PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ ראשון כרכב שני - ישן ולשפץ?

Rafael
31-10-16, 22:51
טוב אז קצת על עצמי, סגרתי לא מזמן 27, סטודנט שנה רביעית ואחרונה!! הגיע הזמן להתפנק בג'יפ.
תקציב 20k ואין לי כוונה לחרוג - מחלבת כספים לא באה בחשבון.
ידיים טובות יש אבל ידע בסיסי ביותר במכונאות (בטח שלא ברכבי שטח) אבל עם קצת קשרים, חברים טובים ומדריכים טובים נסתדר אני חושב.
הג'יפ מיועד לנסיעה בסופי שבוע בשטח ולא כרכב ליום יום.
אחרי שקראתי בעיון מדריכים באתר (מעולים אגב), הגעתי למסקנה שסוזקי ויטרה היא אופציה טובה.
למה? זולה, סבירה בכביש, חסכונית (יחסית), גיר רגיל וגג פתוח (חשוב מאוד)- אחלה התחלה.
אחרי שבדקתי את הלוחות ועשיתי כמה טלפונים.. מצאתי.
שנת 94, קצרה, ידנית, פתוחה וזולה (להערכתי ב10k 11k אני סוגר עסקה).
הטוב:
1. מחיר - זול ב10 15 אלף מהממוצע שמבוקש ומשאיר הרבה מקום ליישור קו.
2. מודל 94 - הקלות משמעותיות בבדיקת זיהום האוויר.
3. מנוע v16 ברישיון.
4. תוספות - וו גרירה, צמיגים 215 וכו' - הכל ברישיון.
5. התחייבות מצד המוכר על מנוע, גיר שילדה.
6. פרוייקט מעניין, מלמד ומגניב.
7. אין כמו לנהוג ברכב שאתה שיפצת.

הרע:
1. אין ארוחות חינם: בלי להיות מכונאי ראשי בפורמולה 1 - הרכב עבר הרבה והוא עייף.
2. חלודה - יש ולא מעט - הרבה עבודת ליטוש תהיה.
3. קוסמטיקה ולא רק - טמבונים שבורים, חלון אחד לא עובד, דלת נפתחת רק מבפנים, מכות פח וכו'.
4. טסט - יש לעשות טסט חדש.
כמי שהחזיק ברכב ספורט עם "יהלומים" מתחת למכסה מנוע - עייפתי!! טסט של חצי שעה הופך ליומיים עבודה, לא חוזר לזה.
5. קומבינה - החוש השישי אומר לי שבעל הרכב לא צדיק ויהיו עוד הפתעות בעתיד.

המטרה: להגיע למצב של רכב חוקי, אמין וזול לאחזקה.

בקיצור מה אומרים? ללכת על הרעיון או שאני אופטימי מדיי ואני אגמור פה עם 20 אלף יישור קו?
תודה מראש לכל העונים

OFF-RoaD
01-11-16, 00:50
חוקי? תצטרך לחזור ל205.

אמין? לא פירטת על המצב המכני של הרכב, יכול לעלות לא מעט, אבל סביר שאם הוא "בסדר" זה לא מה שיפיל אותך מהרגליים. החלקים לרכב הזה זמינים וזולים, ואפשר לעשות את הרוב לבד.

זול לאחזקה? אחרי יישור הקו זה כנראה אחד הזולים שאפשר לבקש.

כמה יעלה יישור הקו? תלוי בך. השמיים הם הגבול, ואפשר להשקיע באוטו גם 40 אלף בנקל. קוסמטיקה יקר לסדר, וחסרים פרטים בנוגע למצב המכני.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

דרור ברלי
01-11-16, 00:55
תקשיב לחוש השישי שלך. אם יש ספק אז אין ספק.

אמנם 10-11K זה לא הפסד כספי שימוטט אותך, אבל עוגמת הנפש עלולה להיות גדולה.
זה רכב ישן ועייף שמלכתחילה יש הרבה מה לסדר בו ובכל מקרה אתה עומד - במודע - להוציא על יישור קו הרבה יותר ממחיר הקניה... אבל חבל שהפרויקט הזה ישאיר לך טעם מר ותחושה חמוצה שרימו אותך.

נדב42
01-11-16, 01:11
טיפ קטן - חפש חלודות בצירים של דלת הנהג (או סימנים שניסו להסתיר כאלו). זה אזור בעייתי לתיקון והוא מהווה גזר-דין מוות לבודי.
כל היתר ניתן לתיקון, לרוב בזול יחסית.

רכב עם הרבה חלודה זה מתכון לצרות, ומצד שני בציר 94 עם מנוע 16 שסתומים זה בהחלט שנתון מבורך.

מילת המפתח היא: ס ב ל נ ו ת.

בהצלחה :)

גיא
01-11-16, 06:23
שהמוכר יעשה טסט .... יש סיבה למה הוא מוכר לפני הטסט.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

אומי5
01-11-16, 08:15
מנסיוני, עדיף לחסוך ולקנות רכב במצב טוב מאשר לקנות גורטאה ולנסות לבנות אותה מחדש.
ברכב שמור יש כמה אלמנטים לתקן, ברכב לא שמור אין שום דבר שלא תצטרך לתקן.

נמרוד
01-11-16, 08:58
לא ברור... אתה מחפש רכב לפרויקט שיפוץ, או כדי לנסוע ולטייל?

אם פרויקט שיפוץ, ג'יפ פתוח, אז אספנות או כמעט אספנות - CJ, או סמוראי 86-88. לא רואה סיבה להתחיל עם משהו מודל יותר גבוה מ87-88, ובוודאי שלא עם ויטארה.

לפרויקט שיפוץ אמיתי יש דרישות מהותיות יותר - מקום, זמן, וכסף.

אם כדי לנסוע ולטייל עכשיו, אז ב20K או קצת יותר אפשר למצוא היום כלים טובים - אם זה ויטארה, ספורטאג', ניסאן טראנו, איסוזו טרופר, טנדרים למיניהם, והכי טוב - סמוראי או ג'ימני. יש עוד, מבחר גדול, מסוף שנות ה90. כלים שמורים במיוחד עולים יותר, אבל כלים "בסדר" שדורשים יד אוהבת אבל לאו דווקא שיפוץ מהיסוד, יש בהחלט במחירים האלו.

mightyaad
06-11-16, 18:17
היי,

את שואל האם שווה? מהניסיון שלי כן.
אבל, מצריך סבלנות.

אשתף אותך בניסיון האישי שלי אחרי שלושה ג'יפים.
הקו המנחה שלי היה כמו שלך, להימנע ממחלבת כסף.
כל הג'יפים שלי עד היום עלו מתחת ל20 אלף ש"ח:
ויטרה זולה שעלתה ביוקר.
טראנו מדהים ואמין עם אחזקה נמוכה.
סמוראי משופר ומשופץ שהיה מציאה - הנוכחי.

אז ככה:
את הויטרה קניתי בחיפזון וחוסר ניסיון ולכן עלתה לי ביוקר בתיקונים רבים עד שמכרתי אותה.

הטראנו והסמוראי היו, ועדיין, מדהימים אך עדיין לא היו חפים מתקלות.
מצאתי כל אחד מהם לאחר חיפושים של כ9 חודשים!
אבל, הם היו מציאה.

עכשיו מה אני בא להגיד, עם ג'יפים בתקציב נמוך אתה צריך לקחת בחשבון ש:
עייפות החומר משחקת תפקיד. דברים נשחקים ומצריכים תחזוקה קפדנית ותכופה יותר מרכבים שעלו אתמול על הכביש.
כנראה יש סיבה שהמחיר נמוך - צריך לחפש הרבה מאוד זמן רכב במצב סביר (למדתי על בשרי).
ככלל, כל רכב מתחת 20 אלף ש"ח כנראה יגיע עם תקלות או פערים כלשהם (גם שלי), רכב מושלם עולה 25 אלף ומעלה.
עלות נמוכה = עבודה עצמית! וזה אולי הכלל המכריע בעניין התקציב. אם אתה שולח את הג'יפ למוסך תשכח מהכסף.
כתוצאה מכך, אתה צריך להיות מוכן להעמיד את הג'יפ עקב תקלות. לעיתים אף חודשים אם לא יהיה לך זמן לתקן.
רכב יקר, משופר ומשופץ בסבירות גבוהה יהיה זול יותר מרכב זול שתשפר אותו לאותה רמה.
אינטואיציה תמיד צודקת במקרים האלה. אם יש לך ספק, תברח. כשאני קניתי ג'יפים קודם כל בחנתי את הבעלים. ב100% מהפעמים בעלים אמינים = רכב אמין או לפחות ללא הפתעות.

לדעתי אפשרי למצוא בתקציב הנ"ל ג'יפ הגון (מנסיון) אך הסבלנות מחייבת כאן.
ואתה צריך לקחת בחשבון את כל מה שרשמתי.

בהצלחה!

-->