PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - עזרה לסטודנט מתחיל

arielx
06-10-16, 21:22
ערב טוב לכולם.
לאחרונה התחלתי לימודי הנדסת מכונות.
תהיתי אם יש בקהל מהנדס מכונות שיהיה מוכן לארח במקום העבודה שלו לכמה שעות על מנת לקבל מושג טוב יותר לגבי עבודת המהנדס בשוק האמיתי. בין אם במפעל מול מכונת cnc , בין אם מול מחשב בתוכנות תיב"מ.
ואם לא , גם התכתבות קלה תעזור.
תודה רבה מראש

נמרוד
06-10-16, 21:36
ברכות ובהצלחה. יש מגוון עצום של קריירות שפתוחות בפני מי שלמד הנדסת מכונות. הרבה יותר ממה שאתה מדמיין כרגע. אשמח לעזור לך ואני בטוח שיש פה עוד הרבה. צור קשר בה"פ.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

de fox
07-10-16, 08:59
כמו שנימרוד כתב תחום הנדסת מכונות הוא מאוד רחב עם מגוון גדול של תפקידים. ציין מאיפה אתה והאם יש תחום מסויים שמעניין אותך, למה בחרת הנדסת מכונות?

arielx
07-10-16, 14:45
לפני תחילת הלימודים , עבדתי כחשמלאי בניין במשך שלוש שנים.
כחלק מהעבודה , יצא לי לתת שירות לשתי חברות מהתחום :
1.משרדי 'דיזל הנדסה' בלוד , שמתעסקים בעיקר עם כלי צמ"ה כבדים בשירות הצבא. ואפשר להחשיב קצת יותר להנדסה יותר מסורתית קצת אני מניח.
2.משרדי חברת 'ארקל' בטבריה , המתעסקת עם החלפת רכיבי ברזל בחלקים מחומרים מרוכבים , בעיקר במכוניות מרצדס. המון כוורות עם מהנדסי אנליזות ואלמנטים סופיים.
כמו שאמרתי לנמרוד בה"פ , אני תוהה איך העבודה במקומות פיתוח. מרמת המהנדס שיושב ומתכנן עד לרמת רצפת הייצור.
אני תוהה כמה מקומות בארץ מתעסקים עם פיתוח ברמת השלדה כמו הסדנה של עידו כהן שמייצרת את ה'Zibar'. או מפעלי אלתא שמפתחים בין היתר כלי שיט לחיל הים.

אני מראשון לציון , כרגע מתגורר באריאל שבשומרון חצי מהשבוע בגלל הלימודים.
בחרתי הנדסת מכונות כי למרות שעבדתי שלוש שנים כחשמלאי בניין , ברמת ניהול פרויקטים גדולים (האחרון שהגשתי היה המשרדים החדשים של הנהלת עזריאלי) , תמיד נמשכתי הרבה יותר למכונות. בין אם זה ניסיונות שרטוט באגי בסוליד בגיל 15 , בין אם ברצון לראות מוצר מוכן יוצא מפס הייצור ולדעת שזה ה'בייבי' שלך.
האם אני עושה טעות שלא הלכתי להנדסת חשמל בזרם חזק לדעתך?

תודה רבה , וסליחה על החפירה.

asafk
07-10-16, 16:58
זה בסדר, בחרת נכון.... יש לא מעט פרוייקטים מעניינים בתחומים שונים, גם אם מטבע הדברים לרבים מהם איננו חשופים.
הרבה מהנדסים יושבים ומתכננים ובודקים ומנסים ומעבירים לייצור... בהמון תחומים. דווקא מה שהזכרת כמו הזיבאר או הראם של רמתא, לא נבנו בתכנון הנדסי מסודר... לעומתם אם אתה רוצה דוגמה עדכנית, ה״איתן״, שריונית 8x8 תוכנן מאפס על ידי קבוצה קטנה של מהנדסים- קצינים, ייוצר במפעל בארץ ועובר בימים אלו ניסויים על ידי צוות של נהגים מפרדי ניסוי וקצינים שהם מהנדסי ניסוי. שם התהליך היה תהליך הנדסי לפי הספר.
אבל כלי רכב זה באמת איזוטריה. כמות המוצרים שמפותחים על ידי מהנדסי מכונות בכל שנה בישראל היא מהממת. בהמון תחומים. בסוף אתה רואה מוצר, פשוט או מורכב, ומאחוריו עומד מתכנן ומערך ייצור ובדיקות ובקרת איכות...
תסתכל על מוצר, לא חשוב איזה, ותנסה לחשוב מה קרה מאז שהוא היה רעיון ועד שהוא הפך להיות מה שהוא. ומהי עבודת ההנדסה שנעשתה בדרך.

העבודה בכל מקום עבודה שונה. האופי של הבוס שונה והאופי של השוק שונה.
במקום אחד לחץ מתמיד ופאניקה לצאת לשוק לפני המתחרים, במקום אחר הכל רגוע אבל אסור לפשל אפילו קצת. ויש מקומות עבודה שכל היום מנסים בודקים ומפתחים רעיונות אבל בסוף אין מוטיבציה כי אין מוצר... והכל בין לבין...

אני עברתי מספר מקומות עבודה, בעלי אופי שונה זה מזה בצורה קיצונית.
בסוף... הבחירה שלך ברמה מסויימת. ותמיד אפשר לעבור הלאה.

אסף.

arielx
07-10-16, 17:07
מודה מאוד לכולכם על התשובות ועל העזרה.
אריאל.

-->