PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות-לקנות ויטרה במקום סמוראי?

החוקר
19-11-05, 22:24
אני בעליו הגאה של סמוראי 87 כשלוש שנים.
הסמוראי משמש כרכב שני.
לאור שינויים אירגוניים החלטנו למכור את הרכב הראשי וכניראה גם את הסמוראי :cry: :wink:
ובכדי לשמור על שפיות לקנות ויטרה ארוכה שתתאים לנסיעות עם שני הילדים.
חשוב לי לשמוע את דעתכם לגבי ויטרה(היא תהיה ארוכה) כרכב יחיד למשפחה. מה אתם ממליצים גיר רגיל או אוטומט? האם האוטומט סביר בשטח?
קחו בחשבון שאתם תצטרכו לתת לי את התמיכה הטכנית לטיפול עצמי ברכב :wink:

נ.ב-אני מקווה שהגמדים ימשיכו לקבל אותנו, אולי כשלגיה :?

asafk
19-11-05, 22:32
ויטרע ארוכה ממש לא מציאה בשטח. נמוך, ארוך... זה לא זה. אם כבר ג'יפון 5 דלתות 1600 סמ"ק- קאיה ספורטאג' נותן הרבה יותר בפחות כסף.

אסף.

אביב3
19-11-05, 23:24
שלום אני גם התרשמתי מהספורטאג לטובה
ראיתי אחת עם דרופ קיט ועוד קצת שיפורים ונראה לי שזו תמורה טובה לכספך שילוב נחמד בין נוחות בכביש ויכולות שטח לא רעות בכלל (הכל כמובן לעניות דעתי)

החוקר
19-11-05, 23:50
ספורטג' אחלה אוטו אבל כידוע לי יש רק מנוע 2000 והוא אוההההב דלק.

ryanai
20-11-05, 00:06
לויטרה יש אופציה לנעילה אחורית אוטומטית לעומת הספורטאג' שמגיעה עם דיפרנציאל מוגבל החלקה של איטון - אבל לא ברור לי כמה זמן ה LSD מחזיק מעמד - הבנתי שאחרי כמה עשרות אלפי ק"מ הדיסקיות נשחקות והדיפרנציאל הופך לפתוח לגמרי.

לדעתי בגלל יחסי העברה בגיר הרגיל הגיר האוטומטי עם הממיר מומנט יהווה יתרון בשטח.

itayhi
20-11-05, 00:46
אהלן

גם אנחנו עומדים בפני אותה התלבטות.

הסמוראי עומד רוב הזמן כי הדס נוסעת באוטובוסים ואני משתמש ברכב שלה
(מיצובישי סופר לנסר שכל ההוצאות בה משולמות ע"י המשפחה, לא הייתם עושים כמוני? )

קיצר, גם אני חושבים בכיוון של ויטרה ארוכה
אמנם מבחינת עבירות זה לא הסמוראי, אבל זה מספק אותנו.

למה ויטרה ולא ספורטאז'?
א. נעילה זמינה בסכום סביר.
ב. צריכת דלק שפויה יותר (ויטרה 1 ל8-9, ספורטאז 1 ל5-6, תקנו אותי אם אני טועה)
ג. טיפול עצמי פשוט יותר (שוב, נראה לי, אני אשמח אם תתקנו אותי...)

רפי,
לדעתי גם לספורטאז' יש נעילה אוטומטית (אסף/ארז, אתם מייבאים אותה, לא?) אבל הסכום
"קצת" גבוה יותר, עד כמה שזכור לי, סביב ה6K לפני התקנה.

בכל מקרה, אנחנו מעדיפים רכב ידני (לא ניכנס לויכוחים....) ואני לא בטוח לגבי מס' הספורטאז'ים הידני שמסתובבים בשוק.

מישהו יודע מחירי ביטוח של ספורטאז' מול ויטרה?
חלקי חילוף, של מי יותר זולים?

תודה
איתי

המהנדס
20-11-05, 08:00
טל, עבורך ובמצבך המשפחתי לדעתי זו החלטה נבונה.
עבירות גם ככה לא ממש הטרידה אותך אף פעם ותוכל להמשיך לטייל עם החבורה בלי שום בעיה (פשוט תעבור מסביב :D ).
אני איתך.

Saar
20-11-05, 09:48
באופן אישי, אהבתי יותר את הויטרה הארוכה מאשר את הספורטאז (היה לי ספורטאז במשך 4 חודשים (מתוכם, במשך חודש ניסיתי למכור אותו :D ) לפני הויטרה, אותה החזקתי 3 שנים)
ויטרה ארוכה מוגבהת (עם צמיגי 235) ונעולה עוברת יפה מאוד בשטח (לא CJ או דיסקו אבל בהחלט אין לה מה להתבייש)
הויטרה פשוטה מאוד לטיפול עצמי ויש מספר מקורות לחלפים (לעומת הספורטאז שהחלפים רק אצל היבואן)
שוב, הויטרה הארוכה היא לא "רכב עבירות" אבל היא בהחלט מספקת, אני לא זוכר אפילו פעם אחת שנאלצתי "לעבור מסביב" בטיול.

סער.

שעיה כליף
20-11-05, 21:13
הגמדים מתברגנים....
:(

בסוף הזקנים ישארו לבד :evil:

נמרוד
21-11-05, 13:57
אני חולק על אסף. אני לא רואה הבדל מהותי במידות ובנתונים הטכניים בין הויטארה הארוכה לבין הספורטאג', ואם אני הייתי בעל סוזוקי אני מעדיף את הוויטארה - מהרבה בחינות זה רכב מוכר, הי, ספר הטיפולים של היינס לסמוראי ולויטארה הוא אותו הספר! אבל בהחלט הייתי מחפש גם ספורטאג'. הויטארה הארוכה רכב מבוקש, בזמנו חיפשתי עם חבר ויטארה באופן כללי, יש בשוק ארוכה אחת על כל 6-7 קצרות, ארוכה אחת שראינו ומצאה חן בעיננו נחטפה בזמן שהלכנו לאכל שווארמה ולקבל החלטה... יש החלטות שצריך לקבל מהר.

סוזי המשתוללת
26-11-05, 23:56
נמרוד
אני אוכל שוורמה (של נימר בלבד) ב3 דקות סטנדרט ועם חריף תוריד 30% :twisted:
יותר מהר מזה ?

-->