PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב כביש-שטח קטן עד קומפקטי, אוטומטי, 5 דלתות ועוד...

pinister
30-10-16, 12:00
אחרי כ-8 שנים (ברוטו. כולל הרבה "זמן מוסך"...) עם פורסטר ששודרג עד מוות, ו-4 וחצי שנים מחוץ לשטח עם פיקנטו (צנוע, אבל בהחלט מספק בדרך שלו...), אני "משתעשע" במחשבות על הג'יפון הבא שלי, שאמור לשמש אותי בחיי היומיום ופעם בחודשיים-שלושה לטיולים מחוץ לאספלט, על שבילים (כאשר טיולים כאלה גולשים לעיתים לשבילים בעייתיים). הטיולים הם בדרך כלל טיולי שטח מאורגנים (על ידי עמותת אתגרים), אולם נדרשת בהם יכולת עבירות לשבילים פלוס (רמת פורסטר...???).
הבעיה שרכב עם שילוב התכונות שהייתי רוצה שיהיו לו, כנראה שלא קיים...
אז לדרך:
מכיוון שאני מעדיף כלי רכב קטנים, גם מבחינת ניהוג וגם כדי למצוא בקלות חניה בעיר, הייתי רוצה ג'יפון קטן עד קומפקטי (הפורסטר קצת גדול בשבילי).
אני מעדיף אוטומטי, בגלל נסיעה תכופה בפקקים.
מכיוון שבת זוגי רתוקה לכיסא גלגלים, רכב שטח גבוה מדי עלול להיות בעייתי לכניסה ויציאה.
חייב 5 דלתות, כי את כיסא הגלגלים אני מקפל ומעמיד בין כיסא הנוסע לספסל האחורי (אני מעדיף לא להשתמש לשם כך בתא המטען).
אני מעדיף דלת אחורית שעולה למעלה, לנוחות פתיחתה בין מכוניות חונות לאורך מדרכה.
יכולת עבירות: כנראה שרמת פורסטר/דאסטר תספק, אולם אשמח לשמוע רעיונות אחרים.
צמיגים: מידה שאפשר להשיג צמיגי AT. איני רוצה להחזיק 2 סטים של צמיגים, וצמיגי ה-AT המתאימים לפורסטר החדש, לדוגמה, אינם בקוד המהירות הדרוש.
צמיג רזרבי בגודל מלא.
מכיוון שאני אוהב לנהוג (למרות ש"ויתרתי" על גיר ידני...) אני מעדיף מנוע חזק מספיק כדי להינות בנסיעה בכביש ובשטח ולא בזבזני בדלק (כמו ה-2400 של הגראנד ויטארה, למשל...). בכלל, על פניו נראה לי שמבחינת זמינות כוח עדיף רכב עם מנוע טורבו (דיזל או בנזין).
אני מעדיף רכב הנחשב לאמין. שילוב של TSI ו-DSG, למשל, עלול להיות בעייתי...
איני רוצה רכב ישן. אני מעוניין ברכב בן 5 שנים עד חדש.
מחיר: עד כ-150 אלף ש"ח. הייתי מעדיף פחות, אולם אם יש משהו ממש מתאים, ואפילו חדש אהיה מוכן לשקול גם לעלות.
אין לי כוונה לשנות, לשפר, להתקין מערכת גז ועוד. אני מעדיף רכב כפי שהוא נמכר, למעט מיגון והגבהה שפויה.
אשמח לקבל רעיונות.
תודה,
פיני.

GodsFather
30-10-16, 16:01
Xv?

pinister
30-10-16, 16:13
ה-XV הוא בעצם פורסטר נמוך יותר (הבודי, לא הגחון) ובעיית הצמיגים (אין AT) זהה.
אם הכיוון היה XV הייתי כבר הולך לכיוון הפורסטר.
אגב, לא ציינתי את הנסועה.
אז עד לפני מספר חודשים היה מדובר על נסיעות יומיומיות מהבית (הרצליה) לעבודה (רחובות) וחזרה, כ-80 קילומטר ביום, כאשר אחת לשבועיים אני נוסע למשפחה בקריות, ס"ה כ-2000 קילומטר בחודש.
לפני מספר חודשים התחלתי לנסוע ברכבת, מה שהוריד את הנסועה לחצי, אולם איני רוצה להתייחס לזה כסידור קבוע, והייתי בכל זאת מעדיף רכב לא בזבזני.

Asaf-a
30-10-16, 18:07
אין ניסים בשוק , מנית את כל האופציות...
או שתתפשר על הגיר לטובת דאסטר חדש עם אחריות.
או שתתפשר על צריכת / צריחת הדלק לטובת גרנד ויטארה.
או שתחזור לפורסטר על מגבלותיו...

אני הייתי הולך על דאסטר...

איל מ
30-10-16, 21:30
יש גם דאסטר אוטומט לא?

Asaf-a
30-10-16, 21:40
להבנתי האוטומט הוא 2על4 בנזין

גיא
30-10-16, 21:41
יש גם דאסטר אוטומט לא?
יהיה מינואר דאסטר בנזין רובוטי 2*4

זה לא הכי רכב שטח שאפשר ... למרות שמבחינת הגובה ובקרת משיכה על שני הגלגלים המניעים .. אפשר להשתובב קצת בשבילים וכזה ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
31-10-16, 08:11
מי צריך 4x4?
טיילנו בסוכות מעזוז להר שגיא, ארבעה ימים בלי לראות אספלט, בלי צורך בהנעה קדמית.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

lizard
31-10-16, 08:30
כמה יעלה הדאסטר ה2*4?

גיא
31-10-16, 09:09
היו גם שיירה של דאסטרים 2*4 מציר המטווחים להר כרכום ולכביש 10 ....

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

-->