PDA

צפייה בגרסה מלאה : יודעים הכל? - מצלמות אקסטרים לשימוש לא שגרתי

נמרוד
06-10-16, 17:14
אני צריך לקנות, בארץ מיידית, זוג מצלמות וידאו קטנות ואביזרים כדי לאפשר משחק עם הקיבוע שלהן בכל המימדים. האפלקיציה סטטית, במשרד.

אני צריך לחבר אותן בו זמנית למחשב כדי להקרין את התמונה משניהם בlive על אותו מסך, שתי תמונות אחת ליד השנייה. האם זה דורש משהו מיוחד מבחינת תוכנה/חומרה?

זה הדרישות פחות או יותר. אידיאלי מבחינתי המלצה על חנות מתמחה עם מבחר אביזרים כדי שאוכל לשחק ולבחור מה אני צריך במקום. רצוי באזור חיפה/שרון/צפון, לא אוהב להגיע לתל-אביב אם אין ברירה.

OFF-RoaD
06-10-16, 21:27
למה מצלמות אקסטרים ולא מצלמות רשת? אם זה יושב על שולחן במשרד אתה תחסוך ככה הרבה כסף, וזה יהיה פשוט יותר טכנית (בגדול מצלמת אקסטרים מיועדת להקליט, ולא לשדר בלייב, בניגוד למצלמת רשת שזה כל ייעודה).

לגבי חיבור של 2, אין לי ניסיון עם זה, אבל מניח שאפשרי. יקל עליך מאוד אם יהיו לך שתי מצלמות מסוגים שונים, עם תוכנות שונות, כך שלא תהיה לך התנגשות שצריך לפתור.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

נמרוד
06-10-16, 22:43
שאלה טובה.

אחדד - הסביבה היא מעבדה, לא בדיוק משרד, ויש סבירות גבוהה שהמצלמה תרטב מתישהו. יש לי טראומה עם מצלמה מהירה של 50,000$ שבסביבת עבודה דומה, היתה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון שבו הפקק הלא נכון נפתח ואמבטיה של סליין ב37 מעלות צלזיוס התנקזה עליה...

סיבה שנייה היא היא אביזרי החיבור שאני מקווה שיספיקו וימנעו את הצורך ביצור מתקנים מיוחדים.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

boaz avrahami
06-10-16, 22:58
כמה פריימים בשניה יספקו אותך?
מה הרזולוציה המינימלית הנדרשת?
תוכל לסבול דיליי קטן?

אחדד אולי-
לאיכויות נמוכות גם מצלמת רשת או מצלמת איי פי כמו שמתקינים לאבטחה מחוץ למבנים תתן פתרון.

לאיכויות גבוהות יותר קח מצלמת אקסטרים וויפיי עם מארז.

בשתיהן תקבל זוויות צפיה רחבות ואפשרויות עגינה רחבות.
הגופרו תהיה יקרה יותר

נמרוד
06-10-16, 23:08
רזולוציה, קצב דגימה - סטנדרטי, אין דרישות מיוחדות. כאמור האידיאל הוא להציג את שתי התמונות אחת לצד השנייה על מסך אחד.

דיליי - שאלה טובה. לא יכול לסבול דיליי מורגש. המטרה היא תרגול של קואורדינציה בין הידיים של המשתמש למה שהוא רואה על המסך.

boaz avrahami
06-10-16, 23:13
אני חושש שברגע שתעבוד על גבי רשת ובמיוחד אלחוטית יהיה לך דיליי מסויים.
לא מספיק מומחה בתחום בשביל ליעץ מכאן הלאה...

אגב, גם לכמות הפריימים בשניה תהיה השפעה על התוצאה שאתה מחפש.
מצלמת רשת/ אבטחה יורדת מהפרק לדעתי

מוסיף את הלינק הבא שאולי עשוי לתת לך מידע שתזדקק לו

http://www.axis.com/files/whitepaper/wp_latency_live_netvid_63380_external_en _1504_lo.pdf

נמרוד
06-10-16, 23:27
לא התכוונתי לעבוד ברשת, מבחינתי לחבר את שתי המצלמות בUSB ישירות למחשב. אני כן מניח שזה דורש שהתוכנה תזהה את שתיהן בו זמנית.

boaz avrahami
06-10-16, 23:35
הזיהוי של שתיהן לא אמורה להיות הבעיה שלך כפי שאני מבין את העניין.

יותר מטריד אותי השיהוי והסנכרון.
חצי שניה שיהוי במצלמות כאלו הוא דבר מקובל למיטב הבנתי אבל הוא עלול לקלקל לך את הפרוייקט, לא?

נמרוד
06-10-16, 23:43
חצי שנייה עלול להיות בעייתי, אכן.

כאמור בהתחלה - אם יש המלצות על חנויות מתמחות או בעלי מקצוע - אשמח.

boaz avrahami
06-10-16, 23:45
אנסה לחפש לך משהו עד יום ראשון

talw
07-10-16, 00:10
בעברי הרחוק התעסקתי עם ציוד וידאו.
לצורך ביצוע ניתוח אנדוסקופי מסוים (אני מאמין שעל זה אתה מדבר)בבית חולים תל השומר השתמשתי בשתי מצלמות וידאו רגילות מחוברות למיקסר וידאו פשוט, שאיתו יכולתי לקבוע איזו תמונה תהיה באיזה צד ,גודל יחסי לשניה וכו' ,משם לתוך כרטיס שיודע לקבל אות וידאו במחשב .
אני ממש לא יודע מה רץ בשוק היום, אך מנסיון דל ,גם למצלמות אקסטרים יש דיליי מסוים שנובע מייצוב תמונה.

boaz avrahami
07-10-16, 08:03
טל, אתה מדבר על ציוד אנלוגי עם כרטיס לוכד וידאו?

יופי של טכנולוגיה אבל מיושנת

talw
07-10-16, 09:13
האמת שאני לא יודע איך לקרוא למצלמות CCD עם סיגנל וידאו,אנלוגי או דיגיטלי ?
אם מדובר פה על אימון של ידי מנתח תוך כדי מבט במסך ,לדעתי צריך לברר קודם כל איך המערכת שעובדים איתה בפועל עובדת, סיב אופטי ?שמתחבר ל ? באיזה פורמט הסיגנל וכו' ,ואז אולי יהיה יותר קל לבחור בהתאם. ואולי אני חופר יותר מידי.

airzax3
07-10-16, 14:40
2 מצלמות IP עם תוכנת CMS יאפשרו לך להציג מסך מפוצל, מקומי או מרוחק
מוזמן ליצור קשר אם אתה צריך עזרה ברכישה.
רעיון נוסף - לא בדקתי בפועל: לקנות 2 מצלמות SJCAM שמגיעות עם מגוון ענק של אביזרי עיגון, לחבר לUSB ולהגדיר במצלמה PC-CAM

איל מ
07-10-16, 22:05
קח בחשבון שרוב מצלמות האקסטרים, כשהן בקייס האטום שלהן לא מאפשרות חיבור של כבל hdmi\usb ומכריח אותך לעבוד עם שידור אלחוטי, דבר שמחייב דגמים יקרים יותר וכנראה גם דיליי.

Pageup
08-10-16, 00:36
הסיפור קצת בעייתי לפעמים. כמו שאייל אמר, אם אתה רוצה מצלמת אקסטרים תצטרך
לעבוד דרך ה WiFi (איכות יורדת והדיליי גדול כי הדוחס שם לא להיט).
אם אתה רוצה לעבוד על מסך מחשב תצטרך כנראה להשתמש בדוחס.
דוחסים עם כניסת HDMI הם קצת יותר קשים מבחינת זמינות (או מחיר)
והדיליי שלהם יכול להיות די גבוה (סדר גודל של חצי שנייה במקרה הטוב).
אני עובד עם איזה חברה ישראלית שיש להם דוחסים כאלה אבל המחיר
גבוה.
מה רע לעבוד עם שני מסכי מחשב אחד ליד השני (עם כניסת HDMI)?
במידה ותמצא דוחסים יש תוכנות לא רעות כמו iSpy שהן חינמיות.

אם אתה רוצה אשלח לך את הטלפון בה"פ ודבר איתי בראשון אחרי 11:00.
אעשה לך קצת סדר.

-->