PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופעת הפרונט המתמוטט

נדב ש.
11-10-16, 08:29
כנראה שלא נגמרה, מי יודע מה קרה פה:
111131111132

zivo
11-10-16, 21:11
אם אני טיוטה, אני משלם ל JEEPOLOG שיחסמו אותך :-)

OFF-RoaD
11-10-16, 22:01
רכב לא מוכר, שאף אחד לא יודע איך ננהג ואיך טופל, מצולם בשטח, שנראה טכני, עם מתלה שבור. איך עדיין אין פה תביעה ייצוגית?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

יואב פולס
11-10-16, 22:11
כשהמתלה הקדמי שלו שונה מזה של ה 90. אבל מה זה משנה.
זה האוטו של נדב? של חבר שלו? הוא מחפש פתרון או מעלה תמונה שנשלחה אליו בווטסאפ?

asafk
12-10-16, 20:11
הנושא מעניין גם אם התמונה הגיעה בוואטסאפ.
זה כשל סדרתי (כנראה לא)?
נקודתי?
אקראי?
קשור להגבהה?
קשור לצמיגים הגדולים?

מעניין, אותי לפחות.

אסף.

נדב ש.
12-10-16, 20:29
כשהמתלה הקדמי שלו שונה מזה של ה 90. אבל מה זה משנה.
זה האוטו של נדב? של חבר שלו? הוא מחפש פתרון או מעלה תמונה שנשלחה אליו בווטסאפ?

לא שלי ולא של חבר.
אכן נשלחה בוואטסאפ, זה משנה משהו? בגלל זה התמונה מטושטשת וחתוכה.
לא מחפש פתרונות, מחפש מידע ממקור שיודע, התמונה נישלחה ע"י חבר מודאג שנוסע על כזה, ועוד מטיילים איתנו כמה דומים כולל גיסי.

- - - Updated - - -

הנושא מעניין גם אם התמונה הגיעה בוואטסאפ.
זה כשל סדרתי (כנראה לא)?
נקודתי?
אקראי?
קשור להגבהה?
קשור לצמיגים הגדולים?

מעניין, אותי לפחות.

אסף.

אלו בדיוק השאלות.

יואב פולס
13-10-16, 06:50
אסף,
שים לב לכותרת. זו תופעה כך על פי נדב.
מאז שהחל להיות משווק דגם ה 120 / 125 כמה מכוניות ממנו נמכרו כל שנה? 1000? 1300? 1500? נניח רק 1000 יחידות, כלומר עד עכשיו עליו לכביש הרבה מעל 10,000 מכוניות.
חלקן עושה הרבה שטח, אם לא ביד הראשונה אז בשניה ובשלישית.
חלק לא מבוטל מאלו שעושים שטח עם המכוניות האלו נמצאים כאן באתר. מי כמוך יודע שרחמים אין בהם על המכוניות.
אם היתה בעיה כבר היינו מכירים אותה. בין אם בפורומים בחו"ל ובין אם מהתייעצויות כאן.
כמה פעמים ראית תמונה מסוג זה לדגם הספציפי שבו המתלה הקדמי עבר שינויים לעומת הדגם הקודם?
כל דיסקברי שאני רואה עם מכסה מנוע מורם שווה פתיחת שרשור חדש בפורום לנדרובר "מעניין מה קרה שם כי לחבר טוב שלי יש דיסקברי"?
בהצלחה.

boaz avrahami
13-10-16, 07:26
דיסקברי מראש לא נחשב לגורו בתחום האמינות.
טויוטה דווקא כן מחזיק מוניטין כזה.

להגיע כדי סתימת פיות כשמישהו מנסה לערער את הקביעה הזו זה לקוי
מאורות.
כן, גם אם הכותרת מנופחת ומוגזמת ועלתה גם באתרים אחרים בצורה פרובוקטיבית

asafk
13-10-16, 07:59
יואב, לשיטתך - אם נדב מטריל את הפורום - הדרך הטובה לגרום לו לחדול היא להתעלם מנסיוננות הסרק האלו, ולהתייחס עניינית לסוגיה.
זה מעניין במיוחד, כי הפרונט הזה משותף גם לדגמים אחרים (ויגו למיניהם).
וחשוב לומר שנכון שבשיא המכירות נמכרו כ2000 לנדקרוזרים בשנה (ושים לב שאז, בזמן אמת, היו שנים של ריבוי תקלות יחסי ואני זוכר שזה נחשב רכב פחות אמין מה90) - אבל כמה מהכמות הזו מוגבהת מאוד ועם צמיגים גדולים? מיעוט שבמיעוט. ובשנים הבאות הכמות תגדל כי אלו רכבי השטח שנכנסים למעגל העבירות... אין הרבה אופציות לצערנו. אז חשוב להכיר את המגבלות והסכנות אם בכלל יש כאלה.
ולשבור את הרכב זה חלק מהעניין בתחביב הדבילי הזה שלנו. אין מה להתבייש מזה. אם אף פעם לא שברת כלום... כנראה שלא ניסית מספיק.

אסף

דרור ברלי
13-10-16, 08:03
תופעה או לא.
כאשר רכב מסוים ומותג מסוים נחשבים לפאר יצירתו של אלוהים בכבודו ובעצמו וזוכים מההמונים להתייחסות שמזכירה סגידה דתית, והכל אך ורק בשל אמינות אגדית המיוחסת להם, באופן טבעי יחפשו אותם בפאדיחות: בתקלות, בשבירות, בבעיות.

נדב ש.
13-10-16, 08:20
אסף,
שים לב לכותרת. זו תופעה כך על פי נדב.
מאז שהחל להיות משווק דגם ה 120 / 125 כמה מכוניות ממנו נמכרו כל שנה? 1000? 1300? 1500? נניח רק 1000 יחידות, כלומר עד עכשיו עליו לכביש הרבה מעל 10,000 מכוניות.
חלקן עושה הרבה שטח, אם לא ביד הראשונה אז בשניה ובשלישית.
חלק לא מבוטל מאלו שעושים שטח עם המכוניות האלו נמצאים כאן באתר. מי כמוך יודע שרחמים אין בהם על המכוניות.
אם היתה בעיה כבר היינו מכירים אותה. בין אם בפורומים בחו"ל ובין אם מהתייעצויות כאן.
כמה פעמים ראית תמונה מסוג זה לדגם הספציפי שבו המתלה הקדמי עבר שינויים לעומת הדגם הקודם?
כל דיסקברי שאני רואה עם מכסה מנוע מורם שווה פתיחת שרשור חדש בפורום לנדרובר "מעניין מה קרה שם כי לחבר טוב שלי יש דיסקברי"?
בהצלחה.

באמת שאני לא יודע למה אתה לוקח את זה קשה ואישי.
הכותרת "תופעה" כי זה ניגזר מהדגם הקודם, ואם תמשיך לקרוא בהודעה חוץ מלקטר תראה שכתבתי ש"כנראה שלא נגמרה", הכוונה שאולי זה ממשיך מהדגם הקודם.
אם היתה בעיה כבר היית מכיר בה? כמו שאתה מכיר את הבעיה מהדגם הקודם? זאת שכולם מתכחשים לה כולל אתה שלא קיימת? עד שמישהו העז לפתוח שירשור יחיד שזה קרה לו, עד שמישהו החליט לתבוע יצוגית בשם כולם ןאז כולם יצאו מכל החורים ותפסו עליו טרמפ גם אם זה לא קרה להם ספציפי?
לנדקרוזר 120 עושה הרבה שטח, טוחן סלעים, לא מרחמים עליו, הצלחת להצחיק אותי...... בוא תזכיר לנו כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?
אני יכול להעיד לפחות על חבר אחד שמשתמש ברכב בדיוק כמוך, רק לטיולים, נחש מה? הצרות לא פוסחות עליו, מטיול לטיול הרכב מבלה במוסך גם אם זה על שטויות כמו שרובם חושבים, ההבדל שה"שטויות" האלה בדמות נורות שנידלקות בלוח שעונים וכו' לא זולות בכלל, והוא גם לא מסתיר את זה, ולמי ששואל הרכב מטופל במורשה יבואן מיומו הראשון.
עוד אני יעיד שגם גיסי ועוד חבר אחד קרוב שעברו לדגם הזה מטרופרים הורידו את כמות הטיולים שלהם ב 70% , בכלל אם יש טיול בעבירות בינונית ומעלה הם מוותרים ומצטרפים לרכב אחר, משמע הרכב לא עובד קשה אם בכלל.
לבוא ולזרוק שהמכוניות האלה עושות הכל, הרבה שטח, אין עליהם רחמים, זאת אמירה תלושה מהמציאות, מה לעשות כשאתה יורד מרכב שעולה 50kובכל פירוקיה תמצא חלפים אחרי שעה ועולה לאחד ששווה 150k וכל חלק עולה כמו משכנתא ממוצעת כנראה שזה ועוד איך משנה, במיוחד אם לא נישאר הרבה בכיס במינימום לתחזק אותו שלא לדבר על שבירות אם יקרו.
נכון, אין היום הרבה כלים בשוק בטווח המחירים האלה, המתחרים הם הקינג והלנדקרוזר שהם שונים מאוד, ההמון הולך אחרי הטויוטה 120 שהוא אחלה רכב, אבל לא חף מתקלות, אמין עד מידה מסויימת כמו כולם, כשמתקרב לגיל 10 ו 200k ק"מ או יותר כבר רואים את הסימפטומים וזולים הם לא.

גיא
13-10-16, 17:10
זה במוחרקה ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

רמי גלבוע
14-10-16, 08:22
חברים, יש בהחלט בעיה, ככל שאני יודע, היא בפראדו.
כשל בתפוחים של המתלה הקדמי, עם עשרות קריסות מדווחות, גם בכלים שלא עושים שטח, ואינם משופרים. הוגשה (בישראל) תביעה ייצוגית, היבואן התחייב לתקן את הכשלים, ולפצות את כמה עשרות הלקוחות שקרס להם המתלה. איך העסק הזה לא הסתיים בנפגעים, אלוהים יודע. כנראה שעוד נשאר קצת מזל בעולמנו...

nirs
14-10-16, 13:18
חברים, יש בהחלט בעיה, ככל שאני יודע, היא בפראדו.
כשל בתפוחים של המתלה הקדמי, עם עשרות קריסות מדווחות, גם בכלים שלא עושים שטח, ואינם משופרים. הוגשה (בישראל) תביעה ייצוגית, היבואן התחייב לתקן את הכשלים, ולפצות את כמה עשרות הלקוחות שקרס להם המתלה. איך העסק הזה לא הסתיים בנפגעים, אלוהים יודע. כנראה שעוד נשאר קצת מזל בעולמנו...

ראיתי גם 120 אחרי קריסה בחניון ציבורי...

נדב ש.
14-10-16, 14:01
ראיתי גם 120 אחרי קריסה בחניון ציבורי...

והינה מתחילות עדויות מהשטח מאנשים מכובדים ולא סתם שוטה שכמוני, אז מה יגידו עכשיו?
כמה אופייני למותג הזה להסתיר דברים.

asafk
14-10-16, 14:11
על פניו שינו את מבנה המתלה הקדמי והמיקום של הבולג׳ויטים חסין יותר לכשל.
ובכל זאת ראיתי לאחרונה כמה 120/150 מוגבהים מאוד, ונראה שזווית העבודה של הבולג׳וינט גבולית, כלומר הוא מועמס בכיוון הלא נכון כל הזמן.
וחייבים לומר שגם אם הוא נשבר הוא לא יישלף ויפול כמו ב90.
אז נשאלת השאלה האם באמת יש גבול להגבהה שמעליו יש סכנה, ובחול ראיתי שמחליפים את המשולש העליון לגאומטריה מתוקנת.

אסף.

נדב ש.
14-10-16, 15:55
אסף הכשל בלנדקרוזר 120 הוא בבולג׳וינט העליון כנראה לאחר הגבהה, בפראדו זה היה כשל תכנוני, בלנדקרוזר 120 גם בהגבהה של 2" יש סיכון כי הוא עובד בטווח שלא מתאים לו, תוסיף מידת צמיגים שונה וצמיגים כבדים...

OFF-RoaD
14-10-16, 16:46
באמת, המותג הזה, פוי, איך הם מעזים להסתיר את העובדה שאם מגביהים את הרכב ומשנים את גיאומטרית המתלה שלו הבולג'וינט נשבר, כולם לגרדום!

נדב ש.
14-10-16, 17:21
תקשיב חביבי, אתה יכול לצחוק כמה שתרצה, בעלי המותג הזה התרגלו שהרכב רואה מוסך במקרה הטוב מטיפול לטיפול וגם זה רק להחלפת שמן ופילטר, בלי לבדוק דברים אחריםצשצריך עד שקורה משהו, התוצאה שהבולג׳ויינט הזה לא ניבדק ולא מוחלף במשך שנים בדיוק כמו שקרה עם הפראדו, מי שתופס מעצמו אחד שלא רק מחזיק בג׳יפ יעשה גם תחזוקה מונעת ויעשה בדק בית לבדוק מה קורה אצלו ומתי החליפו.
זה לא סתם שיש זרועות מתלה משופרות בשוק לרכבים כאלה מוגבהים כדי לתקן זוויות.

- - - Updated - - -

תקשיב חביבי, אתה יכול לצחוק כמה שתרצה, בעלי המותג הזה התרגלו שהרכב רואה מוסך במקרה הטוב מטיפול לטיפול וגם זה רק להחלפת שמן ופילטר, בלי לבדוק דברים אחריםצשצריך עד שקורה משהו, התוצאה שהבולג׳ויינט הזה לא ניבדק ולא מוחלף במשך שנים בדיוק כמו שקרה עם הפראדו, מי שתופס מעצמו אחד שלא רק מחזיק בג׳יפ יעשה גם תחזוקה מונעת ויעשה בדק בית לבדוק מה קורה אצלו ומתי החליפו.
זה לא סתם שיש זרועות מתלה משופרות בשוק לרכבים כאלה מוגבהים כדי לתקן זוויות.
https://youtu.be/0iy99zU9JVo

OFF-RoaD
14-10-16, 17:29
אני באמת לא מבין מה הטענה שלך. שרכב משופר "חלקית" נשבר? למה זה נושא לשרשור בכלל?

אם היה לך מאגר של 120 סטנדרטיים, שנסעו כפי שהיצרן התכוון, וטופלו לפי הנחיותיו והגדרותיו, ואף על פי כן נשבר להם מתלה - הייתי שמח להסכים איתך שיש פה כשל תכנוני שהיצרן מנסה לקבור. עם העובדות הנוכחיות? אין פה שום דבר חריג, פרט למוטיבציה הבלתי נלאית שלך להכפיש את שם המותג, ללא שום הצדקה, ואני תוהה מדוע.

asafk
14-10-16, 17:44
עודד נראה לי שפספסת.
אין טענה לכשל תכנוני. אגב, לתפיסתי גם בפראדו זה לא כשל תכנוני אלא מוצר שדורש אחזקה מסויימת.
הסוגיה שעלתה היא שיש סיכוי לשבר. ונשאלת שאלה אם מי שמגביה או משנה מידת גלגלים מעבר לגודל מסויים, צריך להיות במודעות לכך ולבדוק תקופתית או לשפר בהתאם.
נדב אולי מציג את הנושא בצורה פרובוקטיבית, אבל השאלה במקומה.
אם לפני עשור מישהו היה מדבר על תופעת הציריות הנגזרות בדיסקברי והיו מהסים אותו, זה היה מעלים את הבעיה?

אסף.

נדב ש.
14-10-16, 17:53
למה אתה חושב שאני מחפש כשל תכנוני? אמרתי שברכבים האלה שמוגבהים, צריך לשים לב וכדאי לבדוק את הנושא, העובדה שזה כן קורה, בפרט שמטיילים איתי כמה כאלה.
רובנו מטבע הדברים משנים את מה שהיצרן יצר למה שאנחנו רוצים, יותר גבוה, צמיגים יותר גדולים וכו', לא לוקחים בחשבון את שאר הדברים מסביב, ברכבים אחרים עם מתלה דומה שמשנים את מיקום הבולג׳ויינט, מוסיפים ספייסרים כאלה ואחרים וטוחנים סלעים כמעט ואין מקרים כאלה של תלישת בולג׳וינט למה?

OFF-RoaD
14-10-16, 17:59
למה? כי הכותרת שלך היא "תופעת הפרונט המתמוטט", וכותרת המשנה "כנראה שעוד לא נגמרה". אתה יכול לספר לי עד מחר שכל מטרתך בחיים הייתה להעיר את תשומת לב הנהגים, ואז אני אקרא שוב את המשפט האחרון בהודעה שלך, ואבין שכל מה שיש פה זה ניסיון ריק מתוכן לצלוב את טויוטה, בשביל להשיג איזו מטרה נשגבת.

אסף, אין לי כל רצון להשתיק את הנושא. אפשר לדון בו, בצורה הגיונית עם טיעונים הנדסיים ולא ספקולציות ותמונה ללא פרטים.

נדב ש.
14-10-16, 18:06
נכון, כנראה שעוד לא נגמרה כי את הרכב בתמונה אני לא מכיר, לא יודע אם מוגבה או לא, מה מידת הצמיגים שלו וכו'.

ד"א לא מחפש להעיר אף אחד, שכל אחד יבדוק את עצמו איך הוא מטפל.
חיפשתי מידע אם מישהו מכיר, ראה, יודע, שמע, ומכל מי שמתנגד או זה ששותק(כצפוי) פתאום צץ עוד אחד מכיוון אחר בכלל שראה את התופעה באיזה חניון...

גיתאי נוה
18-10-16, 01:48
לפני כשנתיים יצא לי להתקל ב-120 בשעת העמסה על גרר, תקלה כזו בדיוק.
ככל שזכור לי ועד כמה ששמתי לב אז, הוא נראה לי סטנדרטי.
זה היה ביציאה ממסלול קל מאד באזור פארק בריטניה.

Bernard
19-10-16, 17:33
אני באמת לא מבין מה הטענה שלך. שרכב משופר "חלקית" נשבר? למה זה נושא לשרשור בכלל?

אם היה לך מאגר של 120 סטנדרטיים, שנסעו כפי שהיצרן התכוון, וטופלו לפי הנחיותיו והגדרותיו, ואף על פי כן נשבר להם מתלה - הייתי שמח להסכים איתך שיש פה כשל תכנוני שהיצרן מנסה לקבור. עם העובדות הנוכחיות? אין פה שום דבר חריג, פרט למוטיבציה הבלתי נלאית שלך להכפיש את שם המותג, ללא שום הצדקה, ואני תוהה מדוע.

אני לא מבין את העניין של "...שנסעו כפי שהיצרן התכוון...".
היצרן לא התכוון שתיסע בשטח והיצרן לא התכוון שתשנה את התיכנון שלו והוא גם לא התכוון שתתקין מערכת אודיו שונה ממה שהוא סיפק ואם לא שמת לב, לא הכינו גם מקום למיתקן לטלופן נייד - היצרן לא התכוון...
אז מה?
זה אומר שאם משנים משהו, הוא אמור להתפרק/להישבר?

מדברים על רכב שממוצב כרכב שטח (עם נעילה וסרנים חיים), עם כל המשמעות שכרוכה בכך = שיפורים, שינויים, נהיגה בתנאים קשים.
אני בטוח שרכב שלא שינו בו דבר ולא "הקשו עליו את החיים" בנסיעות תובעניות, יחזיק גם 50 שנה...
וכשל באלמנט כ"כ אלמנטרי לנסיעת שטח (זויות עבודה והגעה ל"קצה"), בהחלט מעלה סימני שאלה, הן לגבי מיצוב הרכב והן לגבי יכולת/רצון המתכננים להתאים אותו למיצוב שהם מפרסמים.
בקיצור - מה האמינות של הרכב, יחסית למטרות הרכב המפורסמות.

OFF-RoaD
19-10-16, 17:58
זה אומר שאם משנים משהו, הוא אמור להתפרק/להישבר?

זה אומר שאני לא יכול להאשים את היצרן, גם אם המערכת שלי צורכת זרם באופן מוגזם ומכבידה על האלטרנטור ברמה הדורשת החלפה, וזה אירוע סביר. שיניתי? האחריות עליי. הפרונט התפרק? כנראה שלא שיניתי כמו שצריך, או את כל מה שצריך.

asafk
19-10-16, 20:02
נכון ומדוייק.
ולכן נשאלה השאלה האם מדובר בתופעה - ושמי שמגביה אן עולה משמעוית במידת הצמיגים צריך להיות מודע לכך - או שמדובר בתקלה נקודתית.

אסף.

נדב ש.
19-10-16, 20:36
זה אומר שאני לא יכול להאשים את היצרן, גם אם המערכת שלי צורכת זרם באופן מוגזם ומכבידה על האלטרנטור ברמה הדורשת החלפה, וזה אירוע סביר. שיניתי? האחריות עליי. הפרונט התפרק? כנראה שלא שיניתי כמו שצריך, או את כל מה שצריך.

לא ראיתי שהאשמנו פה את היצרן או מישהו במקרה של הרכב הנ"ל.

- - - Updated - - -

נכון ומדוייק.
ולכן נשאלה השאלה האם מדובר בתופעה - ושמי שמגביה אן עולה משמעוית במידת הצמיגים צריך להיות מודע לכך - או שמדובר בתקלה נקודתית.

אסף.

בדיוק.
ובינתיים עולות עוד עדויות למקרים דומים רק בלי אינפורמציה מה היה על הרכב-קיט הגבהה או צמיגים במידה שונה מהיצרן.

ד ו ר ו ן
19-10-16, 23:57
לא ראיתי שהאשמנו פה את היצרן או מישהו במקרה של הרכב הנ"ל..
איך לא?

דפקת כותרת שמסכמת את המסקנה שלך ע״ס תמונה יחידה בלי סיפור.

זאת בעיקר הבעיה.

לא שאלת, לא הבאת שום פרט, לא ביקשת לדעת האם עוד אנשים נתקלו בבעיה אלא רצת לקצה הברור מאיליו לגביך.

זאת גישה לא נכונה בעליל כשמנסים לאבחן תופעה.

ותמונה שאין לך מושג מה גרם לה היא ממש לא תופעה,
וגם לא שמועתי/ראיתי על גרר בלי לדעת מה גרם לזה.

בפראדו יש לא מעט דוגמאות עם סיפור מקרה ברור וזהה, ויש תופעה.

כאן בקושי יש כותרת, עד שתיתן לה תוכן.

נדב ש.
20-10-16, 00:04
דורון, לעניות דעתי שאלתי, "מי יודע מה קרה"... מיכוון שאני בטח לא יודע אז שאלתי.
לפי התמונה מי שמבין טיפה רואה שנישבר שם משהו בפרונט.
איזה כותרת היית נותן? "טויוטה לנדקרוזר צריך ""כיוון פרונט""?"

ד"א תחזור אחורה ותראה שעוד כמה פה ראו את "התופעה" הנ"ל בדגם הזה בלי פרטים.... משום מה הכל מושתק ומצונזר...

Bernard
20-10-16, 00:10

נכון ומדוייק.

אסף.
לא מדוייק ולא נעליים.
קישקוש מקושקש, שמביא לקיצוניות אבסורדית, רק על מנת להבהיר (להוכיח?) נקודה.
הגבהה של 2-3 אינץ' או עלייה של מידה או שתיים בצמיגים, היא שינוי שמוגדר "צורכת זרם באופן מוגזם"?
כמה זה מוגזם?
על אותה מערכת חשמל, אם התקנת רדיו איכותי (עם יותר עוצמה) - זה מוגזם?
כמה "חריגה" מהמקור נחשבת אצלך מוגזם, כך "שלא שיניתי כמו שצריך"?

רכב שטח, כל רכב שטח, הוא מקור פוטנציאלי לשינויים כאלה ואחרים.
כמה טולראנסים, ברכיבים השונים, צריך על מנת לשמור על האמינות, גם אם בוצעו השינויים האלה?
חצי מידה בצמיג? הגבהה של 1/2 אינץ'? יותר מזה, זה כבר "מוגזם"?
ה"אמינות" של רכב (שטח), נמדדת גם ביוכלתו "להכיל" שינויים סבירים. אם הרכב הזה לא סובל שינויים כאלה או רגיש במיוחד לזה.. הוא לא ממש אמין.

"הפרונט התפרק? כנראה ש..." זה פרונט "רגיש".. עדיף להתרחק.

וכן.
היצרן אשם. למה לא?
רכב שטח לא אמור להיות מיוצר ללא מרווחי ביטחון לשינויים סבירים (ודנו בזה לא פעם - מה זה סביר..). אם הוא מיוצר ללא מרווחים כאלה, היצרן אשם - מי אם לא הוא?
במיוחד יצרן ש"מוכר" עצמו כ"אורים ותומים" של איכות ואמינות ושרידות.

אתה מדבר , כאילו התקינו פה מערכת מתלים וגלגלים של ביג-פוט.. כולה הגבהה קלה ומידה בצמיגים. כך נראה לפחות - לא ראיתי בתמונות איזה מפלצת עבירותץ לא בתמונות בשירשור הזה ולא בשירשורים האחרים.

וזה עוד בלי שהזכרנו את אלה שבכלל לא עשו שום שינויי...

ד ו ר ו ן
20-10-16, 00:30
דורון, לעניות דעתי שאלתי, "מי יודע מה קרה"... מיכוון שאני בטח לא יודע אז שאלתי.
לפי התמונה מי שמבין טיפה רואה שנישבר שם משהו בפרונט.
איזה כותרת היית נותן? "טויוטה לנדקרוזר צריך ""כיוון פרונט""?"

ד"א תחזור אחורה ותראה שעוד כמה פה ראו את "התופעה" הנ"ל בדגם הזה בלי פרטים.... משום מה הכל מושתק ומצונזר...

באתר הזה מנסים לשמור על רמה קצת אחרת של איכות תוכן ודיון.

מי שמתפלק לו, שלא יתפלא על התגובות.

וכבר כתבתי לך, ראו/שמעו בלי פרטים כמעט עד לא מקדם את ההבנה האם יש מכנה משותף ששווה דיון.

אתה מנסה להתחמק מהכותרת העקומה דרך המשך השרשור, וזה יפה אך לא יעיל..
לא שאלת אלא קבעת ונתת כותרת צהובה שבעולם האינטרנט בהרבה מקרים היא כל כולו של התוכן.

רוצה דוגמא לכותרת מתאימה לצילום?

הכי פשוט:
״LC עם שבר במתלה הקדמי- מישהו יודע פרטים?
ובתוכן:
קיבלתי בווטסאפ תמונה שאין לי מושג מה קרה בה, מישהו יכול לתת פרטים?
אפשר גם טכני בלי פרטים אישיים כמובן״

הנה, מסובך?

OFF-RoaD
20-10-16, 01:12
ברנרד, יש לך תיעוד של מתלים קדמיים של 120 שקרסו ללא שום שינוי? תזכיר אותם, please do. עד אז אין פה כלום פרט לפופוליזם והפרחת דעות לאויר. כשל הנדסי לא בודקים על סמך תמונה אחת של רכב אחד שלא ידוע עליו כלום. אולי בכלל התקינו בודי של טויוטה על שלדה של מיצובישי? עובדתית זה כרגע סביר בדיוק כמו "תופעה מושתקת". לאף אחת מהן אין סימוכין כלל.

לגבי שאר התגובה שלך... אין לי הרבה מה להגיד, רק שעם כל הצער שבדבר, (ותכף יבוא דרור ויאשים אותי בתסמונת שטוקהולם), אחרי משפטים כמו "אם הוא מיוצר ללא מרווחים סבירים לשינויים, היצרן אשם", אני אומר תודה כל בוקר כדאני עולה לכביש על כך שאי אפשר לשנות את מיקום המאפרה בארץ העם היהודי, כי אחרת כל סיאט איביזה הייתה נוסעת על צמיגי ענק עם בלמים ש"אמורים לספו

Bernard
20-10-16, 03:34
אתה סתם מתפלפל...
אני לא מדבר על כשל תכנוני וגם בשירשורים הקודמים הבעתי את דעתי שאין ולא היה שום כשל - מדובר בשימוש של מוצר שהיה קיים וכנראה שהיה מספק, לפי "כוונת היצרן" = תשומת-לב-מיוחדת-לבדיקות-תקופתיות-שלר-נדרשות-בכלי-רכב-אחרים... וכשהתקלות החלו להצטבר (משום שאיש לא באמת מקפיד על "תשומת מיוחדת", מלבד נמרוד (-: ), שינו את המכלול.
אני לא רואה בו כשל תיכנוני אלה פשוט חוסר רצינות והלבשת "מה שיש" על כלי רכב שנועדו להתחרות בשוק המסויים הזה.
הם לומדים (על גבי הלקוחות) ומשפרים.
אבל הם בהחלט האשמים ולא הצרכנים ש"משנים דברים"...כל זמן שהם לא מגזימים.

ו"מגזימים", מביא אותי לחלק הנוסף של הפוסט שלך..
אני רוצה להאיר את עינייך, לכך שלא מדובר ביהודים/ישראלים שמשנים את מיקום המאפרה - השינויים שעושים פה הם מינוריים, יחסית למה שהולך בארה"ב ובאוסטרליה (לדוגמא) במגוון כלי רכב.
ובארצות האלה, גם אין פיקוח הדוק/חונק על כל השיפורים והשינויים שמבצעים בכלי הרכב.
ואני לא נכנס לויכוחים של טוב-לא טוב/השתנה מהמקפצה או לא... לדוגמא, המון רנגלרים יוצאים פה מהסוכנות עם גלגלי "35 והגבהות "שהיצרן לא התכוון אליהם"...
שלא לדבר על עדרי הטנדרים שצריך סולם יעקוב על מנת להעלות למושב הנהג שלהם..
ההגבהות והשינויים הם לא המצאה ישראלית, של הצ'חצ'חים חסרי המשמעת...

לעניין ה"מה יודעים מה לא".
תעשה טובה, ואל תדרדר את הדיון ל"אולי בכלל התקינו בודי של טויוטה על שלדה של מיצובישי...". ואולי זה בכלל פוטושופ... ואולי זה עלילה וקונספירציה של שונאי טראמפ (מאוד פופולרי בזמן האחרון, התירוץ הזה - לכל נושא..)
יש היסטוריה של בעיות מתלים קדמיים של טויוטה... לא מתחילים (כל פעם/רכב) מדף חלק. זה נראה כמו עוד אחת... נראה מוכר באופן מחשיד.
אין לי שום סיבה לחשוד שמדובר במשהו מפוברק.

דרור ברלי
20-10-16, 07:18
תופעה או לא, לפחות בישראל, ברכבי השטח של טויוטה עם מתלה קדמי נפרד IFS יש בלאי גבוה וגם לא מעט כשלים סביב כל מכלול הפרונט. אני לא יודע אם מישהו עוד זוכר את תופעת הדיפרנציאלים הנטחנים ב-120 הראשונים שהגיעו לישראל (משהו שדוסקס לעייפה עוד בימי ג'יפטריפ) ואח"כ התברר שמיגונים ללא פתחי איוורור ייעודיים גרמו למכלולי ההנעה להתחמם ולהיטחן.... אני הבנתי מכל זה - ואולי אני טועה - שההנדסה ברכבים הללו מאוד מדוייקת ולא משאירה מרווחי בטחון - לא לחלקי חילוף לא מקוריים ולא לכל מיני תוספות חובבניות.

מצד אחד המוצר הסטנדרטי כפי שיצא מהיצרן, עובד טוב. כל עוד לא תדרשו ממנו יותר ממה שהיצרן התכוון ותאמינו לי - למעט צורך בהחלפת צמיגים למשהו עמיד יותר ובולמי זעזועים למשהו פחות סמרטוטי, זה אולי ה-SUV היחיד בקטגוריה שמתאים לעבודת שטח AS-IS, כפי שיצא מהחנות. אין שום צורך אמיתי להגביה ולמגן ולשנות דברים.

מצד שני, אנחנו כבעלי רכבי שטח נוטים לשנות ולמגן ולהגביה ולהגדיל ולא כי צריך, אלא כי אנחנו רוצים ויכולים. כי זה הכיף שלנו. רכבי שטח הם סוג של תרבות בכל העולם כולו ולא משנה עד כמה פקידוני משרד התחבורע היהודי יטילו עוד ועוד איסורים ואפילו יעשו סאלטות סביב עצמם.

וכנראה שבדגמי טויוטה הללו, ושוב, תקנו אותי אם אני טועה, קל מאוד לחרוג מהמעטפת "הבטוחה" ואז הבלאי מואץ בצורה משמעותית עד כדי כשלים חמורים דוגמת מה שאתם רואים. זה גם לא סוד שהיבואן בישראל מאוד לא אוהב הגבהות ושינויים ושיפורים (והוא לא היבואן היחיד שלא אוהב את זה), כנראה יש לו סיבה טובה.

העובדה שמדובר ברכב יקר שאולי גם הושקע בכסף רב בשיפורים, עדיין לא מבטיחה שהוא מקבל תחזוקה קפדנית ברוחב-לב וכיס, ושאין שם חלקי חילוף לא מקוריים זולים באיכות נמוכה. אתם ואני לא מכירים את הרכב הספציפי. מה בדיוק יש שם - אני לא יודע וגם אתם לא יודעים. אז כל מה שנכתב כאן ולא רק על ידי - זה לא יותר מאשר ניחוש.

אז כן אשם, לא אשם... הפואנטה היא לא כשל תכנוני/הנדסי/מבני כזה או אחר בטויוטה (ויש כאלה, בדיוק כמו אצל כל יצרן אחר) אלא העובדה שההמונים ממשיכים לסגוד למותג הזה כאילו הגיע מעולם אחר. סוג של דת/כת. לא מוכנים לקבל שזה לא מרכבתו של אלוהים אלא אוטו ככל האוטואים - ערימת ברזלים ופחים וגומיות, שלפעמים גם מתקלקלת. אולי קצת פחות מאחרים, כך טוענים, אבל עדיין מתקלקלת. ובזה הם לא מוכנים להודות.

מזכיר קצת את החרדי שביקר בגן חיות וראה ג'ירפה לראשונה בחייו.
"אין חיה כזאת" צעק, סובב את הגב והלך.

אז יש חיה כזאת. עובדה. ואם יש בעיה, כמו בל"ק 90 (שאף אחד לא חולק על הבעיה שם, כולל החסידים השוטים ביותר של טויוטה) אז העובדה שהחסידים השוטים יקפצו ויגידו "אין דבר כזה", ממש לא יעלים אותה. וכל "תיאוריות הקונספירציה" סביב טויוטה מגיעות ממקום מאוד ברור - זה המותג היחיד אולי, שבמסגרת הסגידה העיוורת לו, בעליו לא ששים לחלוק ולשתף בתקלות ובעיות. משהו שבעלי ג'יפ ולנדרובר וסוזוקי לדוגמה לא מתביישים בו כלל - "נזל לי/נשבר לי/כשל לי/התחמם לי/נטחן לי - אז תיקנתי ככה ואילתרתי ככה והחלפתי כאן והשקעתי שם" - כאן זה חומר מסווג. סוד כמוס. לא מספרים לאף אחד. פן ייחשבו לפראיירים - כי שילמו הרבה יותר על אוטו שבניגוד לאמונה הרווחת כן מתקלקל לפעמים (כמו כולם). או פן יירד המחירון. או גם וגם. מי יודע?...

אגב טויוטה על שילדת מיצובישי....
אחד המדריכים אצלנו, חובב פאג'רואים ידוע, קנה גם היילקס. למה? כי הוא יכל וכי בא לו.
הוא השקיע בו הרבה. אחרי הפחחות והצביעה בצבע בז'-טויוטה המפורסם (יפהפה לרכב שטח), זה אחד ההיילקסים היפים שראיתם.
אבל על דלת הארגז הצבועה למשעי הוא הקפיד להדביק MITSUBISHI באותיות קידוש.
גם על הגריל הקדמי מודבק היהלום של מיצובישי במקום ה-T האליפטי של טויוטה.
זה לא בטעות. הוא עשה את זה בכוונה. זה הקטע שלו.
למה?? ככה.

נדב ש.
20-10-16, 09:00
באתר הזה מנסים לשמור על רמה קצת אחרת של איכות תוכן ודיון.

מי שמתפלק לו, שלא יתפלא על התגובות.

וכבר כתבתי לך, ראו/שמעו בלי פרטים כמעט עד לא מקדם את ההבנה האם יש מכנה משותף ששווה דיון.

אתה מנסה להתחמק מהכותרת העקומה דרך המשך השרשור, וזה יפה אך לא יעיל..
לא שאלת אלא קבעת ונתת כותרת צהובה שבעולם האינטרנט בהרבה מקרים היא כל כולו של התוכן.

רוצה דוגמא לכותרת מתאימה לצילום?

הכי פשוט:
״LC עם שבר במתלה הקדמי- מישהו יודע פרטים?
ובתוכן:
קיבלתי בווטסאפ תמונה שאין לי מושג מה קרה בה, מישהו יכול לתת פרטים?
אפשר גם טכני בלי פרטים אישיים כמובן״

הנה, מסובך?

תודה דורון.
ואני לא מנסה להיתחמק מכלום.
למנהלים-אם אפשר לשנות את הכותרת והתוכן להצעה של דורון תבורכו, תודה.

zivo
20-10-16, 09:36
דרור,

האם שיטות ההגבהה בארץ, זהות לשיטות המקובלות בעולם (לגבי הדגמים האלו)?
ברגע שאנחנו מדברים על המעטפת, האם השיטה המקובלת בארץ, אכן גם מקובלת בעולם.
בגלל כל מני סיבות (חלקן של ראש קשה,,, וחלקן אוביקטיביות, מיסוי ושוק קטן), בהרבה מקרים האשם הוא הוא בכלל בתת תרבות שהתפתחה פה בארץ.
יכול להיות שבכלל אין בעיה להגביה, אבל פשוט לא כך? או שיש חלק מסויים (בולג'וינט?) שצריך להחליף?

nirs
20-10-16, 11:54
למיטב זכרוני ה 120 שקרס היה סטנדרטי ללא הגבהות.
לדעתי, תופעה חריגה ב 120

ד ו ר ו ן
20-10-16, 12:26
דרור,

בשנים האחרונות מגיעים אחי ירחוני שטח אוסטרלים.
אולדמן/איירונמן/פוקס ושות הם הקיטים שמככבים שם, בדיוק כמו כאן, ועוד כמה יצרנים קטנים.

אם רוצים לדעת אם יש ״תופעה״, הכי פשוט להכנס לפורומים אוסטרליים.

שם הרכבים האלו בצמרת המכירות שנים ברצף, ועושים הרבה שטח במשקל רב יחסית.

מה שכן, דרור כבר התייחס לזה, גם לי יצא לראות לא מעט רכבים עם מתלה נפרד מקדימה, מוגבהים בצורה קיצונית ברמה שלדעתי אין שום מהלך פתיחה, וכל המתלה עובד בעומס על הקצה כל הזמן.

זה לא רק לנדקרוזרים אבל לא מעט מהם.

דרור ברלי
20-10-16, 12:32
דרור,

בגלל כל מני סיבות (חלקן של ראש קשה,,, וחלקן אוביקטיביות, מיסוי ושוק קטן), בהרבה מקרים האשם הוא הוא בכלל בתת תרבות שהתפתחה פה בארץ.
יכול להיות שבכלל אין בעיה להגביה, אבל פשוט לא כך? או שיש חלק מסויים (בולג'וינט?) שצריך להחליף?

אני מניח, במידה גדולה של וודאות, שערכות ההגבהה שמוכרים כאן דומות/זהות למה שתרכוש ותתקין בכל מקום אחר בעולם. אנחנו אולי עם הספר, אבל את הגלגל לא אנחנו המצאנו.

אני בהחלט מאמין שלא חסרים כאלה ששילמו עשרות אלפים מעל למחירון על האוטו ועוד עשרות אלפים על השיפורים, אבל מתקמצנים על בולג'וינט מקורי.

בולג'וינט במכלול מתלה קדמי IFS הוא חלק שלא אוהב הגבהות ומשחקים.
אבל מה? להבדיל משנורקל, פגוש מתכת, כננת, צמיגי שטח מלא ברבריים, ג'נטים קרביים, בולמים צבעוניים וכו', בולג'וינט הוא חלק לא סקסי.
כשבולג'וינט מורכב במקומו, לא רואים אותו. לא יודעים ממנו. עד שבמקרה הטוב מגיע הזמן להחליף אותו ומגלים שהמקורי יקר בהרבה - מקורי ותחליפי ייראו מאוד דומים לעיניו של מי שלא מבין. הפער במחיר גדול ומי שלא מבין את ההשלכות עלול להתפתות לתחליפי.

במקרה הרע הוא קורס.

gp1
21-10-16, 19:27
http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=11190&page=2

http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=25766

https://forum.ih8mud.com/threads/upper-control-arms-ball-joints-destroyed.318386/

http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=11190

Bernard
21-10-16, 21:17
ברנרד, יש לך תיעוד של מתלים קדמיים של 120 שקרסו ללא שום שינוי? תזכיר אותם, please do. עד אז אין פה כלום פרט לפופוליזם והפרחת דעות לאויר. כשל הנדסי לא בודקים על סמך תמונה אחת של רכב אחד שלא ידוע עליו כלום. אולי בכלל התקינו בודי של טויוטה על שלדה של מיצובישי? עובדתית זה כרגע סביר בדיוק כמו "תופעה מושתקת". לאף אחת מהן אין סימוכין כלל.

לגבי שאר התגובה שלך... אין לי הרבה מה להגיד, רק שעם כל הצער שבדבר, (ותכף יבוא דרור ויאשים אותי בתסמונת שטוקהולם), אחרי משפטים כמו "אם הוא מיוצר ללא מרווחים סבירים לשינויים, היצרן אשם", אני אומר תודה כל בוקר כדאני עולה לכביש על כך שאי אפשר לשנות את מיקום המאפרה בארץ העם היהודי, כי אחרת כל סיאט איביזה הייתה נוסעת על צמיגי ענק עם בלמים ש"אמורים לספו

http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=11190&page=2

http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=25766

https://forum.ih8mud.com/threads/upper-control-arms-ball-joints-destroyed.318386/

http://www.toyota120.com/forum/showthread.php?t=11190
צדיקים - מלאכתם נעשית בידי אחרים או איך אומרים פה:
אם הוא נראה כמו ברווז(צולע) ומגעגע כמו ברווז(צולע) ו..צולע כמו ברווז(צולע), זה כנראה... אובמה...

איל מ
22-10-16, 17:22
חבר'ה,

לא שיש לי עניין במלחמה המיותרת הזאת שאתם מנהלים אבל זה אתר מקצועי בעיני אז לפחות תטרחו לקרוא את הפוסטים ששירשרו כאן.
באף אחד מהם לא מוזכר מתלה שקרס. בכולם מדובר על החלפת בולג'וינטים כתוצאה מבלאי סביר בשימוש או פגיעה בגומיות שהובילה לחלודה.
גם אני החלפתי לפני חודש ארבעה בולגוינטים בשומו שמיים....... דיסקברי.
המעניין בקישורים, אם כבר, הוא שלפי החברה לא ניתן להחליף את העליון וצריך להחליף את הזרוע. למרות זאת, מסתובבים המון קיטים של בולגוינט עליון (שאמור להכנס בפרס). וכן, הרבה ג'יפאים מדווחים שהחליפו.
אולי מכאן מתחילות הבעיות....

Bernard
22-10-16, 19:03
חבר'ה,

לא שיש לי עניין במלחמה המיותרת הזאת שאתם מנהלים אבל זה אתר מקצועי בעיני אז לפחות תטרחו לקרוא את הפוסטים ששירשרו כאן.
באף אחד מהם לא מוזכר מתלה שקרס. בכולם מדובר על החלפת בולג'וינטים כתוצאה מבלאי סביר בשימוש או פגיעה בגומיות שהובילה לחלודה.
גם אני החלפתי לפני חודש ארבעה בולגוינטים בשומו שמיים....... דיסקברי.
המעניין בקישורים, אם כבר, הוא שלפי החברה לא ניתן להחליף את העליון וצריך להחליף את הזרוע. למרות זאת, מסתובבים המון קיטים של בולגוינט עליון (שאמור להכנס בפרס). וכן, הרבה ג'יפאים מדווחים שהחליפו.
אולי מכאן מתחילות הבעיות....

קוראים. למה לא קוראים? קוראים ומבינים/מפרשים משהו אחר, ממה אתה מבין.
ממה שאני מבין, יש בעייתיות מסוימת בכל נושא המתלה הקדמי, מעבר להחלפה שיגרתית של המייסב.
משהו שמצריך תשומת לב מיוחדת והמחייב החלפה, אחרת המתלה קורס.
וכל ה"מלחמה המיותרת,, היא לא על מציאת כשלים או פריטים שמצריכים "תשומת לב מיוחדת" אלא על הטענה שהמוצר/מותר/חברה הזו אמינים באופן יוצא מהכלל.
ברור שיש בעיות בכל חברה/רכב - אבל כשאתה טוען לכתר של "טוב יותר מכולם" (וכשאכן שכנעת את כולם/הרוב/מיעוט רדיקלי והם נושאים את לפיד האמינות הבלתי רגילה של המותג, עבור החברה), אתה יכול לצפות לריקושטים.

ובכלל.
ךא מדובר במלחמה ובטח לא מיותרת.
מדובר בדיון אובייקטיבי לחלוטין, שמטרתו להראות ולהוכיח שהטענות והדעה של "החסידים" (שמתעקשים למצב עצמם כ"אין לי שום דבר בעד או נגד המותג.. אני פשוט אומר את האמתף, לפי העובדות שלא ניתן לערער) הן.. שטותיות לחלוטין ואין להן שום בסיס מוצק, מלבד יחסי ציבור מתוחכמים.:rolleyes:

ד ו ר ו ן
22-10-16, 23:30
מדובר בדיון אובייקטיבי לחלוטין, שמטרתו להראות ולהוכיח שהטענות והדעה של "החסידים"בלבלבלה..s:
לא ברנרד,
המטרה היא לא עוד שרשור שילשול אלא להבין האם ב-120 יש תופעה או לא.

Bernard
23-10-16, 01:02
לא ברנרד,
המטרה היא לא עוד שרשור שילשול אלא להבין האם ב-120 יש תופעה או לא.

כן... נגיד.

gp1
23-10-16, 08:15
https://www.youtube.com/watch?v=GroIkm5SHyo

asafk
23-10-16, 12:21
מתברר שלכל אחד יש מטרה אחרת בדיון הזה...

אסף.

boaz avrahami
23-10-16, 13:45
לא נראה לי שהעובדות מענינות מי מהמתווכחים כפי שהם לא ענינו בזמן הוויכוח על הפראדו אשר נגמר רק כאשר היבואן נאלץ להכיר בתקלה.

הויכוח פה הוא המשך של האנדרואיד אייפון רק בשינוי המותגים.

אגב, שמעתי מכמה מכרים שיש קריאה במגזר הערבי למוטט את המחירונים של משאיות וולוו ומכוניות טויוטה על ידי הפסקת הביקוש.
מסקרן אם הם יתגברו על היצר האוטומטי

zivo
23-10-16, 21:20
נדב, אסף,

יש לכם מושג על החלק היחסי של טויוטות לעומת רכבי 4x4 אחרים?
אין ספק שמה שאתם מתארים נראה כבעיה, אבל כדי להבין את החומרה צריך להבין גם את הסטטיסטיקה.
דרך אגב, אחרי שני טיולים בחג האחרון, לדעתי טויוטות עוברות את ה 30% מכלל הרכבים כולם!
וכן, הרכב היחידי שראיתי תקוע בשטח היה...
טויוטה עם בעיית ציריה קידמית.

גיא
23-10-16, 21:24
אני ראיתי דיסקו עם מכסה מנוע פתוח :)

יובל48
23-10-16, 22:08
נדב, אסף,

יש לכם מושג על החלק היחסי של טויוטות לעומת רכבי 4x4 אחרים?
אין ספק שמה שאתם מתארים נראה כבעיה, אבל כדי להבין את החומרה צריך להבין גם את הסטטיסטיקה.
דרך אגב, אחרי שני טיולים בחג האחרון, לדעתי טויוטות עוברות את ה 30% מכלל הרכבים כולם!
וכן, הרכב היחידי שראיתי תקוע בשטח היה...
טויוטה עם בעיית ציריה קידמית.

וואללה גם אני נדהמתי מכמות הלנד קרוזר גם בכביש, עמוסים לטיול,
וגם בשטח.לא זכור לי דבר כזה בעבר,אולי החגים,כביש 10 או השד
יודע מה הוציא אותם למרחבים.

Asaf-a
23-10-16, 22:20
לא מסובך להבין מדוע, המבחר הצטמצם מאוד בשנים האחרונות בעיקר ללנדקרוזר ופאגרו ( שגם ממנו רואים כמויות יפות בשטח), דיסקברי 4 זו קטגוריה אחרת, ומה נותר? רקסטון? פאטפיינדר( עדיין משווק בכלל ? )

asafk
23-10-16, 23:08
כי במשך שנים הם מכרו בין 1000 ל 2000 כלים בשנה, הרבה יותר מכל אחד אחר. ועכשיו הם מגיעים ליד השלישית והרביעית שלהם והופכים לרכבי טיולים.

אגב. מאוד הפתיע אותי שמהכלים הזולים יותר ראיתי המון טרופרים. ממש אחוז גדול.

אסף.

zivo
24-10-16, 09:24
טרופר הוא כלי מדהים.
כל עוד המנוע לא מתחיל לעשות שטויות, זה רכב זול ( בגלל סיפורי המנוע), עם יכולות בסיסית טובות מאוד.
נסעתי השבוע בציר מאתגר , אחרי פקח בדימקס וצמיגי BF, וחיים רכס בטויוטה שלו, הטרופר עבר את הציר יותר בקלות.
אם זה חציית ערוצונים ( זוויות גישה ונטישה) ואם זו עליה חדה על דשדשת שהפקח בכלל היסס אם אפשר לעבור.
תוסיף מרחב פנים, נוחות נסיעה וחוסן מכלולים, ותקבל רכב טיולים משובח.

erezgur
24-10-16, 16:11
נסעתי השבוע בציר מאתגר , אחרי פקח בדימקס וצמיגי BF, וחיים רכס בטויוטה שלו

זה נשמע לי סיפור מעניין ששווה שרשור בפני עצמו...

zivo
24-10-16, 17:21
זה אכן היה סיפור מעניין, #39 פה, יש רמז (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100776-%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-10-%D7%A0%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%9C%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%94-%D7%91%D7%97%D7%92/page3) :-)

דרור ברלי
25-10-16, 10:25
ואני ראיתי בחג הזה הרבה מאוד ג'יפונים בשטח.
XV ופורסטר לעשרותיהם, דאצ'יה כמובן - אפילו אמיץ אחד בלקסוס RX....

גיא
25-10-16, 10:31
Outback, rav4, tiugan ...

ron5555
30-10-16, 12:14
לאיפה עפתם?
בולג'וינטים? משולשים? צמיגים גדולים? הכחשה? סטטיסטיקה? עדר? :D
בסך הכל פנצ'ר בשטח :cool:

גיא
04-11-16, 11:16
בגדול ... משהו משעשע .. בעל דאסטר חדשה שהתקנות ישראליות הרגו לו אותה .. מתלונן ... ומקבל תגובות על טויוטה .. לא קשור לפרונט .. אבל הרג אותי מצחוק.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161104/d7ad925cc81b12bbcba3ca71bd041471.jpg

-->