PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה דיזל עם מנוע של טויוטה היליקס טורבו !!! מה דעתכם?

מוני אורבך
21-11-05, 08:03
כן כן יש חיה כזו ואני נסעתי עליה.
מדובר על סופה 98 שהחלפו לה מנוע מהאולקי הזבל ל 2LT. הרכב נוסע מצוין. הרבה מאוד כוח והוא אפילו מסוגל להאיץ בעליות.
לדברי המוכר הרכב נהפך הרבה יותר אמין.
ההחלפה נעשתה על ידי עידו בצורה מקצועית
הכול ברשיונות.
משהו שמע על החלפה כזו והאים היא מוצלחת?

tayrie
21-11-05, 14:04

:twisted: חייבים להשתיל חלק משמעותי מההיילקס או שמספיקות מראות למשל...?

איציק - 4X6ZH
21-11-05, 14:52
איך שלא תסתכל על היצור הזה הוא מיוחד .
גם ללא החלפת המנוע הסופה היא שילוב .... של רכיבים מעולים מפעל הרכבה מוזר
וקנין גדול ( משרד הבטחון ) שרק בגללו ממשיכים לפתח מוטציות לקובינציה המקורית :wink:
רכב כזה שעבר שינוי בסיסי מחייב המשך תחזוקה אצל בעל המקצועה שעשה את השינוי
כי רק הוא יודע איפה נמצא כל דבר . ( לא לקפוץ ) !
גם שינוי במערכת הפליטה שמבוססת על צינור של הילקס צינור מקשר של ( XXXX ) ובמהמשך הצינור המקורי של הסופה .
עשוי להיות בעיה מורכבת במקרה של תקלה .
לכן אתה צריך לחשוב עד כמה אתה מסוגל לתמוך בתחזוקת רכב כזה . עד כמה היצרן מבטיח תחזוקה .
ולא להתלהב מהמנוע .
רכב זה לא רק מנוע . יש גם כסאות יש סרנים יש לוח שעונים .....
בקיצור זאת יכולה להיות חתונה מיוחדת .
איציק

נמרוד
21-11-05, 15:00
לא הייתי נוגע עם מקל לייזר. זה הרע שבכל העולמות. הדבר הטוב בטויוטות זה האמינות, הסע-ואל-תגע, פה נגעו ועוד איך נגעו! הדבר הטוב בסופה זה מנוע הבנזין. עזוב מוני בחייך, מה אתה צריך קומבינות.

מוני אורבך
21-11-05, 17:07
מה אני צריך קומבינות ?!!! כי אני משועמם זה למה :lol:
היליקס אין מה לתקן !!! הרכב פשוט נוסע ונוסע קיבינימט...

ובקצת יותר רצינות
אני מחפש רכב דיזל פתוח.
למה פתוח ??? כי זה הסריטה המאוד עמוקה שלי. אם לא היתי רוצה פתוח היתי פשוט משפר את המתלים של ההיליקס ומגדיר אותו כרכב השטח לטיולים האולטמטבי. אמינות נוחות המון מקום ועבירות ברמה מאוד מאוד גבוהה. אבל הוא לא פתוח ואין מה לעשות עם זה.
למה דיזל??? תתפלאו לא בגלל שעולה פחות הסולר (גם כך עוד מעט ישתווה) ולא בגלל שהוא יותר חסכוני (טוב לא רק בגלל) אלא בגלל שהוא הרבה יותר אמין, ובלי בעיות חשמל (לדזלים הטיפשים). מים כלל לא מענינים אותו. ומומנט יש לו מפה עד הודעה חדשה.

למה אני לא רוצה סופה בנזין. פשוט יותר מדי כוח. לרוב הכוח הזה מתורגם לשבירות או התחפרויות. מנוע עם הרבה מומנט בהחלט עדיף.

לדיזל פתוח יש שתי אפשרויות - דיפנדר פתוח או סופה דיזל. דיפ פתוח יש מעת מאוד, ומה שאני מצאתי שחוט לגמרי. זה ועוד האמינות הגרועה פשוט מרתיע אותי. סופה דיזל עם המנוע המקורי היא גם זבל לא קטן. המון מצננים, מערכות משנה ומנוע אטלקי גרוע. כך שמבחינתי גם זה ירד. ואז לפתע נפלתי על האקזמפלר הנל.
אני מודה גם אני נרתעתי בהתחלה. אבל אחרי שראיתי את עבודת ההחלפה (ביצוע מעולה) ואיך הרכב מגיב, התחלתי להתענין.
המנוע הוא 2LT הסטנדרטי של היליקס 98 ומעלה. מנוע פשוט ואמין ובלי שום מחשב. החיבורים היחידים שלו לחשמל של הסופה הוא בסטרטר, סוגר הנעה, מחממים, אלטרנטור מד חום ומד לחץ שמן. הרדיטור הוא שלוש שורות של נחשונים בגודל כמעת כפול מרדיטור היליקס מקורי.
העסק פשוט עובד ועובד טוב. הרכב טס, ולא מתחמם. הכול עובד חלק.
סך הכול במה החלפה כזו שונה בהרבה מהחלפה של מנוע אטמוספרי לטורבו בהיליקס ?
אם העסק אכן עובד יתכן ואני אקבל בדיוק את מה שאני רוצה - רכב דיזל פתוח ואמין.
אם אשמע על עוד רכבים כאלו (רצוי סיפורי הצלחה) אדע יותר עד כמה מוצלחת המוטציה הזו.

elitkh
21-11-05, 17:22
אילו רק ההייתי מבין את ההבדל בין "הרבה כח" שגורם לשבירה והתחפרויות לבין "הרבה מומנט" שלא גורם לזה
אלי

חנן-ג'יפולוג
21-11-05, 17:25
אלא בגלל שהוא הרבה יותר אמין

חסר למנוע הסופה משהו בעניין האמינות?

מים כלל לא מענינים אותו

אני צריך להראות לך שוב את תמונות הצלילה שלי בנחל שורק? או שלא?

ומומנט יש לו מפה עד הודעה חדשה.

הצחקת אותי. תמצא נקודת סל"ד אחת שבה מנוע הסופה לא נותן מומנט גדול יותר משל מנוע ההיילקס.

הרכב טס

90 סוסים על 1600 ק"ג והעסק "טס" ? גם אני רוצה מהכדורים שלך...

חנן-ג'יפולוג
21-11-05, 17:28
למה אני לא רוצה סופה בנזין. פשוט יותר מדי כוח. לרוב הכוח הזה מתורגם לשבירות או התחפרויות. מנוע עם הרבה מומנט בהחלט עדיף

יש בסופה אביזר מופלא, מגביל מומנט, לא הרבה שמעו עליו, אבל הוא עובד נהדר:
קוראים לו "מצערת" .

מוני אורבך
21-11-05, 17:58
אלא בגלל שהוא הרבה יותר אמין

חסר למנוע הסופה משהו בעניין האמינות?

ועוד איך חסר. רק תראה כמה פעמים יש בעיות חישנים מחשב הצתה משאבת דלק ומה לא בסופה בנזין

מים כלל לא מענינים אותו

אני צריך להראות לך שוב את תמונות הצלילה שלי בנחל שורק? או שלא?

מאוד מאוד נקודתי. כמה זמן עבדת על הרכב שיהיה כזה? וזו לא סופה עם שלל החישנים אלא רק 258 מפגר. דיזל לעומתו מעצם היתו חסר חשמל לחלוטין חסין באופן טבעי לכל זה. ואני לא היחידי שחושב כך
ומומנט יש לו מפה עד הודעה חדשה.

הצחקת אותי. תמצא נקודת סל"ד אחת שבה מנוע הסופה לא נותן מומנט גדול יותר משל מנוע ההיילקס.

מסכים במאה אחוז. ה 4 ליטר נותן יותר מומנט ויותר הספק מהדיזל. אבל האם באותם הטורים ?. בכל מקרה זו אינה הנקודה, הוא נותן די והותר מומנט. בסופה לעומת זאת מקבלים יותר מדי כוח (כן חנן יש דבר כזה) ולכן בסופה יש כל הזמן שברים. לי מספיק בהחלט הכוח שנתן לי המנוע הזה (שהוא הרבה יותר טוב מהיליקס אטמוספרי)

הרכב טס

90 סוסים על 1600 ק"ג והעסק "טס" ? גם אני רוצה מהכדורים שלך...

גם אני רוצה מהכדורים שלי - אבל הם נגמרו - לכן אני רוצה לקנות סויוטה
קודם כל זה 110 כוחות סוס (על הניר בכול אופן) ודבר שני אחרי טויוטה היליקס עם מנוע אטמוספרי - הכול טס (כמו שאתה עוד מעט תדע)

דרור ברלי
21-11-05, 20:14
ועוד איך חסר. רק תראה כמה פעמים יש בעיות חישנים מחשב הצתה משאבת דלק ומה לא בסופה בנזין

קישקוש. ברכב שטוחנים לו את הצורה ומזניחים אותו, יהיו בעיות. ברכב מתוחזק אין בעיות. הסגידה שלכם ל"אמינות" של איזה גנרטור פרימיטיבי שאבד עליו הכלח, ושבהיררכיה המוטורית הוא רק חצי שלב מעל למנוע קיטור, פשוט מצחיקה אותי. אם זה הכיף שלכם, עגלה שבכל עלייה צריך לעזור לה עם הרגל, שיבושם לכם. :lol:

מאוד מאוד נקודתי. כמה זמן עבדת על הרכב שיהיה כזה? וזו לא סופה עם שלל החישנים אלא רק 258 מפגר. דיזל לעומתו מעצם היתו חסר חשמל לחלוטין חסין באופן טבעי לכל זה. ואני לא היחידי שחושב כך, ומומנט יש לו מפה עד הודעה חדשה.

מומנט? "מומנט?!" 17 קג"מ סיפק הגנרטור שלכם כשהיה חדש. כל מה שאתה מרגיש וחושב שזה "מומנט", זה בסך הכל יחסי העברה קצרים שמותאמים טוב לאין כוח של המנוע. הוא גם לא שובר כלום, פשוט כי הוא כל כך חלש.
ראה חיפושית פולקסווגן, שעם 40 הכ"ס המקוריים, כל המכלולים שלה חיים לנצח. המנוע בחיפושית שלי ייצר מעל 100 כ"ס, וטחנתי גיר מהר מאוד.

מסכים במאה אחוז. ה 4 ליטר נותן יותר מומנט ויותר הספק מהדיזל. אבל האם באותם הטורים ?. בכל מקרה זו אינה הנקודה, הוא נותן די והותר מומנט. בסופה לעומת זאת מקבלים יותר מדי כוח (כן חנן יש דבר כזה) ולכן בסופה יש כל הזמן שברים. לי מספיק בהחלט הכוח שנתן לי המנוע הזה (שהוא הרבה יותר טוב מהיליקס אטמוספרי).

מה זה "יותר מדי כוח"? לא תשתולל, לא תשבור. למה אני כבר שנה שביעית עם סופה, נמצא המון בשטח קשה ולא שובר כלום?

קודם כל זה 110 כוחות סוס (על הניר בכול אופן) ודבר שני אחרי טויוטה היליקס עם מנוע אטמוספרי - הכול טס (כמו שאתה עוד מעט תדע)

90 כ"ס במנועי 2L-T, ה-D4-D כבר נותן 102 כ"ס.
מנוע VM המקורי בסופה דיזל מספק 107 כ"ס במודל 2000 המוצלחים יותר, ומבחינת ביצועים הוא נוסע יפה מאוד. חלק מה"סוד" שלו הוא יחסי העברה 4.10 מקוריים.

AvigdorAharon
21-11-05, 21:20
מנוע VM המקורי בסופה דיזל מספק 107 כ"ס במודל 2000 המוצלחים יותר, ומבחינת ביצועים הוא נוסע יפה מאוד. חלק מה"סוד" שלו הוא יחסי העברה 4.10 מקוריים.

כאחד שנסע יומיים שלמים בכזו סופה, המספר 107 יפה על הנייר. בפועל, הטורבו נכנס לפעולה בסל"ד גבוה מאוד (נדמה לי באזור ה 2500), ולכן כל עקיפה בדרך בין עירונית מחייבת הורדה להילוך רביעי. עליות קשות (כמו זו לכוכב הירדן) מד החום מתחיל לטפס מעלה (אמצע ינואר ללא מזגן כמובן). לא ממש כח יחסית לבנזין (ויש כיום דיזלים ששמים את הבנזין בכיס הקטן), ומפחיד מאוד מה שרואים מתחת למכסה המנוע (מנוע 4 בוכנות, 2500 סמ"ק, באותו מקום של ה 6 בוכנות ו 4000 סמ"ק, ואין מקום להכניס מברג...). נוסע יפה מאוד זה יחסית למתבונן.
לענין הסופה עם המנוע טויוטה:
גם אני לא אוהב ניתוחים כאלו, גם אני לא אוהב להיות שפן נסיונות, אבל מוני מחפש את האתגר ומנסה למצוא משוגעים נוספים לעניין. כיום, יש לו זמן פנוי, אז מה הבעיה להתעסק עם סופה ומנוע של טויטה...

איחלתי לחייל בהצלחה!!!

אביגדור

asafk
21-11-05, 22:03
פשוט יותר מדי כוח. לרוב הכוח הזה מתורגם לשבירות או התחפרויות. מנוע עם הרבה מומנט בהחלט עדיף

אין כזה דבר יותר מדי כוח.
סופה לא שוברת ולא מתחפרת. שים חתיכת קרש מתחת לדוושה אם זאת הבעיה שלך.
לסופה יש החל מ1000 סל"ד יותר מומנט ממה שהיילקס יכול רק לחלום עליו. סופה עם 4.10 גם מעבירה הכל לגלגלים.

כמו שכבר כתבו- אם מתאים לך סופה, חבל לוותר על הדבר הכי טוב בה- המנוע. סוכריה אמיתית- גרסה "חמה" של מנוע ה6 טורי האגדי של ג'יפ. מה אפשר לבקש יותר?

אלא בגלל שהוא הרבה יותר אמין, ובלי בעיות חשמל

בפעם ה1000- בעיות החשמל של הסופה מתמקדות ב3 דברים, שאפשר לקחת ספייר אם אתה מפחד להיתקע באמצע הסהרה. בתכל'ס, האמינות של החלקים הבעייתיים הללו יותר גבוהה מחלקים מכניים במנועים פרימיטיביים.

אסף.

מאיר רוטברג
22-11-05, 08:32
פשוט יותר מדי כוח. לרוב הכוח הזה מתורגם לשבירות או התחפרויות. מנוע עם הרבה מומנט בהחלט עדיף

אין כזה דבר יותר מדי כוח.
סופה לא שוברת ולא מתחפרת. שים חתיכת קרש מתחת לדוושה אם זאת הבעיה שלך.
לסופה יש החל מ1000 סל"ד יותר מומנט ממה שהיילקס יכול רק לחלום עליו. סופה עם 4.10 גם מעבירה הכל לגלגלים.

כמו שכבר כתבו- אם מתאים לך סופה, חבל לוותר על הדבר הכי טוב בה- המנוע. סוכריה אמיתית- גרסה "חמה" של מנוע ה6 טורי האגדי של ג'יפ. מה אפשר לבקש יותר?

אלא בגלל שהוא הרבה יותר אמין, ובלי בעיות חשמל

בפעם ה1000- בעיות החשמל של הסופה מתמקדות ב3 דברים, שאפשר לקחת ספייר אם אתה מפחד להיתקע באמצע הסהרה. בתכל'ס, האמינות של החלקים הבעייתיים הללו יותר גבוהה מחלקים מכניים במנועים פרימיטיביים.

אסף.

ללא מילים

מוני אורבך
22-11-05, 08:40
תשמעו ...
חלק מהתגובות שקיבלתי כאן די מתאימות לאתר הירוק ההוא :lol:
כול אחד כותב כמה שהרכב שלו טוב וכמה של האחרים זבל אורגני :roll:
נו באמת לא קצת גדלנו מאז ?
לכול רכב יש את החסרונות והיתרונות שלו. כבר גדלתי וזקנתי ועברתי כבר 6 (או 7) רכבים
כולם שונים אחד מהשני ולכול אחד יתרונות וחסרונות.
ההיליקס אמין ועביר מאוד. וזה לא בגלל איזשהו מעשה קסמים אלא בגלל שהוא תוכנן ונבנה נכון. יש לו מנוע פשוט וחלש שלא מסוגל לשבור שום דבר. כול התכנון שלו פונקציונלי ללא שום "צינורות,חוטים או מעברי אוויר" מיותרים. והוא עביר מאוד בגלל SPO מקורי ובסיס גלגלים גדול + נעילה מקורית. אבל גם בהיליקס יש כשלים בתכנון (ראה ערך זרוע מגל + מחזיר שמן בסרן הקידמי) שלא לדבר על מנוע חלש מדי ומתלים שבעצם לא קימים.
אותו הדבר לסופה. מנוע חזק ומכלולים חזקים. אבל המנוע פשוט חזק מדי למכלולים הקימים. ולכן יש דברים שנשברים. לומר אל תשתולל זה קל מאוד בהיליקס. אני רוצה לראות את הנהג\נהגת שבשלב כולשהו לא ילחץ על הדוושה - נו באמת בשביל מה קונים סופה אם לא בשביל להשתולל.
למה הכלב מלקק את הביצים --- כי הוא יכול !!!
לגבי האמינות של סופה. רכבים אלקטרונים יש להם אמינות טובה מאוד, אבל מה שמתקלקל זה החישנים. כנסו לפורום TJ ותגלו כמה פעמים הם מתקלקלים. אמינות זה ענין של הסתברות. וכמה שיש יותר חלקים והמערכת יותר מסובכת, כך יש יותר צפי לכישלון. ראה ערך דיסקו שאף על פי שביסוד המנוע שלו פשוט כמו של ההיליקס הרי שמרוב צינורות ומעברי מים הוא נכשל ולא אמין. ולכן אין מה לעשות סופה אף פעם לא תהיה אמינה כמו היליקס (במיוחד לא עם החשמל כמו שתער יכול לעשות ).
לגבי הסופיוטה - צודקים. גם אני חושש מזה. על הניר זה אמור להיות שילוב נהדר. מנוע אמין עם מכלולים ושילדה חזקים. אבל זה רק על הניר באופן מעשי יש הרבה דברים שיכולים להיות בעיתים. הניתוח נעשה על ידי בעל מקצוע (את זה אפשר לראות מהעבודה) והרכב אכן מגיב טוב (לא מתחמם, נוסע טוב וכו) ולדברי המוכר העסק אמין. מה שאני רצתי לשמוע זה תגובות מאנשים שהיה להם נסיון עם רכב כזה. לצערי קבלתי די הרבה תגובות שהם לא ממש רלוונטיות. כנראה שאין כאן בפורום לפחות אנשים שמכרים כזה אקזמפלר.

נמרוד
22-11-05, 09:26
מוני, אתה מצאת את האקזמפלר, כמה קומבינות כאלו כבר מסתובבות על הכבישים? 2? 3? אולי עוד 1 בעולם הנאור (זה בגלל שבמדינות שבהן מותר להרכיב מה שרוצים על מה שרוצים אין מצב שמישהו יעלה על דעתו דווקא את השילוב המוזר של ג'יפ YJ עם מנוע דיזל טויוטה. אם אתה מחפש מדינה שבה יש סיכוי למצוא קומבינה כזאת - הכיוון הוא דרומה - אתיופיה! בלי צחוק).

דרור ברלי
22-11-05, 16:08
מוני, אתה שבוי בקונספציה שכל רכב עם מנוע חזק מהממוצע נועד רק להשתוללות, או שזה מה ששכנעת את עצמך כדי להצדיק את ההלקאה העצמית שכפית על עצמך במעבר להיילקס?

שמע, אני כבר שנה שביעית על אותה סופה. הרכב לא חף מחסרונות. רחוק מזה. אבל אם יש תכונה אחת שאני יכול להצביע עליה כמאפיינת של הרכב חוץ ממנוע וביצועים חזקים ונטייה להחליד מהר, הרי שזו האמינות הכוללת שלו. לעניין שבירות, אתה לא חדש בג'יפים ואני לא צריך ללמד אותך כללים בסיסיים בנהיגת שטח - חוץ מאשר בחולות (שם באמת אין להיילקס מה לחפש, אבל זה בסדר, גם אתה בטח אף פעם לא נוסע בחולות וכבר שמענו את זה אלף פעמים מבעלי דיפנדרים ש"בכלל לא אוהבים דיונות") ובעקיפות או עליות בכביש, אין בכלל מה להתפרע על הגז בשום מקום. לא משתוללים סתם, אז גם לא שוברים כלום.

asafk
22-11-05, 22:40
על הניר זה אמור להיות שילוב נהדר. .

לדעתי, על הנייר זה ממש לא מוצלח. אתה מוותר על הדבר הכי טוב בסופה- המנוע, ובמקומו מרכיב מנוע חלש ואנמי. אתה מוותר על הדבר הכי טוב בטויוטה- מכללי ההנעה והשלדה, ובמקומם מסתפק במכללים שקטנים על הרכב (חוץ מהסרן האחורי, כמובן, ששוקל רבע טון ושובר סלעים- בדיוק מה שצריך בג'יפ טיולים... או לא), ובשלדה לא מוצלחת. זה לא הטוב משני הרכבים- זה לקחת את הדברים הלא טובים משניהם, ולשלב אותם.

זה, על הנייר. בחיים האמיתיים- זה יכול לעבוד נפלא אם זה בנוי כמו שצריך. גם שילובים מוזרים יכולים "לנגן" יפה.

אסף.

יוני5
23-11-05, 09:36
וברשותכם, לשאלה המקורית:

כן כן יש חיה כזו ואני נסעתי עליה.
זה נכון, אולי אפילו יש לחיה הזו עוד אחות, אבל לא יותר

מדובר על סופה 98 שהחלפו לה מנוע מהאולקי הזבל ל 2LT. הרכב נוסע מצוין. הרבה מאוד כוח והוא אפילו מסוגל להאיץ בעליות.

שמע, בעצם מה שאתה אומר שלקחו מנוע מסויים, שנתן ביצועים מסויימים, החליפו אותו במנוע חלש יותר, והוא נותן יותר....

המנוע כנראה יותר אמין. לגבי שאר השתלת השעטנז - נראה תמוה, אם כי אפשרי

ההחלפה נעשתה על ידי עידו בצורה מקצועית

מאמין לך, הוא בדר"כ עושה דברים בצורה יפה. מקצועית? אולי. אתה ראית, אתה תגיד.

הכול ברשיונות.

כן, כן, מנוע היילקס ברשיון (חוקי) על סופה. שמע מוני, יש לי דירה בירושלים עם נוף לים. שכנים משהו משהו, הרס"ר החכם וכיפה אדומה...

משהו שמע על החלפה כזו והאים היא מוצלחת?

מכיוון שאת כמות האקזמפלרים אפשר לספור על יד אחת (הקטועה של טרומפלדור) סביר להניח שלא רק שלא שמענו, אלא גם לא קיים יותר מדי.

מוצלחת? אולי. או יותר נכון להגיד, מוצלח מאוד עד שמופיעות הבעיות.

לדעתי, רד מזה. קנה סופה פתוחה, או דיפנדר פתוח - כי אתה רוצה רכב פתוח.
למרות ששניהם לא שיא האמינות, עדיין אנשים חיים איתם בכיף. אני בטוח שאצלך לא ילך ראש מנוע כי התפוצצו צינורות שלא הוחלפו 10 שנים, וגם אם כן, אתה בטח תשים לב להתחממות בפחות מ20 דקות.

יוני5

מוני אורבך
23-11-05, 10:24
אסף - זה מוצלח על הניר כי כל המרכיבים טובים. דנה 30 ודנה 70 הם סרנים טובים ואמנים. כנל הטרנספר והגיר. מעבר לזה יש חלקי חילוף או מכלולים להחלפה בשפע ובזול. המנוע של טויוטה ידוע באמינותו וחסינותו (אולי לא כמו אחיו האטמוספרי, אבל בכל זאת). השאלה היא איך כל הקומבינה הזו תתנהג. סך הכול מכונית היא לא לגו, ויש כמה פרמטרים כאשר משתילים מנוע.

יוני - המנוע הוא ברשיון (בדקתי) גם הדגם וגם מספר המנוע מתאמים וחוקיים. דווקא מהבחינה הזו אני רגוע. יש פרוצדורה חוקית של החלפת מנוע מתוצר אחד למשנהו ובלבד שישאר אותו סוג מנוע (דיזל) ואותו נפח (2500). מדובר על בדיקה בטכניון. הליך ברוקרטי מעצבן אבל אפשרי.

לגבי כל שאר הדברים שכתבת - צודק. אין לי שם ידיעה על רכב נוסף כזה. לאחר דיבור יותר מעמיק עם המוכר התברר שזה פשוט היה השגעון שלו. הוא הלך לסדנת שיפורים ויחד איתם החליף את המנוע.
אגב המנוע האיטלקי הישן (ללא המחשב) מוציא אותו כוח כמו מנוע הטויוטה. ההבדל הוא שהטורבו של הטויוטה נכנס לפעולה הרבה יותר מוקדם. ולכן הרבה יותר מהנה לנסוע עם הרכב.
במקרה הכי גרוע אני תמיד יכול להחזיר לאטלקי או להחליף לבנזין :lol:

יוני5
23-11-05, 10:45
יוני - המנוע הוא ברשיון (בדקתי) גם הדגם וגם מספר המנוע מתאמים וחוקיים. דווקא מהבחינה הזו אני רגוע. יש פרוצדורה חוקית של החלפת מנוע מתוצר אחד למשנהו ובלבד שישאר אותו סוג מנוע (דיזל) ואותו נפח (2500). מדובר על בדיקה בטכניון. הליך ברוקרטי מעצבן אבל אפשרי.

מוני, יש לי בעיה עם זה. הרי אסור להכניס מנוע D4D של היילקס חדש לתוך היילקס ישן - אז איך זה משתלב? או שאולי הדעה הרווחת שאי אפשר להכניס את ה D4D להיילקס הישן יותר אינה נכונה?

אבל אם מה שאתה אומר אפשרי, אז כדאי להכניס את ה D4D לא רק להיילקס, אלא גם לדיפנדר למשל, או ללכת יותר רחוק, ולהכניס את המנוע של הניסאן החדש 170 כ"ס לשאר הטנדרים ואז זו באמת אופרה אחרת.
איכשהו, בארצנו, ארץ המגבלות הבלתי אפשריות, זה נראה לי הזוי קצת.
כלומר צריך מאכער רציני, או סתם לדפוק מספרים. אבל חוקי? אתה לוקח על עצמך לבדוק את הסוגיה הזו?

או אולי עדיף שמישהו שמכיר את עידו (אסף, איך היחסים שלך איתו?) ירים לו טלפון ויבדוק?

יוני5

מוני אורבך
23-11-05, 11:27
מי אמר שלהכניס D4D בלתי אפשר ???
רב אלוף שמועתי :lol:
אני שמעתי על היילקס עם מנוע של פרדו - וזה נעשה חוקי.
מה שכן היה צריך להחליף את כל הגיר והטרנספר יחד עם המנוע.

לדעתי אי אפשר להכניס D4D כי הוא פשוט לא מתאים לגיר הישן.
אבל - יש גם עוד ענין - כוח המנוע צריך להיות זהה ואולי בגלל זה אי אפשר לבצע המרה ל D4D
אני מודה שאין לי את כל מסכת החוקים - אבל מה שאני כן יודע שהמרה כזו חוקית אפשרית, עם הגבלות מסוימות.
בכל מקרה גם מספר המנוע וגם דגם המנוע נרשם ברשיון.
ההחלפה נעשתה על ידי אורי ממרחביה. אני כעת איתו בקשר כדי לקבל עוד פרטים על ההחלפה.

חגי
23-11-05, 11:43
אסף - זה מוצלח על הניר כי כל המרכיבים טובים. דנה 30 ודנה 70 הם סרנים טובים ואמנים. :lol:

אני בטוח שהתכוונת ל דנה 60 (זה לא נ"נ) .

לפי מיטב ידעתי מנוע ה- D4D אינו מתאים מבחינת הגיר להשתלה בהיילקס ישן (כנראה שגם ליצר מתאם לא ממש משתלם) יש לקחת בחשבון את עלויות המנועים ,D4D לא יעלה 5000 ש"ח.

asafk
23-11-05, 22:04
שמע מוני... אני לא מתווכח איתך- אם זה עובד, זה עובד.
אבל על הנייר...
דנה 30 חלש משמעותית מ8" של טויוטה. אי אפשר להרכיב עליו צמיגים גדולים בלי פחד. דנה 60 הוא אובר מטורף, שוקל רבע טון, ועם ביצה שמבטלת לך את כל מרווח הגחון. הטרנספר של הסופה מיועד למשקל מקסימלי קטן מהמשקל של הסופה, ולכן הבלאי בו מואץ. תוסיף לזה את הסליפ-יוק שיש לו ביציאה האחורית, ויש לך מתכון למשהו משמעותית פחות טוב מהטרנספר האגדי של טויוטה, שהוא לא רק אגדה, אלא מוכיח את עצמו בשטח. לא סתם בעלי סופות נכספיך להחליף את הטרנספר החלש ל241 חזק יותר, או לפחות להחליף את הציר הראשי לציר מחוזק. גיר? אתה מתכוון לגיר שצריך להחליף או לשפץ כל 150000 ק"מ? זה גיר מוצלח? יותר מהגיר של טויוטה?
היתה לי סופה. אני מת על האוטו. אבל מה לעשות- חלקי מערכת ההנעה שלו פחות טובים מחלקי מערכת ההנעה של טויוטה. זה קורה בעיקר בגלל שהסרן הקדמי, הגיר ותיבת ההעברה מיועדים לרכב ששוקל משהו כמו חצי טון פחות מסופה, והסרן האחורי מיועד לרכב ששוקל טון יותר מסופה.

אסף.

חגי
29-11-05, 14:36
מוני,תתחדש !!!!!!!!!!1 ותהנה מהמוטציה.

tzagi
30-11-05, 05:36
That gives me an idea...
How about puting a cj8 tub on a hilux chassis, same wheelbase,

Seams like the best of both worlds

I already have the tub....now if I can pick up another 84-85 truck I'll be in
business
Just mised a 84 in Nebraska (500 miles from me)
for $300

And dont start with the KOMBINOT......
I like to think of it as
"thinking outside the box"
with lots of welding

idogam
01-12-05, 14:48
תגובה לאביגדור
כשנעתה על הרכב הו היה חדש אצלי ולא הכרתי אותו (אצלי חודש ימים)
נכון יש יתרונות וגם חסרונות כמו כל רכב אבל מנצלים את היתרונות (שותה 1:10)
ועובדים על החסרונות

אביגדור תדייק
"כאחד שנסע יומיים שלמים בכזו סופה, המספר 107 יפה על הנייר. בפועל, הטורבו נכנס לפעולה בסל"ד גבוה מאוד "(לדיוק ב 2000)
"ולכן כל עקיפה בדרך בין עירונית מחייבת הורדה להילוך רביעי. עליות קשות (כמו זו לכוכב הירדן) מד החום מתחיל לטפס מעלה (אמצע ינואר ללא מזגן כמובן)"מתפס עד לחצי ועומד!!!!
כבעל סופה דיזל אני מרוצה מהרכב ומהיכולות שלו.
עידו

AvigdorAharon
01-12-05, 15:52
כשנעתה על הרכב הו היה חדש אצלי ולא הכרתי אותו (אצלי חודש ימים)
נכון יש יתרונות וגם חסרונות כמו כל רכב אבל מנצלים את היתרונות (שותה 1:10)
ועובדים על החסרונות
נכון, הוא חסכוני, אז... לא כתבתי שאין לו יתרונות...

"כאחד שנסע יומיים שלמים בכזו סופה, המספר 107 יפה על הנייר. בפועל, הטורבו נכנס לפעולה בסל"ד גבוה מאוד "(לדיוק ב 2000)

האם 2000 סל"ד מצאת בכתובים? נסעתי ונהגתי על מספר רב של רכבי דיזל, לדעתי, אצלך זה יותר מ 2000 סל"ד. אשמח לראות נתונים מדויקים.

"ולכן כל עקיפה בדרך בין עירונית מחייבת הורדה להילוך רביעי. עליות קשות (כמו זו לכוכב הירדן) מד החום מתחיל לטפס מעלה (אמצע ינואר ללא מזגן כמובן)"מתפס עד לחצי ועומד!!!!

אבל למה מטפס? שעון חום מנוע במערכת תקינה לא אמור לזוז ממקומו.

כבעל סופה דיזל אני מרוצה מהרכב ומהיכולות שלו.
שיהיה לך לבריאות!

אביגדור

שלומי
05-12-05, 21:30
כבעליה לשעבר של סופה דיזל מתוחזקת ותקינה אני חייב לציין שמבחנתי כל הדיבורים על התחממות היו אגדה , לגבי כח מנוע - בהשוואה ל TDI300 אין מה להשוות הסופה לוקחת בענק אז אולי אפשר להשליך מכך להילקס .

בכל אופן , מוני, אם אתה מרוצה מתגובת הטורבו הייתי חושב על סופה דיזל + פרויקט קטן להחלפת טורבו , נראה לי הרבה יותר פשוט וצמוד למקור (אם אני לא טועה שמעתי בדיוק על ההכלאה מנוע VM + טורבו הילקס).

אם אתה רוצה לנסות את הסופה שהיתה שלי אני אשמח לארגן לך סיבוב .

שלומי

-->