PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בהתקנת פנסי ערפל בג'ימני.

k9.amit
30-10-16, 15:36
כנראה שהבעיה לא קשורה לג'ימני ישירות, אבל לא מצאתי מקום מתאים יותר.

הג'ימני שקניתי לפני כמה חודשים הגיע עם פנסי ערפל מותקנים, אך לא עובדים. לפני כמה שבועות החלטתי לבדוק אותם. גיליתי סבך כבלים ואוסף חיבורים עתירי איזולירבנד.

ניתקנתי את כל החוטים, הזמנתי מפסק מתאים לדשבורד וממסר 30A וניגשתי היום לעבודה. את חיבורי החשמל לממסר ולמתג עשיתי ע"פ המאמר שנכתב כאן באתר.
בחיבור ראשוני, היה נראה שהכל טוב. (חוץ מזה שאחד מהפנסים לא נדלק, אך מכיוון ושניהם מחוברים לאותו + והוא גם קיבל מתח אני מתאר לעצמי שהבעיה לא קשורה אליו, אלא שיש רק נורה שרופה).
לאחר חיבור סופי, הנעתי את הרכב והדלקתי את האורות, לכמה שניות הכל טוב ויפה עד שפתאום הרכב נכבה ועשן עולה מכיוון הכבל + שנמשך מהמצת סיגריות למתג.
לאחר חיפוש קצר נמצאו 2 פיוזים מותכים (מותכים, ולא שרופים. ) כמובן שניתקתי את כל החיבורים, החלפתי פיוזים והכל חזר על מקומו בשלום.

מה עשיתי לא נכון?
כל החיבורים נלחצו ע"י נעלי כבל ולוחץ מתאים. שמתי פיוז בין המצבר לממסר (30A) אולי פה הבעיה? יש רעיון למיקום יותר טוב למשוך ממנו פלוס? הרדיו ירד מהפרק בגלל שממנו נמשך פלוס לאימובלייזר ובסרט הזה כבר הייתי..

רעיונות?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

asypeer
30-10-16, 15:55
הי,
אין לך מתג ייעודי לפנסי ערפל מקדימה? כמה ההספק של הפנסים ששמת 30A בפיוז? זה 360W ..

Sent from my iPhone using Tapatalk

k9.amit
30-10-16, 16:20
אין מפסק ייעודי.
אני לא יודע מה בדיוק ההספק של הפנסים, לא כתוב עליהם כלום, הסקתי שאם צריך ממסר 30A אז גם הפיוז צריך להיות 30A. טעיתי?
בכל זאת, משהו אחר בחיווט צריך להיות בעייתי, פיוז גדול מידי זאת בעייה אבל יש משהו אחר שגורם לו להישרף.
יכול להיות שהחיבור של השקע מצת לא עומד בעומס? מחובר אליו כבר עוד חוט שלא הצלחתי לאתר לאן הוא הולך...

asypeer
30-10-16, 17:02
לשקע מצית יש גם פיוז של 10-15 אמפר. המסקנה שלך שגויה לדעתי כי הפיוז שאתה שם מותנה בצרכנים. זה שהריליי יכול עד 30 אמפר לא קשור. אתה יכול לשרוף את הרכב ככה..
לגבי ההספק. תראה מה כתוב על הנורות, זה לד?
למה אתה בכלל מחבר לשקע מצית כשיש לך ריליי? אם יש לך ריליי ומפסק אז תחבר לפלוס של המצבר ואת הריליי תעורר עם המפסק בחיבור לאורות אחרי הסוויץ׳.

k9.amit
30-10-16, 17:06
הגיוני מאוד שהמסקנה שלי שגויה, בגלל זה אני שואל..
על הנורות עצמם לא כתוב כלום. חיפשתי. לא לד.
הריליי מקבל פלוס מהמצבר דרך הפיוז 30A אבל למפסק אני צריך למשוך פלוס שיעבור דרכו אל הריליי, הכי נוח שמצאתי היה בשקע מצת. מאיפה אני יכול למשוך את הפלוס של האורות?

asypeer
30-10-16, 17:09
אתה יכול להתלבש על פיוז קיים בתיבת הפיוזים עם fuse tap. רצוי על אחד שמקבל מתח אחרי הסוויץ׳.
אבל תבדוק את החיווטים שלך. לדעתי יש לך קצר איפשהו וזה שנמס לך הפיוז ויצא עשן זה מאוד מסוכן. הייתי מפרק הכל ומחווט מחדש בלי אלתורים.

k9.amit
30-10-16, 17:11
את הכל כבר פירקתי. אני אחפש fuse tap.
תודה!

asypeer
30-10-16, 17:12
הזמנתי מאיביי כמה, אם תרצה אתה מוזמן לקבל אחד.
כשיגיע.

k9.amit
03-11-16, 16:50
בהמשך למקרה הנ"ל, נוצרה תופעה חדשה.

מתחת להגה, נמצאים אצלי שלושה פיוזים שלא נראים כאילו הם הגיעו במקור.. מדי פעם בפתיחה של הרכב ע"י השלט הפיוז האמצעי בשלישיה בעל ערך של 5A היה נשרף. כשהוא נשרף כל הנורות בלוח שעונים לא עובדות למעט נורת אזהרה של דלת פתוחה, יש סטרטר אבל הרכב לא מניע. מדדתי את הזרם עם פלוק והוא הראה בפתיחה בד"כ 6A אבל לפעמים גם עלה לפיקים של 7 או 10.
בהתייעצות עם חשמלאי רכב, הוא טען שעליית מתח עד 10A היא לא נוראית ולא צריך לגעת והמליץ לשים פיוז 7.5A ולעקוב. הפיוז הנ"ל החזיק מעמד כמה ימים והיום הוא נשרף. במקומו שמתי פיוז 10A שבינתיים עובד.

האם באמת עלייה של עד 10A היא סבירה? מה יכול לגרום לפיקים של עליית הזרם בפתיחה?

asypeer
03-11-16, 17:11
נשמע שזה נובע מכל מיני התקנות מקומיות (אזעקה, דיבורית, אימובילייזר, נעילה מרכזית..)
הייתי מעיף הכל. לשים פיוז גדול יותר נשמע כמו רעיון רע שיכול להסתיים בשריפה. פתיחה של רכב מרמז שמשהו באזעקה או בנעילה המרכזית מקצר.

k9.amit
03-11-16, 17:38
אין קצר במערכת, רק פיקים של זרם גבוה יותר.
הורדה של האימובלייזר זה לא בדיוק פעולה פשוטה לא? הוא שם כדי שלא יהיה פשוט לנתק אותו..

asypeer
03-11-16, 18:23
אם זאת התקנה מקומית אז פשוט צריך לעקוב אחרי החוטים מהכרית עד ה"מוח" ואז לגשר על החוטים שביניהם הוא יושב. בדרך כלל מתחת לשטיח או בדשבורד למטה. לא סיפור.
לגבי הפיקים: אני עדיין חושב שיש לך קצר.
כשיש קצר אז ההתנגדות יורדת, המתח הרי קבוע ואז הזרם עולה מעל הערך של הפיוז ושורף את הפיוז. תבדוק טוב את החוטים הקשורים בדבר. אני אישית הייתי עוקר את הכל. מספיק חוט אחד לא מבודד שאיזה אביזריסט השאיר בשביל לשרוף לך רכב כשאין פיוז.

avikkllk
03-11-16, 18:25
בדקת שבעת הדלקץ הכפתור מגיע זרם ?
אולי אחד החיבורים לא טובים בדוק שוב שמגיע זרם
אם לא תעבור עפ נקודות ותמצא איפה הבעיה

-->