PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי ניווט בגאורגיה

liorash8
04-10-16, 12:41
שלום.
אני נוסע שבוע הבא לגאורגיה לטיול ג'יפים עצמאי, ואני מחפש את הדרך הכי נוחה לנווט באזור ללא אינטרנט. מהסתכלות בפורום ראיתי רק דברים מלפני שנתיים בערך, אשמח לדעת אם יש עדכונים בנושא, תוכנות או מפות שאפשר להוריד לאנדרואיד שיעשו עבודה טובה בניווט?
אשמח להמלצות.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

erezgur
04-10-16, 15:15
אני רואה שיש לך מכשיר אנדרואיד.
התשובה אם כך פשוטה מאד - אורוקס מפס (OruxMaps) עם מפות לא מקוונות (offline) של גאורגיה.

עבד מצוין לפני כמה חודשים כאשר טיילתי שם.

liorash8
04-10-16, 15:18
יש לך קישור למפה offline של גאורגיה? כי אני לא מצליח למצוא

erezgur
04-10-16, 17:18
יש לנו פורום יעודי לנושאי ניווט (ומכשירי קשר), שם אולי היה מתאים יותר לנהל את הדיון (אולי בהמשך אחד המנהלים יוכל להעביר את השרשור).

ישנן מספר סוגי מפות שתוכל לטעון עבור oruxmaps לניווט לא-מקוון:

א. מפות שמייצרים מאתרי מפות online כמו גוגל-מפות (או בינג או מקורות אחרים), תצלומי לוויין מגוגל-ארץ וכו'.

רשימת מקורות למפות - אתה צריך שרשימת מקורות המפות המקוונות שברשותך תכלול מקורות אלו שהוסרו לפני כמה שנים משום שמספר אתרים "ביקשו" זאת ממפתח התוכנה. אני ממליץ להשתמש בקובץ המצויין שמרכז פדלאון מפורום האופניים גרופי. תוכל למצוא הפרטים בקישור - http://www.groopy.co.il/forummessage.aspx?messageid=417189 אולהוריד את הקובץ ישירות מהקישור - https://lookaside.fbsbx.com/file/onlinemapsources.xml?token=AWz-qbTbtZqKzwzmj6Db24dpc-Vivvvtc3L2wpi3RLBWyi1KG1eNn3SHdgf4eHJl3_ UGTe8OULDMHSAK8dqLkINb7P6NOZ07wuN-vcBTUDQmx_NjHoRzPhEyQy8gDY5jErGjVq1WRWnD YAYyYLszliOxmCZ07QA7VyY5vAyZYRHvNQ הקובץ הזה צריך להחליף את הקובץ הקיים בתיקיית המפות של אורוקס oruxmaps\mapfiles
לאחר מכן, בתוכנת אורוקס, לחץ להחלפת מפה, בחר במפה המקוונת הרצויה, בצע זום-אאוט עד שכל החלק הרצוי מופיע על המסך. לאחר מכן, מתפריט המפות בחר ב- map creator, סמן שתי נקודות שהן האלכסון הדימיוני של המלבן התוחם את האזור שאת המפה שלו אתה רוצה, אשר ובחר את רמות הזום הרצויות (ככל שרמות הזום גבוהות יותר הקובץ שיווצר גדול יותר), תן שם כרצונך ולחץ download והמתן לסיום הורדת המפה.
אם ביצעת נכון - תוכל לעבור למפות ה offline (לבצע רענון אם נדרש) ולמצוא את המפה שהורדת ברשימת המפות המקומיות על המכשיר שלך.
הערה - ניתן גם לייצר מפות מאותם מקורות בעזרת תוכנה אחרת כמו MOBAC.

ב. מפות וקטוריות עם סימוני גבהים, מבוססות מידע מ- OSM. ראה הסבר שרשמתי לגבי מפות לישראל-סוריה בשרשור - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100715-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A4%D7%95%D7%AA-ORUX-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94, כמובן שאתה תחפש שם את מפות גאורגיה...

בהצלחה,
ארז גור

(*) הערה - כל עדכון תוכנה של אורוקס מנסה לדרוס בחזרה את קובץ רשימת מקורות המפה. אם תהיה עירני בעת העדכון, תוכל לראות שהוא מבקש אישור לעדכן את קובץ המפות ופשוט אל תאשר את החלפת הקובץ, אחרת - הורד מחדש את הקובץ המלא של פדלאון לפי ההוראות למעלה (אני ממליץ לשמור עותק מקומי על המכשיר גם בספריה אחרת כדי לדרוס את הקובץ המקורי מחדש אם יהיה צורך.

liorash8
04-10-16, 19:55
תודה רבה, זה עוזר מאוד!
אעשה זאת מחר, מקווה לא להסתבך

erezgur
04-10-16, 21:51
דרך אגב, ישנן תוכניות ניווט כביש לא מקוונות.
תוכל למשל להוריד את maps.me, עין מפות המדינה או את here. שתיהן טובות לניווט כבישים.

ועוד אפשרות שלא הזכרנו, רכישת סים מקומי לגלישה, data. עולה מעט מאד ויאפשר לך גם להישאר מקוון... כאשר יש קליטה.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

צור
05-10-16, 14:05
ותוכנה נוספת
שתוכל להוריד בחנות של הטלפון
offlinemaps

weref
11-10-16, 20:35
סים מקומי וגוגל מפס עובד יופי לכבישים ושבילים ראשיים.

sent from mobile

-->