PDA

צפייה בגרסה מלאה : נסיעה ללא טסט - חמישה חודשים - מהן ההשלכות?

hadtomer
16-10-16, 11:29
אהלן. היום התחדשתי בג'יפ. להפתעתי, כשסיכמנו זכרון דברים וסכום ראשוני עבר קלטתי, יש רישוי משולם אך אין טסט. בעל הרכב, שלובש מידה שאינה באוטודאטה החליט משום מה לשלם את הטסט אך לא לעבור אותו (שזה כמו ללמוד באוניברסיטה, אך לא לגשת למבחנים). סיבותיו עמו וכמובן שאני לא מתכוון לגעת ברכב ללא טסט.

הטסט היה אמור להתרחש במאי האחרון.

מיותר לציין שבחוזה רשום שהוא מבצע טסט וכו, שהרכב נבדק על ידי טובי המומחים וכיו"ב.

השאלה היא - בהתחשב בעובדה שהאדון איחר בטסט חמישה חודשים (!!!) - מה עליו לספוג? קנס? הורדה? טסט מחמיר יותר?

אני לא שואל כי אני מוטרד ממה הוא צריך לעבור, הוא צריך ושלום - אלא כדי להבין כמה זמן יקח עד שאראה באמת את האוטו אצלי בחניה.

תודה מראש למסייעים ולמשיבים תשובות שרלוונטיות למה ששאלתי.....

GodsFather
16-10-16, 11:45
בהנחה והרכב תקין למעט הצמיגים, אז העברת הרכב טסט יכולה לקרות גם עם צמיגים זמניים ואז אתה נתקע עם רכב וצמיגים שלא ברשיון.

לחלופין שימוש בכל מיני מעכרים.

איך שלא תסתכל על זה - הבחירה לגבי המשך חוקי היא בידך.

GodsFather
16-10-16, 11:46
אם הרכב נבדק על ידי מומחים, כנראה שאחת ההתמחויות היא פספוס נתון כמו התאמת הרכב לרישוי שלו, גם אם בלי טסט בתוקף.

בוזי
16-10-16, 11:48
רשמית אין משמעות. צריך ביטוח חובה, ניגשים לטסט, עוברים מסלול ומקבלים חותמת ברישיון (או שלא).
מעשית הוא יצטרך להתמודד עם מידת הגלגל ועם ריג'קטים נוספים ככל שיהיו.

פעם קניתי רכב שהיה צריך לעבור טסט ושהבלמים שלו לא היו תקינים - הרכב לא עצר, בכלל. סיכמתי עם המוכר שאני קונה את הרכב עם טסט, מתוך הנחה שהוא ייאלץ לתקן את הבלמים ואין מכון בעולם שיעביר אותו טסט ככה...
למחרת בבוקר התקשר אלי האיש ובישר לי שלרכב יש טסט ואני מוזמן לבוא, לשלם את יתרת הסכום ולקבל את הרכב.
מיותר לציין שהבלמים לא תוקנו.
רוצה לומר - כשאלוהים רוצה, גם מטאטא יורה.

דרור ברלי
16-10-16, 12:06
קודם כל, תתחדש.
לגבי ה-5 חודשים ללא טסט - שום בעיה. בטח לא בשבילך.
שבעל הרכב יעביר אותו טסט וזהו. תעבירו בעלות במזל טוב.
בעוד 7 חודשים הבעיה עוברת אליך.

GodsFather
16-10-16, 12:33
דרור, אם הוא נוסע עם צמיגים לא ברשיון (כן אני יודע שגם אם כן ברשיון זה לא עוזר), הבעיה אצלו מרגע העברת הבעלות... לפחות שיקח לתשומת ליבו ומשם שיהנה עד הטסט הבא.

boaz avrahami
16-10-16, 12:46
איזה מודל הרכב?
רכב משנתו ה 21 עושה טסט פעמיים בשנה

hadtomer
16-10-16, 12:46
קודם כל, תתחדש.
לגבי ה-5 חודשים ללא טסט - שום בעיה. בטח לא בשבילך.
שבעל הרכב יעביר אותו טסט וזהו. תעבירו בעלות במזל טוב.
בעוד 7 חודשים הבעיה עוברת אליך.
תודה, הנושא טופל. אני מקבל עם הרכב גם את הג'אנט המקורי עם הצמיג המקורי בכל מקרה. אכן, מטבע הדברים יש רכבים שלמיטב ידיעתי עוברים טסט שלא כחוק. אך אני כמובן לא יודע על מה מדובר, לא שמעתי על זה מעולם. אני? אני סטנדרטי .
שיהיה המשך יום נעים ותודה למי שענה לעיניין על מה ששאלתי (זה הופך למשהו ממש נדיר...)

tallevi
24-10-16, 19:10
"השאלה היא - בהתחשב בעובדה שהאדון איחר בטסט חמישה חודשים (!!!) - מה עליו לספוג? קנס? הורדה? טסט מחמיר יותר?"

איזה מזל לבחור שזה רק חמישה חודשים....
מעבר לחצי שנה זה כיתת יורים...

למה אתה יוצא מנקודת הנחה שמלבד איסור התנועה בדרכים ברכב ללא טסט, בעל הרכב צריך גם להיענש?!
זה היה כ"כ ברור מבחינתך שהוא צריך להיענש, רק שלא היית סגור על איך...

וואלה...איך שהממסד הצליח לאלף חלק לא מבוטל מאיתנו...זה פשוט לא להאמין.
אותי זה אפילו מפחיד!

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->