PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית פאג'רו Q - שאלות

amitaikl
12-10-16, 17:45
אחרי חיפושים התלבטויות הוחלט לעבור להפרדת רשויות: רכב שלישי הי רון קאם!
הכיוון: פאג'רו ארוך מהשנים 99-2000, הידוע בכינוי Q.
ממעבר על הפורום והמודעות, אני רואה שלכלים מהשנתונים הללו יש שני מצבים למנוע: אחרי שיפוץ/החלפה או לפני.
השאלה: האם לקנות כלי שכבר הוחלף לו מנוע ועבר כמה אלפי קילומטרים, או לקנות אחד שטרם הוחלף לו מנוע ולדעת שזה עומד לקרות?
יש מישהו בפורום מאיזור הוד השרון/כפר סבא, או לחילופין קריות שמוכן לעבור איתי על הרכב שלו, כדי שאקבל איזה benchmark?

שגיא S
12-10-16, 18:29
יש את צחי, ISHC, מהפורום שעבר מגראנד ויטארה לפאג'רו. אני בטוח שהוא ישמח לשתף אותך בממצאים.

לגבי המנוע - לדעתי אין מה לחשוש ממנוע שהוחלף - כל עוד אתה בודק את ביצוע העבודה, המצב הנוכחי של המנוע - כולל מה שמסביב כמובן, רדיאטור, סטרטר וכו'.

יאיר_א
12-10-16, 19:13
אני חושב שהשאלה לגבי המנוע מפספסת את העניין.

המנוע של פאג'רו Q שטופל טוב יחזיק הרבה מאות אלפי קילומטרים (מעל חצי מליון). מנוע יוחלף/ישופץ בד"כ כתוצאה מכשל אחר שלא טופל בזמן (למשל מערכת הקירור). אני הבעלים של פאג'רו 99 ב 11 שנה האחרונות. בעיקרון אין לרכב תקלות ייחודיות או יקרות באופן מיוחד אבל... זה רכב ישן ואני מוציא כ 5000 ש"ח בשנה על טיפולים שוטפים + בלאי רגיל + תקלות.

חפש רכב שטופל באופן שוטף ומסור והוא ישרת אותך הרבה שנים.

אני גר בבנימינה, אתה מוזמן לקפוץ בדרך בין הקריות לכפר סבא.

יאיר

amitaikl
12-10-16, 19:21
תודה לכל המשיבים!
יאיר - כמה ק"מ אתה עושה בשנה, אם אפשר לשאול?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

היילקס אספנות
12-10-16, 19:49
שמע..
הטסט שלי עוד חודשיים
ואני כבר בסרטים אחרי מסכת הייסורים שעברתי שנה שעברה!
גם אני כמוך ניגש גם עם הפרייבט של הגברת וגם עם הטנדר והאופנוע עליו לטסטים בשבע השנים האחרונות, עצמאי.
השנה זה הולך להשתנות
בחישוב כולל של כמות הטרטורים והפסד ימי העבודה עדיף פשוט להעזר בבעל מוסך או מקורב כזה או אחר תמורת תשלום עבור השירות.

בלי קשר אשמח אם מישהו מבאי האתר יכול לשתף אותי במכונים שלא מפחדים מרכבי 4#4 בהודעה פרטית כמובן.
חתימה טובה

היילקס אספנות
12-10-16, 19:50
טעות

הודעה לשרשור אחר אשמח עם אחד המנהלים יוכל להעבירה ...

opl
12-10-16, 20:23
קשה היום למצוא פאגרו q שהוא לא שחוט במחיר סביר, אנשים מפרסמים פחי אשפה על גלגלים תחת הכיתוב "שמור" והם גם מאמינים לעצמם. ואלה שבאמת שמורים נדירים ויקרים.
לדעתי מי שלא מתכוון ללכלך את הידיים מוטב ירחק מהשנתון הזה (בכל קשת הרכבים), הרכבים מתחלקים לפני ראש ואחרי ראש בעיקר, לא הייתי ממהר לקחת רכב שעבר החלפת מנוע מלאה אבל רכב שעבר החלפת ראש (עדיפות לספרדי amc) עדיף לדעתי על רכב עם ראש מקורי ו350 בשעון.

יאיר_א
12-10-16, 21:21
אני עושה בערך 7000-8000 ק"מ בשנה. זה רכב שני אצלנו אבל הוא בשמוש יומיומי.
קניתי אותו עם כמעט 180,000, היום הוא על 262,000

תודה לכל המשיבים!
יאיר - כמה ק"מ אתה עושה בשנה, אם אפשר לשאול?

amitaikl
12-10-16, 22:12
אני עושה בערך 7000-8000 ק"מ בשנה.

זה רכב ישן ואני מוציא כ 5000 ש"ח בשנה על טיפולים שוטפים + בלאי רגיל + תקלות.

זה היחס הוצאה על קילומטר? כולל ביטוח, רישוי ודלק, או רק טיפולים?

opl
12-10-16, 22:20
אתה חושב ש5000 כולל דלק? טסט וביטוח? באמת?

טסט זה 1400, ביטוח אני כבר לא זוכר אבל נראה לי שאני משלם 2300 כולל מקיף.

amitaikl
12-10-16, 22:24
אני שואל שאלות. מעדיף לבדוק עכשיו מאשר לגלות אח"כ.

opl
12-10-16, 22:35
אין שום בעיה עם השאלות, באמת שלא. אני חושב (לא בטוח) שצחי פעם כתב מהנסיון הקצר שלו שהQ זה פי 3 יותר הוצאות מהוויטרה.

רכבים כמו של יאיר הם בודדים ולא מייצגים את הרב.

יאיר_א
12-10-16, 22:45
טסט: 1488 ש"ח
ביטוח חובה: 1200 ש"ח
ביטוח מקיף + ג': 2600 ש"ח
דלק: מספר הקילומטרים חלקי 6.5 כפול מחיר ליטר דלק :)
(צריכת הדלק מאוד ספציפית לאופיין הנהיגה שלך. אני רואה הבדלים עצומים בצריכה בין הנסיעה הרגועה שלי מחוץ לעיר לנסיעה העירונית של אישתי ונסיעת השטח של הבן. המספר של 6.5 שציינתי הוא הממוצע שאני רואה לאורך זמן)

למספרים האלה תוסיך 5000 בערך עבור מוסכים. אני כולל בסכום הזה גם הוצאות שוטפות כמו צמיגים ומצבר.

amitaikl
12-10-16, 22:47
אני חי עם המספרים האלו מצוין.
יאיר - אתה מטפל לבד או במוסך?
OPL וצחי אני מבין שמטפלים לבד (את צחי אני מכיר, את המדריכים של OPL קראתי)

opl
12-10-16, 22:51
מה זה מקיף + ג?

- - - Updated - - -

אני לא מטפל לבד בהכל... ממש לא. בעיקר מעצלנות. אבל כן, טיפול לבד גם בחצי מהדברים מתורגם לדעתי לחסכון של אלפים בשנה - במיוחד קניית חלפים מחול.

יאיר_א
12-10-16, 23:00
הרכב מטופל במוסך מורשה (לא מוסך מרכזי של מיצובישי...)
תיקונים קטנים כמו החלפת ידית שבורה או תיקון בית מנורה שנשרף אני עושה לבד.

אני חי עם המספרים האלו מצוין.
יאיר - אתה מטפל לבד או במוסך?
OPL וצחי אני מבין שמטפלים לבד (את צחי אני מכיר, את המדריכים של OPL קראתי)

ishc
12-10-16, 23:04
אחרי חיפושים התלבטויות הוחלט לעבור להפרדת רשויות: רכב שלישי הי רון קאם!
הכיוון: פאג'רו ארוך מהשנים 99-2000, הידוע בכינוי Q.
ממעבר על הפורום והמודעות, אני רואה שלכלים מהשנתונים הללו יש שני מצבים למנוע: אחרי שיפוץ/החלפה או לפני.
השאלה: האם לקנות כלי שכבר הוחלף לו מנוע ועבר כמה אלפי קילומטרים, או לקנות אחד שטרם הוחלף לו מנוע ולדעת שזה עומד לקרות?
יש מישהו בפורום מאיזור הוד השרון/כפר סבא, או לחילופין קריות שמוכן לעבור איתי על הרכב שלו, כדי שאקבל איזה benchmark?

יש לך את המספר שלי, אתה יותר מוזמן לקפוץ, קפה עלי

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitaikl
12-10-16, 23:06
יש לך את המספר שלי, אתה יותר מוזמן לקפוץ, קפה עלי

אתם עדיין בכפר סבא? מחר אחה"צ/ערב יכול להתאים?

ishc
12-10-16, 23:13
דבר איתי מחר. עדיין בכפר סבא

galwietzman
19-10-16, 13:10
בעלים של q 99 ארוך
ממש לא מסכים עם לפני/אחרי.
כל עוד המנוע מטופל בזמן (כל 7500 ק"מ)! במוסך שיודע לתת שמנים ומסננים מקוריים, נהיגה רגועה והקפדה שלא לעבור 2750 סל"ד, המנוע יחזיק לאורך זמן!
שלי עשה כבר מעל 420000 והיד עוד נטויה.
אם אתה גר באזור כפ"ס ומעוניין בעצות נוספות, צור קשר. אני מתגורר סמוך אליך באלפי מנשה
0506275956

חג שמח

amitaikl
19-10-16, 13:38
תודה.
אני עדיין בחיפושים. אחד הדברים שצפו הם פאג'רו ספורט - הגרסה של מיצובישי לפוראנר של טויוטה.
בגדול קיימות 2 גרסאות: בנזין אוטומטית ודיזל ידנית. הרכב במקור מגיע לא נעול, אם כי יש מי שהחליפו חלקים עם מגנום/מגה מגנום (יש הטוענים כי ניתן להחליף רק את האיבר השלישי, יש הטוענים כי צריך להחליף את כל הסרן ויש הטוענים כי יש להחליף את שני הסרנים).
המצדדים טוענים לרכב יחסית זול, נעים לנהיגה ועם הרבה כוח, לא מורכב לטיפול וחלקים זמינים.
המתנגדים טוענים למהלך מתלים קצר וכלי יחסית נדיר ואזוטרי

האם יש למישהו מחברי הפורום התנסות אישית/בעלים של כלי כזה שיכול לתת קצת תובנות?

opl
19-10-16, 21:26
אני לא ממש מבין את הקטע של מהלך מתלה קצר, להבדיל ממה? עד כמה שידוע לי זה אותה תצורת מתלים כמו בQ.

-->