PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון ציר מדבר יהודה עם אילוצים של מבצע צבאי...

OFF-RoaD
08-10-16, 20:10
שבוע טוב לכולם,

אני מנסה לתכנן ציר לטיול של יומיים באזור מדבר יהודה, ואני לא מספיק מכיר את האזור כדי לדעת שאני עומד בכל האילוצים.

1. על המסלול להיות מעגלי בכל יום, מכיוון שמגיעים איתנו כלי רכב על עגלה. גם "כמעט מעגלי", עם קטע קישור של עד חצי שעה על הכביש - תופס.

2. צריך להתאים לג'יפונים רכים. XV וסנטה פה, עם נהגים מנוסים.

3. אחד הימים צריך להגיע למנזר המרסבא.

בקיצור, שני טיולים מעגליים ברמת קושי קלה, לא יותר מדי קילומטרז', לינה באיזה חאן באזור (צפון ים המלח).

אשמח להצעות / המלצות / קבצי מסלול.

תודה, עודד.

נמרוד
08-10-16, 20:59
העוגן המתבקש הוא לינה במצוקי דרגות - יש איפה להשאיר את העגלות, יש חדרים ואוהלי ארוח בכל מיני גדלים.

מסלול מעגלי אחד אתה תופר די בקלות - צפונה על מצוק העתקים (ציר אדום) וחזרה דרך בקעת הורקניה וציר מרכז המדבר (השחור) עם גיחה למרסבה.

מסלול שני לכיוון דרום - יש מעבר הכרחי אמיתי בחציית הציר הירוק את נחל דרגה. אתה חייב לחצות אותו בהלוך ובחזור. זה יהפוך את הטיול לארוך. והמדרגה שם למטה לא ידידותית לג'יפונים.

וזה מביא אותנו לבעייה שלך... הניסיון לשלב בטיול אחד בין כלים רכים שיסעו על ביצים ויתבחבשו על מדרגות, יחד עם רייזרים (או אופנועים?) אם אני מבין נכון, וכל זה בצפון מדבר יהודה, אזור שבאופן כללי הדרכים בו לא קלות ולא מתאימות לג'יפונים... זה אכן מתכון לצרות ותסכול מצד זה או אחר.

יובל48
08-10-16, 21:41
יש מעבר הכרחי אמיתי בחציית הציר הירוק את נחל דרגה. אתה חייב לחצות אותו בהלוך ובחזור.

אני מאמין שנמרוד התכוון לחציית נחל תקוע, אכן בעייתי לרכבים נמוכים.
האמת שדרומה ממצוקי דרגות קשה לתפור מסלול שיתאים לרכבים שציינת. המסלול צפונה שנמרוד
כתב סביר.

OFF-RoaD
08-10-16, 21:41
קודם כל, תודה על העזרה.

לגבי הבעיה, אני מסכים. התנדבתי לעזור לארגן את הדבר הזה, ואני שם על תקן תקן מוביל / רס"פ של טיול עם משפחות וילדים ומשהו די רחוק מהטיולים אליהם אני רגיל. זה גם מה שמכתיב את האילוצים, ואני לא מתווכח. העליתי בפני הקבוצה את הבעיות, וזו החלטה שלהם.

בוא נניח שעושים קטע קישור ארוך יחסית בסוף היום הראשון / בתחילת היום השני. ועוברים לתא שטח אחר. לאן אפשר לדלג כדי שכן יתאים? אולי לעלות לדרום הר חברון? להצפין ולהרי ירושלים?

PW
08-10-16, 22:00
שבוע טוב לכולם,

אני מנסה לתכנן ציר לטיול של יומיים באזור מדבר יהודה, ואני לא מספיק מכיר את האזור כדי לדעת שאני עומד בכל האילוצים.

1. על המסלול להיות מעגלי בכל יום, מכיוון שמגיעים איתנו כלי רכב על עגלה. גם "כמעט מעגלי", עם קטע קישור של עד חצי שעה על הכביש - תופס.

2. צריך להתאים לג'יפונים רכים. XV וסנטה פה, עם נהגים מנוסים.

3. אחד הימים צריך להגיע למנזר המרסבא.

בקיצור, שני טיולים מעגליים ברמת קושי קלה, לא יותר מדי קילומטרז', לינה באיזה חאן באזור (צפון ים המלח).

אשמח להצעות / המלצות / קבצי מסלול.

תודה, עודד.

נסה את התרגיל הבא, יציאה ממצוקי דרגות:
יום ראשון - ציר מצוק ההעתקים עד אלמוג (עם ביקורים בדרך של נקודות התצפית) וחזרה על הכביש (ביקור בקומראן?).
יום שני - ציר הדרך הירדנית צפון מערבה לאורך נחל דרגה עד קרן אל חג'ר, דרך מקברת א - דווארה ונחל גורפן לבקעת הורקניה, מערבה לתצפית מרסבה והחוצה דרך מונטאר ומישור אדומים.
טיול נעים
PW

Snir
08-10-16, 23:53
אפשר לנסות לישון בחאן ארץ המרדפים (צומת כפר אדומים) - יום אחד (הארוך מבינהם) יוצא מהחאן לכיוון המונטאר והמרסבה וחזור דרך מצוק העתקים ועולה בצומת אלמוג על הכביש (או ממשיך בשטח עד החאן) וביום השני לעשות משהו בסגנון סובב מצפה יריחו (קצר) אבל עם טבילות בנחל פרת שירעננו את הילדים...
בהצלחה!

גיא
09-10-16, 07:12
את קומראן סוגרים ב 5 וכניסה אחרונה ב 4 .. היינו שם לפני שבוע, קחו בחשבון.
גם אין הרבה מה לראות שם ... אבל זה עניין אישי.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

zivo
09-10-16, 23:04
קודם כל, תודה על העזרה.

לגבי הבעיה, אני מסכים. התנדבתי לעזור לארגן את הדבר הזה, ואני שם על תקן תקן מוביל / רס"פ של טיול עם משפחות וילדים ומשהו די רחוק מהטיולים אליהם אני רגיל. זה גם מה שמכתיב את האילוצים, ואני לא מתווכח. העליתי בפני הקבוצה את הבעיות, וזו החלטה שלהם.

בוא נניח שעושים קטע קישור ארוך יחסית בסוף היום הראשון / בתחילת היום השני. ועוברים לתא שטח אחר. לאן אפשר לדלג כדי שכן יתאים? אולי לעלות לדרום הר חברון? להצפין ולהרי ירושלים?
עם הרקע הזה, הייתי נמנע מהכחול שעולה מהורקניה למר-סבא, יש בו כמה מעברים שלרכבים האלו יהיו מאתגרים (בעיקר בעליה. אם אתה הולך על זה, תהפוך את הסיבוב ותסע את הציר הזה בירידה).

איל מ
10-10-16, 09:25
העליה למרסבא בכחול אפשרית בקלות לגיפונים עם בקרת אחיזה. וגם לכאלו שבלי עם קצת יותר מאמץ.
(לפחות נכון לשנה שעברה)
עריכה,
לא שמתי לב שכתב סנטה פה. אני לא מכיר את הרכב אבל אני לא בטוח שהוא עונה אפילו להגדרה של ג'יפון.

zivo
10-10-16, 15:49
ו XV זה ג'יפון ???
ונהגים שאתה לא מכיר?

OFF-RoaD
10-10-16, 17:29
עם xv עשיתי דברים שלחלוטין מכניסים אותו לקטגוריית "רכב שטח", ואכן הבעיה היחידה שלי היא הסנטה פה (וגם עם זה נתמודד. יש 4*4, יש בקרת אחיזה, יש קצת גובה, יהיה בסדר). תודה רבה לכל העוזרים.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

-->