PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין לרכוש רכב שטח

Spock
18-10-16, 00:30
אני ואשתי החלטנו שאנחנו רוצים לרכוש רכב שטח

*התקציב שלנו: עד 30,000 כולל יישור קו(פחות או יותר)
*הוא ישמש אותנו אל ורק בסופי שבוע
*הוא צריך להכיל אותי את אשתי וכרגע פעם ב-את הכלבה שלנו
*אני מניח שניסע בו כ- 5000 קילומטר בשנה(בחישוב של טיול פעם בשבועיים), אני מנחש שבקילומטראז' כזה לא משנה לי מאוד הצריכת דלק.

* השימוש בו יהיה טיולי שטח אני מניח שלפחות בהתחלה לא שטח מאוד קשה ונסיעה לטיולים רגליים בשבתות וחגים(אנחנו מאוד אוהבים לטייל וקיבלתי רכב מהעבודה שאיתו אני לא יכול לצאת לרחוק כל כך)

- - - Updated - - -

אה ואני חושב שאני מעדיף גיר רגיל

erezgur
18-10-16, 10:18
בתקציב כזה ולהסעת זוג - כנראה שהקניה הטובה ביותר שתוכל לעשות הינה ג'ימני, שיאפשר לך לרכוש רכב חדש יחסית עם יכולות שטח מצויינות ועלויות אחזקה לא גבוהות יחסית לחלופות האחרות.

Spock
18-10-16, 11:29
האם יש רכב אחר שיכול להתאים בתקציב?

נמרוד
18-10-16, 11:32
יש שפע של אלטרנטיבות. שתי שאלות יעזרו למקד:
1. חשבת על ג'יפ פתוח?
2. עד כמה אתה מתעניין בהיבטים הטכניים של תחזוקה ושיפור רכב שטח?

zerez
18-10-16, 11:35
ג׳ימני זאת בחירה טובה לזוג אבל. נידנים הם נדירים. גם ויטרה תכנס בתקציב ותהיה גיר רגיל.
אופציה נוספת היא טרופר אבל בתקציב הזה תוכל למצוא שנתון ישן, מציע לך לקרוא קצת על טרופר ולראות אם זה מתאים לך.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Spock
18-10-16, 11:47
אני חושב שההעדפה ביא דווקא סגור+מזגן. למרות שפתוח עם ברזנט יכול לבוא בחשבון.

שיפורים זה דבר שאני כן ארצה לעשות בעתיד... לגבי תחזוקה את רובה אני חושב שאני אנסה לעשות לבד(דברים גדולים אני ישאיר למוסך..

ishc
18-10-16, 11:56
רכב טוב למתחילים הוא קאיה ספורטאז' דור ראשון. הן נמכרו בארץ עד 2003 אם אני זוכר נכון.
תקבל ג'יפון קש/וח (כמו הויטרה), ידני או אוט', יחסית אמין ויחסית חסון עם הילוך כוח אמיתי ותא נוסעים די מרווח ולחלוטין מספק לזוג + כלב.
בתקציב שלך ישאר לך מספיק עודף ליישור קו והפתעות.
אני הייתי מחפש אחת עם צמיגי 235 ברישיון ומיגון.

גיא
18-10-16, 13:13
טראנו קצר ידני יהיה פתרון מעולה

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

AvigdorAharon
18-10-16, 13:21
האם יש רכב אחר שיכול להתאים בתקציב?

היה... מכרתי גראנד שירוקי.
אתה מחפש רכבים בני 18-21 שנים, קח את זה בחשבון.
נתון חשוב מאוד בעיניי שלפחות הבעלים הנוכחי מחזיק אותו זמן רב.

אביגדור

Spock
18-10-16, 13:33
אני יודע שאני מדבר על רכבים ישנים יחסית(בגלל זה אני מחפש רכב שיהיה רק לשימושים האלה ולא לשימוש יומיומי(מעבר לצריכת דלק וכדומה)

נמרוד
19-10-16, 10:15
הציעו לך כאן שתי אופציות טובות - קאיה ספורטאז' דור ראשון, וניסאן טראנו. שניהם יעשו בדיוק את מה שאתה רוצה מבחינת טיולי שטח, יהיו סגורים וממוזגים, והם יחסית לא אטרקטיביים/גניבים - אם אני מבין מדבריך אתה צריך רכב שאפשר בלב שקט להשאיר בזמן שאתה יוצא לטיולים רגליים.

אופציות נוספות - יונדאי גאלופר/טראקאן, ססאניונג מוסו.

מה שמאפיין את כל אלו הוא שהם לא נחשבים רכבי שטח מהדרג הראשון או השני, לכן מבוקשים פחות על ידי ג'יפאים, וחוקי היצע וביקוש מאפשרים לקנות רכב טוב יותר במחיר נמוך יותר.

גיא
19-10-16, 10:17
מכר שנוסע על מוסו מספר שהאמינות לא משהו .... עדיף טראנו...

קליש
20-10-16, 16:09
אני מניסיון שלי ממליץ לך לחכות עוד כמה חודשים, לחסוך עוד כמה "זוזים" לתקציב ופתאום תראה שהמבחר שלך של הגיפים יהיה יותר גדול!!
אבל זו דעתי האישית...הרי ג'יפ ב-45000 יהיה אחרת מאשר ג'יפ ב-30000, תחשוב על זה...

איל מ
20-10-16, 20:38
כל ג'יפ ב30,000 יהיה נבלה.
יכול להיות שיהיה במצב טוב יחסית אבל עדיין יסבול מבעיות זקנה.
בגלל זה שאלו אותך כמה ההתעסקות בתחזוקה היא חלק מהתחביב.
אם אתה לא מתכנן לעשות יותר משבילים קלים תחשוב על ג'יפון כלשהו.
אם כן,
תחסוך יותר.

Spock
20-10-16, 22:20
ואם אני יעלה את התקציב לכיוון 45000?
(יש לנו אבל בגלל שמדובר ברכב רק לסופ"שים אני צריך לעשות את החישובים שלי)

גיא
20-10-16, 22:23
ואם אני יעלה את התקציב לכיוון 45000?
(יש לנו אבל בגלל שמדובר ברכב רק לסופ"שים אני צריך לעשות את החישובים שלי)
תחשוב על שני דברים ...

אחד, רכבים לא אוהבים לעבוד רק לפעמים ... הם מתים. וזה גורר תחזוקה תכופה יותר.

שניים, גם רק בסופ'ש .. כשנוסעים לטיול .. לא כיף להתקע או לנסוע בגרוטאה ... בעיקר כשנוסעים רחוק ...

זה יכול להוריד לך את החשק מהאוטו ומהטיולים.

Spock
21-10-16, 03:51
*התעסקות בתחזוקה זה חלק מהתחביב, אבל בגבול מסויים.. אין לי בעיה להתעסק ברכב ובטיפולו ולא מעט(ידע בסיסי יש- ויש גם אבא עם ידע נרחב(מכונאי רכב של שנות ה-70...). אבל כמובן שלא הייתי רוצה לטפל ברכב בהיקף שעות של עבודה שניה...

* ידוע לי שזה בריא לרכב ליסוע יותר. וידוע לי שבגלל שהוא יעמוד צריך לטפל בו יותר... אבל לדעתי גם ברכב ב-45000₪ צריך לטפל יותר אם הוא עומד .

*בכל מקרה תקציב לרכב יותר יקר אנחנו יכולים להעמיד( אנחנו רק רוצים לחשב האם שווה לנו או שווה לטפל יותר ברכב זול יותר...)- ב-45000 ₪ את רוב המכוניות שרשמתם אפשר להשיג עם יותר תוספות אבל לא שנתונים יותר גבוהים (מה שאני מנחש לרוב לא משפיע על אמינותם(בחלק מהמקרים כן ישפיע..)- אז אם אני מבין נכון ב-45000 מדובר על רכבים אחרים- בפחות או יותר אותם שנתונים של הרכבים שהוצעו לי(למעט הג'ימני אולי). הרכבים ב45k הם יותר אמינים?

tom1105
21-10-16, 06:37
תתחיל בקטן.. תראה שאתה מתחבר... קיה ספורטז זה גוש ברזל עם מנוע של אופנים... הוא יקח אותך לכל מקום ( לאט... מאוד לאט) והוא יחסית אמין.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

GodsFather
21-10-16, 12:36
תחליף לספורטאז - גרנד ויטרה דור ראשון, עדיפות לארוכה.
אמין, בתקציב, קל לתחזוקה ובעל שוק שיפורים נרחב ושוק סחר.

יש בלוחות פה כמה לא רעים.

gruyon
25-10-16, 08:12
גרנד ויטרה דור ראשון ++

תקנה את שלי .

:cool:

דינוס
26-10-16, 15:15
אני יכול להציע לך לנדרובר דיסקברי ,1 3 דלתות שגם אותי שימש כרכב לסופשים.
רכב שטח אמיתי עם פוטנציאל שיפורים.
יותר רלוונטי מכל העגלות שהוזכרו פה, מבחינת העברות ומבחינת נוחות רכב עם מנוע רחב ונוח כמו של פעם 80% אפשרי לתקן לבד עם כלים בסיסים.
אני לא מדבר על ידע אפילו יש הכל כבר ביוטיוב.באינטרנט .
חלקים יש בשפע ומחירים סבירים באמת.
יש כמה יבואנים רשמיים לארץ כל אחד בן אדם אמין וישר.
אני יותר בן אדם שמזמין באינטרנט .
זה רכב עם לב,תטפל בו הוא יחזיר לך !

Sent from my iPhone using Tapatalk

evgenyx
30-10-16, 13:44
ססאנגיונג קוראנדו מהדור הישן והטוב (עד 2005) - יש לי 2005, משתמשים בו יום-יום וזה אחת הקניות המוצלחות שעשיתי בחיים (עלה 20K עם 125 א''ק).

נדב42
30-10-16, 14:59
אני רק אניח את זה כאן ...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997)

גיא
30-10-16, 15:00
אני רק אניח את זה כאן ...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997)
הבן אדם אמר אוטומט ...
אחרת הייתי מציע לו דאסטר ;)

נדב42
30-10-16, 15:02
אה ואני חושב שאני מעדיף גיר רגיל

פספסתי משהו ?

גיא
30-10-16, 15:03
פספסתי משהו ?
אה .. אופס ... אני טעיתי .. :)
התבלבלתי עם הבחור שעובר מפורסטר משופרת.
סורי !!

נדב42
30-10-16, 15:06
ומן הסתם לא הציעו את הויטארה הארוכה דור ראשון כי לא הביאו כאלו עם גיר ידני, אבל במקרה יש אחת כזו למכירה, עם ים שיפורים וגם מנוע נוסף אחרי אוברול בספייר :p

-->