PDA

צפייה בגרסה מלאה : עברתי טסט...

tallevi
12-10-16, 16:40
עברתי טסט.
הכנסתי את האוטו דרך מוסך שמכיר את המכון טסטים.
הם הכשילו אותו על מידת הצמיגים אפילו שהמידה רשומה ברשיון רכב (אבל לא באוטודאטה).
הוא החליף לי את ארבעת הצמיגים למידה המקורית באופן זמני לצורך הטסט בלבד והחזיר חזרה את הצמיגים שלי לאחר שעבר טסט.

כל הנושא הזה של החמרה בנוגע למידות צמיגים והגבהות ברכבי שטח על ידי הטיפשים שבמשרד התחבורע שמעורבים בעיניין, הוא אידיוטי, חסר כל טעם מבחינה טכנית, אין לו כל קשר לנושא הבטיחות ותקינות הרכב ורק חושף את חוסר ההבנה המוחלט של בעלי התפקידים האחראים לנושא מטעם משרד התחבורע.
שמעתם??? אנשי משרד התחבורע?? אתם אפסים קטנים וחסרי הבנה בסיסית בכל מה שקשור לרכב או לכל דבר טכני הנדסי כלשהו.
סתם דוגמה - כאשר מכשילים את הרכב על גלגלים בולטים ומאלצים את בעל הרכב להצר את רוחב הגלגלים ביחס למרכב, מה שבעצם הם עושים, זה פגיעה ישירה ביציבות הרכב ובבטיחות באופן חלמאי לחלוטין.

אצלי ברכב לדוגמה, המוט המייצב הקדמי מנותק לחלוטין מהרכב, לא קיים. אבל מבחינת האפסים של משרד התחבורה, זה בסדר, לא חשוב, העיקר זה הצמיגים, או הכנפונים או הצבע של הקפיצים או שהרכב נראה קצת גבוה בכמה ס"מ שומו שמיים...
אני יודע - אם הם היו שמים לב לנושא המוט מייצב, הם היו מכשילים מן הסתם, אבל הייתי כל כך בטוח שאם הוא היה מותקן עם גומיה קרועה או קצת חופש בתפוח שלו, הם מיד היו שמים לב ומכשילים, אבל אם אין חופש או גומיה קרועה או יבשה לבדוק, אז לא תהיה סיבה להכשיל, ומה שלא קיים לא יכולים לבדוק... [emoji6]

לפי מה שנראה לי, חלק מהנושא של הג'יפוקליפסה משתקף בסעיפים שנתווספו לצ'ק-ליסט של הטסט כאן בצילום:

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161012/a818ddc24b40953d142cc225eaf71e54.jpg

פעם ראשונה שאני רואה את הסעיפים האלו.

תאכלס לדעתי כל הסיפור של הג'יפוקליפסה שינה רק דבר אחד - התעריף של המאכר...
בהנחה שהעגלים במשרד הרישוי הם בורים גמורים בכל הקשור להנדסת רכב, יש מצב שזאת יוזמה של ועד הבוחנים במכוני הרישוי??[emoji6]

אני מבחינתי הגעתי למסקנה שאין טעם לגשת לטסט בכוחות עצמך...חבל על העצבים ועל הזמן שלך ואין לי שום לבטי מוסר כלשהם למסור את הרכב לטסט למאכר המושחת ביותר שאמצא.
כל עוד ההגבלות והאיסורים מטעם פקידונים מנותקים, יהיו חסרי כל הגיון טכני-הנדסי, וכל עוד המערכת לא תאפשר דרך סבירה לבצע ולאשרר את השיפורים שאנו אוהבים לעשות - אמשיך לבוז לה ולהוראותיה, מבלי להניד עפעף. כמו כולם...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

six 4 life
12-10-16, 16:47
כל מה שתארת ועברת קורה כבר שנים, אין שום דבר חדש במה שכתבת וצירפת. מי שבוחר להלחם בתחנות רוח סופו שיצטנן.
נכון להיום מכוני הטסטים קיימים בעיקר לחברות הליסינג שמכניסות עשרות רכבים ביום, ושם הכל עובר. כאזרח הסיכוי שלך לעבור טסט עם רכב תקין (לא ג'יפ בכלל) הוא קלוש עד אפסי אז עם ג'יפ? בוקר טוב.

boaz avrahami
12-10-16, 18:21
כל מה שתארת ועברת קורה כבר שנים, אין שום דבר חדש במה שכתבת וצירפת. מי שבוחר להלחם בתחנות רוח סופו שיצטנן.
נכון להיום מכוני הטסטים קיימים בעיקר לחברות הליסינג שמכניסות עשרות רכבים ביום, ושם הכל עובר. כאזרח הסיכוי שלך לעבור טסט עם רכב תקין (לא ג'יפ בכלל) הוא קלוש עד אפסי אז עם ג'יפ? בוקר טוב.

ארז, אתה טועה בדבר אחד-
טחנות זה ב״ט״ [emoji12]

לפני כמה שבועות בליסינג שלי נאלץ לעבור טסט והתקשרו לתאם איתי איסוף.
מהון להון קצת חקירה של הבחור והתברר שהמכון מחזיק חברת שירות לאסוף את רכבי הליסינג ולהעביר אותם טסט....
ובמשרד התחבורה ממשיכים להתעסק בשטויות ולחשוב שבגיפים הם
הבעיה...

שאלתי אם הם נותנים גם שירות לגיפים ושנינו צחקנו

tallevi
12-10-16, 18:35
מאז ומעולם העברתי את הרכבים שלי, גרוטאות לרוב, באופן עצמאי ללא שום כניסה למוסך אפילו לא לתיקון הריג'קטים שנמצאו.
אני מכוון בעיקר לנושא רכבי השטח וההתעסקות בתפל (גם אם הוא בולט...).
ושוב, אני מכיר את הצ'ק-ליסט ופעם ראשונה אני רואה את הסעיפים הנ"ל.
מדינה מעוותת.

ואם הכל ידוע, ברור, נדוש, וזוכה במקסימום לתגובות ציניות מתחכמות, אז למה צריך את האתר הזה בכלל, למה לשתף, הכל ידוע..בואו נסגור ונלך הביתה...

moshe_levy
12-10-16, 19:56
כל מילה בסלע אמרת בדיוק את מה שקורה וזה פשוט ביזיון אחד גדול כל המכוני טסטים וכל השטויות שיש במדינה הזו עם רכבים בכלל מה בארה"ב יודעים שאנחנו לא???? שם כפול 4 אם לא יותר כלי רכב ומותר הכללללל!!!! ופה מתעסקים בחר...... למה כדי להכניס עוד כסף למכון ולמדינה בושה וכלימה.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

asafk
12-10-16, 19:59
כמו שתיארתי בדיון אחר, גם להעביר מכונית סתם, לא רכב שטח, הפך לכמעט בלתי אפשרי.
הבוחן מחפש על מה להכשיל - אין דרך אחרת לתאר זאת. אם הרכב לא היה במצב באמת מושלם, אם הוא היה למשל כמו האוטו ליסינג הקודם שלי - היו מכשילים אותו. אבל האוטוליסינג עובר, והמכונית שלי תיכשל. בסוף אגב הכשילו אותי בטסט על ליקויים אמיתיים. אבל חיפשו... כמה חיפשו...

מה זה אומר?
שעם ג׳יפים ועם רכבי אספנות אף פעם לא ניגשתי לבד לטסט.
עכשיו אני יודע שגם עם מכוניות אחרות אין טעם.
הג׳יפוקליפסה היא כנראה לא רק לרכבי שטח, וכמו שכתבת נכון - כשהאבק שקע, הכל נשאר כשהיה, רק התעריף השתנה...

ונסיים בציטוט מהמקורות שאני מרבה להשתמש בו לאחרונה..
״הכל אפשר אם משלמים...״

אסף.

opl
12-10-16, 20:25
תאכלס טחנו את הנושא עד דק. בחרנו שלא לעשות כלום חוץ מלקבל את הגזירה... אז למי נבוא בטענות?

tallevi
12-10-16, 20:50
מי בחר?
מי שאל?
איפה קיימנו דיון רציני כאן לגבי תגובה משותפת שלנו לגבי ההגבלות ההזויות שמפילים עלינו.
ואיפה באותו הדיון הועלו פעולות תגובה אופציונאליות לבחירה?

בואו. אני בעד לעשות.

tamir128
12-10-16, 20:59
לא ברור לי: הם החלפת את הצמיגים חזרה למידה המקורית, אבל ברשיון יש מידה אחרת, אז איך עברת לבסוף?

opl
12-10-16, 20:59
נדונו פה ויש גם קבוצת פייסבוק שקמה לנושא דאז, (ויסלחו לי מלגלגי פייסבוק למיניהם) אבל לדעתי לא מגיפולוג תצא המחאה...
הייתי חבר בקבוצה עד שהבנתי שחוץ מאדים (ואני עדין) אין שם כלום. בפועל גם אם הצלחתי להלחיץ את עצמי השנה בסופו של יום עברתי כמו כל השנים באותו מכון, שבודק מה שצריך ומכשיל כשצריך.

נדב42
12-10-16, 21:00
בואו. אני בעד לעשות.

רק בזהירות בבקשה, שלא נצא מזה ניזוקים עוד יותר ...

moshe_levy
12-10-16, 21:03
עוד דוגמה מבזה של צורה עקיפה שהמדינה עושה כסף על הגב שלנו בדמוי ניידות הזיהום אוויר שעומדות ובודקות אקראי זיהום אוויר של רכבים הרי חוץ מלעשות כסף מהדוח שהנהג מקבל והטסט החוזר שהוא צריך לעשות אין פה שום כלום של אכיפה....מה יעשה נהג של רכב ממוצע משפחתי לצורך העניין שעשה טסט באוגוסט ובנובמבר עצרה אותו הניידת לבדיקה והזיהום היה חריג??? ילך כל שבועיים למכון אגזוזים לבדוק שהוא לא חורג...! אבל מה הבלוף הכי גדול כשבאים רכבים היברידים כמו הטיוטה והונדה וכו' אין כליהם הנחה ואין עליהם שום כלום להפך המחיר שלהם יותר גבוה רכבי הבנזין המקבילים למה....? כי איך יעשו את הקופה של התדלוק בנזין מה ירדו ההכנסות של המדינה לאאאאאאא.....בואו רק נגיד שאנחנו רוצים מדינה ירוקה בפועל בדיוק הפוך נעודד צריכה של נטול עופרת עוד כדי שהכיסים יהיו מלאים

yoni_0000
13-10-16, 00:08
אני רק אגיד שבאזור שלי, עם הגטס אני מבלה במכון רבע שעה מרגע שהגעתי ועד הרגע שיצאתי... עם ה"שוחד" הקבוע של החלפת לוחית זיהוי... בקיצור, סעו דרומה חבר'ה... ועדיף לבוא בסוף היום או בימי שישי..

tallevi
13-10-16, 01:17
לא ברור לי: הם החלפת את הצמיגים חזרה למידה המקורית, אבל ברשיון יש מידה אחרת, אז איך עברת לבסוף?
חלם, כבר אמרנו??

דרור ברלי
13-10-16, 08:48
מי בחר?
מי שאל?
איפה קיימנו דיון רציני כאן לגבי תגובה משותפת שלנו לגבי ההגבלות ההזויות שמפילים עלינו.
ואיפה באותו הדיון הועלו פעולות תגובה אופציונאליות לבחירה?

בואו. אני בעד לעשות.

אין לי כוח לחפש לכם את הקישורים הרלוונטיים בפורום הרישוי.

כשנודע לראשונה על הבלגן שמתקרב, הוצע גם כאן להתאגד, הוצע לפנות לערכאות.
ברור - להביא עו"ד וללכת לבית המשפט זה יקר. אבל כוחנו במספרנו - לכל אחד זה היה עולה כמו מיכל דלק פלוס מינוס ותו לא. אבל כמו שנכתב כאן - בהקלדת סימני קריאה ונקודות כולם אלופים. רק כשזה מגיע לתכל'ס, פתאום העסק גווע. כל אחד מסתגר בדלת אמותיו, בארבעת צמיגיו, קפיציו ובולמיו האישיים, מתקשר בהיסטריה למאכער שלו ומחשב כל שנה/חצי שנה את המסלול מחדש באופן אישי ופרטי. כל עוד הוא עבר טסט ולא משנה איך ורוע הגזירה נדחה עוד שנה/חצי שנה קדימה - אז הכל בסדר ומה הטמבל ההוא בג'יפולוג מבלבל במוח.

וככה זה נראה כאן מאז. כל מי שעבר - הכריז בראש פורומים - "עברתי!, אין ג'יפוקליפסה". ועל כל אחד שעבר, יש 20 או 50 שנכשלו, שגורשו ממכוני הרישוי וסתמו את המקלדת. עברו רק אחרי ששינמכו את הרכב או נעזרו ברב-מאעכר בתעריף שמנמן. המדיניות הרשמית כאן היא שהג'יפוקליפסה מעולם לא היתה קיימת ולא משנה כמה אנשי מקצוע מהענף יזהירו.

מצד שני - אם החלטתם לא לפעול ולא לעשות כלום? סבבה. הפסדתם ללא קרב, עכשיו מוטב להחריש ולתת לזה לשקוע ולחמוק תחת הרדאר. כי אם וכאשר תיקבע המדיניות הברורה, היא לא תהיה לטובתכם אלא רק לטובת המקורבים לצלחת.
ולמי שזה לא ברור, זה קורה כבר עכשיו. בזמן שאתם מתפלמסים, הרכבת כבר יצאה מהתחנה.

boaz avrahami
13-10-16, 09:29
דרור, מה אפשר לעשות עם כל המידע הלא מועיל שרשמת?
לא חדש שהפקידים עובדים עם היבואנים לטובת היבואנים ולא לטובת האזרחים.
כבר אמרתי בתחילת הדרך שהדבר היחיד שישתנה הוא התעריף למעכר כיאה למדינה מזרח תיכונית.

מעבר לכך, מה אפשר לעשות נגד נוהל שטרם פורסם או אפילו אם פורסם יותר מאשר ליבב כמו שאתה עושה או לשתוק כמו אחרים?
אתה בעצמך למרות מעורבותך יושב בפוזה של מטיף ולא של מי שתופס יוזמה.

אבל אם תחליט לקחת יוזמה אני אהיה אחריך :-)
אגב, יש גם סיכוי שמי שנכנס לתפקיד חדש יתפנה לעסוק בנושאים חשובים מאלו והנושא הזה אולי ייזנח...

בסוף אם ילחצו מספיק חזק נעשה מה שמקובל באופנועים ובטרקטורונים - ניסע ללא ביטוח וטסט...

opl
13-10-16, 10:18
אתה תיסע ללא ביטוח וטסט, אני אסע בפרייבט... גם ככה התחביב הזה חונק לעיתים אז להפוך גם לעבריין?

דרור ברלי
13-10-16, 10:58
אוי בועז.

כרגיל, כולנו מוכנים להיות מאחורי מישהו....
אלא שהמישהו הזה, ולא משנה מיהו, מה שברור לו זה שברגע שירים את הדגל ויעלה על הבריקדות, יגלה שהוא לבד. כל האמיצים והחכמולוגים יעדיפו להסתתר.

האם עצם קיומם של הסעיפים החדשים (סתומים ומטופשים להפליא, שמעניקים חופש מוחלט לפרשנות ולקריזה האישית של הבוחן כמו למשל "גלגלים בולטים" - כמה בולטים? מאיפה בולטים? מקו המרכב? מקו הכנפונים? מקו המראות?.... או מצב ויזואלי של הצמיגים שגם זה, אם הצמיג לא יצא לפני חמש דקות מהאריזה, כבר נתון לויכוח) שנוספו לטופס הבדיקה, הם לא הניצנים הראשונים של נהלים חדשים?.... כי אם לא, אני לא יודע איך לקרוא לזה.
ועוד לא הגענו להגבהות.... צפו סעיפים חדשים נוספים בטופס הבדיקה... במוקדם או במאוחר.

וזה שהנהלים החדשים יומצאו וייכתבו לטובת בעלי אינטרס כלכלי בנושא, זה באמת משהו שהיה ברור מלכתחילה. לתשומת לבם של כל אלה שמייחלים ל"מדיניות ברורה" של משרד התחבורה - המדיניות מאוד ברורה, ואם הרכב שלכם כבר מוגבה/מצויד בקיט מתלים תחליפי כלשהו, כמו הרוב המוחלט של רכבי השטח הלא חדשים בישראל, היא לא לטובתכם. היא לטובת בעלי אינטרס.

ד ו ר ו ן
13-10-16, 11:41
וככה זה נראה כאן מאז. כל מי שעבר - הכריז בראש פורומים - "עברתי!, אין ג'יפוקליפסה". ועל כל אחד שעבר, יש 20 או 50 שנכשלו, .
בינתיים מקריאת ההודעות והתגובות היחס הוא הפוך.

זה לא מפחית שום דבר מהבעיה של מי שלא עבר.

דרור ברלי
13-10-16, 13:05
לא, היחס לא הפוך.
אנשים מפחדים ממכם. פן תאשימו אותם שגם הם חובבי קונספירציות.
את האמת אני מבין מכמויות הה"פ והודעות בפרטי (ס.מ.ס ווטסאפ) עם השאלות "זרקו אותי משלושה מכוני רישוי, מה לעשות?...."

לבי אליהם. אבל לצערי אני יכול לתת להם רק תשובה קולקטיבית בסגנון "אין מה לעשות, זה קורה וזה אמיתי. תנמיכו את האוטו".
ולא, אני לא מתכוון לספר איפה נמצא אותו מכון פלאי שעל פי השמועות עדיין מאפשר לג'יפים להיכנס גם ללא מוסכניק או מאכער, בודק אותם בצורה עניינית, ואם הם תקינים הם גם עוברים וזה כי:
א. כי דברים כאלה עוברים כמו אש בשדה קוצים ובסוף פקחי משרד התחבורע יגיעו אליו.
ב. כי לפי שמועות מאוד מבוססות, הם כבר הגיעו אליו וגם הוא התחיל להכשיל.

בקיצור - אין מנוס ממאכער טוב. תתחילו לחסוך.

בדבר אחד בועז צודק - המערכת כל כך מושחתת עד שבסוף כולם עוברים. בכל מכון שהוא.
השאלה רק כמה זה עולה. בכסף, בזמן ובבריאות, ועד כמה משנמכים את האוטו לכבוד זה.

tallevi
13-10-16, 16:33
אני דווקא הייתי מתחיל בקטן.
אני מתכוון לנסח מכתב שבו אנסה לתאר בקצרה את המצב המעוות שנוצר כאן, ואת ההשלכות שלו, כמו למשל שגשוג תופעת המאכרים, ולשגר אותו ישירות לשר הנכבד.

אני חושב שאם כל אחד פה ישלח את אותו המכתב, זה יעביר את המסר. שיבינו בדרג הגבוה את תוצאות והשלכות צעדי הפקידונים הזוטרים, ואולי, רק אולי, יורידו הנחיה למטה לרדת מאיתנו, או שיתחילו להסביר ולנמק מה בדיוק הבעיה ברכב שטח עם הגבהה של כמה ס"מ, או צמיגים גדולים, או בבליטה שלהם החוצה.

לשבת ולא לעשות כלום, זה בוודאי שלא מועיל.

טל.

shachar
13-10-16, 17:45
אני דווקא הייתי מתחיל בקטן.
אני מתכוון לנסח מכתב שבו אנסה לתאר בקצרה את המצב המעוות שנוצר כאן, ואת ההשלכות שלו, כמו למשל שגשוג תופעת המאכרים, ולשגר אותו ישירות לשר הנכבד.
טל.
Action items
1. צריך להילחם במאכרים.
2.....

tallevi
13-10-16, 17:49
כבר בביצוע...אז מה?

shachar
13-10-16, 18:05
צריך להתמקד בבעיה לא בפתרון שמתחזק בעקבותיה.

tallevi
13-10-16, 18:20
הנה המכתב..

והנה הכתובת:
לשכת השר
שר התחבורה

http://he.mot.gov.il/images/M_images/con_address.png

קרית הממשלה, בנין גנרי A
רח' בנק ישראל 5
ת.ד. 867
ירושלים, 91008

ככל שיותר אנשים ישלחו, ככה יגדלו הסיכויים להתייחסות כלשהי.
גם אם לא יעזור, לפחות תרגישו שאתם עושים משהו...

טל.

ד ו ר ו ן
13-10-16, 18:20
לא, היחס לא הפוך.
.
אתה באמת מאמין במה שכתבת?

מפחדים.. לא פחות.

אני מסתמך על מה שכותבים כאן ועל ״חוויות״ אישיות +חברים,

מה שרץ בה״פ לא עוזר לאף אחד במקרה הזה.

vik014
13-10-16, 18:30
השיטה, שכל אחד יחפש חברי מרכז ליכוד סביבו שמוכנים להרתם למשימה.

moshe_levy
13-10-16, 18:34
מכתב יפה השאלה אם זה ייפול על אוזניים ערלות או שמישהו יואיל בטובו לעשות משהו לטובת האזרח הקטן

boaz avrahami
13-10-16, 19:14
עדיף מעכרים במקרה שלנו.
זה לא שיתנו לך לשדרג ולעשות מה שבא לך

לפחות בשיטה הנוכחית אתה משלם ומתקדם אם גם זה יסגר אז מה כן יהיה?

תתמקד בלהשיג מה שטוב לנו ולא להתלונן על עיוותים...
מצד שני זה לא שהם לא יודעים מה המצב בשטח.
הם עסוקים בכסתחים

Bernard
13-10-16, 19:46
דרור, מה אפשר לעשות עם כל המידע הלא מועיל שרשמת?
לא חדש שהפקידים עובדים עם היבואנים לטובת היבואנים ולא לטובת האזרחים.
כבר אמרתי בתחילת הדרך שהדבר היחיד שישתנה הוא התעריף למעכר כיאה למדינה מזרח תיכונית.

מעבר לכך, מה אפשר לעשות נגד נוהל שטרם פורסם או אפילו אם פורסם יותר מאשר ליבב כמו שאתה עושה או לשתוק כמו אחרים?
אתה בעצמך למרות מעורבותך יושב בפוזה של מטיף ולא של מי שתופס יוזמה.

אבל אם תחליט לקחת יוזמה אני אהיה אחריך :-)
אגב, יש גם סיכוי שמי שנכנס לתפקיד חדש יתפנה לעסוק בנושאים חשובים מאלו והנושא הזה אולי ייזנח...

בסוף אם ילחצו מספיק חזק נעשה מה שמקובל באופנועים ובטרקטורונים - ניסע ללא ביטוח וטסט...

עדיף מעכרים במקרה שלנו.
זה לא שיתנו לך לשדרג ולעשות מה שבא לך

לפחות בשיטה הנוכחית אתה משלם ומתקדם אם גם זה יסגר אז מה כן יהיה?

תתמקד בלהשיג מה שטוב לנו ולא להתלונן על עיוותים...
מצד שני זה לא שהם לא יודעים מה המצב בשטח.
הם עסוקים בכסתחים
זה פשוט לא להאמין איך אתה ממשיך להתלונן על השחיתות ובאותה נשימה, מעודד אותה - בתירוץ של "אין בעייה - יש בסך הכל שינוי ב"עמלה/קנס" שיש לשלם ל.. מושחתים.
אצלך זה "אין בעייה משום שתמיד היה כך ותמיד יהיה כך ורק צריך לשלם יותר ו.. תרגיעו. הכל בסדר".
כבר אמרתי לך, אני מקנא במשקפים הוורודים/רדודים שלך - להסתכל על הכל בפרספקטיבה של "יכול להיות יותר גרוע ולכן הכל, בנתיים, טוב", זה כל כך.. מרגיע, שזה מעצבן.
הכל תעשה והכל תגיד, לא משנה כמה מגוחך ותלוש, על מנת שלא לרוץ עם החוטיני.. הכל!

...
...

מזה ומשיתוייגו כ"מוכרים סודות לאוייב"...
כל מי שרק העלה והצביע על בעייה, הוקע כמוסר מידע מודיעיני חסוי לאוייב והושתק במסגרת "נעצום עיניים ונשתוק ו.. הכל יעבור".

...
בקיצור - אין מנוס ממאכער טוב. תתחילו לחסוך.

בדבר אחד בועז צודק - המערכת כל כך מושחתת עד שבסוף כולם עוברים. בכל מכון שהוא.
השאלה רק כמה זה עולה. בכסף, בזמן ובבריאות, ועד כמה משנמכים את האוטו לכבוד זה.
וזה התירוץ שלו ל"אין בעייה אמיתית - יש רק עניין של מחיר"...
אז למה בכלל צריך לעשות משהו, כשאין למעשה שום דבר חדש = למה לזעזע את הסירה?
כל מכתב, בכל נוסח ובכל תפוצה.. מיותר לחלוטין.

אין לי כוח לחפש לכם את הקישורים הרלוונטיים בפורום הרישוי.

כשנודע לראשונה על הבלגן שמתקרב, הוצע גם כאן להתאגד, הוצע לפנות לערכאות.
ברור - להביא עו"ד וללכת לבית המשפט זה יקר. אבל כוחנו במספרנו - לכל אחד זה היה עולה כמו מיכל דלק פלוס מינוס ותו לא. אבל כמו שנכתב כאן - בהקלדת סימני קריאה ונקודות כולם אלופים. רק כשזה מגיע לתכל'ס, פתאום העסק גווע. כל אחד מסתגר בדלת אמותיו, בארבעת צמיגיו, קפיציו ובולמיו האישיים, מתקשר בהיסטריה למאכער שלו ומחשב כל שנה/חצי שנה את המסלול מחדש באופן אישי ופרטי. כל עוד הוא עבר טסט ולא משנה איך ורוע הגזירה נדחה עוד שנה/חצי שנה קדימה - אז הכל בסדר ומה הטמבל ההוא בג'יפולוג מבלבל במוח.

וככה זה נראה כאן מאז. כל מי שעבר - הכריז בראש פורומים - "עברתי!, אין ג'יפוקליפסה". ועל כל אחד שעבר, יש 20 או 50 שנכשלו, שגורשו ממכוני הרישוי וסתמו את המקלדת. עברו רק אחרי ששינמכו את הרכב או נעזרו ברב-מאעכר בתעריף שמנמן. המדיניות הרשמית כאן היא שהג'יפוקליפסה מעולם לא היתה קיימת ולא משנה כמה אנשי מקצוע מהענף יזהירו.

מצד שני - אם החלטתם לא לפעול ולא לעשות כלום? סבבה. הפסדתם ללא קרב, עכשיו מוטב להחריש ולתת לזה לשקוע ולחמוק תחת הרדאר. כי אם וכאשר תיקבע המדיניות הברורה, היא לא תהיה לטובתכם אלא רק לטובת המקורבים לצלחת.
ולמי שזה לא ברור, זה קורה כבר עכשיו. בזמן שאתם מתפלמסים, הרכבת כבר יצאה מהתחנה.
הרכבת יצאה מזמן והקולות להפנות אליה את הגב, לעצום עיניים ולשרוק = לתחוב את הראש עמוק עמוק בחול, פשוט גברו על כל היתר, בדיוק כפי שציינתי למעלה, בתגובה לבועז...
אין טעם לציין קישורים - כולם יודעים מה היה.

עכשיו? מכתבים?.. כמו כוסות רוח למת.
כשהסברתי על "איך המערכת עובדת", טענו נגדי שאני "מתוך המערכת ומגן על המערכת"... לא הקשיבו כשאני (ואחרים) אמרו שיש נקודת אל חזור ושצריך לפעול לפני שהמערכת מגיעה אליה.
כשיש טפסים מוכנים, עם סעיפים "מוזרים" (ואיך בכלל מודדים אותם - נדמה לי שמישהו הזכיר שיגיע מצב כזה... )-: ) והמערכת כבר "פועלת" לפי אותם סעיפים ולא מתוך "יוזמה אישית/פרטית" של איזה מכון שרוצה לרפד את קופת המכירות שלו - משהו רשמי של משרד התחבורה! בטופס רשמי! (ומי שלא מבין את ההבדל - עצוב לי בשבילו... בועז) - קשה מאוד לעצור/לשנות.
איך דרור אמר - הרכבת כבר יצאה והיא צוברת תאוצה, עם כל טסט וכל טענה שעולה/תעלה, כנגד חוסר הודאות (שבסעיפים)... אני מבטיח לכם שייצאו תקנות/הוראות/הנחיות, על מנת לבהר/להבהיר למה הכוונה (ב"גלגלים בולטים, לדוגמא..) וההבהרה לא תהיה לטובתינו.

אבל הכל בסדר/רגיל.
כולה עוד קצת שמן לגלגלי השחיתות - עם זה אנחנו יודעים להתמודד. נשלם קצת יותר ו.. נמשיך ליילל שאין מה לעשות.

IlanHadar
13-10-16, 20:19
מכתבים עלק,
הפגנות עלק,
שכחתם היכן אתם חיים, רק $$$ עושים את העבודה, מי שיש לו לובי שהפקיד במשרד התחבורע יודע שיכנסו לו $$$ מזה יקבל משהו.

יש דוגמאות אין סוף אבל הנה עוד אחת.
אלמוני רוצה להביא ממיר קטליטי לארצנו, זה מוריד את האוויר המזוהם לכלל האוכלסיה, לא משנה שיגרום לרכב לעבור אולי טסט כחוק.
אז הוא נתקל בתקנות המטופשות של משרד התחבורע, שאכן אגזוז זה בשחרור מהיר, אבל יש מקף שם רשום רק צינורות או עמם שעומד בתקן...
מה עושה המכס לדעתכם? אז בסוף לאחר ריצות, צעקות ואיומים זה שוחרר, למה????!!!!!

איך ממיר קטליטי פוגע במכס, בחוק, בבטיחות, במדינה, למה? היחידים שנפגעים אלו היבואנים ששמו את החסמים.

את תמשיכו לצעוק, להפגין לכתוב, הדרך היחידה לשנות משהו היא הרבה יותר קיצונית.

ד ו ר ו ן
13-10-16, 20:20
null.

הוא חזר!

ובגדול!

tallevi
14-10-16, 00:58
חברים, זה מאוד פשוט...
1. מדפיסים את המכתב.
2. חותמים את השם שלכם למטה.
3. קונים מעטפה עם בול בסניף דואר הקרוב, על הדרך שאתם שם בפעם הבאה ממילא לאסוף את השטות כלשהי שהזמנת מסין...
4. רושמים את הכתובת המצויינת למעלה בצד אחד של המעטפה, ואת הכתובת והשם שלכם בצד השני של המעטפה.
5. משלשלים לתיבה שליד הסניף.

כמובן רק מי שמזדהה עם הרשום ורוצה לעשות משהו קטן בנידון.
גם אם זה לא יעזור, לפחות שנציק להם קצת עם הניג'וס שלנו...

לילה טוב.

boaz avrahami
14-10-16, 01:12
ברנרד

אם יש מה לעשות אני מציע שתעזוב את תפקיד המטיף ותהיה יותר פרקטי.
יש לך את ההכשרה, הידע והיכולת...
אני בטוח שאתה יכול להוביל מהלך כזה ושתקבל ברכה ותמיכה גדולה.

באופן אישי אני סבור שגם אם יצאו נהלים הם יהפכו מהר מאוד לאות מתה כי יש יותר מדי סוסי פרא באחו שלא ניתן לאלפם אבל לא אתנגד לנסיון להשיב מלחמה שערה מצד שני אני זוכר שפעם הייתי בסרט כזה עם הספורט המוטורי וכולנו רואים לאן המאבק הזה לקח אותנו.
לפעמים טוב לתת למוסדות לשחרר קיטור ולהירגע. ככה יש לרוב הכי פחות נזק.
ברור לכולנו שהשיטה פה היא לא כמו באמריקה וכאן מחפשים המון שליטה ורגולציה

tallevi
22-10-16, 17:19
אני את המכתב שלי שלחתי, מה איתכם?!

טל.

דרור ברלי
23-10-16, 10:47
טל, למה אתה חושב שכבוד השר סופר אותך? או את כולנו?
הוא לא מהנדס רכב או כל מקצוע אוטומוטיבי אחר, הוא פוליטיקאי.
האזרחים לא נחשבים בעיניו אם הם לא חברי מרכז ליכוד, או כשמגיע יום הבחירות.

משרד התחבורע הוא רק נקודת זינוק עבורו לתפקידים בכירים ונחשבים יותר. זה לא סוד שעיניו נשואות ללישכת רוה"מ. לא פחות.

הוא יעזור רק למי שיוכל לקדם אותו ואת האינטרסים שלו. כי בפוליטיקה, שהיא המקצוע הבזוי, המטונף והנתעב מכולם, הכל זה אינטרסים (וגם $$$, אצל פוליטיקאים מסויימים, והם לא מעטים). ולמעט התפקדות המונית של כולם כאן לליכוד, אני לא רואה דרך חוקית להגיע אליו ולזכות לעזרה ממנו. וזה מעבר לעובדה שהוא לא באמת מתעסק בדברים כאלה. בשביל זה יש את אותם "פקידונים" כפי שאנחנו קוראים להם.

zerez
23-10-16, 12:51
אני את המכתב שלי שלחתי, מה איתכם?!

טל.

זה יכול רק להזיק.
אתה רואה בדימיונך שמישהו שם מתעורר ואומר לעצמו, וואלה הג׳יפאים צודקים והמאכרים הם רק כלי להשיג את הצדק.
אבל אם מישהו שם התעורר זה יהיה רק כדי לחסל את תופעת המאכרים ולהקשיח את הבדיקות עוד יותר.
עדיף שימשיכו לישון שם.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

tallevi
23-10-16, 16:16
לאן הגעתם???
בשביל לשלוח מכתב אחד לרשויות, צריך להקים מפלגה פוליטית?

אתם חושבים שמישהו מחדש משהו למישהו?! גליתי לכבוד השר את אמריקה?! נראה לכם שהוא חי בואקום?

כשהמערכת פועלת בחוג בקרה פתוח, אל תצפו לכיוון הגיוני כלשהו. אני חושב שדווקא מכתב קטן, לא רשמי, "עממי" ומתומצת מעביר יפה למערכת את המשוב מהעבר השני של הקו. משוב שלדעתי לא קיים.
אז למה לא?!
למה לטרוח כ"כ הרבה בשביל ה- "לא", כאשר במאמץ קטן בהרבה היה כבר אפשר לעשות את ה "כן"?

ואתם יודעים מה? אולי מעשרה מכתבים אפשר להתעלם, מעוד עשרה-עשרים לנפנף בתשובות סתומות מצוצות מהתחת, אולי עוד שלושים סתם לגרוס לפח, אבל מאלף...? אלף ואחד? זה כבר בטוח יאלץ את מישהו שם לשאול שאלות כגון: "מי אלה?", מה הם רוצים?", למה עכשיו פתאום?"
לאו דווקא בגלל התוכן, אלא יותר בגלל ההתאגדות. התאגדות מרתיעה את הפקידונים. אני משוכנע בזה.

אז יאללה לדואר...

boaz avrahami
23-10-16, 16:21
מה הנוסח של המכתב?

shachar
23-10-16, 16:51
מה הנוסח של המכתב?
הודעה#25

boaz avrahami
23-10-16, 17:15
לו אני שר התחבורה ( או הפקידה שהיא שתקרא את המכתב בפועל), ובאמת הזדהיתי עם המכתב אז הייתי עוזר לכותב באופן הבא-

א- אם לא מספיק ברור אז נבהיר בקרוב > הכול אסור!

ב. יש מעכרים > נגביר את הביקורת על גיפאים ונמגר את התופעה.

זה מה שרצית?
אם היה סיכוי שהם ירדמו ואתה בא ומעיר אותם ועושה לכולנו שרות דב?

המכתב הזה נאיבי ולוקה באופן חמור בהבנת המטרייה...

tallevi
23-10-16, 18:09
לו אני שר התחבורה ( או הפקידה שהיא שתקרא את המכתב בפועל), ובאמת הזדהיתי עם המכתב אז הייתי עוזר לכותב באופן הבא-

א- אם לא מספיק ברור אז נבהיר בקרוב > הכול אסור!

ב. יש מעכרים > נגביר את הביקורת על גיפאים ונמגר את התופעה.

זה מה שרצית?
אם היה סיכוי שהם ירדמו ואתה בא ומעיר אותם ועושה לכולנו שרות דב?

המכתב הזה נאיבי ולוקה באופן חמור בהבנת המטרייה...

מעניין...ומי העיר אותם לפני...???

איזה קורס נביאים לקחת שמסמיך אותך לקבוע איך יגיב השר/פקידתו?! (אני מניח קורס נביאי זעם למתקדמים...)

אל תתיימר להבין טוב יותר את המערכת, כי אם כן, היית מציע דרך פעולה שתתאים יותר לרמת ההבנה הגבוהה מאוד שלך...
ולא. לסתום פיות ולשבת בחיבוק ידיים או להלך אימים על כל מי שמנסה לעשות מעשה או לפצות פה, זאת לא דרך פעולה, זאת אפילו לא שיטה. ונניח שכן...ה"שיטה" הזאת עד כה השיגה בדיוק את ההיפך! (לאורך ההיסטוריה ובכל מקום בעולם ה"שיטה" הזו לא השיגה את התוצאות שאתה מצפה לקבל, וזה במקרה הטוב. ברוב המקרים היא רק החמירה את המצב).

אתה מחכה שירדמו?!
למה שירדמו?? מי הנאיבי כאן?!
כל פקידון חדש שנכנס לתפקיד רק רוצה להוכיח את עצמו ופועל במרץ למצוא עוד הגבלות, איסורים וקשיים על בעלי רכבי השטח והזרוע נטויה...אווואהה כמה נטויה...
והשמיים הם הגבול...
מה מונע מבעדם?
העדר כבשים שאתה כל כך מתאמץ לשמר אותו ככזה, לא פוצה פה, לא משמיע קול ולא משנה כמה ירדפו ויציקו. אז למה לא...

נוסח המכתב בוודאי שאינו מחייב, כל אחד יכול לגרוע ולהוסיף כאוות נפשו, זאת לא הנקודה.
הכמות קובעת, לא נוסח המכתב.

טל.

erezgur
23-10-16, 18:15
הודעה#25

מצטט את הנוסח מקובץ הword שבתגובה שצויינה:

לכבוד שר התחבורה – מר ישראל כץ.

אדון נכבד,

ברצוני להביא לידיעתך נושא שמטריד מאוד קהילה לא קטנה של אזרחים שומרי חוק, איכותיים ונורמטיביים – קהילת הג'יפאים.
אנחנו בעלי רכבי השטח מכל הסוגים והמינים, אשר אוהבים לטייל בארץ הזו לרוחבה ולאורכה, נתקלים ברדיפה, הצקות והטרדות לא מוצדקות, לא מבוססות ולא הוגנת כלפי ציבור אזרחים שלם, משלמי מיסים, משרתי מילואים ובעלי משפחות הגונים, מצד משרד הרישוי, פקחי משרד התחבורה, והגורמים המקצועיים שבמשרד הרישוי, הקובעים את "נהלי" התקינות של הרכבים בישראל.

כולנו שותפים להרגשה שקביעת האיסורים וההגבלות מטעם הגורמים הנ"ל במשרדך, בנושא השיפורים של רכבי השטח, אינם מבוססים טכנית-הנדסית, ואף יכולים להוכיח זאת בכל רגע נתון, (רובנו בעלי מקצועות טכניים בכל הרמות- טכנאים, מכונאים, ומהנדסים).

מכיוון שהגבלות אלו שרירותיות לחלוטין, הרי שאין מפרטים טכניים ברורים לגבי מה מותר ומה אסור, מה שמוביל לכל מכון רישוי/בוחן תנועה/פקח משרד התחבורה/ שוטר תנועה, להיטפל לכל בעל רכב שטח ולשלול ממנו זכויות בסיסיות, לקנוס, להוריד מהכביש, להכשיל במבחן רישוי שנתי,וככל העולה על רוחו וכראות עיניו.

מצב מעוות זה מוביל בין היתר לתופעה של "מעכרים" העוזרים לבעלי הרכבים להימנע מטרטורים מיותרים ודרישות הזויות, בבואם למבחן הרישוי השנתי.
אנו מבקשים לאפשר לנו להחזיק בתחביב זה שאנו כה אוהבים מבלי להפוך אותנו, בעל כורחנו, לעבריינים ולפושעים.
נשמח לקיים פגישה במשרדך עם נציגי הקהילה.

בברכה,

איל מ
23-10-16, 18:34
אני רק שאלה.
מי הם נציגי הקהילה?

Bernard
23-10-16, 19:27
מעניין...ומי העיר אותם לפני...???

...

ולא. לסתום פיות ולשבת בחיבוק ידיים או להלך אימים על כל מי שמנסה לעשות מעשה או לפצות פה, זאת לא דרך פעולה, זאת אפילו לא שיטה. ונניח שכן...ה"שיטה" הזאת עד כה השיגה בדיוק את ההיפך! (לאורך ההיסטוריה ובכל מקום בעולם ה"שיטה" הזו לא השיגה את התוצאות שאתה מצפה לקבל, וזה במקרה הטוב. ברוב המקרים היא רק החמירה את המצב).

אתה מחכה שירדמו?!
למה שירדמו?? מי הנאיבי כאן?!
כל פקידון חדש שנכנס לתפקיד רק רוצה להוכיח את עצמו ופועל במרץ למצוא עוד הגבלות, איסורים וקשיים על בעלי רכבי השטח והזרוע נטויה...אווואהה כמה נטויה...
והשמיים הם הגבול...
מה מונע מבעדם?
העדר כבשים שאתה כל כך מתאמץ לשמר אותו ככזה, לא פוצה פה, לא משמיע קול ולא משנה כמה ירדפו ויציקו. אז למה לא...

נוסח המכתב בוודאי שאינו מחייב, כל אחד יכול לגרוע ולהוסיף כאוות נפשו, זאת לא הנקודה.
הכמות קובעת, לא נוסח המכתב.

טל.

אני מסכים עם בועז שהגישה של טל טל נאיבית, אבל מסיבות אחורת לגמרי.

מלבד זאת, אני מסכים כמעט עם כל מה שטל כתב, בחלק המצוטט למעלה...

tallevi
23-10-16, 21:05
אני רק שאלה.
מי הם נציגי הקהילה?
אני גם רק שאלה...
מכתב...שלחת?

עוד חזון למועד...וכשיבוא...נבחר.
אפילו אותך.

בעיקרון, כל אחד שחווה את חוסר ההגיון ואת נוקשות היתר המופעלת עלינו כחובב שטח ובעל רכב שטח, בהחלט יכול שלהיות נציג הקהילה לצורך העיניין.

אבל באמת...עוד חזון למועד.

טל.

boaz avrahami
23-10-16, 21:17
טל

משרד התחבורה פועל לישר קו עם התקינה האירופית.
או שהם יאמצו אותה עם הגבלות שיקלו רק על היבואנים המסחריים או במקרה הטוב לא יעשו כלום.

מה הציפיות שלך שיקרה בדיוק בהמשך למכתבך?
אני לא רואה שם שום דבר קונקרטי למעט תלונה...

ברנרד, במקום לשבת על הגדר וליצר פרובוקציות - אולי תעשה משהו מועיל חוץ מלהשיא עצות.
בוא נראה אם בהיבט הפרקטי העצות שלך עובדות

Bernard
24-10-16, 03:28
טל

...
ברנרד, במקום לשבת על הגדר וליצר פרובוקציות - אולי תעשה משהו מועיל חוץ מלהשיא עצות.

איזה קשקשן, באמת.
מלתת לי בראש, שאני מציע כל מיני עצות ומאיר כל מיני דברים, במסגרת "דין מוסר", עברת לתת לי בראש שאני "יושב על הגדר" או "יוצר פרובוקציות".

היו (לאחרים וגם לי) עצות והיו רעיונות לדרכי פעולה וכל מיני דברים "שצריך לשים אליהם את הלב" (למי ש"מדבר עם מי שצריך") אבל "מ י ש ה ו" ביטל הכל ב"נחכה בשקט ונראה מה יהיה" ו"אל תכניס לפקידים רעיונות לראש" ו"כולה נשלם יותר, אז למה לטרוח"...
עכשיו "מ י ש ה ו" מתלונן שאני יותר פרובוקציות???

אני לא חושב שהגישה של מכתבים תעזור ובטח לא עכשיו, כשהגלגלים כבר מסתובבים והנחיות (בדמות סעיפים בטופס הטסט) כבר "מכות גלים" בשטח, אבל יש איזו חשיבה הגיונית ורצון ופעולה, לנסות לשנות משהו.
אצלך, היה מעבר בין "שבו בשקט" ישר ל"נו.. אז תעשו משהו, במקום להזכיר לנו כמה טעינו ב"לשבת בשקט"", נעשה בצורה חלקה בלי שום ביקורת עצמית...
ואני לא אצטט ולא אשאיר לינקים.. אני בטוח שכולם זוכרים בדיוק למה אני מתכוון.

נו, טוף.
זו גם דרך להשאיר את הראש בחול... ולהאשים את כל היתר בחוסר מעש או ביצירת פרובוקציות.
כמו שאמרתי, יש כאלה שיגידו ויעשו הכל, על מנת לא לרוץ עם חוטיני..

opl
24-10-16, 09:43
+1 לברנרד...
עצוב מה שהולך פה...
הדבר הכי טוב שגוף כושל יכול לעשות זה לגרום לך לחשוב שאולי גרוע עכשיו אבל יכול להיות גם הרבה יותר גרוע אם תדרוש שינוי.
בערך כמו הרבה נושאים בחברה שלנו אנחנו פשוט לא מצליחים להתאגד. אדישים למתרחש סביבנו. גם בנושאים מהותיים בהרבה.

אלירן, חלק מהבעיה.

boaz avrahami
24-10-16, 10:29
ברנרד, הרבה שטויות טובעות בהמון מלל...
אל תסלף את דברי בבקשה.

אני מחזיק בעמדתי שמיותר עד לא מומלץ לפעול בנושא ושהכול ישאר כשהיה מקסימום אחרי סיבוב קצר.
הדבר היחידי שעלול להשתנות הוא מחיר המעכרים.

שום מכתב/ פניה / התאגדות לא יועילו בשיט.
בניגוד לשכמותך שיש להם המון רעיונות אבל אפס פרקטיקה ( ובמקום להוציא את רעיונותיהם לפועל מאשימים את מי שהתנגד לרעיון שלהם בכך שהם לא פעלו) , אני דווקא כן הייתי בסרט דומה עם הספורט המוטורי ומחאת הדיור. באופן מאוד אקטיבי בשניהם.
את השעור שלי על הממסד למדתי בדרך המאכזבת והמעיפת ואיבדתי את התמימות.

שום דבר טוב לא יצא מלהעיר / להטריד את הדוב. אולי הוא ער ומכין מלכודת ואולי הוא בדרך לחזור לישון.

מעבר לכך - אף אחד לא הציע פתרון מפורט שהממסד יוכל לבלוע. יללות זה טוב אבל לא מספיק להוביל מהלך עם סיכוי.

לתשומת לבכם ישראל בחרה להיצמד לתקינה הארופאית.
לא נהיה אוסטרליה או ארהב.
מה עדיין לא ברור?

אני את הוויכוח הזה סיימתי .

tallevi
24-10-16, 11:58
טל

משרד התחבורה פועל לישר קו עם התקינה האירופית.
או שהם יאמצו אותה עם הגבלות שיקלו רק על היבואנים המסחריים או במקרה הטוב לא יעשו כלום.

מה הציפיות שלך שיקרה בדיוק בהמשך למכתבך?
אני לא רואה שם שום דבר קונקרטי למעט תלונה...

לא מבין למה אתה כאזרח הקטן צריך לעשות את כל השיקולים של "ברומו של עולם" של משרד ממשלתי שלם, מי ביקש?!
למה אתה מתעקש לדברר את הצד השני ולקבוע מראש את תגובותיו לפעולה שאף לא ניסית אפילו להתחיל לבצע?

כולה מה?!
מה הוצע כאן?
השתלטות אלימה על משרד התחבורה??
ניידות משטרה הפוכות עולות באש??
אפילו המגהפון לא הוזכר...

למה אתה כאזרח הקטן אי שם בקצה שרשרת המזון, לא מסוגל לנקוט בצעד כה פשוט של אזרחות טובה, בנימוקים שמתאימים אולי למי שגדל תחת משטר קומוניסטי...שבעיני לפחות הזויים ברמה מפחידה...
אנחנו צריכים לפחד להשמיע קול?!
לאן הגעתם??
מה? התנסיתם בסיביר הישראלי שאנחנו לא מודעים לקיומו...?

אני מצפה שפנייה רבת משתתפים מצידנו תהווה איזשהו משוב למערכת שכפי הנראה חסרה בזה.
וכן, משוב עם מסר.
וכן, מסר שהוא "צר אופקים" ו"נאיבי" שמדבר רק על נקודת מבטינו.

מה הבעיה בזה?

מי צריך בול...? [emoji6]

talw
24-10-16, 13:31
טל,היוזמה שלך היא דבר חיובי,מצד שני הטענה שלך מתבססת על שיפורים שכביכול משפרים את הרכב - פה אתה תיפול.
מה שאתה קורא לו שיפור, למטרת התחביב שלנו, כל מהנדס ממסדי מתחיל יכול להפריח עם טענות נגדיות של שינוי לרעה בהתנהגות הרכב או הגברת מאמצים על מכלולים כתוצאה ישירה של "שיפור" כזה או אחר השונה מתכנון הרכב המקורי, בכביש, זה באמת קל, ולשם זה ילך לדעתי- מה שקל להם.
במילים אחרות אתה מצפה שיכירו בתחביב שלנו באופן פורמלי, זה לא יקרה, כי בעיני רבים (הרוב המוחץ)התחביב הזה נחשב לכוחני ודורסני, הוא ממש גם לא יעלה לסדר היום.
הבעיה היא יותר עמוקה ורק מחריפה עם השנים, נוצר משבר אמון אמיתי בין האזרח לממסד ולהיפך, בין אדם לחברו. כל צד מתחפר במחילה שלו וצובר כמה שיותר קופסאות שימורים,לעצמו, לפני שתיפול הפצצה הדמיונית.

גיא
24-10-16, 14:14
ידיד רומני ... מספר לי שברומניה, השטאזי .. אופס .. סליחה. הפוליצאיי .. נוהג לעצור רכבים על הדרך ובודקים שהצמיגים ברשיון זה הצמיגים בתכלס....וכמה פעמים בכל דרך ....

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Bernard
24-10-16, 15:46
ברנרד, הרבה שטויות טובעות בהמון מלל...
אל תסלף את דברי בבקשה.

אני את הוויכוח הזה סיימתי .

אתה ממש מאתגר אותי להתחיל לצטט, משירשורים קודמים.. ממש דמעות תנין לגבי "סילוף דבריך"...
וגם עכשיו, ממש בפוסט האחרון שלך (אין טעם לצטט את כולו), אתה חוזר בך מפוסט קודם שלך (ממש פה, קראת לי להתחיל לעשות במקום לדבר..) ומסית/מטיף נגד כל מי שחושב בכלל לעשות משהו "אל תעיר את הדוב" (שכבר נוגס לך בתחת, אם לא שמת לב).. תנו לו להמשיך לעשות בנו מעשה מגונה.. אולי הוא לא יעבור לאונס ממש.. שבו בשקט, שלא להרוס לכולנו...
ומי שכבר נאנס... האמת..חראם, אבל לפחות הוא לא אני... תסתכלו על הצד החיובי... לא אנסו את כולנו..
אחלה גישה.
ואני עוד זה שמדבר שטויות..
.

אתה "מנצח" בכל מקרה.. אם המצב יתדרדר (כמו שאכן קרה וקורה.. בדיוק כמו שדרור אמר - ודרך אגב, שמת לב, שבשקט ככה, בלי ש"תרגיש", מחיר הדלק מתחיל להעלות.. בקפיצות (אפרופו הירידות שלך על דרור)) - לך לא היתה יד בדבר, שהרי לא עשית כלום.
ואם המצב ישאר אותו הדבר - כמו שחזית... לא צריך לעשות היה כלום.
ואם אכן יתאפשר לעשות שינויים ו"יירדו לנו מהגב" - אמרת שזו הדרך שצריך לנקוט בה..
אתה בכל מקרה צודק, לא משנה איך נהפוך את זה..
וזה בדיוק מה שאתה אומר - לא נותן לעובדות לבלבל אותך.. הגישה/תשובה/מנטרה של "יכול להיות גרוע יותר", תמיד נכונה ותמיד מתאימה.. תמיד.

וחוץ מזה..
כנראה שלא למדת כלום, מהנסיון שלך עם הספורט המוטורי...
אין לי מושג מה היה שם אבל את המשפט "הם אשמים", אני מכיר טוב.. הולך יופי עם כאלה שהם תמיד "ה"בסדר ואין מה לשפר ואין צורך בהפקת לקחים ואין סיבה לשנות שיטות/גישות/התנהלות - "המערכת אשמה". גם אם היא כבר שונה לחלוטין והאנשים שונים והחוקים שונים והשיח הציבורי שונה והמידיה שונה - אתה בשלך וכל האחרים טועים ומי שמנסה להסביר לך "איך המערכת עובדת" (ולא משנה כמה הוא מכיר אותה - הוא מכיר אותה פחות טוב ממך.. בגלל שלך יש נסיון) מבוטל ו"מזולזל" בניפנוף יד "אתה חלק מהמערכת"... ללא שום קשר לעובדות ולפרטים.

אבל אם אתה גמרת את הויכוח, זה גם בסדר...

tallevi
24-10-16, 17:38
טל,היוזמה שלך היא דבר חיובי,מצד שני הטענה שלך מתבססת על שיפורים שכביכול משפרים את הרכב - פה אתה תיפול.
מה שאתה קורא לו שיפור, למטרת התחביב שלנו, כל מהנדס ממסדי מתחיל יכול להפריח עם טענות נגדיות של שינוי לרעה בהתנהגות הרכב או הגברת מאמצים על מכלולים כתוצאה ישירה של "שיפור" כזה או אחר השונה מתכנון הרכב המקורי, בכביש, זה באמת קל, ולשם זה ילך לדעתי- מה שקל להם.
במילים אחרות אתה מצפה שיכירו בתחביב שלנו באופן פורמלי, זה לא יקרה, כי בעיני רבים (הרוב המוחץ)התחביב הזה נחשב לכוחני ודורסני, הוא ממש גם לא יעלה לסדר היום.
הבעיה היא יותר עמוקה ורק מחריפה עם השנים, נוצר משבר אמון אמיתי בין האזרח לממסד ולהיפך, בין אדם לחברו. כל צד מתחפר במחילה שלו וצובר כמה שיותר קופסאות שימורים,לעצמו, לפני שתיפול הפצצה הדמיונית.

טל,

שוב, אתם רצים מהר מידי ורחוק מידי...חכה עם זה...הלוואי שנגיע למצב של דיון עינייני- הנדסי לגבי השלכות של שיפורים. הלוואי.

אתה בדואר מחר במקרה..?[emoji6]

דרור ברלי
25-10-16, 10:00
טל,

הלוואי שנגיע למצב של דיון עינייני- הנדסי לגבי השלכות של שיפורים. הלוואי.

זהו, שזמנו של הדיון הזה הגיע כבר לפני שנה. טוב שנזכרת.
עד כמה הדיון הוא ענייני? לא יודע. מה שבטוח שזה שהעניין שלנו לא יוצא ממנו טוב ושהוא מאוד ענייני בעניין של בעלי האינטרס שבוחשים בו.

ואני מבטיח לך - מבטיח ומתחייב לך - שגם אם הדיון ההנדסי-ענייני בנושא השיפורים היה נערך כאן, ע"י אנשים מקצועיים משלנו ומתוכנו (ויש כאן כאלה, ומילתם ודעתם נחשבות בעיניי אלפי מונים יותר ממילתם ודעתם של פקידונים ו"אנשי מקצוע" כסת"חנים שבשירות הרשעויות) - השורה התחתונה לא היתה לטובת העניין שלנו. כי יש אמת ועובדות. אתה עדיין לא יכול לכופף את חוקי הפיסיקה לפי רצונך.

הרכבת כאמור, לא רק יצאה מזמן מהתחנה, היא כבר דוהרת. ואני חושש שברקסים אין לה.

tallevi
25-10-16, 11:28
ואני מבטיח לך - מבטיח ומתחייב לך - שגם אם הדיון ההנדסי-ענייני בנושא השיפורים היה נערך כאן, ע"י אנשים מקצועיים משלנו ומתוכנו (ויש כאן כאלה, ומילתם ודעתם נחשבות בעיניי אלפי מונים יותר ממילתם ודעתם של פקידונים ו"אנשי מקצוע" כסת"חנים שבשירות הרשעויות) - השורה התחתונה לא היתה לטובת העניין שלנו. כי יש אמת ועובדות. אתה עדיין לא יכול לכופף את חוקי הפיסיקה לפי רצונך.

דרור,

אני מכיר את דעתם של אנשי המקצוע כאן באתר לאורך השנים, וניתן בקלות להעלות מאמרים ארוכים ומחכימים שנכתבו על ידם בעבר.

אין לי מושג איך הגעת למסקנה ההפוכה.

ודווקא מי שנוטה להתעלם מחוקי הפיסיקה על תקן ויקוב הדין את הפיסיקה...הן הרשות ופקידוניה, (האם בארה"ב ובאוסטרליה חוקי הפיסיקה שונים מחוקי הפיסיקה בארץ הקודש?!).

דרור ברלי
25-10-16, 13:16
ברור שחוקי הפיסיקה לא שונים.
אפשר להתווכח מה זה "שיפורים" ועד כמה הם משפרים או מקלקלים. ויחי ההבדל בין נעילת דיפרנציאל וסט קפיצים ובולמי זעזועים מאיכות טובה יותר, לבין הגבהות משוגעות שמוציאות את מערכת ההיגוי מגיאומטריה נכונה ומאיזון, הסבות פרטיזניות של מערכות מתלים מאולתרות, SPOA, עלים לסלילים ולהיפך, ניסור/קיצור/הארכת שלדות, שינויי בסיסי גלגלים, חיתוכי מרכבים ועוד ועוד. נצורה כאן מציאות שבה כל מי שמצליח לרתך כמה סנטימטרים בקו ישר, בטוח שהוא מהנדס שלדות מדופלם ופותח "סדנת שיפורים".
אני רואה בשטח דברים שאפילו עיניי המאוד סלחניות חושכות ולעתים אני חושב לעצמי שאולי הפקידונים צודקים.

כאן כולם גיבורים גדולים. לעתים גם עבריינים בלי בושה. עד שקורה משהו, ואז כל אחד רוחץ בנקיון כפיו, מחפש אשמים ומנסה להפיל את האחריות על מישהו אחר.
הפקידונים, באופן ברור, טבעי ומובן, לא רוצים להיות אחראים לשטויות שהאזרחים עושים.

ולכן ברור לי שהתמקדות בעניין השיפורים לא תעשה לך - ולנו - את השירות לו אתה מקווה. נהפוכו. על זה כנראה רק ניפול.

כשהתחיל הסיפור לפני שנה וקצת, אולי היה חלון הזדמנויות לעשות משהו. הכוח היה בידינו, במספרנו. אבל אז אתם גיחכתם והתעלמתם. העדפתם ויכוחים ומלחמות יהודים. לזרוק את הרפש באלה "שהשתינו מהמקפצה" שהרי ברור שכולכם צדיקים תמימים והם, רק הם האשמים... בדיוק מה שהשלטון המתועב הזה רוצה. שולט בנו ביד רמה בשיטות של הפרד ומשול. וראה את מצב הספורט המוטורי כדוגמה מאלפת.

וככה, חלון ההזדמנויות הזה נסגר. הפקרתם את השטח לתאבי הבצע ובעלי האינטרסים, לבעלי המעבדות שמעניקים את החותמת, לסוחרים שמוכרים ציוד לרשעויות. נזכרתם מאוחר. כמו שהזהרתי אז. עכשיו כולנו צריכים להתמודד עם ההשלכות של האדישות, האגואיסטיות, הפחדנות והטמטום הקולקטיביים שלנו כקהילה.
תעשה טובה, אל תרע את מצבנו עוד יותר.

boaz avrahami
25-10-16, 14:04
לטעמי בכלל הזמן שלנו יתחיל אם וכאשר יתפרסמו הוראות.
עד אז אף אחד לא הזמין אותנו לדיון וגם תכלס אין לבעלי הרכבים שום עמדה רישמית ושום גוף יציג.

חוצמזה גם אלו שצועקים כבר שנה "הפקרתם" ו"צריך לעשות משהו" הסתפקו בלצעוק ולא טיפה מעבר לכך....
שלא תבינו אותי לא נכון- אני בעד השקט אבל אני בדיעה שמי שצועק שצריך לעשות משהו שיוציא את האצבע מהתחת ויעשה. כלל אלמנטרי באזרחות.
הכי גרוע/בזוי זה להאמין במשהו שצריך לעשות ולחכות בצד שמישהו אחר יעשה במקומך.

אני לחלוטין לא מסכים עם העמדה והדרך של טל אבל הוא לפחות מנסה להילחם על עמדתו ועל כך אני מכבד אותו ומתפלל בלב שזה לא יעשה נזק.

דרור, ברנרד ואחרים שחשבו וכתבו אלפי מילים שצריך לעשות משהו עודלפני שנה> למה לא עשיתם דבר ובאיזה זכות אתם היום מבקרים את זה שדבר לא נעשה?
הכי מגוחך שברנרד, יקיר הפורום, בעל השכלה ויכולת מאוד רלוונטיות נותן לנו פה הרצאות וביקורת על עמדה כזו או אחרת של אנשים אבל את המבחן האזרחי האלמטרי להילחם על עמדתו הוא לא עבר....

ושוב בשביל להקשות על ברנרד לסלף את דברי - לא שיניתי את עמדתי. רק הוספתי ביקורת על הצדיקים שמחכים שעבודתם תעשה בידי אחרים.

דרור ברלי
25-10-16, 14:51
שוב רק מתוך עצלנות לחפש ולהזכיר - "נס המרד" הורם כבר לפני יותר משנה, היה מפגש, היו הצעות קונקרטיות לפעולה. יידעו אתכם בזה, הציעו לכם להצטרף ולהשתתף. הבהירו לכם שיש לזה עלויות. אתם גיחכתם. התחלתם להתעסק במי נמצא שם, האם הם מהנדסים או באסטונרים, ומי השתין על הקרש של האסלה ומי מהמקפצה וכמה בעצם לכם כל זה לא משנה כי לפני שבוע עברתם טסט ואתם בכלל לא מוגבהים 10' ואין לכם מנוע HEMI ואתם לא נועלים צמיגים 37 ולא משתתפים ב"מלך הדיונה" הקרוב...

אחר כך הסתבר שמשנה מאוד, לכולם. מג'ימני ועד סברבן. מסטודנט על סמוראי מתפרק עד עארס כבד בהאמר H2. כי זורקים ממכוני הרישוי גם ג'יפים שכלל לא מוגבהים ובכלל לא משופרים. כי מהות הג'יפוקליפסה היא מתן האפשרות לבוחן במכוני הרישוי להחליט על סמך.... על סמך מה בדיוק?.... לא כל כך ברור... ומצד שני להפעיל על המכונים טרור. תחשוב שאתה בוחן או בעל מכון רישוי. הפרנסה שלך בסכנה - נכנס ג'יפ, נראה לך מוגבה? יש אפשרות למדוד באופן מוסמך? מה פתאום. אז מה, אתה תכשיל. נדמה לך שהצמיג בולט? בולט ממה? מהבודי?... מהכנפון?... זה משנה?... העיקר שתכשיל. כי אם לא תכשיל, יש מצב שיעוטו עליך סוכני החרש של משרד התחבורע ותחטוף סגירה מנהלית. זה העניין.

ואז אתם מתפלאים שמכשילים אתכם בגלל חור של סיגריה בקוטר חצי ס"מ בריפוד של הכסא.

בדבר אחד בועז, אנחנו יותר מאשר מסכימים - המכתבים האלה, במקרה הטוב לא משפיעים בכלום.
במקרה הרע הם מעירים את הדוב וגורמים לו להשתולל ולתת כאפות. ואולי גם ביסים.

Bernard
25-10-16, 18:39
אין לי כוח לצטט ולערוך את הציטוט ולהסיר את התפל ו"לתפוס אותך במילה" (יש לי שלכת על הראש, וכמה שאני יודע שאתם חושבים שזה שולי וזניח ביחס ל.. חיים האמיתיים.. זה עדיין מצריך עבודה... סיזיפית..).לכן אענה בקיצור..
זו הכוונה לפחות.. עם הכתיבה והאדרנלין שעולה, בגין ה"רחיצה בנקיון כפיים" של בועז... יכול להיות שיתארך..

בועז.
אתה, במיוחד, כמי שהיה הקולני ביותר והמשמיץ ביותר מבין "חסידי שיטת הראש בחול", השפעת בצורה הרבה ביותר על מה שאתה קורא לו (עכשיו) חוסר המעש.
כשמישהו מתריע בשער (מישהו אמר דרור??) או מנסה לארגן משהו (לא אני - ונגיע לזה) או מציע הצעות פעולה, לטובת העניין, ויש איזה קבוצה קולנית שמזלזלת ומגחיכה ומאשימה (עובד עם האוייב ומסגיר פרטים ומאיר נקודות שעדיף להשאיר בחושך..) ומציירת כ"זה עובד קר נגדינו" ו"בגללך/כם כולם יסבלו", קצת קשה להמריץ את יצר ההתנדבות והיציאה לפעולה.
זו קצת צביעות וקצת התחסדות וקצת חוסר הוגנות וקצת עוד מכל מיני דברים שכאלה, לבוא, אחרי שנה ומשהו של "הכל בסדר ושבו בשקט ואל תהרסו ואל תייצגו אותי" ולהאשים (ליילל?) "אז למה לא עשיתם כלום?" ו"אתם רק מטיפים, בלי לעשות כלום!"...
תשתלט על עצמך... אתה ממנסה להחזיק בשני קצוות של מקל חלקלק... ואני אומר שאלה בכלל שני מקלות שונים.. תרגיע.
עכשיו הזמן שלך להגיד "סליחה טעיתי.. טעיתי שלא ראיתי את/איך המצב המחמיר. טעיתי כשקראתי לחוסר מעש, בתקווה שהכל ירגע. טעיתי כשזילזלתי ב"רואי השחורות" וטעיתי כשבגלל היחס המזלזל שלי, עברנו את נקודת האל חזור, של מערכת שמבצעת שינויי"...
הגיע הזמן שתגיד, אם לא תודה בטעות ותעטה חוטיני, "אני לא מאמין שהדרך הזו היא הנכונה אבל בגלל הנסיון שלי (כפי שאתה מעיד על עצמך), אני מוכן לעזור בדרך שלכם".
או שסתם תגיד "סליחה.. דרוד" (-:

לעצם עניין המכתבים ו"נקודת האל חזור".
מכתבים זה עידן ויפה ונכון כשיש מצב קיים, שמבקשים לעורר ולהסב תשומת לב ולהתחיל (להתחיל!) לשנות...
מכתבים זה לא בדיוק "מה שהרופא ירשום" כשמהלך של שינויי מסיבי בגישה כבר מתחיל לשאת פירות/סימנים בשטח.
ולא תהיה לכם טעות - שינויי טופס בדיקה, הוא משהו משמעותי וכשהוא כבר מגיע ל"דפוס", קשה מאוד לשנות משהו משמעותי.
אני גם לא חושב שתהיה להם משמעות משמעותית לרעה.

אני מסכים לחלוטין עם הדימוי (הנדוש??? אבל מאוד רלוונטי ל.."מערכת") של דרור - רכבת.
מערכת (ממשלתית) היא לא מכונית מרוץ ולא אופנוע ולא אופניים, שמאיצים ועוצרים/משנים כיוון "on a dime".
לוקח ל"מערכת" זמן להכיר ב.."בעייה" ולהתחיל לבדוק מה המצב ומה אפשר לשנות ולהציע שינויים ולבחון אותם (בקטנה...) ו... עד שמחליטים לתת את ה-OK (משנים את טופס הטסט, למשל) ולהתחיל להניע את ה"מערכת" בכיוון החדש.
כל זה לוקח זמן ומאמץ (וכסף) והמהלך הזה צובר תאוצה לאט לאט.. במשך יותר משנה ועוברות הנקודות שניתן "לעצור ולעשות חושבים" גם אם יש טעות במהלך..
גם אם יבוא איזה "גאון" ויגיד "עצרו!!!" יש פה בעייה... יקח המון זמן עד שה"רכבת"/מערכת תעצור - בדיוק כמו רכבת אמיתית... גם אם ראית את הדביל עומד על המסילה (עם הראש בחול), במרחק של כמה מאות מטרים וגם אם תפעיל את המעצורים מיד... כדאי שאת הקבר לאומלל, יתחילו לחפור.

אתה (ואחרים) בחרת להתרכז נקודתית ב"למה ההוא לא עבר" ו"זה מכון פחדן" ולפרסם שמות של מי שעושה בעיות לג'יפים ולבטל את דעתם של כל מי שחושב אחרת. מי שרואה שמדובר בבעייה כוללת ולא נקודתית - שמדובר ברכבת שמתחילה לצבור תאוצה..
התעלמת (למרות הנסיון שלך) מהעובדה שרכבת/מערכת קשה לעצור, גם אם משכנעים אותה שהיא טועה...

"סליחה. טעיתי. מה אני יכול לעזור?", תהיה התגובה הנכונה מצידך.

אני.
מה אתה מקשקש עלי?
אני נמצא בחו"ל. לא יכול להגיע לישיבות ולא לדיונים ולא לפגישות.
כל מה שאני יכול לעשות (עד שחוזר לארץ), זה לתרום מהנסיון שלי ולהאיר נקודות שאולי אחרים מפספסים/לא רואים/לא מודעים (לחשיבות שלהן) ולהציע דרכי פעולה ולנתח מה אני חושב שקורה.
ואת זה עשיתי פה... באריכות מעיקה, כשאני משקיע הרבה אנרגיה ב(לנסות)להתמודד עם דיעות שונות (ולגטימיות) לגבי הדרך והשיטה ועם כל מיני משמיצים ולעגניים (אם לגבי המניע שלי ואם לגבי הטרחנות ועם לגבי הדעה הדבילית שלי).
ואת זה כבר אמרתי פה, כש(נדמה לי נמרוד) הציע לי "לשים את הכסף, במקום של הפה" ולרכז משהו - אני "שם". אני יכול רק לייעץ.
עזרתי לחבר באיזה משפט נגד רשויות המכס - הגעתי לדיונים בטיסות וניסיתי לרכז פגישות, בתקופות הקצרצרות שהגעתי. החבר (עם קשרים בחברת תעופה) סידר את כרטיסי הטיסה ו-SHMBO אירגנה את הלו"ז שלה, לפי הגחמנות של המכס/דיונים.
המהלך ארך תקופה של שנה ומשהו והיה מספר מצוצם של דיונים (תיק פשוט ודבילי - אבל היה עקרוני עבורו ו.. עזרתי).
מה בדיוק אתה מצפה/ציפית שיהיה ה"תפקיד" שלי בעניין הנוכחי?
מה אתה מקשקש?
כל אחד תורם כמה שיכול - לדעתי, הרבה יותר ממה שעשיתי, קשה היה לעשות/לדרוש (אולי לערוך ולקצר התגובות (-: ).
בעוד כשנה, אני חזרה בארץ וכפנסיונר, יהיה לי המון זמן פנוי ונגישות - אבל הרכבת כבר בשיוט. שיוט - אפילו לא תאוצה!

צדיקים, מלאכתם נעשית בידי אחרים.. אבל צדיקים שתוקעים מקלות בגלגלים של ה"אחרים"?
ועוד אח"כ באים בטענות ש"האחרים" לא עשו מספיק?
מה, ה"אחרים" צריכים להילחם על הזכות לשרת את ה"הצדיקים"?

ולא תחשוב חלילה שלפי התגובה שלי,אני מתעצבן או מתרתח - זו פשוט התגובה המתבקשת לטענות שלך.
"סליחה. טעיתי. מה אני יכול לעזור?", תהיה התגובה הנכונה מצידך.

יאללה.
יש לי יציקה על הראש (תרתי משמע) ושלכת לאסוף...

boaz avrahami
25-10-16, 20:01
מזל שזה היה הנוסח הקצר :-)

שוב אתה רושם שאני חושב שזה היה טעות לא לעשות כלום? עד מתי רשעים יעלוזו?
כמובן שלא שיניתי את דעתי אני רק לועג לאלו שחשבו שצריך ומאשימים את אחרים שלא נעשה דבר.... אבל מה לך ולעובדות :)

אגב טל, הייתי היום בדואר (עניין פרטי, לא המכתב שלך) - ממש לא חוויה מומלצת.
עדיף מייל או אפילו פקס

Bernard
25-10-16, 23:55
בועז ידידי.
העובדות הן, שמלבד אפיזודה קצרה וחולפת, בה ניסית לשכנע את חברינו המהנדסים להוביל משהו, לא הפסקת להטיף ולהפחיד ולדרוש ש... נשתוק.
לא לצייץ, על מנת לא למשוך תשמת לב.
לא להציע, משום שזה אבוד ממילא ובטח יעזבו אותנו לפנשינו.
לא להאיר/להעיר, משום שהאוייב מאזין.
לא להקשיב (לי ולאחרים) משום שבעצם האומר הוא חלק מהמערכת/משוחד/מוטה.
לא לתמוך במי שעושה, משום שהוא קולני/טיפש/אינטרסנט/גורם נזק (ועם חלק מטיעונים אלה בהחלט הסכמתי).
לא ..לעשות משהו - משום שלא קורה כלום ואין מה לעשות.

ריפית את ידיהם והפחדת וניהלת קמפיין "השתקה" נגד כל מי שרק קרא את המפה אחרת ממך וקרא לעשות משהו.
עכשיו אתה לועג????
על חוסר מעש??
מה שנקרא - טול קורה...וכו'

או איך אמרו אצלינו ברמלה - "יאללה, יאללה".

tallevi
26-10-16, 00:09
זה מתחיל להרגיש לי כמו חיים רמון בנאום הלווייתנים המפורסם שלו...ואתם יא חביבי, וואחד לווייתנים כבדים...אחד אחד...

אני לא מצליח להבין את ההגיון שעומד מאחורי חלק מהטענות המרכזיות שלכם.
1. אל תעיר את הדוב, זה יעשה רק יותר רע...
2. איחרת את המועד, עכשיו מאוחר מידי...

לגבי הטיעון הראשון, עובדתית השיטה הזו כנראה שלא כ"כ עובדת...
ואם גם העובדות לא מפריעות, איך בדיוק אתם יכולים לנמק טיעון שכזה? יש לכם דוגמאות? נעשה איזשהו ניסיון בעבר שזכה להחמרה בנהלים או בתקנים כתגובה לפנייה שלנו?

לגבי הטיעון השני - סליחה?! מישהו שם שאל את דעתנו במועד נתון כלשהו בעבר, ואנו מצידנו התמהמנו??
היה תאריך יעד שכזה שכל כך איחרנו לו??
מעולם לא הגבנו, לא התבקשנו להגיב ולפיכך בטח שלא איחרנו להגיב. ובכלל...אם כבר איחרנו את המועד והרכבת כבר דוהרת, אז איך בדיוק יוחמר מצבינו בשל השמעת קולנו? בשביל להחמיר, הרכבת כן יכולה לעצור באחת כאילו היא נטולת מסה, ובשביל להקל ולהתחשב, היא רכבת דוהרת חסרת מעצורים?! לא כ"כ מתיישבת לי הסתירה הזו...

ורק להזכיר למי שהלך לאיבוד בתוך כל המלל הזה...מדובר על כולה מכתב...מכתב צנוע, אמיתי לממונים שם במשרד התחבורה. מכתב שבא לתאר תמונת מצב מהצד שלנו, ציבור הג'יפאים. ככל שנשלח יותר, כך יגדלו הסיכויים לקבל התייחסות עיניינית כלשהי.

אני באמת לא רואה הצדקה למה אנחנו צריכים לחיות בפחד...בכל נסיעה לטיול, בכל כניסה לטסט, בכל מפגש עם ניידות בדיקה של משרד התבורה או בעצירת ביקורת משטרתית סתמית. (כן...גם אם הגדלתי צמיגים והגבהתי את האוטו ב "4 ועל הדרך שמתי קפיצים ובולמים משופרים בעלי צבע שאינו שחור...אז מה???)

טל.

Bernard
26-10-16, 01:44
כמו שאמרתי, טל.
אתה צודק (כמעט) בכל.. אני מקנא בך על התמימות.

לא - לא ביקשו מאיתנו להגיב ולא להשמיע את דעתינו משום ש"המערכת" לא פועלת כך. היא חושבת שהיא יודעת מה טוב לנו ומחליטה בשבילנו.
תפקידינו, כציבור/כאזרחים, להתערב ולהגיב ולהביע דעה, גם בלי שהתבקשנו.

לא - לא היה תאריך יעד. לפחות לא ידוע. זה לא משנה בכלל את העובדה שיש "איחור". איחור = המועד (ולא תאריך ספציפי) שבו ניתן להשפיע ולשנות ולהוות איזשהו שיקול בקבלת ההחלטה.. במהלך תהליך קבלת ההחלטה. אם ההחלטה כבר התקבלה, זה נקרא "מאוחר מידי" או "הרכבת כבר יצאה"...
ולגבי ההחלטה שהתקבלה - ראינו את הסימנים ה"לא רשמיים", בדמות שינויי/החמרה בגישה במכונים ואת החותמת הרשמית, שמשהו אכן התקבל, בדמות טופס הבדיקה שכבר יצא כמסמך רשמי - גם אם לא קיבל את החותמת "תקנות חדשות"...

כן - גם "הגבנו". אולי קצת פיספסת את התוכן הזה אבל היו קבוצות/יחידים שניסו להתערבב בהליך והדברים פורסמו פה. יכול להיות ויכוח כמה תרמה ההתערבות להחלטה או כמה מנעה החמרה נוספת אבל בהחלט "הגבנו".. בין שהסכמנו ובין שלא.

לדעתי לא יוחמר מצבנו - לא בגלל מכתב ולא בגלל משהו אחר. המכתב, לדעתי לא יועיל אבל בהחלט לא יזיק.

רכבת דוהרת לא עוצרת "באחת" - לא לטוב ולא לרע. זה טבעה של הרכבת/מערכת. מדובר בגוף בעל מסה/"מסה" כ"כ... מאסיבית, שלוקח המון להתחיל להזיז אותה והמון לעצור אותה, אחרי שהיא כבר זזה.
רכבת.
מערכת.
אחרי שהושקעו כ"כ הרבה משאבים (ואל תזלזלו ואל תמעיטו במשאבים) וכ"כ הרבה דיונים ואחרי שנוצרו כ"כ הרבה רעש וצילצולים ואחרי שכבר "יצאו לדרך"... מי יהיה הגיבור (בתוך המערכת) שיבוא ויגיד "שנייה! רגע! בואו נבחן את זה שוב! אולי טעינו במשהו! אולי... סתם ביזבזנו כ"כ הרבה כסף וזמן ועשינו בלגן לכולם...".
לדעתי, יהיה קצת נאיבי - במיוחד שלא בשנת בחירות (ולא נראה לי שבחודשיים הבאים תיפול הממשלה).

נכון - "לא להעיר את הדוב", התברר כמהלך כושל. כושל עוד יותר מהיכולת ומחוסר הרצון להבין ולהבחין ולקבל ש"הדוב כבר מזמן ער והוא.. רעב". אבל זה לא מפריע לחסידים להמשיך לטעון את אותו טיעון נדוש, ולהתעלם מה"התקדמות" שחלה.
יש כאלה שישאירו את הראש בחול ויטענו שהכל רגיל, גם כשאת החלק החשוף והמורם מהחול טוחנים/תוקעים להם במרץ.
ואם לא להם, אז לאלה שלידם... והם חושבים שכשיגיעו אליהם, הם יוכלו "לשחד את דרכם החוצה".
אני מקווה, בשבילם, שאכן יוכלו. עיני לא צרה בהם ואם אני אוכל להתחמק מ"התקיעה", בעבור כמה זוזים, בהחלט אעשה זאת. זה התשלום בגין חוסר הנכונות לעשות משהו, לנסות, כשאפשר.

לא - אני לא נגד המהלך/מכתב. אני גם לא בעד. אני פשוט חושב שהוא לא המהלך הנכון/מתאים. ותמיד יהיה מי שיגיד שזה יותר טוב מכלום ויכול להיות שהצדק יהיה איתו. אני פשוט לא חושב שזה נכון.
אני חושב שזה מהלך יפה ונאיבי אבל בלי שום תכלית... לצערי.
לא יועיל ולא יזיק.

לדעתי, היכולת שלנו להשפיע על... משהו, בשלב הזה, היא אפסית.
החל תהליך, שדרור ציין אותו לפני יותר משנה, וה"מערכת" תיתן לו "צ'אנס".
והצ'אנס הזה יהיה על גבינו (וגבם של כל משני הרכב לסוגיהם, לא רק 4X4.. כך לדעתי) והצלחה או כשלון של המהלך, תמדד (בעיני המערכת) לאורך מספר שנים, תוך הכנסת שינויים מינוריים במה שתוכנן/הוחלט מראש..
אלא אם יבוא "מטאטא חדש", שירצה להראות שכל מי שלפניו היה דביל והוא יראה לכולם "איך עושים את זה נכון".

ואני לא מוצא שום מקום ללעג.

Bernard
26-10-16, 01:57
אוי לא ראיתי שהגבת, בועז.

ברור שלא אתעלם ממך.

מזל שזה היה הנוסח הקצר :-)

...
אני לומד ומשתפר - עכשיו היה צריך לבוא האימוג'י של קיבורת הזרוע..

...
שוב אתה רושם שאני חושב שזה היה טעות לא לעשות כלום? עד מתי רשעים יעלוזו?
...
הבנת הנקרא, בועז?
לא חשבתי שיש לך בעייה שכזו.
לא. אני לא טוען כך. אני טוען שאתה עדיין אומר שצריך לשבת בשקט ולחכות שהאבק יישקע (חתיכת סופת אבק יש לך... כבר יותר משנה אתה מחכה שיישקע..).
אני טוען שתקפת את כל אלה שרצו לעשות משהו וריפית את ידיהם ועכשיו אתה טוען נגדם שלא רצו לעשות וחיכו שיעשו בשבילם... מין סרקסטיות שכזו, שלא במקומה..זה מה שאני טוען.

...אני רק לועג לאלו שחשבו שצריך ומאשימים את אחרים שלא נעשה דבר.... אבל מה לך ולעובדות :)

...
כן. נו, טוף... לועג.
כבר אמרתי מה דעתי על זה.
וגם לעובדות יש לך ..פרשנות מיוחדת.

...

אגב טל, הייתי היום בדואר (עניין פרטי, לא המכתב שלך) - ממש לא חוויה מומלצת.
עדיף מייל או אפילו פקס
אז אתה שולח?

boaz avrahami
26-10-16, 07:00
אתם משעשעים...
בוא אעשה לך גשר שיחסוך לך ולנו הרבה מילים.
נסה להיות תכליתי בתגובות ולתמצת
אותם...
מי שרוצה להוביל מהלך צריך לדעת מה הוא רוצה ולשכנע את חבריולהצטרף אליו.
עד היום זה נכשל לא בגלל המילים שלי אלא בגלל שלא הוצגו טיעונים רציניים כמו גם עכשיו המהלך המגוכח הזה של טל.

אז הנה קיבלתם את יומכם במשרד התחבורה ( יש שם כיום אנשים עם גישה מאוד חיובית ושרותית שמוכנים להקשיב, באמת!).
עכשיו בוא ותסביר להם ולנו מה אנחנו בעצם רוצים.
אני מזכיר לך- הקו המנחה הוא הצמדות ישראל לתקינה הארופאית כמינימום ועם תיקונים לחומרא.

אגב, כרפרנס מה השיג מועדון המיליון שכן פעל והתארגן?
הרי הצעתם שנצטרף אליהם.
שם יש יכולת כספית גבוה לנהל מאבק ואינטרס מובהק.

אין דבר כזה מאוחר מדי.
דבר עדין לא תוקן בתקנות וגם אם תוקן והוא לא מידתי אפשר לתקוף אותו.
לפחות כיום הצוות החדש במשרד התחבורה מדבר לעניין בכללי ולא תקוע כמו הדור הישן

tallevi
26-10-16, 11:28
אין דבר כזה מאוחר מדי.
דבר עדין לא תוקן בתקנות וגם אם תוקן והוא לא מידתי אפשר לתקוף אותו.
לפחות כיום הצוות החדש במשרד התחבורה מדבר לעניין בכללי ולא תקוע כמו הדור הישן

או...תקווה. כבר הרבה יותר טוב מהגישה שלך עד כה.

עכשיו, איך אתה מציע לגבש דרכים שבהם נוכל לקבל במה ולהציג את הטיעונים שלנו?

אני עדיין בטוח שמהלך של הצפת המשרד במבול מכתבים עדיף מכלום וכן מסמן לחברה שם שיש פה ציבור שלם לגיטימי ושיש לו מה להגיד. בהנחה שאין במה אחרת.

טל.

boaz avrahami
26-10-16, 11:49
טל,
יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא או המציאות.
אני לא מסכים איתך בכלום אלא מנסה להראות לך שאין לך מושג מה אתה רוצה ויכול לבקש ממשרד התחבורה.
אתה רק מיבב שדופקים אותך אבל אתה לא בשל לטפל בסוגיה.

המקסימום שהמכתבים האלו יעשו במצב הזה הם הפוך ממה שהתכוונת.
תקרא את התגובה הקודמת שלי ותענה סופסוף לעניין -
מה אתה מבקש ממשרד התחבורה?

erezgur
26-10-16, 12:50
ואני רק שאלה - האם בכל השרשור הזה יש משהו חדש שלא הועלה כבר בשרשורי הענק לפני כמה חודשים באותו נושא?

טל - האם עברת על השרשורים הגדולים שהחלו את גל הג'יפוקליפסה הנוכחי?

tallevi
26-10-16, 20:47
ואני רק שאלה - האם בכל השרשור הזה יש משהו חדש שלא הועלה כבר בשרשורי הענק לפני כמה חודשים באותו נושא?

טל - האם עברת על השרשורים הגדולים שהחלו את גל הג'יפוקליפסה הנוכחי?
ארז,

בוודאי....ומה יצא מהם?
מטרת השירשור כאן, (שלי לפחות), היא לא רק לשרשר...אלא לעשות מעשה כלשהו, קטן, פשוט, שאינו דורש מאמץ כלל ושאינו נחשב כטירחה גדולה. משהו שקטן ככל שיהיה, עדיין עדיף מכלום ומהררי שירשורים מפלצתיים שנגמרו בלא כלום.

בועז,

אם בהבנת הנקרא עסקינן...איפה ראית שרשמתי שאנחנו מסכימים על משהו?!
איפה ראית בדיוק שאני מיבב ושדפקו אותי?!
נהפוך הוא, בטסט האחרון, את הרכב שלי העברתי טסט דרך מוסך ולא נדפקתי ולא נעליים...זה היה הטסט הכי קל שהיה לי בחיים עד כה...פעם ראשונה שלא אני אישית נכנסתי למסלול.

כל ההודעות האלה עד עכשיו ועדיין לא הבנת מה אנחנו רוצים ממשרד התחבורה ומה ההגיון מאחורי הפניה?! לא הבנתי...אתה רוצה שאתחיל הכל מהתחלה?? לתאר לך בכתב עכשיו את כל סצינת רכבי השטח בישראל והחיכוך של בעלי הרכבים עם התקנות האיסורים וההגבלות של משרד התחבורה לאורך השנים??
הצטרפת לג'יפולוג מאתמול?! אתה בג'יפים יומיים שלושה?! אתה באמת לא יודע מה אנחנו רוצים, צריכים וחושבים שצריך לתקן פה?!
או שאתה מיתמם?

אני חושב שהבהרתי די טוב, חזור ואמור, מה אנחנו רוצים באופן עקרוני ואת זה כל בעל רכב שטח ששיפר או שמעוניין לשפר, מבין היטב. כמובן שניתן לרדת לפרטים, אבל אלה אינם רלוונטים בשלב הזה.

את המחאה החברתית הגדולה ביותר שהיתה עד כה בארץ, הקימו חבורת צעירים שאינם בשלים במובנים רבים...מה זה קשור?!
כדי לצעוק את צעקתך בכל נושא שהוא, אתה חייב קודם לסיים את הדוקטורט בנושא ורק אחר כך לצעוק?! מה הטענה המטופשת הזו?!
וסליחה? מי בדיוק הסמיך אותך להחליט מי בשל או לא לעסוק בנושא כזה או אחר?!

אתה לא מעוניין, אתה לא מסכים עם הרעיון, זו זכותך, וזה בסדר. אבל זאת לא זכותך לתקוף דעות אחרות משלך מתוך עמדה מתנשאת שאינה ברורה וביצירת רושם על היותך בעל ידע ונסיון, לכאורה בכמה רמות מפשוטי העם... בניהול מאבקים ציבוריים מול משרדי ממשלה בכלל ומשרד התחבורה בפרט. אני כן רואה שיש לך ידע וניסיון רב איך לא לנהל מאבקים ואיך לא לגרום להם לקרות...

חוצמזה, אני כרגע לא רוצה ממשרד התחבורה כלום. אני כן מאוד רוצה לגרום לג'יפאים שמרגישים נרדפים ללא הצדקה בחוסר פרופורציה ובחוסר הגיון, לקום ולעשות מעשה (ללכת לדואר...) ולהשמיע את קולם ודעתם על המצב ועל התנהלות משרד התחבורה בנוגע לשיפורים ברכבי שטח.

לא יתכן שכל שמוק שתופס תפקיד מקצועי באגף הרכב במשרד התחבורה, יתעלל וימרר לנו את החיים באין מפריע וללא ביקורת מצידנו. וכוחנו במספרנו (ובמספר המכתבים שלנו...).

בולים...בולים...מי אמר אני ולא קיבל?!...בולים... בולים...[emoji6]

טל.

tallevi
28-10-16, 10:43
כן...??
יותר מ 4K צפיות ואף אחד עדיין לא שלח מכתב?!
לו רק רבע היו שולחים, המסר היה כבר עובר.

מה? רק לבכות וליילל או לחלופין להתלהם ולגדף במקלדת?
זה המקסימום שאנחנו מסוגלים לעשות?
איך אתם מצפים שמשהו ישתנה? או יותר נכון איך אתם מצפים שזה לא ילך ויהיה יותר ויותר גרוע?
בואו לא נהיה כאלה חסרי אונים כעדר כבשים מובל, ונבכה אחד על כתפו של רעהו.

ואם לא עושים כלום, לפחות תפסיקו ליילל...

הנה דוגמה למכתב למי שצריך...
111489

טל.

shaypaj
28-10-16, 13:22
יצא לי לי לקרוא לא מעט ממה שרשמתם פה ובפוסט הקודם של הגיפסולוגיה ושאר הפוסטים בנושא הרישוי, מכל הנושאים הרציניים שיש פה בפורום עם כל הידע שרץ פה כל מה שקשור לנושא "רישוי 4X4 בישראל" הוא הכי מיותר שיש. בכל חודש נפתח עוד תרד חדש על טסט כלשהו של מישהו שעבר או לא ואז מתחיל אותו דיון חסר תועלת שמגיע לאותו מסקנה חסרת תועלת, טל המכתב יפה ונחמד תמיד כיף לפרוק עצבים על המקלדת תאכלס לא יצא מזה כלום במקרה הטוב במקרה הרע אולי יצא גרוע יותר , היה גם פגישות של גיפאים ועוד כמה חברה שהאשימו אותם בכל מה שמסביב לנושא כמו "מועדון המיליון" או שאר גיפאים שגם פה בפורום יצאו עליהם על 200 והם עשו בדיוק מה שאתה מנסה לעשות ואפילו יותר .
אז הנה לך עוד תרד של ויכוח אין סופי בין ברנרד לבועז , תחמם פוקפורן ותהנה.
לדעתי אחד המנהלים צריך לחשוב שנית על כל הנושא הזה של "רישוי 4X4 בישראל" חוץ מלהוריד לכם את הרמה בפורום זה לא תרם פה כלום וגם לא יתרום בעתיד, יש בפורום הזה הרבה נושאים רציניים וענייינים עם ידע רב של אנשים ופתרון בעיות , מה שהולך פה זה פשוט מיץ של זבל....

ד ו ר ו ן
28-10-16, 23:05
במוצאי החג באחת התחנות בדרום היו רנגלרים עם 35-40, והיילקסים שלידם היילקס מקורי רכב נראה גמד.

לא נראה לי שמשהו השתנה במיוחד לקבוצה הזו.

זה רק מי שמשחק בתחום האינצ וחצי-שניים באמת מוטרד.

boaz avrahami
29-10-16, 06:57
אם כבר לגנוב אז מליון דולר ואם לדפוק אז את המלכה...

opl
29-10-16, 07:53
זה רק מי שמשחק בתחום האינצ וחצי-שניים באמת מוטרד.

מדוייק מאוד.

tallevi
29-10-16, 15:47
לצורך הצגת עמדה מול משרד התחבורה, זאת טעות לעשות את האבחנה בין השיפור הצנוע לשיפור מנקר עיניים. מבחינת התקנים היבשים אין שום הבדל בין מי ששיפר בשתי אינצ' תמימים לבין מי ששיפר בעשרים אינצ'ים ארסיים.

אני אומר קודם להשמיע דעה, להביע אותה ולגרום למשרד התחבורה להתחשב בה.
קודם מהבחינה העקרונית לשנות את הקונספט מאסור למותר ואחר כך אפשר לדבר על איך וכמה מותר.

כיום מה ששולט זה האסור. ובאופן חסר הגיון לחלוטין. "גלגלים בולטים" ומידת צמיגים שאינה תואמת את הרשום באוטודאטה" ו/או סתם אוטו גבוה לפי העין וצבע שאינו שחור של קפיצים ובולמים - כל אלא דברים שחייבים לרדת מהלקסיקון של משרד התחבורה כדבר ראשון.

אבל שום דבר לא יקרה ושום דבר לא ישתנה אם לא נפעל ובטח אם לא נשמיע את קולנו/דעתנו, כציבור.

טל.

יונתןמצפה
29-10-16, 17:35
מבחינת התקנים היבשים אין שום הבדל בין מי ששיפר בשתי אינצ' תמימים לבין מי ששיפר בעשרים אינצ'ים ארסיים.

זה לא נכון וגם מעיד שלא קראת את הדיונים ההיסטוריים המפורסמים.
וזו גישה מקוממת.
ההבדל הוא שבאחד יש שינוי מבנה (קיצוני לעיתים) ובשני אין שינוי מבנה כלל.

החלפת קפיץ ובולם למכלול תחליפי (בדומה להחלפת כל מכלול אחר בחנות החלפים הקרובה) אינו מהווה שינוי מבנה, כך לפחות ע"פ דעתם של מהנדסים שכבר כתבו את זה באותם דיונים.

shaypaj
29-10-16, 21:39
אתה מבין טל כמו שרשמתי לך לא יעזור לך כלום הקהילה הזאת גם רחוקה מלהיות מגובשת(במידה וחשבת ככה), כולם פה עושים עיניים על כולם, ההוא ראה רנגלר עם צמיגים 40 בתחנת דלק לא נבלע לו הרוק , אבל גם הוא לא חוקי עם האחד וחצי אינץ המסכנים שלו או בולם בצבע אדום, הכל אינטרסים , לא שווה להתעסק.
לכל המוטרדים תחזירו את האוטו לסטנדרט ואל תהיו מוטרדים יותר .פתרון פשוט.
במדינות שהם גן עדן לרכבי 4X4 אף אחד לא היה מבלבל תמוח על מה יש לזה ומה אין לזה . אבל פה זה ישראל ,החוק דפוק מהיסוד והאנשים...בונבונריה.

tallevi
29-10-16, 21:41
זה לא נכון וגם מעיד שלא קראת את הדיונים ההיסטוריים המפורסמים.
וזו גישה מקוממת.
ההבדל הוא שבאחד יש שינוי מבנה (קיצוני לעיתים) ובשני אין שינוי מבנה כלל.

החלפת קפיץ ובולם למכלול תחליפי (בדומה להחלפת כל מכלול אחר בחנות החלפים הקרובה) אינו מהווה שינוי מבנה, כך לפחות ע"פ דעתם של מהנדסים שכבר כתבו את זה באותם דיונים.
לדעת המהנדסים (וגם לדעתי ואני מהמר שגם לדעתך), אני משוכנע שגם החלפת מנוע לדגם אחר, או סגירת ארגז, אינה נחשבת כשינוי מבנה, למרות שאלה במפורש מוגדרים ככזה - אז מה?!
ובנוסף, גם הם לא יכולים להבטיח לך שהחלפת קפיצים ובולמים, (ואל תיתמם..מדובר על חלקים שאינם מקוריים ובעלי תכונות שונים מהמקורי לצורך השיפור שלא כמו החלפת פילטר שמן..), לא יכולים להיכנס תחת פרשנות של שינוי מבנה מצד הרשויות. מה זה בדיוק שינוי מבנה מבחינת המחוקק או הגורמים המקצועיים במשרד התחבורה?? נתון לפרשנות...ואם הפרשנות נוטה לכיוון בית שמאי, הרי שגם שינוי קפיץ משנה את גובה הרכב והנה קיבלת שינוי מבנה...
וזה רק טיעון הנגד התיאורטי לטיעון הנאיבי משהו שלך, אבל מה לגבי המציאות? איפה היא?
כמה פה העידו בזמן האחרון על מסכת עינויים לעבור טסט עם הגבהות "תקניות" לחלוטין, (מבחינת המהנדסים שהזכרת), שאינן כוללות שינוי מבנה לכאורה?
אולי זה מעיד שדווקא אתה לא קראת פה, לא מעט שירשורים...? ואם אתה תעבור את זה בטסט הבא שלך, זה מה שתטען מול הבוחן או הרב בוחן במכון הרישוי? שלדעת המהנדסים בג'יפולוג ההגבהה שעשית לא נחשבת "שינוי מבנה"?

ואם כבר גישות מקוממות...אני דווקא הייתי מכנה כך את גישתך אתה...
הגישה שלך המבדלת אותך מהשאר רק בגלל שאתה פה ולא שם (פה=2", שם=4" פלוס מוט מייצב מתנתק) היא די לטמון את הראש בחול ולהגיד זה לא אני, זה הם...אני בסדר...
ושוב, אני טוען שמול משרד התחבורה אנו כציבור, בעל מכנה משותף, צריכים להציג עמדה אחידה בעיקר כנגד ההתנהלות ההזויה שקיימת כיום ושפוגעת בכולם, ללא אבחנה וללא הגיון.

טל.

asafk
29-10-16, 21:53
טל, נמנעתי עד כה להשתתף בדיון, באמת אין לי כוח לזה.
אבל
חשוב להבין שההישג (כן - הישג! ) הכי חשוב מנקודת המבט שלי בכל ה"גיפוקליפסה" הזו, הוא שמשרד התחבורה כתב את המשפט הבא:

הגבהה רכבים מבוצעת ע"י שינוי מערכת מתלים )בולמים וקפיצים( ו/או החלפת צמיגים.

וגם הצהיר כי:

מטרה:.N1- ו M1 לאפשר הגבהות לכלי רכב מקטגוריה

כלומר לא עוד "הכל אסור", אלא כפי שדרשנו במשך שנים - הן בצורה פורמלית והן בשיחות לא פורמליות עם אנשי משרד התחבורה - אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר.

והנה... יצאה טיוטה של נוהל שמתיר הגבהת כלי רכב, ומתיר שינוי מידת צמיגים. זה שינוי גדול, משמעותי, ענק - בתפוסה של משרד התחבורה. וזה בלי להביע דעה אם קביעת נהלים היא דבר טוב או רע לנו - לכולנו.

זהו, רק רציתי לתקן עובדות, הנחות יסוד מוטעות לטעמי.
עכשיו.. תמשיכו, תמשיכו... בכיף (אבל אני אשאר מחוץ לדיון)

אסף.

יונתןמצפה
29-10-16, 22:23
טל, חבל על העצבים שלך.
כמו אסף, גם אני נמנעתי מלהגיב בדיון הזה, אבל כנראה לא מאותן סיבות. פשוט לא היה לי שום דבר חכם (או לא) להגיב.
יחד עם זאת, אני חושב שיש להבדיל בין הרוב המוחלט של בעלי רכבי שטח בארץ, ובכללם גם רכבים השייכים למוסדות המדינה (וגם עליהם נכתב באותם דיונים), שביקשו מאחת הסדנאות הגדולות החלפת קיט קפיצים-בולמים בלבד על מנת לשפר את התנהגות הרכב בתנאים מסוימים (גם שינוי פרופיל הצמיג משפר את התנהגות הרכב וזה חוקי לגמרי), לבין אחרים שהחליפו חצי רכב באופן לא ידוע אצל סדנא לא מאושרת או לבד בבית.
ואין לי טענות כלפי אותם משפרים קיצוניים, אבל מי שעשה אותם ידע טוב מאוד שהוא בצד השחור של החוק.
לעומת רוב בעלי רכבי השטח שנכנסו בתום לב לביצוע החלפה כאמור והיום מוצאים את עצמם בסוג של בעיה. אולי.
אתה טוען שאין הבדל, אני טוען שיש.
אחד פעל לכאורה במסגרת החוק (מוסך מורשה, יבואן וחלקים עם תקינה), ואחד היה צריך להפעיל קשרים וקומבינות כדי להשיג את התוצאה המבוקשת.

אגב, החלפת קפיצים-בולמים לחלק חלופי לא מקורי זה דבר מקובל וחנויות החלפים מוכרות חלפים לא מקוריים כאלו על בסיס יומי. מי בדק שנתוני הקפיץ/בולם החלופי בחנות החלפים זהה לנתוני החלק המקורי (הם לא...).
ולגבי ההגבהה שהם נותנים- בד"כ זה רק בגלל שהקפיץ מעט קשה יותר. בדיוק כמו להוסיף יותר אוויר בגלגל- גם זה מגביה את הרכב...

Bernard
29-10-16, 23:11
אני לא יודע מה יש שם (בתגובות ה.. אחרות מזו של טל) יותר צביעות או התחסדות או "רחיצה בנקיון כפיים".

טל תאר במדוייק את המצב החוקי - ו"להאשים" אותו בזה שלא קרא את השירשורים האחרים, זו תגובה מאותו סוג בדיוק.
לבוא להגיד שיש הבדל בין מישהו "אחראי" שרק החליף קפיץ ש"במקרה גרם להגבהה מינורית של 1.5-2 אינץ', בגלל שהוא קשה יותר" ובאותה נשימה להגיד שהוא לא משנה דבר במאפייני הרכב, זו..טוב, כבר אמרתי את זה בהתחלה..

יש מי שמגביה ב"טוב טעם" וב"אחריות" ויש מי שמגזים ועולה לשמים... מבחינה חוקית זה אותו הדבר, בדיוק כמו שטל אמר.
זה אסור וזה אסור.
וכבר דיברנו על זה "שם".

גם דיברנו על מה שאסף מגדיר כהתקדמות אדירה - הממסד הכיר בעובדה שצריך לאפשר להגביה והחל למסד זאת.
וכבר גם השוונו את זה לספורט המוטורי - הממסד הכיר בעובדה שצריך לאפשר ספורט מוטורי ו..החל למסד את זה.
התקדמות? נגיד...

גם דיברנו על זה שהעשירים (ובמיוחד אלה שגם קודם החוק לא ממש הטריד אותם) יושפעו פחות מאשר ה"עמחה"...
מי שיכול להרשות לעצמו סט אחד של צמיגים/גלגלים/מתלים לטסט וסט אחר ליומיום... פשוט יעשה את זה. הרבה יותר פשוט מאשר להילחם על זכותך לתחביב ש.. עובר על החוק.
מי שצריך להסתדר עם אותו רכב כל הזמן ואין לו כסף וזמן ו..אומץ, לקומבינות האלה, ישלם/משלם את המחיר.

תמיד יהיו כאלה (בלי להזכיר שמות..) שיחשבו שבגלל שהם עושים דברים "באחריות" ו"בלי להגזים" והם בעצם "שומרי חוק" ושהממסד צריך להתעסק ב"דגים השמנים", מותר להם לעלות בחצי מידה בצמיג או איזה אינץ' קטנטן ובלתי מורגש בקפיץ/מתלה והפגוש המסיבי מאחור (שמוציא החוצה את הגלגל הרזרווי ומשנה לחלוטין את חלוקת המשקל/נתונים הדינמיים) והבולם "הטוב יותר מהמקור"/לא מקורי שלהם - להם "מותר" ושלא תגיד שהם... עבריינים!
ויש כאלה שימשיכו להתפלפל על "מהו שינוי מבנה" על פי החוק/תקנון - כולם נעשו משפטנים וכולם מהנדסים.

אתה פשוט קורא לילד/לממזר בשמו וזה קצת מעצבן אותם.

אתה צודק בכל מה שאתה אומר ויש כאלה שיגידו שזו הדרך לשנות דברים (והדוגמאות שניתנו אכן ממחישות שיש השגים בדרך כזו.. לעיתים) - אני לא מאמין בעצומות ולא במכתבים ולא בטלפונים לשרים, ובטח לא בשלב כל כך מאוחר.

tallevi
29-10-16, 23:18
טל, נמנעתי עד כה להשתתף בדיון, באמת אין לי כוח לזה.
אבל
חשוב להבין שההישג (כן - הישג! ) הכי חשוב מנקודת המבט שלי בכל ה"גיפוקליפסה" הזו, הוא שמשרד התחבורה כתב את המשפט הבא:

וגם הצהיר כי:

כלומר לא עוד "הכל אסור", אלא כפי שדרשנו במשך שנים - הן בצורה פורמלית והן בשיחות לא פורמליות עם אנשי משרד התחבורה - אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר.

והנה... יצאה טיוטה של נוהל שמתיר הגבהת כלי רכב, ומתיר שינוי מידת צמיגים. זה שינוי גדול, משמעותי, ענק - בתפוסה של משרד התחבורה. וזה בלי להביע דעה אם קביעת נהלים היא דבר טוב או רע לנו - לכולנו.

זהו, רק רציתי לתקן עובדות, הנחות יסוד מוטעות לטעמי.
עכשיו.. תמשיכו, תמשיכו... בכיף (אבל אני אשאר מחוץ לדיון)

אסף.

אסף,

מיותר לציין (כך לפחות חשבתי...) שההתייחסות שלי היתה לגבי התקנות דהיום שבתוקף, כך שהעובדות והנחות היסוד לא היו מוטעות.
מעבר לזאת, אני יותר ממסכים לגבי הנוסחה "אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר." ואף הייתי מוסיף לה - "ואם תצטרכו עזרה מקצועית בקביעת ההנחיות - אנחנו כאן."

טל.

Bernard
29-10-16, 23:25
אסף,

מיותר לציין (כך לפחות חשבתי...) שההתייחסות שלי היתה לגבי התקנות דהיום שבתוקף, כך שהעובדות והנחות היסוד לא היו מוטעות.
מעבר לזאת, אני יותר ממסכים לגבי הנוסחה "אל תגידו הכל אסור, תנו לנו הנחיות כיצד מותר." ואף הייתי מוסיף לה - "ואם תצטרכו עזרה מקצועית בקביעת ההנחיות - אנחנו כאן."

טל.

כמו שאמרתי - נאיביות היא תכונה... נאיבית (-:.
אני מקנא בזה...

boaz avrahami
30-10-16, 00:13
אז אתה שולח?

Bernard
30-10-16, 01:06
אז אתה שולח?

זה כנראה מגיע עם הגיל, הבנת הנקרא שלך... או החוסר בה... או בכלל ההבנה (-:

boaz avrahami
30-10-16, 06:00
תמשיכו זה משעשע.
במיוחד כשנאיבי אחד מכנה את השני נאיבי... [emoji4]