אני ואישתי מקובעים כבחירה ראשונה על טרופר.
תודה על היעוץ ודברי החוכמה..

ברשותכם, אם יש לכם עצות לתת לנו על, מה בדיוק לבדוק ולחפש כשאנחנו הולכים לראות רכב ואיך אולי ניתן יהיה גם לזהות דברים שיש לחשוש מהם, כמו שנאמר אין אין חכם כבעל נסיון.

מודים לכם מאוד

נדב ש.
05-10-16, 16:52
רשמתי לך, תגובה 24+תחפור טוב בפורום איסוזו כולל ההודעות הנעוצות.
בהצלחה.

shikoaltid
06-10-16, 22:37
היי חברים חזרתי...
אז יצאתי לסיבוב בעולם המידע וכבר התבלבלתי מכל המידע על דיזל ובנזין.

מה עדיף?
דיזל או בנזין

בגדול אין ספק שבנזין שוטה יותר מהדיזל אבל מצד שני יש טענות שחלקים לבנזין עולים כמעט חצי מהדיזל אם לא יותר.
וגם שמרחק הטיפולים עצמו הוא כמעט פי שניים לטובת הבנזין.

אז השאלה היא האם בכמות הנסועה שאני עתיד לנהוג ברכב. יכול להיות שכבר עדיף לי בנזין?
האם יתכן שבטווח הארוך מבחינת עלות דווקא הבנזין ישתלם לי יותר?

אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי בזה מעט סדר. קצת בילבלו. אותי

נדב ש.
07-10-16, 00:12
בתגובות הראשונות המלצנו לך על בנזין...
"שותה" יותר דלק זה די ברור, אבל 5k בשנה לפי מה שציינת זה עדיין רחוק מלהצדיק אחזקה של דיזל.
שים לב בפורום איסוזו לטרופר בנזין נקודת תורפה הוא הגיר האוטומטי(לא קיים ידני בארץ), יש הרבה מידע בפורום.
מעבר לזה מנוע אמין מאוד, v6 לא מסובך לתחזוקה בכלל.

erezgur
07-10-16, 08:53
בכל זאת הערה - מצאי טרופר בנזין יהיה כחמישית (הערכה אישית לא מגובה בנתונים, סתם מהתבוננות סביבי) מהדיזל, כלומר תיתקל בהרבה יותר דיזלים.
לכן, אל תפסול בצורה גורפת דיזל...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

-->