PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט סופה R/C 1:10

idob4x4
18-10-16, 11:26
בוקר טוב לכולם

אני עידו. בן 16.
עד שבג'יפולוג יתחשבו בנו, חובבי רכבי שטח בשלט רחוק (זחלנים, סקייל, מונסטרים וכו') ויפתחו לנו פורום משלנו, אני מעלה את שרשור הפרוייקט שלי כאן בפורום הבונים. כי בתכל'ס אני בונה כאן ג'יפ.

המטרה: זחלן סקייל (Scale) כלומר בנוי ברמת דיוק קרובה ככל האפשר למקור, גם אם על חשבון יכולת עבירות אבסולוטית. מכיוון שאין להשיג קיט בודי של סופה, אייצר בעצמי וזו תהיה הסופה R/C 1:10 היחידה בעולם כולו!

המקור: ג'יפ סופה ארוך, פתוח, הג'יפ של אבא שלי. רובכם מכירים היטב את הג'יפ הזה.....

111259111260

כבסיס לפרוייקט אני משתמש בחלקי מכוניות בשלט רחוק שכבר יש לי/אספתי/קניתי/אילתרתי לצורך הפרוייקט:

1. שילדת סולם + מנוע + תמסורת + סרנים של זחלן Axial scx10
2. קיט קפיצי עלים של RC4WD (כן, אם כבר סופה אז עד הסוף)
3. גוף פלסטיק ABS של רנגלר YJ סגור, אדום, מתוצרת טאמיה CC01 שנרכש יד שנייה ב-EBAY מאיזה אמריקאי שנמאס לו מהתחביב.
4. בדרך מאמריקה: ג'נטים 1.55 אינץ' Sawblade (דוגמת "סכינים", כמו בסופה של אבא), צמיגים RockCrusher בקוטר 3.69 אינץ' (יקבילו לצמיג 35'. אבא מעדיף 31 צנועים על הג'יפ שלו, אבל אני אחרוג כאן מהדיוק ההיסטורי לטובת עבירות. ואני יודע שתמצאו סתירה בקנ"מ, אז הקנ"מ האמיתי הוא 1:9.4)

אז מה יש לי לבצע?
אני מסב את השילדה מקפיצי סליל וארבעה לינקים לקפיצי עלים, בונה הארכה לזנב השילדה, מגלח את הגג הקשיח והדלתות, מאריך את הבודי, בונה לו קנטים, ריצפה ופנים תא נוסעים בהתחשב במנוע החשמלי והתמסורת והאלקטרוניקה שנמצאים שם ומפריעים לדיוק האבסולוטי, הסבת חזית הרנגלר לחזית סופה עם פנסים עגולים (שיעבדו!...), בניית כלוב תע"ר מלא כולל קשת קדמית, תפירת ברזנט, צביעת המרכב בצבע המקורי של הג'יפ במציאות - בז' בהיר מבריק RAL1015, תוספות נאמנות למקור - כננת, מנשאי ג'ריקנים וג'ריקנים צבאיים אמריקאיים ואפילו הסטיקרים שאבא מפזר על הג'יפ שלו.

את עבודות ה"פחחות" אני מבצע באמצעות חתיכות של PVC ומחליק עם חומר מילוי שנקרא "כל יכול" (זה השם, בחיי). חלק מהעבודה אני מבצע בעצמי - מתכנן וחותך חלקי פלסטיק, מדביק, ממלא ומשייף. כמה מהחלקים היותר מסובכים אייצר בהדפסת תלת-מימד.

ברור שיהיו קצת פשרות, בגלל חלקים קיימים כמו הסרנים שיש לי שלא דומים לסרני דנה במציאות, עם קפיצים SPOA ועוד כל מיני חריגות קלות שמחוייבות בגלל אילוצים.
עוד מעט אתחיל בתיעוד + תמונות.

מסתבר שזה פרוייקט לא פשוט הדבר הזה שלקחתי על עצמי. תחזיקו לי אצבעות.

michaely
18-10-16, 11:55
שמע, אתה גיבור.
נשמע מעניין מאוד, אני לא מבין בנושא בכלל אבל עושה רושם שאתה לוקח את זה ברצינות ובעל יכולת מרשימה!
בכל אופן זה בהחלט נשמע מסובך ויש מצב שתוכל להיות בעלים גאים של רישון רכב + סופה אמיתית עד שזה יגמר...
בהצלחה!
מיכאל

lizard
18-10-16, 12:16
נראה לי יהיה לך יותר פשוט לשפץ סיקס אמיתי. כנראה גם בפחות כסף :-)
שאפו על הביצוע. בתקווה שבעתיד תשפץ לאבא שלך גם את הסופה הגדולה.

אם תרצה אוזני גרירה כמו שיש לו מאחור, אולי אוכל לבנות לך משהו. לא מבטיח כי עבודות עדינות כאלו זה לא הכוס תה שלי...

ishc
18-10-16, 13:19
אין ספק שזה צריך לעבור ל-RR
בהצלחה

de fox
18-10-16, 14:28
נשמע מגניב לאללה. אם תצטרך עזרה בייצור/תכנון חלקי פלסטיק והדפסה, תן קריאה

idob4x4
18-10-16, 20:53
טוב, ברור לכם שלא הייתי פותח שירשור בלי שיהיה לי במחסנית מספיק תיעוד של מה שכבר עשיתי.
כנראה שהסופה שלי עוד לא תיסע לפני מפגש ג'יפולוג הקרוב, אבל יש סיכוי טוב שנסיעת הבכורה תהיה לפני שהסופה של אבא תעבור את הטסט הבא שלה............:rolleyes:

אז ככה.
הבודי של רנגלר YJ תוצרת TAMIYA. כמו שאתם רואים, קניתי יד שנייה. כלומר - ממישהו שכבר טרח והרכיב וצבע אותו (ברמה גבוהה מאוד. הקיט מגיע מהיצרן בצבע לבן). בחבילה היו גם שני סטים של גלגלים וצמיגים שאתם רואים כאן והם לא ממש מתאימים למה שאני רוצה. גם הצמיגים של טאמיה קשים ולא אוחזים כלום.

מתחילים בגוף רגיל, נורמלי, יפה... ומתחילים להרוס לאט לאט מה שבן אדם אחר עמל ימים ולילות עליו (כנראה).
מונח על שילדת AXIAL SCX10 עם קפיצי עלים מחוברים בצורה זמנית ובסיס גלגלים תואם לסופה אמיתית, שאפו לעצמי.

111279111278

התחלתי בלחתוך את הגג, תהליך מורט עצבים שבו אני חרד על כל חתיכה רלוונטית שלא יקרה לה משהו חס וחלילה!

111277

הארכות, הארכות או לא להיות.
בלי ההארכות שום דבר מזה לא היה מצדיק את עצמו... קפיצי עלים, ג'אנטים וצמיגים וכל השאר. בסופו של דבר חייבים לעשות הארכות שגם הן תואמות לסופה אמיתית בכל אחת מהמידות.
אז יש הארכה של בסיס גלגלים (בין הדלת לבית גלגל אחורי)

111280

ויש הארכה של הזנב (בין בית הגלגל האחורי לבין קו התפר של החלק האחורי של הגוף).

111281
111282

ברור שיש עוד המון עבודה על הבודי. לא משעמם. אבל הכיוון ברור.
בתיעוד הבא נראה לכם התאמת קיט קפיצי עלים לשילדה שנולדה עם סלילים.

תעקבו.
עידו.

נמרוד
18-10-16, 20:53
עידו, או שאתה נצמד לצמיגי 31 או שאבא עובר ל35. תחליטו בינכם, אבל התוכנית שלך לא מקובלת :rolleyes:

איך אתה מסב לקפיצי עלים? יש קפיצים מוכנים או שאתה צריך לייצר הסבה כזאת? נשמע אתגר מעניין... אגב אם מיקרו-ריתוך... נגיד לייצר כלוב מצינורית נירוסטה בקוטר 5 מ"מ עם קשקשי ריתוך אורגינל... יש לי רתכת לייזר חדשה בעבודה. וגם חומרי גלם. זו יכולה להיות תרומתי לפרויקט.

idob4x4
18-10-16, 21:04
יש קיט קפיצי עלים מוכן של יצרן אמריקאי בשם RC4WD שמיועד במקור למודל על שלט 1:10 של טנדר טויוטה מתוצרתם שנקרא TRAILFINDER.

הקיט מגיע במקור עם 3 עלים לכל קפיץ ואפשר לשחק איתם לצורך קבלת קשיחות/רכות.
אפשר להוסיף שבאופן מאוד מפתיע הקיט הגיע ללא בושינגים ובעצת אבא אילתרתי שמונה כאלה ממסמרי פלסטיק של לגו טכני. עובד מצוין!

כלוב תע"ר משופר - אבא הציע לעשות אותו מפלסטיק בהדפסת תלת-מימד, אבל מתכת נשמע לי מעניין, יותר אותנטי. וגם העובי מסתדר לי עם קנה המידה....

מוטי ג.
18-10-16, 21:10
נשמע מדהים ומעניין, שאפו!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
18-10-16, 21:39
גידלו אותך מצוין עידו, דרור אתה זכאי לאב השנה ללא ספק.

עכשיו.... לגבי העניין האחרון - אז אתה בונה סופה שמבוססת על חלקים של טויוטה? אבא יודע? ;)

idob4x4
18-10-16, 21:43
מה לעשות, אומרים טויוטה לא מתקלקל.

נמרוד
18-10-16, 22:04
לגבי הכלוב - אתה מן הסתם מתכנן בCAD בצורה מדויקת - כשיש תכנון, שלח לי ואסתכל אם אפשר לייצר ממתכת.

בהצלחה!

idob4x4
18-10-16, 22:13
אין לנו תוכנות CAD, כלומר לאבא יש משהו, סוליד או משהו דומה, על איזה הארד-דיסק גיבוי שזרוק בבלגן שעל השולחן שלו, אבל הוא לא ממש מכיר את זה, אני גם לא מכיר ולא אספיק ללמוד אותה בצורה מספיקה. גם אין לנו את הספרות שלה.

אנחנו כן יכולים לקחת מידות מהסופה האמיתית ולעשות שרטוט מדויק בקנה מידה אמיתי, כולל התאמה לסטיות הקנ"מ הקלות שבטח יש בבודי הפלסטיק של המודל שבניתי. אבל זה לא CAD. אין לי יכולת למדוד באופן מדויק זויות כיפוף וכו'.

בכל מקרה, הכלוב יגיע אחרי שאגמור עם הבודי כולל סידור פנימי שלו למעט צביעה סופית.

GodsFather
18-10-16, 22:42
נסה להתחיל עם sketch של גוגל

גלעד .ג.
18-10-16, 23:25
בן של אבא שלו....

בהצלחה עידו, נראה פרוייקט מעניין!

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

דרור ברלי
19-10-16, 19:30
הג'וניור עבד כל היום על השילדה והקפיצים. זה עוד לא גמור עד הסוף, בעיה אחת נפתרת וצצות שתיים אחרות, אבל הוא בכיוון ממש טוב.
אני ממש מתפעל מהתוצאות ומהידע שהוא צבר ככה, בשקט בשקט, בלי שאני ארגיש....

nirs
19-10-16, 19:37
עדו, הכתיבה רהוטה כמו של אבא, כל הכבוד!

boaz avrahami
19-10-16, 19:50
כבוד עידו. ירשת וטיפחת טון של כישרון....

opl
19-10-16, 20:00
יפה מאוד! מאיפה מזמינים חלודה?

six 4 life
19-10-16, 20:01
שולחים את הבודי להרכבה בתע"ר.

asafk
19-10-16, 20:24
לגבי cad - אצלנו הילדים משתמשים בתוכנה חינמית, מיועדת לילדים, ומיועדת להדפסה בתלת מימד.
קוראים לזה tinkercad וייקח לך עשר דקות להבין מה קורה שם.

אסף.

idob4x4
19-10-16, 21:19
לכל מתענייני המכניקה פה, שאני רוצה להאמין שהם כולכם???
כאן אתם יכולים לחקור את השילדה במלואה, בעיות לא חסרות וכמו שאבא אמר בעיה רודפת בעיה.
אבל לאט לאט הן הולכות ונעלמות בשאיפה לאפס בעיות, תקלות וכל שאר הדרעק..., תחליף לסופה האמיתית - זה לא, אבל ללא ספק יותר זול ונותן כמעט את אותה חוויית בנייה.

הקפיצים עובדים יפה ואני מבסוט, כרגע כל מה שמפריע להם לממש את מלוא פוטנציאל המהלך שלהם הוא רק אורך הבולמים, שגם אותם (הבולמים האחוריים) כנראה אעביר לפנים השילדה בדומה לסופה אמיתית. אחרי שאגמור לבנות את הבודי הוא בטח ישקול לא מעט והקפיצים (כרגע עלה אחד) יאבדו גובה - אבל בדיוק בשביל זה הקיט של RC4WD מגיע עם עוד שני עלים, קצרים יותר, לכל קפיץ. אז אוכל להוסיף עלה אחד או שניים ולקבל בחזרה את הגובה.

אז מה היא בעיית היום?
כליבה של גלי ההינע עקב זוויות חדות הנוצרו מניסיון על שמירת בסיס הגלגלים (למרות שכבר בתצורה הרגילה של AXIAL גלי ההינע מגיעים בזווית רדיקלית, כלומר הן על הקצה של הקצה של הגבול בין מרווח גחון שנותן ביצועים טובים לבין רעש טחינה מאזור המפרקים הכדוריים שיוצאים מהטרנספר ומן הסרנים.

אז מה עשיתי? הוספתי קלינים בין העלים לבין הסרנים. בכך תיקנתי ומיתנתי את הזווית במידה די מרשימה.
השילדה נוסעת, אבל יש רעש וזה עדיין לא הספיק! חוק מרפי שוב מתערב! חזרה ללוח השרטוט.
החלטתי שהפיתרון היעיל ביותר יהיה להנמיך קצת את יחידת ההינע למטה, מתחת לשילדה, כמה מתחת??? מעט, על פי העין...
חתכתי שתי חתיכות אלומיניום שיתחברו לשילדה ויחידת ההינע תתחבר אליהם.

111308

בתקווה שזו תהיה אחרונת הבעיות.

idob4x4
19-10-16, 21:53
קצת מהלכי מתלה.

111309111310

מזכירים את הסופה האמיתית.

shachar
19-10-16, 22:20
עידו,
יש לך אפשרות לסובב את המנוע או הטרנספר ב 90 מעלות כדי שהיציאה של הדריישפט תהיה יותר נמוכה?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/99850657b3c8a1302c7df9f83e547ce6.jpg

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

idob4x4
19-10-16, 22:46
לצערי לא, כי אז אצטרך לתכנן תושבת גיר חדשה, אולי בעתיד אתכנן תושבת גיר בהדפסת תלת מימד.
עד אז אסתפק בהורדה של כל יחידת ההינע.

savyon
21-10-16, 08:37
עידו,
שאפו!

לך תדע,
אם תמשיך ככה ותגרום לעוד שניים שלושה חברה לעשות פה את מה שאתה עושה,
אולי פתאום יצוץ פה פורום יעודי ואתה תמונה למנהלו....

מת לדעת איך אתה בתור תלמיד?

דרור ברלי
21-10-16, 09:48
להבדיל ממני בגילו, הוא תלמיד מצוין. מביא לי את מה שבפולנית קוראים "נחת".

האדון כנראה עוד לא התעורר, אבל אני יכול לספר לכם שהוא הנמיך קצת את יחידת ההנעה ופתר יפה את בעיית הרעידות וזוויות הדריישפטים, וגם עשה פיין-טיונינג לקפיצים הקדמיים... כל העסק עובד ממש יפה. הנסיון הבא שלו יהיה העברת סרבו ההיגוי מהסרן לשילדה, כדי להרוויח עוד קצת מהלך ועבודת קפיצים חלקה עוד יותר.

אבל כשהוא יפקח עיניים וייכנס לכאן הוא בטח ירחיב וייתן גם עוד תמונות.

idob4x4
21-10-16, 11:03
אז מה נעשה בזמן שעבר, לא יותר מדי.
הוספת/ החלפת ברגים במקומות שונים שבימים האחרונים לא הייתה לי גישה אליהם (בגלל חוסר בחלקים מסויימים אבל עזבו זה לא מעניין...).
-כמו כן בוצעה הורדת יחידת ההינע, עובד די טוב ונכון לעכשיו יש בעיות מעט יותר זניחות.
-הכנת ספייסרים 2מ"מ (שיתווספו לספייסרים הנוכחיים) לשאקלים הסטאטיים של העלים הקדמיים וספייסרים של 6מ"מ שיחליפו את את ה8מ"מ שהיו בשאקלים הנעים של העלים הקדמיים (וואו מעייף לכתוב את זה!) - זה כדי שהקפיצים הקדמיים יעבדו בזוויות טובות וכך יעבדו יותר נכון,
אז עכשיו בזמן שאני אחפש זרוע פיטמן ארוכה מספיק להעלאת הסרבו מהסרן אל השילדה,אתם תתכבדו בתמונות של מה שנעשה+ תמונות שעשוע עם גדלי צמיגים

111318

111320111319111316

avishon
21-10-16, 11:58
יש האומרים "התפוח נפל רחוק מהעץ" ,
יש האומרים התפוח נפל קרוב לעץ" ,
ואני אומר "התפוח בכלל לא נפל מהעץ" -
או כפי שכבר נאמר : בן של אבא שלו :cool:...
ש א פ ו !!!

גיא
21-10-16, 13:31
בהתחלה עוד חשבתי שיש לי טעם להביא איתי צעצועים למפגש המדבר ... אבל עכשיו אני מתפדח ..

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/74460f074c203097c6cd0641ee137775.jpg

כל הכבוד !!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

de fox
01-11-16, 09:17
נו...? יש חדש?

דרור ברלי
01-11-16, 09:26
תביא תביא. זה לא יהיה גמור עד המפגש.
החגים עברו, הילד חזר ללימודים, אז יש לו פחות זמן להתעסק בג'יפ. אבל יש חדש ועוד איך.

אומי5
01-11-16, 14:35
קודם כל שאפו רציני.
שנית, איך אתה מתכוון לאפשר השכבה של החלון הקדמי? ( אחרת זו לא הסופה של אבא שלך :) )

danel
01-11-16, 16:57
זה כבר עכשיו הרבה יותר יפה מהסופה של אבא שלו :rolleyes:

דרור ברלי
02-11-16, 08:34
קודם כל שאפו רציני.
שנית, איך אתה מתכוון לאפשר השכבה של החלון הקדמי? ( אחרת זו לא הסופה של אבא שלך :) )

גם אני חושב שצריך לעשות חלון מתקפל ולדעתי זה גם לא כל כך קשה, אבל הג'וניור מעדיף להשאיר את זה קבוע.
בכל מקרה, שום דבר עוד לא סופי בעניין הזה.
קודם כל שיתגבר על אתגר בניית הריצפה בהתחשב במכניקה וחשמל שעל השילדה.

נמרוד
02-11-16, 08:41
את הפרטים הקטנים כבר יש? ארגזי תחמושת 105, ארגז וולקן "בר אקטיבי", וכיו"ב.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

גיא
02-11-16, 08:42
את הפרטים הקטנים כבר יש? ארגזי תחמושת 105, ארגז וולקן "בר אקטיבי", וכיו"ב.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
חבל על הזמן איזה פרטים קטנים יש ... כולל דברים הזויים כמו גזיה למשל ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

דרור ברלי
02-11-16, 09:29
בדרך מטראמפלנד ו/או בבניה נמצאים: מגיני פנסים אחוריים, ג'ריקנים, כננת, ארגזי 105, אפילו מדבקות מוקטנות של ג'יפולוג ושל הפלינטסטורמס.

רני דקל
02-11-16, 18:59
הרעיון, הכתיבה וגם הביצוע עד כה, מרשים מאד.

סחטיין ענק גם על העבודה וגם על עבודת החינוך:)

גיתאי נוה
03-11-16, 14:49
בדרך מטראמפלנד ו/או בבניה נמצאים: מגיני פנסים אחוריים, ג'ריקנים, כננת, ארגזי 105, אפילו מדבקות מוקטנות של ג'יפולוג ושל הפלינטסטורמס.
זה מחייב.
תצטרך להביא את הקמע לכל טיול.
מייד אחרי תדריך הלפנות-לפנות-בוקר יתקיים טקס פגאני מפוקפק, שבו הכלי האלילי ירים גלגלון על מיני-סלע ויטפטף שמן אדום לקידוש האדמה הצמאה לגומי בניחוח בשרני, ולאחר מכן נישא תפילת משפחת-קדמוני לאל הרעם שישה-בטור הקדוש.
הדאעשניקים של שמואל יקיפו אותו במעגל ריקוד חסר חולצות אבל עשיר בפטישי חמש, ויהלמו לעצמם על המצח עד לנשירת הברזלים מהידיות לסימן ממרומים כי התקבלו תפילותינו לטיול משבר הרים ומשמר ציריות.
הקהל ה(לא) קדוש ישתחווה עד קנאק בפקק ויניחו כולם את מפתחותיהם על האדמה, המבורכת עתה בברכת "שהכל נהיה במנועו".
לחיצה על טייפ להשמעת סאונד וון וון עמוק תיתן את האות להרמת ווילי של הקמע, ומכאן ואילך נוסע על המפתחות הלוך ודרוס הלוך ודרוס.

יאללה להוריד אוויר.

im_ri
04-11-16, 20:57
מדהים! כל הכבוד על הכתיבה הכתיבה והתמונות. אשמח לראות גם סרטון אם השלדה הזאת מתגלגלת :)

גם אני חולם על אחד כזה... אין לי מושג אפילו מה סדרי הגודל של המחירים של תחביב כזה (בהרכבה עצמית), אני מוצא את עצמי מסתכל שעות על סרטונים של זחלנים על השלט וטרקטורים ביו טיוב.

דרור ברלי
05-11-16, 09:49
הג'וניור עסוק עם אורחת מחו"ל (משלחת נוער מגרמניה) ואין לו זמן להתקדם עם הג'יפ וגם לא לעדכן כאן, אז אנסה לדברר אותו.

היו רעידות מגל ההינע האחורי בגלל זוויות בעייתיות שנובעות מהרצון להקפיד על בסיס גלגלים תואם לקנ"מ. הוא ניסה כל מיני פתרונות, מהנמכת רכבת ההנעה, דרך Track-bar אחורי ועד קיצור קל של גלי ההינע. לטענתו עכשיו השילדה נוסעת סבבה ואין רעידות, מה גם שאחרי שהג'יפ יועמס בבודי והקפיצים יירדו טיפונת, גל ההינע ייסגר קצת והזוויות יסתדרו עוד יותר.

בולמי הזעזועים הועברו לצד הפנימי של קורות השילדה, מה שהרוויח עוד קצת מהלך מאחור.

מלפני כמה ימים החל תהליך פיין-טיונינג במערכת ההיגוי. העברת הסרבו מהסרן הקדמי לשילדה - גם למען האותנטיות וגם בגלל שהסרבו גדול, פיזית, ומגביל את מהלך הסגירה מצד שמאל.

הגיעו מטראמפלנד מוט שפור ודראג לינק משופרים של AXIAL מאלומיניום עם מיסבי קצה, במקום הפלסטיק הדרדל'ה המקורי.
זה נראה טוב, אבל הכיוון הוא להסבה להיי-סטיר, כדי לשפר זוית גישה וגם למתן קצת את זוית הדראג לינק.

אבל כאמור, כרגע כל העסק בהקפאה של שבוע. כשאורחת שלו תחזור לגרמניה, הוא יפרט ויעלה תמונות.

עמרי, לגבי עלויות: במצטבר, זה יכול להגיע - בקלות - לאלפי שקלים רבים.
במיוחד אם כמו עידו, אתה תבנה את האוטו האמיתי שלך בקנ"מ מוקטן, ותצטרך בעצם לייצר בעצמך את רוב החלקים ... מה שנראה שאתה תעשה...:rolleyes: רוב הציוד אמריקאי, אבל את מה שאפשר, תעדיף להזמין מחנויות מקוונות בהונג-קונג ו/או סין כי המשלוח בחינם וזה מוזיל דרמטית את העלויות לעומת ארה"ב.

תשקול גם לרכוש שילדות וחלקי מרכב וכו' מיד שניה - ממילא אתה תחתוך את הכל ותדביק ותרתך ותשנה ותצבע מחדש, אז חבל להשקיע בחלק חדש. EBAY מלא בדברים האלה.

-->