PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית טלפון סלולרי - מייבואן רשמי או יבוא מקביל?

lizard
13-10-16, 10:56
אהלן.
אני צריך לקנות טלפון נייד חדש. אני חושב לקנות סמסונג S7. הייתי מאוד מרוצה מהS2 והS4 של אשתי החזיק המון זמן (עד ששודרג לS7 EDGE).
מהנקסוס 5 שלי אני פחות מרוצה כי הוא החזיק רק שלוש שנים בערך. בכל מקרה אין כבר נקסוס יותר והמחיר של החדש של גוגל הוא כמו סמסונג.

העניין הוא כזה, האם כדאי לקנות דרך סלקום ב3500 שקל או דרך יבואן מקביל ב2700 שקל בערך. אמנם 8 שקל הפרש אבל במקרה של תקלות אני די נוטה להאמין שהיבואן הרשמי, בטח שאם דרך סלקום, יתנו לי מענה טוב יותר מאשר יבואן מקביל עלום שם.
הבנתי שיש גם הבדלים בדגמים ושהדגם של היבואן הרשמי מתאים בדיוק לארץ.

סיבה נוספת לרכוש מסלקום היא שאני רוצה ביטוח למכשיר (הם לא עשו לנקסוס) כי זה מכשיר יקר והחלפים שלו יקרים.

יש לכם תובנות בנושא?

תודה

shachar
13-10-16, 11:21
ראשית סלקום אינו היבואן הרשמי.
במקרה של ה נוט 7 - מי שקנה דרך יבואן מקביל, או ישירות בחול צריך למצוא את הדרך להחזיר את המכשיר...

בפער של 800 ש"ח קשה להחליט לקנות מסלקום.

מה לגבי שניים סינים... (עם כינור גדול, תוסיף מנגינה :-) )?

בהנחה שטלפון חי שלוש שנים,
בחצי מחיר כל פעם תקנה סיני סביר + ותחליף אותו בעוד שנה וחצי.
תהיה עם טלפון עדכני יותר לאוך ממוצע של יותר זמן.

erezgur
13-10-16, 12:08
מהנקסוס 5 שלי אני פחות מרוצה כי הוא החזיק רק שלוש שנים בערך.
לי זה נשמע מצויין... 3 שנים עם טלפון מודרני מתוחכם זה משהו שלא בטוח שתקבל עם מכשירים חדשים.

מציע לך לשקול Oneplus 3 - מכשיר מוצלח בדומה לדגם הראשון שלהם (לעומת הדגמים שביניהם שעשו בעיות, לפחות בהתחלה) במחירים אטרקטיביים. אם אתה מגיע לאילת, עולה כ-2100 שח (וממליץ להזמין אח"כ מטען מקורי מחו"ל, כי המכשירים שנקנו באילת הגיעו עם מטען לא מקורי, שאינם תומכים בתקן הטעינה המהיר DASH של Oneplus).

lizard
13-10-16, 12:09
עם הS2 הייתי עד 2013 (לא זוכר מתי יצא לשוק בכלל)
החליף אותו הנקסוס 5 ששבק לפני כמה ימים אחרי שתוקן. סיפור מגעיל אבל אני מקווה לתקן אותו לבד.

אני ממש בדילמה מה לקנות. אני ממש רוצה S7 אבל המחיר גבוה.

Asaf-a
13-10-16, 13:18
אני הגעתי למסקנה המצערת שטלפון של ימינו אחרי שנתיים מתחיל לקרטע( למרות מחיקות הזיכרון, החלפת הסוללה ושיחזורי הגדרות יצרן), ואז מושכים שנה מעצבנת עד שזכאים / משלימים עם הצורך בהחלפה, במיוחד כאשר מדובר על טלפון חברה הכולל את כל ההגנות והסיסמאות ממחלקת it.

GodsFather
13-10-16, 13:23
מסקנה לא מדויקת. הטלפון מקרטע כי הדרישות משתנות וגם כי יש לא מעט ג'אנק עליו. תרוקן או תתקין מערכת הפעלה חדשה ותסיר ג'יפה ותסחוב בכיף עוד שנה שנתיים

lizard
13-10-16, 13:28
אין לי דרישות מיוחדות, רק שיהיה עדכני.
אישית מאוד אהבתי את הנקסוס 5 בגלל שהוא עם כמה שפחות תוספות מהיצרנית. זה משהו שאני לא מת בסמסונג אבל מוכן לחיות איתו.

נחזור לשאלה המקורית, האם בקנייה מיבואן מקביל, בהנחה שמדובר על אותו דגם, יש סיכון מיוחד?

Asaf-a
13-10-16, 13:30
כל מה שתיארת כבר בוצע, ולא רק אצלי, בחלק מהאירגונים משקולות האבטחה שהטלפון סוחב ברקע הורגות אותו לאורך זמן וכנראה דורשות חומרה חזקה יותר.

zerez
13-10-16, 13:56
אין לי דרישות מיוחדות, רק שיהיה עדכני.
אישית מאוד אהבתי את הנקסוס 5 בגלל שהוא עם כמה שפחות תוספות מהיצרנית. זה משהו שאני לא מת בסמסונג אבל מוכן לחיות איתו.

נחזור לשאלה המקורית, האם בקנייה מיבואן מקביל, בהנחה שמדובר על אותו דגם, יש סיכון מיוחד?
קניתי לפני כמה שנים טלפון לבת שלי מיבואן רישמי וכשהמכשיר התקלקל הם עשו את כל התרגילים בעולם כדי לא לתקן במסגרת האחריות.
מה שאני מנסה לומר הוא שיבואן רישמי לא תמיד נותן שירות טוב יותר מיבואן מקביל.
אישית לא הייתי משלם עוד 800 שקל כדי לקנות מסלקום.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

vik014
13-10-16, 14:57
אותה התלבטות הייתה לי. לגבי טלפון LG לדורותיו הרץ במשפחתנו. לפני כשנתיים עברתי לקנות לי ולמשפחתי מיבואן מקביל, אבל מכובד. דהיינו לא חנות אנונימית. לא היו לי תקלות ובסך הכל ההפרש במחיר במיצטבר, אפשר לומר מימן לי מכשיר בחינם. כדאי. גם אני שמעתי לא אחת שיבואן רשמי לא יוצא מעורו כדי לסייע במקרה תקלה.

boaz avrahami
13-10-16, 15:19
אנחנו רכשנו לאחרונה את ה S6 לגברת מאיביי והבאנו לארץ באמצעות חבר יקר.

עלה כ 400 דולר.
התפבטנו אם להוסיף את ההפרש ל S7 אבל לא מצאתי הצדקה ונראה לי שגם אתה לא תמצא אותה.

אגב, יש סמסונגים שמגיעים פתוחים מהמפעל ואין איתם שום בעיות עדכון או תאימות לישראל.

המוכר שלנו מציע ביטוח לכל ארוע

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/65aa14e3b0062c6df1d412c55162cefe.png

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161013/663e1d9b6201d700cd0abca007c14935.png

lizard
13-10-16, 15:40
אין לי זמן לחכות למשלוח מחו"ל מה גם שאין לי מי שיביא לי את זה.
רמי לוי מוכר ב2900 שח ייבוא של פלאפון ו3300 מהיבואן הרשמי.
מסלקום אני לא אקנה כי הם לא אטרקטיבים.
שאלה נוספת היא שאלת הביטוח. אם יש חברה מומלצת אשמח לדעת.

Tsafrir
13-10-16, 18:55
לוקח את הדיון לכיוון אחר:
קניתי בחו"ל באמצעות איביי לפני חודשיים Blackberry DTEK50
מערכת הפעלה אנדרואיד מרשמלו
מחיר כולל משלוח ומכס: 2050 ש"ח.
זה הבלקברי השני שלי ומאד מרוצה.

In the Box:

You will receive:
• DTEK50 Smartphone (Quantity: 1)
• 3.5mm stereo headset (Quantity:1)
• Micro USB 2.0 cable (Quantity:1)
• +5V DC/ 2.0A AC power adapter, OMTP Compliant (Quantity: 1)
• SIM Tool (Quantity: 1)

BlackBerry is not responsible for the network operation, availability, coverage, services or range of the network for your BlackBerry device, as this is provided by carriers independent from BlackBerry. Network coverage locally and while roaming outside of your carrier network will depend on your carrier’s network and their roaming agreements with other global carriers. You should always check with your carrier to confirm network coverage and availability.
TECHNICAL SPECIFICATIONS

Baseline Software Support: Android 6.0 Marshmallow

Size (LxWxD): 147 mm x 72.5 mm x 7.4 mm

Weight (w/battery): 135g

Model Number: STH100-1

Processor:
• Qualcomm 8952 with 64 bit Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 and Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 (Snapdragon 617 Octa-Core, 64 bit)
• Adreno 405, 550MHz GPU

Memory:
• 3 GB RAM
• 16 GB Flash

Expandable Memory:
• Hot swappable microSD memory card (Up to 2TB)

Display:
• 424 PPI
• 1920 x 1080 resolution
• 24-bit color depth

Screen Size:
• 5.2” diagonal
• 16:9 aspect ratio

Rear Facing Camera:
• 13-megapixel auto-focus camera
• Phase Detect Auto Focus (PDAF), Fast focus lock
• HDR
• 6-element f2.0 lens
• Dual Tone LED Flash – Enhanced photo color balance
• 4x digital zoom
• Continuous & touch to focus, face detection, image stabilization
• Panorama, Burst, Live Filters
• Multi-frame Low Light Enhancement
• 1080p HD video recording at 30 fps

Front Facing Camera:
• 8MP Fixed-Focus, f2.2
• 1.125um pixel size
• 84° wide angle/field of view lens
• Image & video stabilization
• 1080p HD video recording at 30 fps
• Selfie Flash
• Wide Selfie Mode (also known as Selfie Panorama)
• Multi-Frame Low Light Enhancement

Multimedia:
• Image formats: BMP, JPG, GIF, PNG, WEBP
• Audio & video formats:3GP, 3G2, AAC, AVI, ADTS, ASF, AWB, DIVX, FLAC, IMY, MID, MKV, MOV, MP3, MPEG-4, MXMF, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, WEBM, WMV, XMF
• Audio & video encoding/decoding: MPEG-4, AAC+, AAC-LC, AMR-NB, AMR-WB, DivX, EVRC, FLAC, H.263, H.264, H265/HEVC, MIDI, MP3, OPUS, PCM, QCELP, VC-1, VORBIS, VP8, VP9, WMA, WMA 9/10, WMA Pro, Xvid, eAAC+
• Streaming protocols: HTTP(S) Progressive Download, HTTP(S) Live Streaming (HLS) version 3, RTSP (RTP, SDP)

Pre-Loaded Apps:
• BlackBerry Applications: BlackBerry® Keyboard, BlackBerry® Hub, BlackBerry Calendar, Contacts by BlackBerry, Notes by BlackBerry, Tasks by BlackBerry, BlackBerry Camera, BBM®, DTEK™ by BlackBerry®, BlackBerry Device Search, BlackBerry Launcher, BlackBerry Services, BlackBerry Help, BlackBerry Password Keeper, Microsoft exFAT Technology for BlackBerry, BlackBerry Content Transfer, Yahoo!® Finance
• Android Applications: Gmail™, Hangouts™, Google Chrome™, Google Drive™, Google Maps™, YouTube®, Google Play™, Google Photos, Messenger (SMS), Android Device Manager

Alerts & Notifications:
Tone, vibrate, on-screen or white LED indicator (some notification options are user configurable)

Navigation:
All-touch screen, with intuitive gesture based navigation

Keyboard:
• On screen BlackBerry® Keyboard
• Contextual auto-correction, next-word prediction and a personalized learning engine that gets to know the way you type with on screen flick typing orseamless flow typing.

Dedicated Keys:
• Volume Up/Down, Lock (Power On/Off)
• Customizable BlackBerry Convenience Key usable as Mute Key when on an Active Call

zivo
13-10-16, 19:02
דווקא בגלל שאתה מדבר על סמסונג, אני לא בטוח שאני מבין.
לסמסונג יש נציג רשמי \ יבואן בישראל.
אם אתה קונה טלפון סמסונג, בארה"ב, ואחרי שלושה חודשים יש לו בעיה, סמסונג ישראל יסרבו לטפל בו???
תפנה לסמסונג העולמית, ותראה איך הם יטפלו....

ואם זה לא באחריות היצרן, סמוך עליהם, מקבילי או דרך מפעיל, אתה תשלם, ותשלם כל כך יקר, שתצטער שלא נתנת את המכשיר לאיזה חאפר שיתקן לך בחצי מחיר.

באתר הזה, הרבה בוכים על חלפים ושינויי רכב בארץ לעומת העלות בחול. בטלפונים, אותו הדבר רק פי שנים.

lizard
13-10-16, 19:36
לא הבנתי למה אתה מתכוון.
בכל מקרה, כרגע הנטייה היא לקנות את הטלפון דרך רמי לוי תקשורת בעלות של 2850 שח.
חשבתי לקנות שוב פעם נקסוס 5, או 5X או 6 או 6P אבל אני לא מצליח להחליט.

אביב3
13-10-16, 20:07
חייב להגיד לכם שקניתי סמסונג J7 (זו לא טעות) עלה 1350 חדש מיבואן מקביל עלק.
למרות שהמכשיר לא באותה קטגורית איכות של סדרת ה-S, אני מבסוט עד הגג.
סוללה שמחזיקה יום שלם ועוד, כל המשחקים והאפליקציות עובדות תקין ומהר, החיסרון היחידי מבחינתי זו המצלמה שאינה איכותית מספיק לטעמי.
סדרת "J" של סמסונג באה להתחרות בכל היצרנים הסינים (מאווי ,וואוי ,שוואווי) שמנסות לשבור את השוק.
אני ממליץ

Sent from my SM-J7108 using Tapatalk

erezgur
13-10-16, 20:29
לא הבנתי למה אתה מתכוון.
בכל מקרה, כרגע הנטייה היא לקנות את הטלפון דרך רמי לוי תקשורת בעלות של 2850 שח.
חשבתי לקנות שוב פעם נקסוס 5, או 5X או 6 או 6P אבל אני לא מצליח להחליט.
נקסוס 6p מומלץ בהחלט. קצת גדול אבל ביצועים טובים ומכשיר צמרת למרות שכבר ותיק.
נקסוס 5x מאותו דור, יצרן אחר (lg) העין קיימת בעיות אבל השמועות שרשראות התוכנה האחרונות הוא סביר בהחלט. עולה כ 1500₪ וזה יתרון.
נקסוס 6 ישן יותר, פחות מוצלח משמעותית מ 6p

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Saar
13-10-16, 20:43
ה 6p גדול. מאוד.
ברמה שלפעמים זה אפילו קצת מפריע.
תבדוק גם וואווי p9. מכשיר נחמד מאוד
(לי יש את ה 6p ולבן שלי את ה p9)

פלג_
13-10-16, 20:55
אני קניתי לא מזמן את הנקסוס 5x לאחר שלוש חצי שנים עם נקסוס 5.
אם אתה לא מחפש "להתחדש" הטלפון עושה מצויין את העבודה בדיוק כמו הקודם.
אני פשוט בשנים האחרונות לא מוצא הצדקה למכשירים יקרים מידי.
בדיוק אחרי שבוע מהקניה אני מרגיש שזה היה ממש מיותר.

lizard
14-10-16, 03:53
תודה לכם. אני אחשוב על זה.
אלמנט נוסף וחשוב מאוד זה שאני צריך את הטלפון במיידי.

lizard
14-10-16, 13:42
קניתי סמסונג S7 דרך רמי לוי. ייבוא של חברה שנקראת החברה המרכזית או משהו כזה. עלה 2850. נקווה שלא עבדו עלי...

יוני5
15-10-16, 15:50
אני ממש בדילמה מה לקנות. אני ממש רוצה S7 אבל המחיר גבוה.

כצפוי אצל כולנו, מתלבטים מתלבטים, עושים חישובים ומחפשים מספרים - כדי להוכיח לעצמנו שאנחנו טיפוסים רציונלים המקבלים החלטות על בסיס נתונים אמפירים
ובסוף קונים את מה שרצינו בצורה הכי אמוציונלית שיש

כלומר:
אנחנו גם מתנהגים כמו ילדות בכיתה ו', וגם מרמים את עצמנו שאנחנו לא.

זה לא רק מיכה, ככה כולנו. על זה מבוסס שיווק.

שנה טובה
יוני5

lizard
15-10-16, 15:51
בסוף קניתי את הs7 אבל בעיקר כי הייתי ממש מרוצה מה2. נקווה שהוא לא יאכזב

gp1
15-10-16, 21:40
איפה ? ואם אפשר ,,, בכמה ? אחריות לכמה זמן ?

lizard
15-10-16, 23:31
רמי לוי, עלה 2850 ב12 תשלומים, אחריות לשנתיים של חברה שנקראת "החברה המרכזית". אני אעשה גם ביטוח אצל רמי לוי ברגע שיהיה אפשרי.

erezgur
16-10-16, 08:01
"החברה המרכזית" זה לא קוקה קולה?

תתחדש ותהנה.
בדוק שוב לגבי הביטוח - מה הוא מכסה, איכות התיקון וכמה אתה באמת חוסך לתקופה של 3 שנים.

lizard
16-10-16, 08:08
18 חודש. עולה 20 שח בחודש. השתתפות עצמית של 100 שח על כל תיקון חוץ ממסך. מסך ראשון 250 מסך שני 350

-->