PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן לפאג'רו Q דיזל

dloungeR
26-10-16, 02:11
הי,
אוקי אז נדלקה לי נורת שמן, אין לי דרך לברר איזה שמן הבעלים הקודמים שם ואני (בינתיים) לא סגורה על כל תהליך הריקון של מיכל השמן, יש איזו בעיה עם למלא עם השמן שנמצא אצלי? יש לי Extra 15W-40 API CF-4/SG
תודה!

tooshey
26-10-16, 07:20
את יכולה למלא 15-40 בלי חשש.
זהו שמן שבהחלט מתאים למנועי טורבו דיזל ישנים.
כמובן שהכי טוב זה למלא בדיוק את אותו השמן שיש לך כרגע במנוע (בהנחה שזהו השמן הנכון), אבל כל שמן כלשהו עדיף על חוסר שמן.
אם הרכב חדש אצלך ואין תיעוד מדוייק מהבעלים הקודם, הצעד הנכון הוא לבצע טיפול ישור קו ולהחליף נוזלים ומסננים וכך לאפס את הרכב.

יותר חשוב זה להבין איזו נורה נדלקה ולמה.
נורה כתומה - מפלס שמן - האם זו אכילת שמן טבעית או אולי מוגזמת (מנוע עייף), או שאולי יש נזילה.
נורה אדומה - לחץ שמן - האם רק בעיית חיווי או בעיה אמיתית בלחץ השמן. אם יש לחץ שמן נמוך אסור להמשיך בנסיעה בשום אופן מחשש להרס המנוע.

בברכה,טושי

dloungeR
26-10-16, 10:25
תודה רבה!
הנורה כתומה היא נדלקת מדי פעם, עד כמה שנראה לי בעיקר תוך כדי האצה.
בדקתי את מפלס השמן והוא באמת נמוך מאוד, גיליתי שגם המפלס של נוזל הקירור מאוד נמוך ועד כמה שזכור לי הוא לא היה ככה לפני כמה שבועות - זה מצב נורמלי?
הרכב היה אמור להיכנס לטיפול מקיף אבל העבודה והחגים עיכבו אותו, אני מקווה שעכשיו נמצא את הזמן לעשות את זה.
אני מוסיפה פה תמונה של מפלס נוזל הקירור, הייתה עוד תמונה כדי לוודא פקקים אבל נזכרתי שיש במדריך איזה הסבר לגביהם אני אעבור עליו.
שוב תודה, שמחה שיש פורום כזה.

111468

ishc
26-10-16, 11:46
פאג'רו דיזל הוא רכב רגיש להתחממות. לא הייתי מחכה שנייה ומטפל במערכת הקירור דבר ראשון, חוסר בנוזל קירור יכול לנבוע ממס' בעיות.
לגבי השמן, כמו שטושי כתב הדרך הטובה היא לבצע יישור קו.

opl
26-10-16, 13:20
חבל, את בדרך להרוס את הרכב...

בוזי
26-10-16, 14:49
תעלי תמונה של הנורה שנדלקת.

dloungeR
26-10-16, 15:46
הוספתי שמן ובינתיים הנורה לא דלקה אז אין לי תמונה אבל זאת הנורה
לרכב יש שעון חום דיגיטלי, איזו טמפ' נחשבת נורמלית בשבילו?
מפלס החום, ההוא שצמוד למד דלק לא מראה שהמנוע מתחמם מדי

ishc
26-10-16, 16:18
מד בחום המקורי אמור להיות על האמצע

Sent from my iPhone using Tapatalk

dloungeR
27-10-16, 00:39
אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות או לכעוס או מה...
אתם באמת מניחים שאני לא יודעת איך נראית נורת שמן או איך רואים עליית חום ברכב?
כתבתי שיש לרכב מד חום דיגיטלי כזה עם טמפ', עשיתי בדיקה ברשת ועד כמה שהבנתי בין 80 ל-105 מעלות זאת טמפ' עבודה סבירה.

opl
27-10-16, 06:20
ברכב יש שני מנורות, אחת לחץ שמן ואחת מפלס שמן, ההבדל הוא בגוון, את יודעת כמה אנשים מתבלבלים בינהם? המון.

את מספרת לנו שאת נוסעת ברכב שנורת מפלס השמן נדלקת בו, את מראה לנו בתמונה שיש לך 0 מים במיכל עודפים ומי יודע מה בכלל נשאר ברדיאטור... דברים שמראים או על חוסר ידע או על תחזוקה רשלנית ואת נעלבת/כועסת כשאנחנו מסבירים לך ברמה יחסית נמוכה בשביל שתביני ומנסים לעזור כמה שיותר? בהצלחה.

dloungeR
27-10-16, 07:01
הרכב עמד הרבה זמן בלי נסיעה לפני שקניתי אותו ופשוט לא היה לי זמן או יכולת לקחת אותו לטיפול כי בדיוק באותה תקופה הרכב השני שלי די שבק חיים והיה בטיפול והעבודה לחצה ומכיוון שכך נאלצתי לנסוע רק עם הרכב הזה - ועוד בבקעה
אני מודעת לעובדה שזה לא היה הכי חכם אבל אילו החיים קצת טמבלים לפעמים.
הרכב השני עדיין עושה בעיות אחרי החלפת ראש מנוע ורדיאטור ואין לי עוד רכב לזמן במטה קסמים. אז זה מה יש לפעמים עם כל הרצון הטוב דברים קורים.
לגבי השאלות שלי... שאלתי שאלות קונקרטיות וקיבלתי תשובות שגרמו לי להרים גבה: עניתי שהנורה כתומה = מפלס שמן ולא אדומה = לחץ שמן ועדיין מבקשים ממני להעלות תמונה, לא יודעת אולי אתם לא סומכים על זיהוי הצבעים שלי
דבר שני בפירוש שאלתי על מד חום דיגיטלי, ענו לי לגבי א' ב' של נהג מתחיל - האינדיקטור של חום מנוע צריך להיות באמצע... וואלה
אתה/אתם אולי לא שמים לב ואני לא טוענת שזה לא נעשה בתום לב ובכל זאת.

opl
27-10-16, 07:32
סתם דוגמא, בפאגרו שלך המד באמת יושב מעט מתחת לחצי בפעולה תקינה, ככה גם בדיפנדר. סטייה שלא במאמץ גדול מראה מיידית על בעיה, להבדיל מלא מעט רכבים אחרים ששם זה תקין לחלוטין שהמד "נושם" בפעולה תקינה, עולה ויורד.
את לוקחת את זה למקום של "אני אישה אז הם חושבים שאני לא מבינה כלום" זה לא המקרה. מתייחסים אליך ככה כי את מראה שאין מים ברכב ואין שמן במנוע. תאמיני לי שלא איכפת לנו למה הרכב במצב הזה או אם מחר ילך לך המנוע, בעיה שלך, אבל כשמבקשים עזרה, אנחנו עוזרים.

בוזי
27-10-16, 07:59
מה ש opl אמר.
בנוסף, ולא פחות חשוב, השרשור הזה יישאר כאן וניתן יהיה למצוא אותו באמצעות מילות חיפוש כמו "נורת מפלס שמן בפג׳רו".
תמונה תעזור לעוד אנשים להיות בטוחים שכולם מדברים על אותו הדבר.

dloungeR
27-10-16, 08:01
תראה אני עם רשיון כבר מעל 20 שנה ובערך מאותו זמן עם רכב משלי, אני לא יכולה לצפות שתדע אז אני אומר לך שמעולם לא התייעצתי לגבי הרכבים שהיו לי בשום פורום.
אבל סוג הרכב הזה חדש לי ואני מודעת לעובדה שאני ניובי ואין לי בעיה עם העובדה שייתיחסו אלי כניובי, זה לא רכב שאתה ממלא בו שמן מים דלק ושוכח ממנו לחודש, אבל כל המערכת קירור שלו זרה לי, מי שמע על מיכל עודפים? אתה חושב שלא הייתי ממלאת בו מים אם הוא היה פרייבט? או שמן אם אי פעם היה לי רכב שהוא סולר? אבל לא היה וזה חדש אז אני שואלת ואולי זה נראה אובר פעירות אבל זה די להיפך כי בא לי לעשות את זה נכון איתו.
אבל כששופטים אותי תעזוב כאישה, זה כרגע לא מעניין אותי אלא כנהגת קלולס ומרחפת זה קצת מרתיח אותי, כי אני לא, ממש לא.

בוזי
27-10-16, 08:24
שוב, זה לא מגדרי ובטח לא אישי.
מתחילים מהבסיס ומתקדמים.
אישית אני מחזיק סיקסים כבר 21 שנה ואנשים פה מכירים אותי... ובכל זאת כשאני מעלה שאלה על רכב מתחמם, שולחים אותי לבדוק דברים בסיסיים.
ככה זה, וזה בסדר. להניח הנחות זה לא טוב, כי בהחלט אפשר ליפול על המובן מאליו.

בהצלחה

opl
27-10-16, 08:56
אין שום דבר מיוחד או שונה בתחזוקה של הרכב הזה לעומת כל רכב אחר בנזין או דיזל.

בשרשור אחר גילינו לך שקנית q לאחר שחשבת שקנית קינג, אז איך את מצפה שיתיחסו למישהו שלא יודע בכלל איך נקרא הרכב שהוא קנה?

dloungeR
27-10-16, 09:35
אוקי קודם כל תודה בוזי, בהחלט מהבסיס וקדימה.

Opl - לא בא לי להתנגח, בסה"כ רציתי למלא למלא שמן וטוב לדעת שאין שום דבר שונה בתחזוקה שלו, חשבתי, לפחות לגבי מערכת הקירור - שכן.
כבר אמרתי שהקנייה הייתה קנייה מאוד לא אורתוכסית.
מבחינתי (וגם מבחינת המוכר) קניתי מיצובישי פאג'רו שנת 2000. הילוך כוח - צ'ק, מצב מכני הגיוני - צ'ק, נסיעת מבחן חיובית - צ'ק זה הכל.
כבונוס יש לו עוד כמה עניינים שחיפשתי אבל זה לא רלוונטי לדיון.
לא כולם קונים כמו כולם כל הזמן ויש כאלו שפשוט קופצים למים כשמתאפשר ומקווים לטוב, אתה מוזמן להתייחס לזה איך שמתאים לך.

ishc
27-10-16, 10:00
את מנסה בכוח שיתנגחו אתך?
לאף אחד לא אכפת שאת אישה, גבר, חתול, כלב וכו'... יש לך רכב מסויים שאת מראה עליו בעיה, את לא עושה רושם של מישהו/מישהי שמבין/מבינה בתחזוקת רכב הסםציפי הזה ובכלל... ולא זה לא קשור לזה שאת אישה, אני מכיר גם מלא גברים שלא מבינים בתחזוקת רכב כלום.
קנית רכב, חסר לך נוזל קירור, חסר לך שמן. מציעים לך לגשת ולבצע יישור קו, בין אם במוסך ובין אם לבד, מזהירים אותך שהרכב הזה ספציפית דורש תשומת לב למערכת הקירור.
את בוחרת להיעלב, לצעוק אפליה ולהתנגח בטענה שאנחנו שוביניסטים אז שיהיה לך לבריאות

חנן-ג'יפולוג
27-10-16, 10:37
בואו נסגור את השטות הזאת, טיפה מאוחר מדי:
התגובה הבאה שתכיל התייחסות מגדרית, לא חשוב מי המגיב, וזה כולל את פותחת השרשור, תימחק במלואה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
27-10-16, 20:15
שתי הערות לתשומת ליבך-

1. נוזל קירור זה לא מי ברז. כשתוסיפי שזה יהיה נוזל קירור!
( וכזה שמתאים לרכב ולא סתם מים ירוקים...)

2. חישן החום מבוסס על קריאת זוזל הקירור. אם לא יהיה מספיק נוזל הרכב עלול לרתוח בלי שתקבלי התראה על כך.
משם הדרך לשיפוץ ראש מנוע והוצאה כספית מיותרת גדולה.

עשי לעצמך טובה ותתיחסי לזה מידית ובצורה רצינית. אל תסעי עם חוסר וגדי לאבחן את הסיבה.
זה עשוי להיות החל מנזילה וכלה בראש מנוע שכבר נגרם לו נזק.

ukiuki
30-10-16, 01:29
הי
קודם כל ברכות על הגיפ.
הנורה הכתומה מציינת את גובה מפלס השמן, זה שהיא מהבהבת מדי פעם ולא דולקת קבוע מראה שאת עדיין בטווח המינימום של השמן, אין לך מה לדאוג רק למלא טיפה כדי שרמת השמן תחזור להיות באמצא הטווח של המדיד.
כמו שטושי ציין, אין כל בעיה להוסיף את השמן שקיים אצלך 15-40.
לגבי מערכת הקירור,
תבדקי אם הרדיאטור מלא בנוזל הקירור, אם לא תשלימי אותו (מילוי דרך פקק הרדיאטור ולא מיכל העודפים). ניתן להשתמש בנוזל ירוק, לדוגמה של פרסטון (מיכל צהוב). בנוסף אני ממליץ למלא נוזל קירור במיכל העודפים עד לכשליש מנפחו (יש לך עליו קו מקסימום בגובה שליש או חצי ממנו).
אחרי שעשית את זה הכי חשוב לעקוב מספר ימים אחר כמות נוזל הקירור, אם את רואה שנוצר חוסר ברדיאטור (גם אם מיכל העודפים מתמלא על חשבונו) הדבר מחייב בדיקה מעמיקה יותר.
במקרה שלך כיוון שגם מיכל העודפים היה ריק, יש מצב שפשוט צריך לבצע השלמה וזהו.
תעקבי מספר ימים גם אחר גובה השמן.
אם בכל זאת תראי שאת מאבדת נוזל קירור, צייני זאת ואנחה אותך מה לעשות הלאה. את יכולה לפנות אלי גם בהודעה פרטית ואשמח לעזור.

ליאור

-->