PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש "שטנגה" (?) לCJ5 (האם זה השם של החלק שמושך את

elitkh
20-11-05, 09:45
מדובר בצינור עם שני מוטות שמצא אחד מחובר למוט שמתחבר לדוושת הקלאץ' טמצד שני מחובר לכבל קצר באורך של כ20 ס"מ שמתחבר לקלאץ עצמו.
למישהו יש את החלק הזה? שלי נשחק לגמרי ומרוב חופשים הקלאץ' לא מופרד כמעט.
מישהו אילתר במקרה פיתרון שלא מצריך שימוש במוטות?
תודה
אלי

yaronp
20-11-05, 11:18
ראשית אל "תעשה" קומבינות אלא תחליף לחלק זהה אבל חדש - אצל ינוביץ בדקת, אם אין לו אני מאמין שתמצא את מבוקשך באייביי.

בהצלחה.

נץ לבן
22-11-05, 22:34
שטנגה במילון של המכונאים יוצאי מיזרח ארופה זה מוט המשמש להעברת תנועות דחיפה או משיכה של מיכלולים ברכב, בדרך כלל אנו מוצאים שטנגות במערכות המצמד וההילוכים של כלי רכב ישנים. עוד מונחים מהמילון הזה הם האפלך והציפלינגים :)

בהקשר לשאלתך, אני לא מכיר את מערכת השטנגות של הפייב אבל אם היא דומה אפילו במיקצת למערכת של הסיקס אז קרוב לודאי שיש בתוך הצינור הזה בוקסות מחומר פלסטי (אוקולון) שמתלבשות על האפלך של התושבות בצדדים וממרכזות את הצינור של השטנגה, הן גם מעניקות חופש תנועה צידית למערכת מה שמתבקש מהעובדה שצד אחד מחובר לגוף הרכב והשני למנוע. את הבוקסות האלה ניתן לחדש בסיקס לפחות ע"י קיט שרוכשים אצל ינוביץ.
אני התיאשתי מהפטנט הזה ובניתי קומבינה של צינור בתוך צינור עם קפיצים בצדדים שמעניקים למערכת את אותו החופש שהיה לה בזכות הבוקסות והאפלך.

שלח תמונה של המערכת שלך ונראה אם זה דומה.

דרך אגב, נמרוד ג'יפולוג בנה בזמנו מערכת לשיפור השטנגה (הרבה לפני) שזכתה גם לשבחים באתרי ג'יפים בחו"ל, אולי הוא יכול להעלות שוב את השירטוטים או הקישור למקום בו זה מפורסם.

נמרוד

elitkh
22-11-05, 22:53
שטנגות לסיקס יש אצל סמו מירקונים כמו זבל...ראיתי אצלו עשרות.
שטנגה של CJ5 שונה והיא מתחברת לקבל קצר שבקצהו כדור מתכת.
בסופו של דבר מצאתי שניים כאלה אז תודה בכל אופן.
אלי

-->